Προς το περιεχόμενο

Office 365 family (6 χρήστες) από Amazon.de για 1 έτος στα 51.99€


ktsolkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταχράζομαι το ποστ και ερωτώ, έχω ένα σταθερό και 2 λάπτοπ με 2021, 2013 και 365 αντοίστιχα. Όλα είναι σπασμένα χωρίς αγορασμένα κλειδιά.

Εάν θέλω να το σημαζέψω και να έχω μια έκδοση και στα 3 πισί ποια είναι η καλύτερη επιλογή; Δεν ρωτάω για τις λειτουργίες ακριβώς αλλά μια πιθανή απάντηση μπορεί να είναι ότι πάρε τα 365 γιατί βγαίνει πιο φθηνά.

Με τα 365 είδα ότι έχει στο ppt επιλογή για αυτόματη σχεδίαση και μου άρεσε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 hours ago, hountalass said:

Καταχράζομαι το ποστ και ερωτώ, έχω ένα σταθερό και 2 λάπτοπ με 2021, 2013 και 365 αντοίστιχα. Όλα είναι σπασμένα χωρίς αγορασμένα κλειδιά.

Εάν θέλω να το σημαζέψω και να έχω μια έκδοση και στα 3 πισί ποια είναι η καλύτερη επιλογή; Δεν ρωτάω για τις λειτουργίες ακριβώς αλλά μια πιθανή απάντηση μπορεί να είναι ότι πάρε τα 365 γιατί βγαίνει πιο φθηνά.

Με τα 365 είδα ότι έχει στο ppt επιλογή για αυτόματη σχεδίαση και μου άρεσε.

 

Με προσφορά το 365 είναι 30-40 ευρώ το χρόνο για ένα άτομο και 50-60 για 6. Μπορείς να πάρεις το 365 για ένα άτομο και να το βάλεις σε 5 συσκευές.

Όμως 3 άδειες Office 2021 Retail κοστίζουν λιγότερο από 30 ευρώ, μπαίνουν μέσα στο account σου και είναι lifetime.

Δηλαδή αν δεν σε νοιάζει το Cloud και τα νέα features του 365 μπορείς να πάρεις ένα φτηνό κλειδί για κάθε συσκευή και να μην έχεις subscriptions.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται και πόση δουλειά κάνεις. Δηλαδή τί χρειάζεσαι. Αν μία στο τόσο, απλά να επεξεργάζεσαι ένα αρχείο, τότε καλύτερα να πάρεις μια lifetime παλιακούρα. Εγώ έχω office 2016 και δουλεύω κανονικά μέχρι σήμερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/9/2023 στις 1:58 ΜΜ, SV1EOD είπε

Στα της προσφοράς από το Amazon, ναι φαίνεται ότι έχεις δίκιο. Αλλά γιατί δεν χρεώνει ΦΠΑ ώστε να τον πιστώνει σε ενδοκοινοτικές;

 

Στις 7/9/2023 στις 11:41 ΠΜ, vsk είπε

 

image.png.1a7ebf229246952458d5e3a746b00217.png

 

 

Να ζητήσω συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση από όσους αγοράσανε την προσφορά του "Amazon" και αν είχα ποστάρει νωρίτερα ίσως να μην το είχαν κάνει.

Κάτι δεν μου πήγαινε καλά από την στιγμή που είδα ότι δεν αφαιρεί τον ΦΠΑ από τις ενδοκοινοτικές, έκανα μία μικρή έρευνα ενδιάμεσα που ενίσχυσε τις υποψίες μου ότι κάτι δεν πάει καλά αλλά ατυχώς λόγω έλλειψης χρόνου δεν ποστάρισα αρκετά νωρίτερα. Κάλιο αργά παρά ποτέ όμως.

Θα ήθελα να κάνω λάθος αλλά δεν νομίζω, ας το δει και κανένας άλλος συμφορουμίτης που έχει γνώση και εμπειρία στο αντικείμενο "διαδικτυακές απάτες", εγώ είμαι εντελώς εμπειρικός. Και πάλι εύχομαι να έχω κάνει λάθος αλλά δεν νομίζω.

