Προς το περιεχόμενο

TCL 55C805 55" & TCL 65C805 65" @ Germanos 609€ & 739€ με Eurobank €πιστροφη 15% [ΤΕΛΟΣ]


Lewnidas1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

53 λεπτά πριν, adi32 είπε

Σε σχεση με την C745  λογικα ειναι καλυτερη αυτη

Θα παω αυριο να τις δω στον κοτσο αν τις εχει 

Δεν υπάρχει σε κανέναν κωτσο η 805 ανοιχτή. True story!!! 

Δες την αντίστοιχη hisense σε mini led για να πάρεις μια ιδέα τουλάχιστον από την εικόνα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Nick64 είπε

Πήγα για αυτόν το λόγο στο κατάστημα. Ο πωλητής δεν είχε ιδέα και πήρε τηλέφωνο στα κεντρικά. Του έστειλαν μια λίστα με διάφορες τιμές και μου είπε τρεις φορές ότι η εγγύηση είναι έξτρα 3 χρόνια από τα δύο που έχει.

Το ίδιο καταλαβαίνω και εγώ από τα γραφόμενα του warranty plus. 

Εάν θες να είσαι καλυμμένος 100% μπορείς να πας μια βόλτα από το κοντινότερο κατάστημα. 

 

19 ώρες πριν, astrolavosg είπε

Αναφέρει επί λέξη τα εξής:

«Η διάρκεια του ασφαλιστικού πακέτου είναι 1 έτος για Smartphone, Tablet & Smartwatch, 2 έτη για Laptop & 3 έτη για TV, και αποπληρώνεται εφάπαξ». Με άλλα λόγια εσύ διαβάζεις ότι οι τύποι πουλάνε 3 έτη με τα δύο να είναι φίξ προπληρωμένα από τήν εργοστασιακή εγγύηση! Ο συνειρμός μου ήταν από τα σχετικά ασφαλιστικά πακέτα επέκτασης πού έχει το skroutz στις τηλεοράσεις. Αναφέρει σαφώς πώς είναι 3 έτη και συνολικά με τήν εργοστασιακή 5. Συμφωνούμε πως είναι τουλάχιστον πρόχειρη η διατύπωση από τον Γερμανό αλλά ελπίζω όχι δόλια! Βέβαια επειδή ζούμε σε πονηρούς καιρούς δεν αγοράζουμε κάτι με βάση τήν ελπίδα και το προφανές πού εμείς καταλαβαίνουμε! Έστειλα πριν λίγο e-mail στον Γερμανό ζητώντας σχετικές διευκρινήσεις. Προσωπικά δεν πολυεμπιστεύομαι το τηλέφωνο σε τέτοιες περιπτώσεις διασφάλισης τών δικαιωμάτων μου! Verba volant, scripta manen!

Τελικα τη ισχυι στο germano με την 3ετη εγγυηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μού απάντησε ο Γερμανός! Θέλει να μάθει για ποιά τηλεόραση ενδιαφέρομαι! Άν είναι δυνατόν! Λές και η χρονική διάρκεια τού πακέτου εξαρτάται από τήν μάρκα! Ό,τι νάναι!...

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μενού κτλπ στην 805 θα κολλάει; 

την θέλω για γονιό και σκεφτόμουν την SAMSUNG QN85C.

ξερω πως τα λεφτά είναι λίγο overkill και στις 2 περιπτώσεις ίσως, αλλά από το να κολλάει το μενού και να μην μπορεί να μπει ένα νετφλιξ , ένα HBBTV και να της βγάζει την πίστη, προτιμώ να δώσω το 1000αρικο για την Samsung αν είναι καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα κότσο αλλά δεν την είχε ανοικτή. Είδα τις απλές tcl 745 κλπ αλλά οι γωνίες μου φάνηκαν μέτριες 

Οι oled δίπλα ήταν άλλο πράγμα. 

Τελικά  παρήγγειλα την 805 από τον Γερμανό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, apokotou1709 said:

Το μενού κτλπ στην 805 θα κολλάει; 

την θέλω για γονιό και σκεφτόμουν την SAMSUNG QN85C.

ξερω πως τα λεφτά είναι λίγο overkill και στις 2 περιπτώσεις ίσως, αλλά από το να κολλάει το μενού και να μην μπορεί να μπει ένα νετφλιξ , ένα HBBTV και να της βγάζει την πίστη, προτιμώ να δώσω το 1000αρικο για την Samsung αν είναι καλύτερη

εχει πολυ καλο επεξεργαστη και σε σχεση με αυτον που εχει η παλια μου (c725) ειναι κλασεις ανωτερος Η δικη μου δεν κολλαει σε νετφλιξ , εχει καποια κρασαρισματα οταν φορτωνω 4κ ταινια 120gb+. 

