Προς το περιεχόμενο

Πήδησε δόντι ο ιμάντας χρονισμού.


Bradner

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Black Demis είπε

Κοιτάνε εξωτερικές φθορές και αν υπάρχει κάτι που μπορούν να αποδείξουν ότι το προκάλεσες εσύ, για αυτό και το αμάξι σχεδόν πάντα το παραδίδεις λουλούδι εμφανισιακά αλλά όλα τα άλλα δεν σε νοιαζουν.

Το αμάξι που είχαμε και 5ο δώσαμε πλέον έκαιγε και αρκετά λάδια (λόγο ότι το πηγαίναμε τάπα ειδικά τον χειμονα για νς έχουμε ζέστη άμεσα) δεν μπαίναμε στο κόπο να αποφύγουμε λακκούβες και πολλά άλλα, στο τέλος άμεσα δεν μπορούν να σου πουν ότι αμάξι κάτι έχει (ούτε είπαν για το δικό μας) αλλα το αμάξι ήταν χάρος πλέον

εντάξει κάτι θα ξέρεις παραπάνω. βαριέμαι να εξηγώ. καλή χρόνια να έχουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

21 minutes ago, pananton said:

εντάξει κάτι θα ξέρεις παραπάνω. βαριέμαι να εξηγώ. καλή χρόνια να έχουμε 

εγω θα ήθελα να μάθω πως μπορεί να εξακριβώσει η εταιρεία leasing οτι έπινες το άιμα στο αυτοκίνητο (μοτερικά) και πως θα σε χρεώσει για αυτό και που το αναφέρει στους όρους χρήσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, cyberguy είπε

εγω θα ήθελα να μάθω πως μπορεί να εξακριβώσει η εταιρεία leasing οτι έπινες το άιμα στο αυτοκίνητο (μοτερικά) και πως θα σε χρεώσει για αυτό και που το αναφέρει στους όρους χρήσης.

πες μου έναν στον κόσμο που μπορεί να το ξέρει αυτό που λες στην επιθεώρηση ενός μεταχειρισμένου. 

εγώ απάντησα στην καραμέλα ότι τα leasing “τα πάνε με κοφτές με κρύο κινητήρα και κεντράρουν τις λακούβες” ενώ τα προσωπικά οχήματα τα “κυκλοφορούν μόνο εθνική”. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν ειναι αστοχια υλικου  να διεκδικησεις απο την αντιπρωσοπεια  να σου αναλαβει την ολη βλαβη   οταν   σου λεει αλλαγη ιμαντα στις 180κ και στις 78 τον εχει κοψει ..   η audi οφείλει να  αναλαβει ολη την ζημια ..     

τα χιλιομετρα ακουγονται φυσιολογικα για τα χρονια του αυτοκινητου ,  απο μια φωτογραφια δεν μπορεις να κρινεις την συνολικη κατασταση του μοτερ ,  φαινεται ενας ιμαντας ταλαιπωρημενος  προφανως μπορει να ειναι οντως αστοχια  ρουμελαν τεντωτηρα ιμαντα η κατι αλλο που δεν μπορουμε να γνωριζουμε απο μια φωτο που φαινεται μονο ο ιμαντας σχισμενος. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και στην Audi βλεπουν τα πραγματικά χιλιόμετρα αλλά δεν τα αποκαλύπτουν ποτέ στον επόμενο ιδιοκτήτη μιας και τίθεται θέμα προσωπικών στοιχείων.

Εάν είχες πάει το αυτοκίνητο εσυ σε συνεργείο πριν το πρόβλημα και είχε αλλα χιλιόμετρα από αυτά που έβλεπες εσυ, ο μηχανικος θα σου πρότεινε το σέρβις των 200Κ η το αντίστοιχο που εκείνος εκτιμούσε χωρίς να σου ελεγε ποτέ τα χιλιόμετρα. Θα σου ελεγε ότι αυτή είναι η εκτίμηση τους και εάν δεν το δεχόσουν θα υπέγραφες την λίστα με σημείωση για εργασίες που σου πρότειναν και δεν τις δέχτηκες. 
αν θες κάνε τους μια υποθετική ερώτηση, πχ εάν έβλεπαν άλλα χιλιόμετρα θα σου το αποκάλυπταν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dkstopo είπε

Φυσικά και στην Audi βλεπουν τα πραγματικά χιλιόμετρα αλλά δεν τα αποκαλύπτουν ποτέ στον επόμενο ιδιοκτήτη μιας και τίθεται θέμα προσωπικών στοιχείων.