Πάμε λοιπόν:

Αν το μαγαζί είναι όντως το Amazon γιατί μόλις ξεκίνησε την δραστηριότητα του και έχει 0 αξιολογήσεις; Και γιατί έχει ξερό το ΑΦΜ και ένα email(αν και του Amazon αλλά δεν ξέρω αν δίνει στους συνεργαζόμενους πωλητές email το Amazon);

 image.png.68021c52e98e64156c88fa91ab9fa999.png

Ένας legit seller έχει και feedback και διεύθυνση και λογότυπο και πολλά άλλα:

image.png.a91f1330255e8e8b264f3e3cbd1c4ddb.png

Και τι μάρκα είναι αυτή η TOMPOL που είναι η μάρκα του Office 365 και δεν είναι η Microsoft;

image.png.7f38363ce76fe2826b6bd53be2491a12.png

Και γιατί όταν είναι πωλητής το ίδιο το Amazon δεν μπορείς να κάνεις κλικ στο hyperlink του μαγαζιού(λογικό αφού είναι το ίδιο το Amazon) ενώ στον συγκεκριμένο πωλητή μπορείς;

image.png.bcac410589c296a482816295c18f1ae9.png

Και πως στην ευχή εγώ που έχω μία μικρούλα ατομική επιχείρηση μπορώ και κάνω ενδοκοινοτικές χωρίς Φ.Π.Α. ενώ ολόκληρο Amazon όχι;

image.png.fe87e98e6917d826155be5a9892f285c.png

Απίστευτο. Το χειρότερο όμως είναι ότι αυτά τα μαγαζάκια με την κατάληξη Sarl δεν είναι ένα. Είναι πολλά, σε άλλα τοπικά Amazon έχει τόνο το a στο Sarl, σε άλλα όχι. Ψάχτε το αντίστοιχο "Amazon Sarl" στο αγγλικό Amazon και παρατηρήστε τις διαφορές το ένα έχει τόνο το άλλο όχι. Να μην φορτώνω το φόρουμ με εικόνες(περισσότερο από ότι το κάνω ήδη).

Ψάχνοντας περαιτέρω την υπόθεση πέτυχα το παρακάτω:

https://www.northdata.com/Amazon+Media+EU+Sàrl,+Luxembourg/B112767

Ένα κάρο εταιρείες συνδεόμενες μεταξύ τους με παραπλήσια ονόματα και η συγκεκριμένη(μάλλον γιατί χάνεις τον μπούσουλα σε αυτόν τον κυκεώνα) είχε στις15 Φεβρουαρίου του 2016 μετοχικό κεφάλαιο 50000 € και 2 χρόνια πριν 37500 €. Δεν μου φαίνεται να είναι το πραγματικό Amazon αυτό. Μάλλον μου μοιάζει για ένα σχήμα που με τριγωνικές συναλλαγές τρώει με κάποιον τρόπο τον ΦΠΑ πουλώντας λίγο φθηνότερα από τους υπόλοιπους που τον αποδίδουν κανονικά. Κάτι σαν τα μαγαζάκια που πήραν πόδι από το Skroutz τα οποία πουλάνε κινητά τηλέφωνα στην ίδια τιμή είτε με απόδειξη είτε με τιμολόγιο. Απλά αυτοί είναι πολύ πιο ευρηματικοί με το όνομα που διαλέξανε και το θράσος που επιδείξανε(άλλο να πουλάς μέσω του bestprice στην Ελλάδα και άλλο μέσω του Amazon σε όλη την Ευρώπη).

Επειδή όμως από το τελευταίο link αν κατάλαβα καλά έκαναν το 2020 τζίρο γύρω στα 750 μύρια € και είχαν κέρδη γύρω στα 55 μύρια € δεν αποκλείω να είναι όντως το Amazon. Δεν θέλω να υποθέσω άλλα πράγματα, ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.

