Προς το περιεχόμενο

Αριθμός κινητού τηλεφώνου μόνο για να με καλούν


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από korakios,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω κάποιον αριθμό κινητού μόνο για να δέχομαι κλήσεις.

Το χρειάζομαι για ηλικιωμένο άτομο και μόνο για να υπάρχει σαν αριθμός ο οποίος να είναι δηλωμένος σε τράπεζα, ΔΟΥ κλπ.

Προφανώς και η λύση του καρτοκινητου δεν είναι πρακτική γιατί στην ουσία έχει γίνει πολύ ακριβή και θέλει κάθε μήνα ανανέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να αποκτήσω κάποιον αριθμό κινητού μόνο για να δέχομαι κλήσεις.

Το χρειάζομαι για ηλικιωμένο άτομο και μόνο για να υπάρχει σαν αριθμός ο οποίος να είναι δηλωμένος σε τράπεζα, ΔΟΥ κλπ.

Προφανώς και η λύση του καρτοκινητου δεν είναι πρακτική γιατί στην ουσία έχει γίνει πολύ ακριβή και θέλει κάθε μήνα ανανέωση.

Αν το κινητό με «κάρτα» σου φαντάζει «ακριβό» τότε ξεκίνα να ρωτάς για Συμβόλαιο…

Αλλά μεταξύ μας δεν νομίζω να βρεις κάτι πολύ φτηνότερο…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις λύσεις του καρτοκινητου και του συμβολαίου τις ξέρω και τις έχω απορρίψει λόγω κόστους.

Το να διατηρώ έναν αριθμό, μόνο και μόνο για τους λόγους που έγραψα και να χρειάζομαι 150€ το χρόνο, ναι, το θεωρώ υπερβολικά ακριβό.

Απλά δημιούργησα το θέμα μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Τις λύσεις του καρτοκινητου και του συμβολαίου τις ξέρω και τις έχω απορρίψει λόγω κόστους.

Το να διατηρώ έναν αριθμό, μόνο και μόνο για τους λόγους που έγραψα και να χρειάζομαι 150€ το χρόνο, ναι, το θεωρώ υπερβολικά ακριβό.

Απλά δημιούργησα το θέμα μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει.

Για καρτοκινητο Cosmote  6 X 13  χρειάζεσαι  η  6 Χ 8 αν κάνεις την ανανέωση σε κατάστημα  Cosmote.

Επίσης  4 Χ 13  η 4 Χ 8 αντίστοιχα  αν είσαι διατεθειμένος να χάνετε το υπόλοιπο στο δίμηνο...  στους 2 μήνες χάνετε το υπόλοιπο  και  στους 3 μήνες φράζονται και οι εισερχόμενες.

Επεξ/σία από teot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
17 λεπτά πριν, EchiDNA είπε

Τις λύσεις του καρτοκινητου και του συμβολαίου τις ξέρω και τις έχω απορρίψει λόγω κόστους.

Το να διατηρώ έναν αριθμό, μόνο και μόνο για τους λόγους που έγραψα και να χρειάζομαι 150€ το χρόνο, ναι, το θεωρώ υπερβολικά ακριβό.

Απλά δημιούργησα το θέμα μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει.

free2go , 8€ αρχικά και μετά ανα δίμηνο 1€ για να μην μπει φραγή , φθηνότερα απο voda με 4*13

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, EchiDNA είπε

Τις λύσεις του καρτοκινητου και του συμβολαίου τις ξέρω και τις έχω απορρίψει λόγω κόστους.

Το να διατηρώ έναν αριθμό, μόνο και μόνο για τους λόγους που έγραψα και να χρειάζομαι 150€ το χρόνο, ναι, το θεωρώ υπερβολικά ακριβό.

Απλά δημιούργησα το θέμα μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση που μου διαφεύγει.

cu με cashback κάθε δίμηνο απλα για την ανανέωση (του αριθμού) και να λαμβάνεις μνμ απο 2fa αν στέλνει δηλαδή, πρακτικά θα έχει κανα €0,1-0,2 υπόλοιπο οπότε δε θα φτάνει για κλήση. Καρτοκινητό.

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zygorito είπε

cu με cashback κάθε δίμηνο απλα για την ανανέωση (του αριθμού) και να λαμβάνεις μνμ απο 2fa αν στέλνει δηλαδή, πρακτικά θα έχει κανα €0,1-0,2 υπόλοιπο οπότε δε θα φτάνει για κλήση. Καρτοκινητό.

στο 3μηνο μπαίνει φραγή στο cu , αλλά η ανανέωση είναι 13€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, korakios είπε

κάνε μια ανάλυση αν μπορείς

Δεν είναι τίποτα πολύπλοκο. Στο voda app κάνεις cashback το ποσό αντί για το pockee και περνάει σαν ανανέωση απλά δε δίνει τίποτα εκτός του οτι διατηρείς το νούμερο (δηλαδή βάζει πχ 10-15 λεπτα ανάλογα τι προϊόν πήρες από λίστα pockee).

Επεξ/σία από zygorito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zygorito είπε

Δεν είναι τίποτα πολύπλοκο.

νομίζεις 😂

Μόλις τώρα, zygorito είπε

Στο voda app κάνεις cashback το ποσό

ήδη σε έχασα

1 λεπτό πριν, zygorito είπε

(δηλαδή βάζει πχ 10-15λεπτα ανάλογα τι προϊόν πήρες από λίστα pockee)

απο τα συμφραζόμενα καταλαβαίνω οτι για κάποιες αγορές σκανάρεις μέσω app την απόδειξη και μπαίνουν μικροποσά

Σωστά?

Αν ναι μπορείς να δώσεις ένα λινκ για τη λίστα των (υποθέτω) προϊόντων/καταστημάτων/υπηρεσιών ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...