 

3 minutes ago, adi32 said:

Πήγα κότσο αλλά δεν την είχε ανοικτή. Είδα τις απλές tcl 745 κλπ αλλά οι γωνίες μου φάνηκαν μέτριες 

Οι oled δίπλα ήταν άλλο πράγμα. 

Τελικά  παρήγγειλα την 805 από τον Γερμανό 

ναι αλλα οι oled ειναι αλλο πραγμα και στην τιμη :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Lewnidas1995 είπε

εχει πολυ καλο επεξεργαστη και σε σχεση με αυτον που εχει η παλια μου (c725) ειναι κλασεις ανωτερος Η δικη μου δεν κολλαει σε νετφλιξ , εχει καποια κρασαρισματα οταν φορτωνω 4κ ταινια 120gb+.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φιλε μου. Γενικά έχει HBBTV και εύκολο μενού σε χειρισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, apokotou1709 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση φιλε μου. Γενικά έχει HBBTV και εύκολο μενού σε χειρισμό;

android ειναι. Νομιζω οτι θα ειναι ευκολο ειδικα εαν εχουν ηδη καποιο smartphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apokotou1709 είπε

Το μενού κτλπ στην 805 θα κολλάει; 

την θέλω για γονιό και σκεφτόμουν την SAMSUNG QN85C.

ξερω πως τα λεφτά είναι λίγο overkill και στις 2 περιπτώσεις ίσως, αλλά από το να κολλάει το μενού και να μην μπορεί να μπει ένα νετφλιξ , ένα HBBTV και να της βγάζει την πίστη, προτιμώ να δώσω το 1000αρικο για την Samsung αν είναι καλύτερη

Θεωρητικά είναι πολύ παρόμοιες τηλεοράσεις και οι δύο στα χαρακτηριστικά τους. 

Το tizenOS έχει τα δικά του προβλήματα και το GoogleTV επίσης. Οι επεξεργαστές και στις δύο είναι αρκετά καλοί.

Η ποιότητα κατασκευής είναι καλύτερη στη Samsung για λίγο και το ίδιο και τα δύο χειριστήρια που έχει.

Δεν νομίζω όμως ότι δικαιολογούν τη διαφορά της τιμής τα παραπάνω εκτός αν πήγαινες σε qn90c.

Εγώ πήρα την 805 και την περιμένω αύριο μεθαύριο. Θεωρώ ότι για 600€ που κάνει είναι πολύ καλό vfm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση γρήγορη. Είναι καθαρά 144Hz σε 4Κ; Σε PC παίζει άψογα θεωρείτε για gaming (πχ multiplayer fps) χωρίς αποτρεπτικό input latency/lag; Ξέρουμε τα response times της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, 7nisiotis said:

Ερώτηση γρήγορη. Είναι καθαρά 144Hz σε 4Κ; Σε PC παίζει άψογα θεωρείτε για gaming (πχ multiplayer fps) χωρίς αποτρεπτικό input latency/lag; Ξέρουμε τα response times της;

λογικα ειναι κοντα στο 5ms(?) ίσως και 10. Αλλα δεν σε νοιαζει και τοοοοσο πολυ μιας και δεν νομιζω να παιξεις competitve στην τηλεοραση. 

Απο γερμανο τελος οι προσφορες, εμειναν 55 και 65 στον κωτσοβολο αλλα ειναι 20-30€ πανω απο σκρουτζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε [ΤΕΛΟΣ] TCL 55C805 55" & TCL 65C805 65" @ Germanos 609€ & 739€ με Eurobank €πιστροφη 15%
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήθελα να ρωτήσω όσους έβαλαν παραγγελία, αν έχουν λάβει από τον Γερμανό κάποια επιπλέον ενημέρωση πέραν του αυτοματοποιημένου email που ακολουθεί την παραγγελία.

Ρωτάω καθώς:

α) έχω πολύ κακή εμπειρία με τον Γερμανό στο παρελθόν 

β) όταν βάζω τα στοιχεία της παραγγελίας στο tracking tool που έχουν δεν βγάζει τίποτα 

γ) είμαι βέβαιος πως παρήγγειλα το τελευταίο κομμάτι της 55' χθες (20/11) το απόγευμα. Φοβάμαι πως θα μου ακυρώσουν την παραγγελία 

Επεξ/σία από Δημήτρης Καράς
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έγινε καταχώρηση  20.11.2023

Παραδοση μεχρι 24/11 μου βγαζει 

Τα τηρει ο Γερμανος ή θα παλευουμε ? 

Αλλες φορες που ειχα παραγγειλει απο το μαγαζι λεγανε ελατε να το παρετε και μολις πηγαινα ελεγε δεν υπαρχει γιατι το συστημα βγαζει λαθος ειδοποιηση

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...