Υ.Γ.1 Επαναλαμβάνω δεν είμαι ειδικός οπότε μπορεί να κάνω λάθος. Εύχομαι να βρεθεί κάποιος συμφορουμίτης που να τα σκαμπάζει καλά και ή να με διαψεύσει ή να με επιβεβαιώσει.

Υ.Γ.2 Κάποιοι μπορεί να σκέφτηκαν ας ψωνίσουμε την προσφορά, σε παρόμοια τιμή με άλλα μαγαζιά του εξωτερικού είναι,  έχουμε ήδη λογαριασμό στο Amazon και έχουμε και την εγγύηση του Amazon. Σύμφωνοι αρκεί να ισχύει όντως το τελευταίο.

Επεξ/σία από SV1EOD
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρητικοτατος ο SV1EOD!
Μετα τα παραπανω γραφομενα παντως, δοκιμασα να το παρω απο τον επαγγελματικο λογαριασμο και οντως δεν αφαιρει αυτοματα το ΦΠΑ στο τελευταιο σταδιο της πληρωμης, οπως κανει παντα το αμαζον...
Μπορεις να ζητησεις τιμολογιο και επιστροφη ΦΠΑ απο 3ους πωλητες παντως, μου εχει τυχει σε αλλη περιπτωση, οπου εστειλα ερωτημα πριν την αγορα και μου ειπαν οκ και πως θα γινει, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το κανουν ολοι οι πωλητες.
Στην προκειμενη περιτπωση θα προτεινα επικοινωνια και γραπτες επιβεβαιωσεις τοσο με το "μαγαζι", οσο και με το αμαζον για το αν ειναι δικο τους η οχι. Αν δεν ειναι δικο τους, ειναι αξιο αποριας γιατι επιτρεπουν τετοια φαινομενα που βλαπτουν το δικο τους ονομα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ηταν ομως καποιο "μαγαζακι" τον κωδικο δεν θα το εστελνε με ενα απλο mail? Εδω με το που κανεις την αγορα, αμεσα σου εμφανιζει τον κωδικο ενεργοποιησης μεσα στο λογαριασμο σου του Amazon. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amazon.de is the trading name for Amazon Europe Core SARL. It is also used by Amazon EU S.à r.l., Amazon Media EU S.à r.l., Amazon Services Europe S.à r.l.

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?nodeId=GF4WKPX3G65RNNRJ

 

Τώρα τι παίζει με το ΦΠΑ δεν ξέρω γιατί δεν είμαι εε. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, christos4 είπε

Amazon.de is the trading name for Amazon Europe Core SARL. It is also used by Amazon EU S.à r.l., Amazon Media EU S.à r.l., Amazon Services Europe S.à r.l.

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?nodeId=GF4WKPX3G65RNNRJ

 

43 λεπτά πριν, stcp είπε

Εαν ηταν ομως καποιο "μαγαζακι" τον κωδικο δεν θα το εστελνε με ενα απλο mail? Εδω με το που κανεις την αγορα, αμεσα σου εμφανιζει τον κωδικο ενεργοποιησης μεσα στο λογαριασμο σου του Amazon. 

 

3 ώρες πριν, nek4d είπε

Στην προκειμενη περιτπωση θα προτεινα επικοινωνια και γραπτες επιβεβαιωσεις τοσο με το "μαγαζι", οσο και με το αμαζον για το αν ειναι δικο τους η οχι. Αν δεν ειναι δικο τους, ειναι αξιο αποριας γιατι επιτρεπουν τετοια φαινομενα που βλαπτουν το δικο τους ονομα...

