Προς το περιεχόμενο

F.E.A.R


Fotografos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ο τερματισμός, δεν λέω (αν και το τέλος τέλος δεν μου άρεσε καθόλου), αλλά η καλύτερη φάση σε όλο το παιχνίδι κατ'εμέ, είναι στο πρώτο encounter με το κοριτσάκι, που μέσα στις φωτιές, σε τινάζει έξω από την αποθήκη. Απλώς g@m@to!!!!!

 

Δυστυχώς όμως, βλάκας καθώς είμαι, μόλις το τερμάτισα, επειδή απογοητεύτηκα από το τέλος, το απεγκατάστησα κατευθείαν χωρίς να δώ τα credits.

Αληθεύει ότι μετά τα credits γράφει **spoiler**"First Prototype succesfull"????**spoiler

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από ότι θυμάμαι' date=' ναι.

 

Material Defender 1032[/quote']

 

Να με πάρει και να με σηκώσει!!!!

Τί ήθελαν και το έβαλαν μετά τα credits????

 

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτή και μόνο η κουβέντα δίνει τελείως διαφορετική εικόνα για την όλη ιστορία.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phone rings....

G: Senator its is genevev r steed..I just wanted to assure you that the origin situation has been resolved.

S: So much for discretion.

G: It was unavoidable. There are some good news however. The first prototype was a success.

 

Εν ολιγοις εμεις ειμασταν το πρωτοτυπο κατι που καταλαβαμε ολοι μεσα απο το παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Phone rings....

G: Senator its is genevev r steed..I just wanted to assure you that the origin situation has been resolved.

S: So much for discretion.

G: It was unavoidable. There are some good news however. The first prototype was a success.

 

 

Εν ολιγοις εμεις ειμασταν το πρωτοτυπο κατι που καταλαβαμε ολοι μεσα απο το παιχνιδι.

 

 

Όχι αγαπητέ.

 

**spoiler**

Το ότι είμασταν το prototype το ξέραμε.

 

Με την κουβέντα αυτή δίνεται άλλη διάσταση στο σενάριο' date=' διότι μας δείνει την πιθανότητα όλο αυτό το σκηνικό να ήταν απλώς ένα test για το prototype.[/color']

**end of spoiler**

 

Το τσέκαρα και στο Wikipedia και συμφωνεί μαζί μου.

 

**spoiler**

"It is widely speculated that the entire mission to capture and eliminate Paxton was in fact an elaborately devised field test for the main character, designed to evaluate your character's strengths and weaknesses and assess your ability to operate in a hostile environment. This is strongly implied by Genevieve's final communique with the mysterious "Senator", in which she proudly announces the success of the "first prototype", suggesting you may have in fact been a puppet of Genevieve's machinations all along."

**end of spoiler**

http://en.wikipedia.org/wiki/F.E.A.R._(computer_game)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αγαπητέ.

 

**spoiler**

Το ότι είμασταν το prototype το ξέραμε.

 

Με την κουβέντα αυτή δίνεται άλλη διάσταση στο σενάριο' date=' διότι μας δείνει την πιθανότητα όλο αυτό το σκηνικό να ήταν απλώς ένα test για το prototype

**end of spoiler**

 

Το τσέκαρα και στο Wikipedia και συμφωνεί μαζί μου.

 

**spoiler**

" It is widely speculated that the entire mission to capture and eliminate Paxton was in fact an elaborately devised field test for the main character, designed to evaluate your character's strengths and weaknesses and assess your ability to operate in a hostile environment. This is strongly implied by Genevieve's final communique with the mysterious "Senator", in which she proudly announces the success of the "first prototype", suggesting you may have in fact been a puppet of Genevieve's machinations all along[/color']."

**end of spoiler**

http://en.wikipedia.org/wiki/F.E.A.R._(computer_game)

 

 

Τωρα τι λες εσυ που δεν λεω εγω δεν μπορω να το καταλαβω.

Εγω αντεγραψα την συνομιλια στο τελος του παιχνιδιου.

Το οτι ειμασταν το πρωτοτυπο φανηκε καμια 10αρια φορες μεσα στο παιχνιδι με τα οραματα που ειχε ο χαρακτηρας.

Η Genevieve δεν ηξερε τι θα γινοταν αλλα οπως ηρθαν τα πραγματα της βγηκε κουτι η ολη ιστορια. Συγκεκριμενα εφοσον λαμβανε εντολες απο τον γερουσιαστη και ο γερουσιαστης λεει " so much for discretion " αφηνει να εννοηθει πως τιποτα απο ολα αυτα δεν ειχε προγραμματιστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλά, για να μην αρχίσετε κι εδώ τα πενταήμερα σενάρια... :P

Για όσους το έχουν τερματίσει:

http://forums.vugames.com/thread.jspa?threadID=7095&tstart=15

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HellasVagabond ωραιο το video, βλεπεις περισσοτερα πραγματα (θραυσματα, κεραυνους) οποτε ολο το παιχνιδι θα το ειδες ετσι.

Η μονη μλκια ειναι οτι κολλαει στο 34sec. Το ανοιξα με το DivFix να το φτιαξω αλλα δεν καταφερα τπτ. Μαλλον bad download.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HellasVagabond ωραιο το video' date=' βλεπεις περισσοτερα πραγματα (θραυσματα, κεραυνους) οποτε ολο το παιχνιδι θα το ειδες ετσι.

Η μονη μλκια ειναι οτι κολλαει στο 34sec. Το ανοιξα με το DivFix να το φτιαξω αλλα δεν καταφερα τπτ. Μαλλον bad download.[/quote']

 

 

Ναί, ήταν bad download. Εγώ που το κατέβασα δεν κολλούσε πουθενά.

Βέβαια η κίνηση του χαρακτήρα δεν ήταν 100% ομαλή.

Με texture detail Medium θα είχε άριστη κίνηση και μηδαμινή διαφορά στα γραφικά. Αλλά από την άλλη είμαι κι εγώ ιδιότροπος σε αυτά :-)

 

Η ποιότητα του video όμως ήταν εξαιρετική, παρά τη συμπίεση που υπόστηκε.

Καλή δουλειά HellasVagabond.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

paidia shmera epese sta xeria moy,to ebala alla exw problhma!gia arxh na pw pws exw pc 2 mhnwn!

exw panw amd 3.0, ati x700 256mb, kai 512 mb ram!

to paixnidi omos kolaei apisteyta,den mporo na to paikso oyte sthn 640 analysh!den pisteyw na thelei parapanw apaithseis,eleos!tespa, paizei tpt?to exei antimetopisei kanenas?thelw kamia gnwmh giati apo oti fainetai aksizei!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζεις να εχει ΤΙ????:)

 

Τι ρυθμίσεις βαζεις στα 640x480 και δεν μπορεις να παιξεις?

 

Υ.Γ M8 αυτα τα 512Mb ειναι πραγματικα πολυ πολυ λίγα για το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon bazw auto detect na dei ti tairiazei sto sythma moy kai moy bgazei 800x600!den paizei sayto!to bazw sto 640 kai ta advanced settings ta bazw ola medium kai pali den paizei!de nomizw re paidia na sernetai epeidh exw 512 mb ram!poy exoyme ftasei?tespa,to paixnidi einai copia,mhpws paizei kapoio rolo?yparxei kana patch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...