Προς το περιεχόμενο

TCL 55C805 55" & TCL 65C805 65" @ Germanos 609€ & 739€ με Eurobank €πιστροφη 15% [ΤΕΛΟΣ]


Lewnidas1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πολύ καλή τηλεόραση με δεκάδες λειτουργίες και ρυθμίσεις. Αυτό είναι και καλό και κακό γιατί κάπου μπερδεύεσαι. 

Οι γωνίες είναι καλές μέχρι τις 45 μοίρες στο πλάι. Μετά από εκεί λίγο χάνει. 

Τα μαύρα ρυθμίζονται με πολλούς τρόπους και πλησιάζουν τις oled αλλά δε τις φτάνουν 

Με τα hz και τις αναλύσεις έχω λίγο χαθεί όταν συνδέω το pc κάποιες φορές γυρίζει στη μέγιστη ανάλυση. Μπορεί να φταίει και το pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασε και η δική μου πριν λίγο. Ακόμα δεν έχω κάνει unboxing.

Τους φοβόμουν γιατί αρχικά έβγαζε την τηλεόραση εξαντλημένη. Μετά από καμιά ώρα έκανα εντελώς τυχαία refresh και έβγαλε "τελευταία κομμάτια". Έκανα παραγγελία με την μία και μετά την έβγαζε εξαντλημένη πάλι. Το λες και φάρδος 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, adi32 είπε

Για την εξτρα εγγυηση και το δωρεαν cosmote tv παμε απο το καταστημα ?

εξτρα εγγυηση  απο το καταστημα με την αποδειξη

cosmote tv ηρθε sms

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, adi32 είπε

σε ποσες μερες σου ηρθε ?

Την ημερα που φανηκε ολοκληρωμενη η παραγγελια και μπηκε και το 1% επιστροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρήγγειλα 19/11 και μέχρι σήμερα σιγή ιχθύος από το Γερμανό με υποτιθέμενη ημερομηνία παραλαβής 22/11. 

Πόσες μέρες έκανε σε εσάς για να έρθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας, Πόσο κοστίζει η εξτρα εγγύηση?

Περιμένω και εγώ να παραλάβω κάποια στιγμή. Πριν 2 μέρες έλαβα με sms κωδικό για cosmote tv και σήμερα άλλαξε η κατάσταση της παραγγελίας στο site τους σε "Τιμολογηθηκε". Tracking nr φανταζομαι δεν εμφανίζει στο site.

Είχα παραγγείλει την 55αρα C805 στις 19/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, cv19985 είπε

Καλησπερα σας, Πόσο κοστίζει η εξτρα εγγύηση?

Περιμένω και εγώ να παραλάβω κάποια στιγμή. Πριν 2 μέρες έλαβα με sms κωδικό για cosmote tv και σήμερα άλλαξε η κατάσταση της παραγγελίας στο site τους σε "Τιμολογηθηκε". Tracking nr φανταζομαι δεν εμφανίζει στο site.

Είχα παραγγείλει την 55αρα C805 στις 19/11

90ε στο μαγαζι

SMS δεν εχω λαβει ακομα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντος οσοι ειστε απο επαρχια καντε ενα τηλεφωνο στην astra service  αν υπαρχει service στην περιοχη σας γιατι σε μενα υπαρχει σε δυπλανο Νομο που εχει 3 νομους χρεωμενους ,κι ετσι δεν προχωρησα σε αγορα (εδω στην ιδια περιοχη δεν ερχεται καλα καλα  θα ερθει απο αλλο νομο να την δει να την μεταφερει να παραγγειλει  ανταλλακτικα που θα χρειαστει κι να την ξαναφερει πισω 65-75 οθονη .......καλα κρασια ).

Η επεκταση εγγυησης για 65αρα ειναι 110€ (2+3 χρονια επεκταση) .allians parteners.

 

 

 

 

Επεξ/σία από power_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρηκα ακρη με τις διαφημισεις του youtube
εβαλα την εφαρμογη file manager και εκανα install το smartTube.apk απο το usb και τελος

https://en.alfanotv.com/smart-home/how-to-watch-youtube-without-ads-on-tcl-google-tv/

Πως μπορουμε στις εφαρμογες μας να μας δειχνει αυτες μονο που θελουμε ?

Επισης μπορουμε να βαλουμε καποιο dns για μπλοκαρισμα διαφημισεων εφαρμογων ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασα το apk  nextdns και τo εβαλα σε usb και την περασα στην τηλεοραση για να κοβει διαφημισεις απο εφαρμογες

Απο οτι βλεπω συνδεεις κανονικα συσκευες blutooth οπως ποντικι πληκτρολογιο gamepad για να παιζεις παιχνιδια κλπ 

Κατι που παρατηρησα ειναι οτι καποιες εφαρμογες που εβαλα με apk δε φαινονται στη γρηγορη λιστα και δεν ξερω πως παινουν αλλα παιζουν κανονικα (οπως και του playstore η συντομευση)   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, adi32 said:

Κατεβασα το apk  nextdns και τo εβαλα σε usb και την περασα στην τηλεοραση για να κοβει διαφημισεις απο εφαρμογες

Απο οτι βλεπω συνδεεις κανονικα συσκευες blutooth οπως ποντικι πληκτρολογιο gamepad για να παιζεις παιχνιδια κλπ 

Κατι που παρατηρησα ειναι οτι καποιες εφαρμογες που εβαλα με apk δε φαινονται στη γρηγορη λιστα και δεν ξερω πως παινουν αλλα παιζουν κανονικα (οπως και του playstore η συντομευση)   

 

πας τερμα δεξια στο + και απο εκει επιλεγεις εφαρμογες. Ετσι ειναι στην δικη μου. Δεν ξερω αν αλλαξε ο τροπος λογο λογισμικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lewnidas1995 είπε

πας τερμα δεξια στο + και απο εκει επιλεγεις εφαρμογες. Ετσι ειναι στην δικη μου. Δεν ξερω αν αλλαξε ο τροπος λογο λογισμικου

Πάω εκεί που έχει το οι εφαρμογές μου και έχει κάποιες πάνω από τη γραμμή και κάποιες από κάτω και μπορείς να πας τις κάτω πάνω σε όποια σειρά θέλεις αλλά δε βλέπω κάποιες εκεί να υπάρχουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...