Συμφωνώ και με τους τρεις σας, είναι πολύ περίεργα όλα αυτά. Αυτό που μου φαίνεται πιο περίεργο από όλα  είναι ότι δεν έχουν ακόμα αξιολόγηση και δεν δίνουν ούτε διεύθυνση. Και η έλλειψη λογότυπου βέβαια δεν πάει πίσω εφόσον είναι όντως εταιρεία συνδεδεμένη με το Amazon. Δηλαδή πως γίνεται να είναι εταιρεία συνδεδεμένη με το Amazon(επειδή αφού είναι άλλη νομική οντότητα με άλλο ΑΦΜ δεν είναι το ίδιο το Amazon) και δεν έχει στοιχεία επικοινωνίας και αξιολογήσεις μετά από τόσα χρόνια που υπάρχει και το Amazon αλλά και αυτή η εταιρεία.  Γενικώς πολύ προχειροδουλειά για να είναι πραγματικά το Amazon πίσω από αυτό.

Δεν είναι δουλειά μου όμως και ούτε θέλω να χάσω άλλο χρόνο με την περίπτωση. Αν δεν υπήρχε το νήμα και οι συμφορουμίτες δεν θα είχα μπει σε αυτό τον κόπο.

Όπως έγραψα και παραπάνω: "Δεν θέλω να υποθέσω άλλα πράγματα, ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του."

Δεν αποκλείω να είναι κάποιου είδους λογιστική αλχημεία(για να το πω ευγενικά) και να είναι από πίσω όντως το Amazon. Με τα μετοχικά κεφάλαια και τα ονόματα που είδα μου φαίνεται πολύ περίεργο αλλά οι τζίροι δεν είναι τζίροι από μικρά μαγαζάκια. Και το Amazon να είναι πραγματικά από πίσω εμένα δεν μου αρέσει αυτή η εικόνα και για αυτό το προϊόν του νήματος το ψωνίζω από αλλού, φθηνότερα και αποφορολογημένο.

 

4 ώρες πριν, nek4d είπε

Μπορεις να ζητησεις τιμολογιο και επιστροφη ΦΠΑ απο 3ους πωλητες παντως, μου εχει τυχει σε αλλη περιπτωση, οπου εστειλα ερωτημα πριν την αγορα και μου ειπαν οκ και πως θα γινει, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το κανουν ολοι οι πωλητες.

Και εμένα αυτή ακριβώς είναι η εμπειρία μου τε τρίτους πωλητές.

Είχα γράψει όμως την απορία μου για το ότι δεν αποφορολογεί και μου απάντησες:

"Αν εχεις η ανοιξεις επαγγελματικο λογαριασμο, σου βγαζει τιμες χωρις φπα στο καλαθι και στην πληρωμη."

Αν μπεις όμως με επαγγελματικό λογαριασμό κάτω από την τιμή γράφει ξεκάθαρα: "

€71.99
No VAT on this offer "

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Amazon Media EU Sarl υπαρχει εδω και πολλα χρονια για τις πωλησεις ψηφιακων προϊοντων της Amazon (της γερμανικης αλλα πιθανοτατα και αλλων χωρων). Ειναι σιγουρα legit δηλαδη. Πιθανοτατα δεν μπορεις να την αξιολογησεις ως πωλητη καθολου, οπως ακριβως το amazon, γι'αυτο δεν εχει feedback. (Το just launched εμφανιζεται σε οσους εχουν 0 feedback ασχετα αν ειναι καιρο στο Amazon)

Τα υπολοιπα σωστα που γραφετε σχετικα με τις ενδοκοινοτικες χωρις ΦΠΑ δεν μπορω να τα εξηγησω. Υπαρχει περιπτωση απο τη χωρα που πουλαει (Λουξεμβουργο?) να εχει 0% ΦΠΑ σε ψηφιακο software ή τιποτα τετοιο; Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giama είπε

H Amazon Media EU Sarl υπαρχει εδω και πολλα χρονια για τις πωλησεις ψηφιακων προϊοντων της Amazon (της γερμανικης αλλα πιθανοτατα και αλλων χωρων). Ειναι σιγουρα legit δηλαδη. Πιθανοτατα δεν μπορεις να την αξιολογησεις ως πωλητη καθολου, οπως ακριβως το amazon, γι'αυτο δεν εχει feedback. (Το just launched εμφανιζεται σε οσους εχουν 0 feedback ασχετα αν ειναι καιρο στο Amazon)

Τα υπολοιπα σωστα που γραφετε σχετικα με τις ενδοκοινοτικες χωρις ΦΠΑ δεν μπορω να τα εξηγησω. Υπαρχει περιπτωση απο τη χωρα που πουλαει (Λουξεμβουργο?) να εχει 0% ΦΠΑ σε ψηφιακο software ή τιποτα τετοιο; Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.

