Προς το περιεχόμενο

Starfield [Xbox Series S|X]


NickTG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ εντυπωσιακό game, με ωραία γραφικά. Μοιάζει αρκετά στα χαρακτηριστικά με fallout, όποτε βγάζει και μια οικειότητα. Τα 30 fps στην αρχή είναι εκνευριστικά, αλλά συνηθίζεται θεωρώ. Ζορίζει λίγο στις μαχες, αλλά όχι κάτι τρελό. 
Αχρηστα αντικείμενα θα έχει παντού, έτσι είναι και στα αλλά παιχνίδια της Bethesda, όποτε μη σηκώνετε τα πάντα όλα. Αυτό που θα ήθελα ίσως είναι να μπορούσες να μεταφέρεις ανά όσα στιγμή πράγματα στο σκάφος, αλλά και πάλι βολεύει γιατί αδειάζεις όλα τα άχρηστα στο σκάφος, και πας μια φορά μετά σε 2-3 vendors και πουλάς απ ευθείας από το inventory του σκάφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, kostiger said:

Ναι, οκ, για μένα το γκέιμ θα μείνει στην άκρη δυστυχώς, μέχρι να βγάλουν performance mode. Ειδικά όταν η κάμερα είναι σε πρώτο πρόσωπο μου έρχεται εμετός.

Δεν βρίσκω λόγο γιατί να μην μπορεί να τρέχει στα 60 καρέ σε 2Κ ανάλυση ας πούμε.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ναι, οκ, για μένα το γκέιμ θα μείνει στην άκρη δυστυχώς, μέχρι να βγάλουν performance mode. Ειδικά όταν η κάμερα είναι σε πρώτο πρόσωπο μου έρχεται εμετός.

Δεν βρίσκω λόγο γιατί να μην μπορεί να τρέχει στα 60 καρέ σε 2Κ ανάλυση ας πούμε.

Φτιάξε ξανα ένα pc για να μην εξαρτάσαι από τις επιλογές του κάθε developer. Αλλιώς υπομονή μέχρι να έρθει, ΑΝ έρθει το performance mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SergioX είπε

Το παίζει κανείς σε S?αν και έχω διαβάσει ότι δεν έχει θέματα,θα ήθελα την άποψη κάποιου που το παίζει.

Ευχαριστώ 

μια χαρά, είμαι στο lodge της New Atlantis και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι στιγμής το μόνο παράπονο που έχω είναι τα UIs και το menu navigation. Να ανοίξεις το μενού, να επιλέξεις το χάρτη, το ηλιακό σύστημα, τον πλανήτη, αν θέλεις να ταξιδέψεις εκεί, να προσεδαφιστείς, θέλεις 5-6 επιλογές για να κάνεις αυτό που θέλεις πολλές φορές. Δεν είναι ιδιαίτερα χρονοβόρο απλά καταντάει λόγο σπαστικο μετά από κάποια ώρα.

Πάντως το παιχνίδι είναι χαώδες. Στις 10 ώρες και ακόμα νιώθω ότι δεν έχω ξεκινήσει καν. Έχει πολύ ψωμί.

Επεξ/σία από Charismo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Charismo said:

Μέχρι στιγμής το μόνο παράπονο που έχω είναι τα UIs και το menu navigation. Να ανοίξεις το μενού, να επιλέξεις το χάρτη, το ηλιακό σύστημα, τον πλανήτη, αν θέλεις να ταξιδέψεις εκεί, να προσεδαφιστείς, θέλεις 5-6 επιλογές για να κάνεις αυτό που θέλεις πολλές φορές. Δεν είναι ιδιαίτερα χρονοβόρο απλά καταντάει λόγο σπαστικο μετά από κάποια ώρα.

Πάντως το παιχνίδι είναι χαώδες. Στις 10 ώρες και ακόμα νιώθω ότι δεν έχω ξεκινήσει καν. Έχει πολύ ψωμί.

Όντως, UI + menu navigation με ενοχλούν και εμένα. Δεν τα έχω συνηθίσει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ορισμένα πολύ εκνευριστικά σημεία.

Αφού κατάφερα να εξοικοιωθώ με το χάρτη επιτέλους, ηθελα να μεταφερθώ σε ένα πλανήτη για μια αποστολη.

Ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να κάνω fast travel απευθείας αλλά να περάσω από 3 πλανήτες για να φτάσω... οπότε άντε πάλι 3-4 loading screens.

Υπάρχει τρόπος να ξέρω ποιες αποστολές κάνουν για το level που είμαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2023 στις 2:17 ΜΜ, SergioX είπε

Το παίζει κανείς σε S?αν και έχω διαβάσει ότι δεν έχει θέματα,θα ήθελα την άποψη κάποιου που το παίζει.

Ευχαριστώ 

Εκλεισα 15ωρο στο S. Κανενα θεμα, μια φορά μου κράσαρε την ώρα που έκανε loading. Δεν ξερω αν παιζει ρολο το VRR αλλα δεν με ενοχλουν καθολου τα 30 fps. 

Θα συμφωνησω οτι το HDR θελει βελτιωση. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να βάλουν σύντομα την  δυνατότητα να περνάμε cheats και σε xbox γιατί είμαι σκράπας στα first person shooters και με σκοτώνουν για πλάκα στις πρώτες αποστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, kax54638 said:

Ελπίζω να βάλουν σύντομα την  δυνατότητα να περνάμε cheats και σε xbox γιατί είμαι σκράπας στα first person shooters και με σκοτώνουν για πλάκα στις πρώτες αποστολές.

Αν παίζεις στο normal, δοκίμασε easy ή ακόμα και very easy. Το XP που παίρνεις είναι ίδιο, απλά επηρεάζονται τα Legendary drops και enemies.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, The_Judas said:

Ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να κάνω fast travel απευθείας αλλά να περάσω από 3 πλανήτες για να φτάσω... οπότε άντε πάλι 3-4 loading screens.

 

Εδώ βλέπεις loading screen κάθε φορά που ανοίγεις κάποια πόρτα και προχωράς στο επόμενο δωμάτιο/χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, Charismo said:

Αν παίζεις στο normal, δοκίμασε easy ή ακόμα και very easy. Το XP που παίρνεις είναι ίδιο, απλά επηρεάζονται τα Legendary drops και enemies.

Μπορούμε να αλλάξουμε δυσκολία στη μέση του παιχνιδιού χωρίς να επηρεάζεται κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Cygnus είπε

Εδώ βλέπεις loading screen κάθε φορά που ανοίγεις κάποια πόρτα και προχωράς στο επόμενο δωμάτιο/χώρο.

αυτό ήθελα να γραψω και εγω με πρόλαβες!

ήμαρτον ακόμα και σε πόρτες έχει loading screen... Δεν σου δίνει την εντύπωση ότι είναι open world σε πολλά σημεία. 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανέβω level πιο γρήγορα;

πήγα  να παίξω μια δευτερευουσα αποστολή και κόλλησα γιατί δεν είχα ισχυρό διαστημοπλοιο (Altair mission-groundponder).

μετά πήγα στην βασική αποστολή και δεν είχα ισχυρά όπλα για να προχωρήσω...

μονο στο persuade είμαι καλός προς το παρόν χαχα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...