Προς το περιεχόμενο

F.E.A.R


Fotografos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

[offtopic για το Flashpoint 2 ή Game 2]

Μας έφαγε το conversion του ΧΒΟΧ ρε Wolfidis, ένα χρόνο τώρα έχουν παρατήσει την έκδοση του PC για να μπορούμε να το παίζουμε στο ΧΒΟΧ με χειρότερα γραφικά και joypad (μου είναι αδύνατον να παίξω FPS με joypad!). Έχω ακούσει για 1st quarter 2006 (άλλοι δίνουν release date ακόμα και 31/12/06!), ελπίζω να μην αργήσει πολύ. Έτσι περίμενα και το Mafia 2 και το Godfather και...ακόμα περιμένω, αφού τα καθυστέρησαν για γνωστούς λόγους.

[sorry για το offtopic κύριοι]

 

ps: Undying! Undying! Undying! Το μοναδικό παιχνίδι που δεν μπορούσα να παίξω βράδυ όταν ήμουν μόνος στο σπίτι και δεν ντρέπομαι να το λέω. Κρίμα που δεν βγήκε συνέχεια, υπάρχουν όμως πάρα πολλά mods.

ps2: Προσωπικά προτιμώ χίλιες φορές τα προϊστορικά ντουφέκια των Brothers in Arms, CoD κλπ. παρά τα πίου πίου όπλα των Unreal και Quake. Επιφυλάσσομαι μόνο για το gravity gun του HL2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θυμάμαι καλά πριν έναμιση περίπου χρόνο αρπάχτηκε ο Vavra, o αρχιπρογραμματιστής του Mafia 2 με την Illusion Softworks που ανέπτυσσε το παιχνίδι, τον απέλυσαν και το παιχνίδι μπήκε στο...ράφι. Πριν μισό χρόνο όμως, είχαν βγει οι υπόλοιποι τύποι της Illusion και άρχισαν να διαδίδουν φήμες ότι θα συνεχίσουν το project και θα βγει το παιχνίδι και για XBOX και για PC κάπου μεταξύ 2006 και 2007.

 

Και εκεί έχω μείνει...αν τελικά ήταν ράδιο αρβύλα και δεν πρόκειται να βγει, τι να γίνει, δεν το έψαξα ξανά από τότε και μάλλον έχει δίκιο ο godlike..υπάρχει όμως και το Godfather, που κι αυτό όμως πήρε παράταση κάμποσους μήνες, από Χριστούγεννα του 2005 πήγε άνοιξη (και βάλε) του '06. Κάτι είχα ακούσει για 2 Feb 06.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειται να μην μαμαται το thread με ασχετα παιχνίδια???Σχεδον μια σελίδα off topic κανατε!!

 

Sorry για τον τονο αλλά με τσατισε το κοριτσακι στο FEAR:) αμα το πετύχω πουθενα θα του σαπίσω τη μαπα του μ@λ...νου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειται να μην μαμαται το thread με ασχετα παιχνίδια???Σχεδον μια σελίδα off topic κανατε!!

 

Sorry για τον τονο αλλά με τσατισε το κοριτσακι στο FEAR:) αμα το πετύχω πουθενα θα του σαπίσω τη μαπα του μ@λ...νου!!!

 

Άσε το κοριτσάκι ήσυχο...είναι προστατευόμενή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν.....

 

Έχω αφιερώσει αρκετές ώρες στο παιχνίδι. Για αυτούς που το τερματίσαν, είμαι στη φάση που βρήκα τη ξανθιά τη γκόμενα και πήγαμε στη ταράτσα και έσκασε το ελικόπτερο και το έσκασε πάλι η γκόμενα και τρέχα γύρευε πάλι εγώ.

 

Ρε παιδιά, ειληκρινά ήθελα να μου αρέσει το παιχνίδι. Μέχρι και ατμόσφαιρα έφτιαχνα. Μένω μόνος στο σπίτι (όταν δεν με πρίζει η κοπέλα), κλείνω τα φώτα, βάζω τα ακουστικά και προσπαθώ να μπώ στο κλίμα του παιχνιδιού. Ε τίποτα.

 

Στην αρχή ο ήχος και μόνο αυτός με συγκινούσε λιγουλάκι. Μόλις συνήθισα και τον ήχο αυτό ήταν. Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά το παιχνίδι δεν μου φαίνεται και τόσο καλό. Τεχνικά είναι άριστο, αλλά σαν παιχνίδι δεν λέει. Και η ΑΙ των κακών είναι για το π..τσο. Και το παίζω στο medium.

 

Όσο για τρομακτικό, αγχωτικό ή οτιδήποτε άλλο, μπα, τίποτα. Είδαμε το κοριτσάκι μία, το είδαμε δύο, τρείς, ε εντάξει, κάπου κατάντησε βαρετό.

 

Τα στοιχεία που μας δίνει το παιχνίδι μέσω των laptop και των τηλεφώνων είναι επίσης για το π..τσο. Στην ουσία δεν ξέρεις τίποτα. Μόνο υπονοούμενα και πάλι υπονοούμενα.

 

Δεν ξέρω τί συναισθήματα θέλει να μου μεταφέρει το παιχνίδι, αλλά αυτόν τον Fettel, Fretel, πώς τον λένε, τον λυπήθηκε η ψυχή μου. Ελπίζω στο τέλος να μή χρειαστεί να τον σκοτώσω.

 

Τέλος πάντων, το παίζω το παιχνίδι από πείσμα και μόνο να δώ πού το πάει.

 

Εσείς που το τερματίσατε, πείτε μου τουλάχιστον ότι ο τερματισμός αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi!Stamata na pezeis...lol...

Episis den sumfono gia to A.I. alla oute gia duskolia...to a.i. einai arketa kalo kai to thema einai pos pezeis to game...na kaneis ligo realistiko to game, legontas oti den einai sosto na tros xilies sfaires kai sto telos na nikas...opote den dexese na se petuxainoun...got it?:;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oxi!Stamata na pezeis...lol...

Episis den sumfono gia to A.I. alla oute gia duskolia...to a.i. einai arketa kalo kai to thema einai pos pezeis to game...na kaneis ligo realistiko to game' date=' legontas oti den einai sosto na tros xilies sfaires kai sto telos na nikas...opote den dexese na se petuxainoun...got it?:;[/quote']

 

To Slow Motion φταίει, σου δίνει τρομερό πλεονέκτημα. Αν το χρησιμοποιείς σωστά, δεν υπάρχει περίπτωση να σου κάνουν ζημιά. Μόνο τα ρομποτάκια με τις ρουκέτες με δυσκολεύουν λιγουλάκι. Μου φαίνεται έπρεπε να το παίξω στο δύσκολο, αλλά τώρα ποιός το παίζει από την αρχή?

 

Απλώς το περίμενα λίγο ποιό τρομακτικό. Μέχρι στιγμής η υπόθεση μου φαίνεται σαν επεισόδιο Outer Limits, με μιά μικρή δόση Ring. Μέχρι στιγμής όμως έτσι?

 

Me to system tis sig mou se 1280x960 me 2aa kai 8af paei aplos kala.vari pragmati alla arketa kalo

 

Να βάλεις το Texture Detail στο Medium. Το Maximum είναι για κάρτες με 512ΜΒ. Θα δείς αρκετή διαφορά στην απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...