ΟΚ αυτά που γράφεις.

Η μάρκα TOMPOL πως εξηγείται; Και που φαίνεται ποιά είναι η σχέση του με το Amazon;

Όπως είπα και παραπάνω δεν αποκλείεται να είναι όντως κάποιου είδους θυγατρική του Amazon. Η όλα εικόνα συνδυαστικά με την μη αποφορολόγηση του ΦΠΑ στις ενδοκοινοτικές με κάνουν να προτιμώ να αποφύγω συναλλαγή μαζί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SV1EOD είπε

ΟΚ αυτά που γράφεις.

Η μάρκα TOMPOL πως εξηγείται; Και που φαίνεται ποιά είναι η σχέση του με το Amazon;

Όπως είπα και παραπάνω δεν αποκλείεται να είναι όντως κάποιου είδους θυγατρική του Amazon. Η όλα εικόνα συνδυαστικά με την μη αποφορολόγηση του ΦΠΑ στις ενδοκοινοτικές με κάνουν να προτιμώ να αποφύγω συναλλαγή μαζί τους.

Τη μαρκα TOMPOL θα μπορουσα να την εξηγησω μονο απο το γεγονος οτι τριτοι πωλητες που βαζουν τα προϊοντα προς πωληση σε καποιο υπαρχον listing κανουν συχνα αλλαγες σε αυτο και το κανουν μπ......

Ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο. Περα απο αυτη την πιθανοτητα ομως δεν μπορω να σκεφτω κατι.

 

Το οτι ειναι θυγατρικη της Amazon το επιβεβαιωσε παραπανω ο christos4, τσεκαρε το λινκ που εβαλε:

53 λεπτά πριν, christos4 είπε

Amazon.de is the trading name for Amazon Europe Core SARL. It is also used by Amazon EU S.à r.l., Amazon Media EU S.à r.l., Amazon Services Europe S.à r.l.

https://www.amazon.de/-/en/gp/help/customer/display.html?nodeId=GF4WKPX3G65RNNRJ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω κι εγώ το λιθαράκι μου στην συζήτηση, παραθέτοντας την απόδειξη για την αγορά μου. Νομίζω ότι όλα φαίνονται ΟΚ. Δείτε την κι εσείς:

image.png.460e0c0682b226bc34bf63bcb62cd527.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Giama είπε

Τη μαρκα TOMPOL θα μπορουσα να την εξηγησω μονο απο το γεγονος οτι τριτοι πωλητες που βαζουν τα προϊοντα προς πωληση σε καποιο υπαρχον listing κανουν συχνα αλλαγες σε αυτο και το κανουν μπ......

Ειναι πολυ συχνο φαινομενο αυτο. Περα απο αυτη την πιθανοτητα ομως δεν μπορω να σκεφτω κατι.

 

Το οτι ειναι θυγατρικη της Amazon το επιβεβαιωσε παραπανω ο christos4, τσεκαρε το λινκ που εβαλε:

 

Eιναι τρίτος πωλητής που ίσως δικαιολογείται να τα κάνω μπ...... επειδή δεν είναι μεγάλο μαγαζί ή είναι το ίδιο το amazon και δεν θα έπρεπε να υπάρχει αυτή η εικόνα;

Λες να έκανα τόση δουλειά με screenshots, σχετική έρευνα στο διαδύκτιο, γράψιμο σεντονιού και μετά να μην τσέκαρα το λινκ που έβαλε ο Χρήστος; Φυσικά και το είχα κάνει. Ούτως ή άλλως ουδέποτε είπα ότι αποκλείεται να είναι κάποιου είδους θυγατρική του Amazon ή αποκλείεται να σχετίζεται με το Amazon με κάποιον τρόπο(ο οποίος όμως αν ισχύει δεν μου φαίνεται και τόσο διάφανος φορολογικά).

