Προς το περιεχόμενο

Αριθμός κινητού τηλεφώνου μόνο για να με καλούν


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από korakios,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, rose from hell said:

εκανα μεταφορα πριν λιγες μερες απο cosmote σε  f2g  

για να εχεις την επιλογή ανανεωση με 1 ευρω  θα βαλεις καρτα και θα διαλεξεις και ενα πακετο

μετα μέσω της εφαρμογής f2g  εχει επιλογη ανανεωση με ενα ευρω ( 1 euro ανα διμηνο για να μην σου κανουν φραγη)

IMG-20231217-154154.jpg

To πακέτο αυτό με 1€ που εχεις στο screenshot περιεχει τιποτα μέσα ? εχει ας πουμε λεπτα/DATA/SMS κάποια ή ειναι 0 και απλα παιζεις με wifi μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, great είπε

To πακέτο αυτό με 1€ που εχεις στο screenshot περιεχει τιποτα μέσα ? εχει ας πουμε λεπτα/DATA/SMS κάποια ή ειναι 0 και απλα παιζεις με wifi μόνο.

Δεν είναι πακέτο, είναι ανανέωση χρόνου ομιλίας. Και απλώς παρατείνεις το υπόλοιπό σου, κατά 2 μήνες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, rose from hell είπε

εκανα μεταφορα πριν λιγες μερες απο cosmote σε  f2g  

για να εχεις την επιλογή ανανεωση με 1 ευρω  θα βαλεις καρτα και θα διαλεξεις και ενα πακετο

μετα μέσω της εφαρμογής f2g  εχει επιλογη ανανεωση με ενα ευρω ( 1 euro ανα διμηνο για να μην σου κανουν φραγη)

 

Συγνώμη αλλά μπορείς να το εξηγήσεις πιο λεπτομερειακά. Δεν είχα ποτέ μου f2g.

Αλλάζω από συμβόλαιο σε κάρτα f2g, λογικά η κάρτα θα έχει ένα ποσό με την αρχική αγορά της.

Βασικά πότε διαλέγεις το πακέτο; Όταν σου πουλάνε την κάρτα στο μαγαζί ή μετά στην εφαρμογή f2g;

Οποιοδήποτε κοινό πακέτο πχ δωρεάν ομιλία ή δεδομένα για να σου βγάλει την επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AndVal είπε

Συγνώμη αλλά μπορείς να το εξηγήσεις πιο λεπτομερειακά. Δεν είχα ποτέ μου f2g.

Αλλάζω από συμβόλαιο σε κάρτα f2g, λογικά η κάρτα θα έχει ένα ποσό με την αρχική αγορά της.

Βασικά πότε διαλέγεις το πακέτο; Όταν σου πουλάνε την κάρτα στο μαγαζί ή μετά στην εφαρμογή f2g;

Οποιοδήποτε κοινό πακέτο πχ δωρεάν ομιλία ή δεδομένα για να σου βγάλει την επιλογή;

πηγα σε ενα καταστημα nova και εκανα αιτηση για αλλαγη παροχου

μετα απο τρεις εργασιμες με παίρνουν τηλ απο το καταστημα  να παω να παρω την νέα κάρτα sim και κανουν την αλλαγη παροχου επιτοπου  από cosmote σε f2g.

μετα εβαλα καρτα (χρονο ομιλιας) και ενεργοποίησα ενα πακετο   (Οποιοδήποτε κοινό πακέτο η sim ειναι δωρεαν μετα βαζεις εσυ χρονο ομιλιας)   μετα ανοιγει και η επιλογη στο f2g app για ανανεωση απο 1 ευρω.

εάν θέλεις ακόμα πιο αναλυτικα απευθυνσου σε καταστημα nova

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπερδεμα νομιζω ειναι με το "ανανεωση υπολοιπου" και αγορα πακέτου.

Εχεις ενα υπολοιπο που βαζες καθε μηνα 1€. Ομως με αυτο δεν αγοραζεις πακέτο, δηλαδη δεν εχεις κανενα λεπτό, κανενα SMS τιποτα. Οταν μετα απο μερικους μηνες φτασεις τα 8€ ή 9€ νομιζω που εχει το μικρότερο πακέτο το αγοραζεις και εχεις πχ 200Λεπτα 500Μβ και 200SMS.

Η διαφορα είναι οτι εμενα μου ειχαν πει οτι πρεπει μια φορα τους δυο μηνες τουλαχιστον να κανεις μια κλήση ή ενα SMS αλλιώς το νουμερο ακυρώνετε. ασχέτως εαν εχεις υπόλοιπο μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω κι εγώ τις επόμενες μέρες να μεταφέρω ένα νούμερο στο f2g μόνο και μόνο για την ανανέωση με 1€. Εγώ θέλω απλά να διατηρηθεί το νούμερο. Ελπίζω να είναι όπως το σκεφτομαστε και να ανανεώνουμε 1€/δίμηνο και να μην έχουν κάνει καμια φουστιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, Bitbit said:

Θα πάω κι εγώ τις επόμενες μέρες να μεταφέρω ένα νούμερο στο f2g μόνο και μόνο για την ανανέωση με 1€. Εγώ θέλω απλά να διατηρηθεί το νούμερο. Ελπίζω να είναι όπως το σκεφτομαστε και να ανανεώνουμε 1€/δίμηνο και να μην έχουν κάνει καμια φουστιά

Δεν θα χρειαστεί να το κάνεις. Από 17/01/2024 τέλος το 1€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, dkmaster said:

Δεν θα χρειαστεί να το κάνεις. Από 17/01/2024 τέλος το 1€.

Το είδες κάπου γραμμένο;

Εντάξει ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Το σκεφτόμουν καιρό να πάω σε f2g αλλά φοβόμουν ότι θα το αλλάξουν.

Δεν έστεκε το 1€. Με αυτό τον τρόπο χαλάνε το καρτέλ. Απορώ πως το βάλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Bitbit said:

Το είδες κάπου γραμμένο;

Εντάξει ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Το σκεφτόμουν καιρό να πάω σε f2g αλλά φοβόμουν ότι θα το αλλάξουν.

Δεν έστεκε το 1€. Με αυτό τον τρόπο χαλάνε το καρτέλ. Απορώ πως το βάλανε.

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-nova-19-12-2023

Μας έστειλαν μήνυμα πριν λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...