Προς το περιεχόμενο

PS5 Portal


dimitrissa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το Σάββατο που το έχω στην κατοχή μου τερμάτισα ήδη 2 παιχνίδια και έπαιξα και GT7.  Επίσης ταυτόχρονα το στριμαρα στο κανάλι μου στο youtube και ολα αυτά με μια γραμμή 50αραχαχα του ΟΤ€ . Δείτε πως φαίνεται και πράξτε τα ανάλογα (like and subscribe) 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα σήμερα στη δουλειά με το κινητό remote play μερικα  παιχνίδια που έχω εγκατεστημένα LOU2 spd2 rainbow ΝΒΑ2Κ23 και έπαιζαν μια χαρα.100αρα γραμμή σπίτι 200αρα στη δουλειά.

Λογικά με το portal δε θα χω θέμα έτσι δεν είναι;

Σκέφτομαι να πάω να το πάρω τ απόγευμα εφόσον το remote play έδειξε καλά αποτελέσματα 

Επεξ/σία από Satzik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Satzik είπε

Δοκίμασα σήμερα στη δουλειά με το κινητό remote play μερικα  παιχνίδια που έχω εγκατεστημένα LOU2 spd2 rainbow ΝΒΑ2Κ23 και έπαιζαν μια χαρα.100αρα γραμμή σπίτι 200αρα στη δουλειά.

Λογικά με το portal δε θα χω θέμα έτσι δεν είναι;

Σκέφτομαι να πάω να το πάρω τ απόγευμα εφόσον το remote play έδειξε καλά αποτελέσματα 

Λογικά θα είσαι οκ αλλά δυστυχώς κανείς δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Satzik είπε

Δοκίμασα σήμερα στη δουλειά με το κινητό remote play μερικα  παιχνίδια που έχω εγκατεστημένα LOU2 spd2 rainbow ΝΒΑ2Κ23 και έπαιζαν μια χαρα.100αρα γραμμή σπίτι 200αρα στη δουλειά.

Λογικά με το portal δε θα χω θέμα έτσι δεν είναι;

Σκέφτομαι να πάω να το πάρω τ απόγευμα εφόσον το remote play έδειξε καλά αποτελέσματα 

Έπαιξα gow:r valhalla και Alan wake με 18αρα σύνδεση (στο σπίτι 40αρα vdsl με καλωδιο το ps5). Δεν είχα κανένα θέμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα μόνο για να πω να αγιάσει το στόμα του σε όποιον πρότεινε να απενεργοποιήσουμε το WiFi από το router και να συνδέσουμε ένα mesh WiFi. Δεν είχα καταφέρει ποτε να παίξω remote play από καμία συσκευή στο σπίτι. Γι αυτό το λόγο δεν αγόρασα το portal θεωρώντας ότι θα μου είναι άχρηστο αφού δεν δουλεύει σωστά τουλάχιστον σε μένα. Προς μεγάλη μου έκπληξη πλέον μπορώ να παίζω remote play από το iPhone μου σε οποιοδήποτε σημείο του σπιτιού χωρίς να κολλάει και να κλείνει. Ευχαριστώ!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ...δεν είμαι ακόμη κάτοχος τής κονσόλας αλλά αργά η γρήγορα θα την αποκτήσω..έχω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος...

Αφού δεν έχει BT θα μπορούσε να δουλέψει με ένα audio jack Bluetooth transmitter ώστε να συνδεθείς εκεί με όποιο Bluetooth ακουστικό θες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, alexaso29 είπε

Καλησπέρα ...δεν είμαι ακόμη κάτοχος τής κονσόλας αλλά αργά η γρήγορα θα την αποκτήσω..έχω μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος...

Αφού δεν έχει BT θα μπορούσε να δουλέψει με ένα audio jack Bluetooth transmitter ώστε να συνδεθείς εκεί με όποιο Bluetooth ακουστικό θες;;;

Ναι μεν αλλά...

Γίνεται αυτό που λες με αρκτά dongles αλλά ο ήχος δεν είναι καλός ούτε αρκετά δυνατός. Επίσης το πιο σπαστικό είναι ότι υπάρχει και καθυστέρηση.