Εάν είχες πάει το αυτοκίνητο εσυ σε συνεργείο πριν το πρόβλημα και είχε αλλα χιλιόμετρα από αυτά που έβλεπες εσυ, ο μηχανικος θα σου πρότεινε το σέρβις των 200Κ η το αντίστοιχο που εκείνος εκτιμούσε χωρίς να σου ελεγε ποτέ τα χιλιόμετρα. Θα σου ελεγε ότι αυτή είναι η εκτίμηση τους και εάν δεν το δεχόσουν θα υπέγραφες την λίστα με σημείωση για εργασίες που σου πρότειναν και δεν τις δέχτηκες. 
αν θες κάνε τους μια υποθετική ερώτηση, πχ εάν έβλεπαν άλλα χιλιόμετρα θα σου το αποκάλυπταν? 

Προσωπικα δεδομενα τίνος? Τα δικα σου? του σίδερου που αποτελειται ο κινητηρας? ή του απατεώνα που τα γυρισε?

Μην λεμε οτι να'ναι. Το μονο θεμα που τιθεται ειναι οτι αυτος που τα βλεπει αν τυχον δεν τα αναφερει, θα παει φυλακη! κανενα αλλο θεμα δεν τιθεται.
Ασχολουμαι καθημερινα με το GDPR. Υπαρχει πολυς κοσμος που εχει μπλεξει τα εγκεφαλικα του κυτταρα με το GDPR. Παντου ονειρευεται προβληματα με προσωπικα δεδομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, andreaspA είπε

Προσωπικα δεδομενα τίνος? Τα δικα σου? του σίδερου που αποτελειται ο κινητηρας? ή του απατεώνα που τα γυρισε?

Μην λεμε οτι να'ναι. Το μονο θεμα που τιθεται ειναι οτι αυτος που τα βλεπει αν τυχον δεν τα αναφερει, θα παει φυλακη! κανενα αλλο θεμα δεν τιθεται.
Ασχολουμαι καθημερινα με το GDPR. Υπαρχει πολυς κοσμος που εχει μπλεξει τα εγκεφαλικα του κυτταρα με το GDPR. Παντου ονειρευεται προβληματα με προσωπικα δεδομενα.

To έχω ξαναδιαβάσει να γίνεται. Μην το προσπερνάς έτσι. Δεν σου λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

To έχω ξαναδιαβάσει να γίνεται. Μην το προσπερνάς έτσι. Δεν σου λένε.

θα πανε μεσα για απατη μαζι με τον προηγουμενο ιδιοκτητη. Ειναι υποχρεωση του συνεργειου οταν θα του πω να ελεγξει το αυτοκινητο να με ενημερωσει για το αν εχει γυρισει χιλιομετρα το αυτοκινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, andreaspA said:

θα πανε μεσα για απατη μαζι με τον προηγουμενο ιδιοκτητη. Ειναι υποχρεωση του συνεργειου οταν θα του πω να ελεγξει το αυτοκινητο να με ενημερωσει για το αν εχει γυρισει χιλιομετρα το αυτοκινητο.

 

1 hour ago, dtk-386 said:

To έχω ξαναδιαβάσει να γίνεται. Μην το προσπερνάς έτσι. Δεν σου λένε.

 

2 hours ago, andreaspA said:

Προσωπικα δεδομενα τίνος? Τα δικα σου? του σίδερου που αποτελειται ο κινητηρας? ή του απατεώνα που τα γυρισε?