Ωστόσο θα επιμείνω. Είναι δεν είναι το Amazon εμένα η εικόνα αυτή δεν μου αρέσει οπότε ψωνίζω από αλλού πιο φθηνά και αποφορολογημένα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μέχρι τώρα εμπειρία μου. Όσοι από τους φίλους insomniacs προτιμούν να ψωνίσουν από των πωλητή του νήματος μπορούν να το κάνουν.

Απλά ας έχουμε όλοι μας υπόψιν ότι προέκυψε από αυτή την συζήτηση-έρευνα για να είμαστε πιο προσεκτικοί.

7 λεπτά πριν, vsk είπε

Να προσθέσω κι εγώ το λιθαράκι μου στην συζήτηση, παραθέτοντας την απόδειξη για την αγορά μου. Νομίζω ότι όλα φαίνονται ΟΚ. Δείτε την κι εσείς:

image.png.460e0c0682b226bc34bf63bcb62cd527.png

Στο screenshot που παρέθεσες φαίνεται ότι υπάρχει χωριστή χρέωση για τον ΦΠΑ το οποίο είναι legit. Και έτσι πρέπει επειδή το Λουξεμβούργο είναι χώρα της Ε.Ε. και χρεώνει Φ.Π.Α. κανονικά.

'Oλα φαίνονται ΟΚ ή τουλάχιστον έτσι δείχνει. Αναρωτιέμαι όμως αν είναι δυνατόν ολόκληρο Amazon να μην κάνει αποφορολόγηση για ενδοκοινοτικές συναλλαγές ειδικά όταν φαίνεται ότι τον χρεώνει. Και γιατί μόνο για λογισμικό μέσω της συγκεκριμένης θυγατρικής του;

Τέλος πάντων πλατιάσαμε. Ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματα του και ας πορευτεί με αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πωλητής είναι χωρίς αμφιβολία το Amazon. Σχετικά με το Φ.Π.Α. δεν υπάρχει απαλλαγή επειδή είναι personal plan και όχι business.

https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/all/vat-invoice-for-office-365-home/a413226f-7551-41a9-85f9-5873f0bb53ad

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι λεει ο elpenor.Επαγγελματικα παιζουν μονο τα business και business 365 που πανε 300+ και 100+ αντιστοιχα.

Μην παιρνετε family γιατι σε ελεγχο δε περνανε.Τωρα αμα εισαι ενα ατομο με γραφειο στο σπιτι σου σιγα μην φερουν εισαγγελεα  , αλλα σε εταιρια (gold ή silver  microsoft partner δεν θυμαμαι ακριβως )  η BSA εριξε 5ψηφιο προστιμο γιατί αργησαν να ανανεωσουν τις αδειες απο τα office που τους δινει δωρεαν η microsoft...

Τωρα αμα εισαι ιδιωτης προφανως μπορεις  να παρεις τα 365 family για το σπιτι και τους φιλους/συγγενεις σου , οπως επισης μπορεις και να αυτοπυροβοληθεις στο κεφαλι.

 

Σχετικα με την Amazon , φυσικα και ειναι απατεωνες , αλλα πάντα σε νομιμα πλαισια.Τριγωνικες απατες τυπου skroutz δεν κανουν.Αλλα αυτό  με τα warehouse deals που ειναι καινουρια και αυτοι τα περνανε σιγουρα στις απομειωσεις κλπ και κονομανε και απο τις δυο μεριες το λες και απατη.Αυτο βεβαια  το υποθετω δεν ειμαι  ειδικος στην φορολογια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...