Προς το περιεχόμενο

PS5 Portal


dimitrissa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες όσοι το πήρατε και παίζετε,  την ωρα που το ps5 είναι σε rest mode και έχεις ενεργό το πορταλ αλλάζει mode ή παραμένει σε rest ; Και από μπαταρία πως τα πάει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 minutes ago, Eddy_Gordo said:

Παιδες όσοι το πήρατε και παίζετε,  την ωρα που το ps5 είναι σε rest mode και έχεις ενεργό το πορταλ αλλάζει mode ή παραμένει σε rest ; Και από μπαταρία πως τα πάει; 

Όχι το ξυπνάει κανονικά, στην ουσία είναι ένα χειριστήριο με οθόνη.

Γύρω στις 4 ώρες έπαιξα και έχω την εντύπωση ότι φόρτισε σε 1 ώρα και κάτι(αυτό πρέπει να το επιβεβαιώσω)

Βέβαια έχω προς το παρόν full brightness και full δονήσεις κτλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, RocknRolla είπε

Όχι το ξυπνάει κανονικά, στην ουσία είναι ένα χειριστήριο με οθόνη.

Γύρω στις 4 ώρες έπαιξα και έχω την εντύπωση ότι φόρτισε σε 1 ώρα και κάτι(αυτό πρέπει να το επιβεβαιώσω)

Βέβαια έχω προς το παρόν full brightness και full δονήσεις κτλπ.

Με τι φορτιστή το έβαλες φίλε μου ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, dimitrissa said:

Με τι φορτιστή το έβαλες φίλε μου ; 

Στο ps5 το έβαλα μόνο, μία φόρτιση έχω κάνει, τώρα θα δοκιμάσω κ με λίγο ποιο χαμηλωμένα τα brightness και δονήσεις να δω τι θα γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιεί όντως μόνο το τοπικό δίκτυο όταν είσαι στο ίδιο τοτε δεν δικαιολογείται το lag που έχω.Αυριο θα αλλάξω το ασύρματο router κ θα ξανακάνω δοκιμές...Για ακόμα μια φορά θα πω ότι ως συσκευή έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής και αίσθηση στο χέρι.Εχεις κανένας άλλος το fifa24 να δοκιμάσει,γιατί εκεί είναι τραγικά τα πράγματα σε εμένα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πρόγραμμα που προτείνει το wifiman είναι εξαιρετικό,πήρα πολλές πληροφορίες έκανα κ κάποιες αλλαγές στα κανάλια κ αύριο με φρέσκο μυαλό θα κάνω εκ νέου δοκιμές, ευχαριστώ πολύ για το βίντεο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή αύριο θα προβώ στην αγορά του, θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος που είχε δοκιμάσει remote play με κάποια συσκευή πριν το portal? Εάν ναι, είναι καλύτερη η εμπειρία με το portal σε σύγκριση με remote στο laptop πχ όταν βρίσκονται στο ίδιο δίκτυο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dimitrissa είπε

Επειδή αύριο θα προβώ στην αγορά του, θα ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος που είχε δοκιμάσει remote play με κάποια συσκευή πριν το portal? Εάν ναι, είναι καλύτερη η εμπειρία με το portal σε σύγκριση με remote στο laptop πχ όταν βρίσκονται στο ίδιο δίκτυο ;

Η εμπειρία μου με την εφαρμογή σε κινητό και 2 tablet (android και ipad) δεν ήταν καλή, αποσυνδέσεις, αδυναμία εκκίνησης του ps5, κλπ. Με το portal αντίθετα κανένα πρόβλημα, έβαλα και το ps πάνω σε ένα ups γιατί είναι μόνιμα standby και παίζω οπότε θέλω. 

Εννοείται ότι τό setup και με την εφαρμογή και με το portal είναι ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα το έχω μια βδομάδα περίπου. Επειδή έχουν όλοι λάθος εικόνα. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι για μέσα στο σπίτι δεν έχει καμία μα καμία σχέση η ταχύτητα του παροχου. Μετράει μόνο η ταχύτητα του wifi και το ποσό δυνατό και σταθερό wifi έχετε. Συνδέεταο τοπικά σε δίκτυο. Πχ αν κάνεις. Hot spot στο κινητό και συνδέσεις  ps5 και postable και γίνει η σύνδεση μπορείς να κλείσεις μετά τα δεδομένα και συνεχίζει να παίζει κανονικά... Μιλάμε για offline games φυσικά. Είναι πανάλαφρο. Πολύ καλή μπαταρία. Πολύ Φωτεινή οθόνη. Όνειρο για τους πατεράδες που είναι κατειλειμενη η tv. Εγώ κι ελεύθερη να είναι η  τν  προτιμώ να παίζω ξάπλα. Και για να μη συζητάτε για ταχύτητες έχω 24 mb. Για εκτός σπιτιού δεν το έχω δοκιμάσει αλλά αν έχεις καλη ταχύτητα στο σπίτι κι εκεί που βρίσκεσαι πιστεύω θα παίζει μια χαρά. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις . Μόλις το πήρα κ εγώ και πάω να το συνδέσω !

D8E7DC2E-A979-4E17-BC45-5D1941EA76F1.jpeg

Επεξ/σία από dimitrissa
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, giodrake said:

Καλησπέρα το έχω μια βδομάδα περίπου. Επειδή έχουν όλοι λάθος εικόνα. Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι για μέσα στο σπίτι δεν έχει καμία μα καμία σχέση η ταχύτητα του παροχου. Μετράει μόνο η ταχύτητα του wifi και το ποσό δυνατό και σταθερό wifi έχετε. Συνδέεταο τοπικά σε δίκτυο. Πχ αν κάνεις. Hot spot στο κινητό και συνδέσεις  ps5 και postable και γίνει η σύνδεση μπορείς να κλείσεις μετά τα δεδομένα και συνεχίζει να παίζει κανονικά... 

Είσαι σίγουρος ότι παίζει χωρίς internet το Portal; Το remote play πάντως δεν παίζει ούτε σε iOS/Android, ούτε σε Windows/Linux χωρίς internet, ακόμα και με 3rd-party εφαρμογές (Chiaki κλπ).

Για δοκίμασε να βγάλεις το καλώδιο της DSL σου από το router και πες μας αν συνδέεται. Θεωρώ ότι δεν θα συνδεθεί καν στην κονσόλα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Με παραλαβές τι γίνεται; Έχω στον Κωτσόβολο προπαραγγελία από Cyber Monday και ακόμα τίποτα. Επίσης οι ψείρες πότε βγαίνουν; Καλό Απρίλη άκουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Snolly είπε

Καλησπέρα σε όλους. Με παραλαβές τι γίνεται; Έχω στον Κωτσόβολο προπαραγγελία από Cyber Monday και ακόμα τίποτα. Επίσης οι ψείρες πότε βγαίνουν; Καλό Απρίλη άκουσα.

Για κωτσο βλέπω ότι υπάρχει ακόμα και άμεσα διαθέσιμο σε 13 καταστήματα. Όπως και σε άλλες αλυσίδες. Οπότε... 

Απο πλαίσιο πάντως παρέλαβαν άτομα που ξέρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...