Θεωρώ ότι η Sony επί σκοπού κατάργησε το ΒΤ και έβαλε το Link. Πέρα από το προφανές (δηλαδή να πουλήσει τα ακουστικά της) πιστεύω ότι είναι και πρακτικό το ζήτημα. Φοβάμαι ότι σε μία συσκευή όπως το Portal που μπορεί να επηρεαστεί με το παραμικρό και να δεις lag, όταν θα είχε να διαχειριστεί και μία άλλη πηγή ασύρματης σύνδεσης η οποία μπορεί να κάνει και interfere, θα δημιουργούσε ακόμα περισσότερο lag και latency μεταξύ PS5 και Portal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, -WISE- είπε

Ναι μεν αλλά...

Γίνεται αυτό που λες με αρκτά dongles αλλά ο ήχος δεν είναι καλός ούτε αρκετά δυνατός. Επίσης το πιο σπαστικό είναι ότι υπάρχει και καθυστέρηση.

Θεωρώ ότι η Sony επί σκοπού κατάργησε το ΒΤ και έβαλε το Link. Πέρα από το προφανές (δηλαδή να πουλήσει τα ακουστικά της) πιστεύω ότι είναι και πρακτικό το ζήτημα. Φοβάμαι ότι σε μία συσκευή όπως το Portal που μπορεί να επηρεαστεί με το παραμικρό και να δεις lag, όταν θα είχε να διαχειριστεί και μία άλλη πηγή ασύρματης σύνδεσης η οποία μπορεί να κάνει και interfere, θα δημιουργούσε ακόμα περισσότερο lag και latency μεταξύ PS5 και Portal.

Δεν υφίσταται καν αυτό το ζήτημα τεχνικά. Εκτός και αν μιλούσαμε για μια συσκευή 20ετίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο σπιτι εχω πολυ καλο ασυρματο, τοσο σε dual band ac οσο και ax προτυπα τα οποια τροφοδοτούνται απο 300αρα fiber.

Μεσω αυτων ειναι συνδεδεμένο το Ps5 μου.

Θα εχω θεμα σοβαρο με το portal αν ειναι και τα δυο τους (portal+ps5) συνδεδεμενα ασύρματα?

Δεν κανω σοβαρο gaming (first perso shooters). Platform και 3rd person (spiderman, star wars fallen order και σια).

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Επεξ/σία από vadergr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 minutes ago, vadergr said:

Στο σπιτι εχω πολυ καλο ασυρματο, τοσο σε dual band ac οσο και ax προτυπα τα οποια τροφοδοτούνται απο 300αρα fiber.

Μεσω αυτων ειναι συνδεδεμένο το Ps5 μου.

Θα εχω θεμα σοβαρο με το portal αν ειναι και τα δυο τους (portal+ps5) συνδεδεμενα ασύρματα?

Δεν κανω σοβαρο gaming (first perso shooters). Platform και 3rd person (spiderman, star wars fallen order και σια).

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Η κονσόλα πρέπει να είναι συνδεδεμένη με ethernet απευθείας στο router.

Σε κάθε άλλη περίπτωση θα σου σπάνε τα νεύρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Η κονσόλα πρέπει να είναι συνδεδεμένη με ethernet απευθείας στο router.

Σε κάθε άλλη περίπτωση θα σου σπάνε τα νεύρα.

Παίζω με Chiaki ασύρματα τόσο το PS5 όσο και το Switch και έχω πολύ καλό σημα, χωρίς σπασίματα.

Το θέμα είναι κατά πόσο έχει ρυθμίσει σωστά το ασύρματο δίκτυο του και που έχει τοποθετήσει το PS5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, Bourdoulas said:

Παίζω με Chiaki ασύρματα τόσο το PS5 όσο και το Switch και έχω πολύ καλό σημα, χωρίς σπασίματα.

Το θέμα είναι κατά πόσο έχει ρυθμίσει σωστά το ασύρματο δίκτυο του και που έχει τοποθετήσει το PS5.

Σε ποιες ρυθμισεις του ασύρματου δικτύου ανφέρεσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...