Μην λεμε οτι να'ναι. Το μονο θεμα που τιθεται ειναι οτι αυτος που τα βλεπει αν τυχον δεν τα αναφερει, θα παει φυλακη! κανενα αλλο θεμα δεν τιθεται.
Ασχολουμαι καθημερινα με το GDPR. Υπαρχει πολυς κοσμος που εχει μπλεξει τα εγκεφαλικα του κυτταρα με το GDPR. Παντου ονειρευεται προβληματα με προσωπικα δεδομενα.

Παιδιά ισχύει όντως. Όταν τα έψαχνα για το αμάξι, από την Audi μου αρνήθηκαν να μου δώσουν πληροφορίες για το αυτοκίνητο και μάλιστα μου είπαν ότι και να το πάρεις που θα είναι στο όνομά σου δεν θα σου πουμε τίποτα που αφορά τον προηγούμενο κάτοχο. 
Ανάγκασα τον μαντρά να μου βρει και να μου δώσει τα service, για να δω χιλιόμετρα. 

Μεγάλη καραμέλα το GDPR. 

Κολλάει παντού και πουθενά, στο κολλάνε όπου τους βολεύει και όπου όχι στριφογυρίζονται τσακ μπαμ. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Αν δεν μπορείς να μάθεις αν το αμάξι δεν έχει γυρισμένα τα χιλιόμετρα τότε δεν έχει νόημα να συζητάμε αν τα γυρνάνε...

μπορείς, παρουσία του ιδιοκτήτη. ουσιαστικά η πληροφορία ανήκει στον ιδιοκτήτη και από εκεί και πέρα είναι ευθύνη του ιδιοκτήτη η επεξεργασία της πληροφορίας.

Επεξ/σία από pananton
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pananton είπε

μπορείς, παρουσία του ιδιοκτήτη. ουσιαστικά η πληροφορία ανήκει στον ιδιοκτήτη και από εκεί και πέρα είναι ευθύνη του ιδιοκτήτη η επεξεργασία της πληροφορίας.

Φαντάζομαι μπορεί να υπάρξουν δεκάδες κολλήματα σε αυτό αλλά το προσπερνάω το θέμα μου είναι πως σε μια απατεώνια που έχει νομικές συνέπειες επικαλούνται προσωπικά δεδομένα και είναι οκ με αυτό βάση άλλου νόμου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα με το GDPR εχει γινει καραμελα σε οτι δεν θελουμε να δωσουμε στοιχεια. Και εγω οταν εψαξα το Megane μου πριν το παρω, αν δεν ηταν φιλος ο τοπικος αντιπροσωπος δεν θα μου εδιναν αρχειο των service. Μου ειπε οτι η οδηγια ειναι δεν δινουμε στοιχεια. Με το αρχειο που μου εδωσε στο οποιο υπηρχε και η Ολλανδικη πινακιδα, πληρωσα μετα σε site του εξωτερικου οπου πηρα εκτενες αρχειο με χιλιομετρα, ΚΤΕΟ, την αγγελια που ειχε μπει εκει, αν ειχε ατυχηματα, κτλ. Ηταν καθαροτατο, οποτε το αγορασα. Βεβαια, για να εχω ησυχο το κεφαλι μου, εκανα πληρες service με ιμαντα χρονισμου, ραουλα, τεντωτηρες, αντλια, θερμοστατη, ολα τα υγρα (ακομα και του κιβωτιου), φιλτρα, κτλ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bradner είπε

 

 

Παιδιά ισχύει όντως. Όταν τα έψαχνα για το αμάξι, από την Audi μου αρνήθηκαν να μου δώσουν πληροφορίες για το αυτοκίνητο και μάλιστα μου είπαν ότι και να το πάρεις που θα είναι στο όνομά σου δεν θα σου πουμε τίποτα που αφορά τον προηγούμενο κάτοχο. 
Ανάγκασα τον μαντρά να μου βρει και να μου δώσει τα service, για να δω χιλιόμετρα. 

Μεγάλη καραμέλα το GDPR. 

Κολλάει παντού και πουθενά, στο κολλάνε όπου τους βολεύει και όπου όχι στριφογυρίζονται τσακ μπαμ. 

Μέτε την αγορά του το πήγες στην Audi για σέρβις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...