Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Tnx Vegas!

 

Το είχα δουλέψει κάποια στιγμή το DeepBurner και δεν μπορώ να θυμηθώ γιατί το παράτησα. Θα δοκιμάσω πάντως τις δυνατότητες στα covers και θα επανέλθω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το DeepBurner free...

Οι εκτυπώσεις σε dvd cover (μπροστά+πίσω+ράχη τίτλου) είναι εκτός ορίων....

...αλλά είναι εντυπωσιακό το ότι χρειάζεται 20ΜΒ μνήμης όταν γράφει cd! - πολύ καλό!

 

Εχει κάποια επιλογή για verification της εγγραφής? Δεν είδα κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν έχει verify

sorry για DVD το έχω χρησιμοποιήσει μόνο για slim CD με άριστα αποτελέσματα

minimal οι απαιτήσεις μου όπως και όλα τα προγράμματά μου..τέλος οι καρκίνοι στο μηχάνημα (εδώ και 3 χρόνια! = no format και να "πετάει")

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με το deepburner και τα εξώφυλλα για dvd...

έχει μία επιλογή για τα περιθώρια της εκτύπωσης από τα όρια της σελίδας και όλα έχουν την τιμή "20.00" - μόλις τα κάνω "5.00" το εξώφυλλο φαίνεται ολόκληρο σε preview - με την 1η ευκαιρία θα εκτυπώσω και θα ποστάρω την τελική μου άποψη ;)

 

όσο για το verify.... είναι λίγο πρόβλημα αλλά θα επιζήσουμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RightMark CPU Clock Utility (RMClock)

 

A great tool for controlling your mobile CPU consumption/power. It is very easy to use and the users that have notebooks (or desktop with mobile CPU) will love it.

Developers description: "RightMark CPU Clock Utility (RMClock) is a small GUI application designed for real-time CPU frequency, throttling and load level monitoring and on-the-fly adjustment of the CPU performance level on supported CPU models via processor's power management model-specific registers (MSRs). In automatic management mode it continuously monitors the CPU usage level and dynamically adjusts the CPU frequency, throttle and/or voltage level as needed, realizing the "Performance on Demand" concept."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

/// Επανάληψη του post ///

 

Προτείνω πλέον τον KMPlayer σαν media player καθότι -μέχρι στιγμής- δείχνει καλύτερος από όλους όσους έχω δει (VLC, Gom, BS, MPC).

 

http://www.kmplayer.com/forums/index.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτημα για τον KMPlayer: Όταν τελειώσει η αναπαραγωγή μιας ταινίας, δεν ενεργοποιείται το screensaver ούτε και σβήνει η οθόνη μετά το ρυθμισμένο στα Windows χρονικό διάστημα. Αν αποεπιλέξω το Prevent Screen Saver, τότε ενεργοποιείται το screensaver ενώ παίζει η ταινία.

Πώς λύνουμε αυτό το πρόβλημα, δηλ. με το τέλος της αναπαραγωγής να επιτρέπεται η ενεργοποίηση του screensaver και (κυρίως) το σβήσιμο της οθόνης; Δεν μπόρεσα να το βρω πουθενά στις ρυθμίσεις (έκδοση 2.9.3.1214).

Ο GOM Player δεν έχει τέτοιο πρόβλημα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για free DVD player προτείνετε κανέναν καλό; Έχω δοκιμάσει AVS DVD player, VLC, Media Player Classic, KM player, GOM player καθώς και 2-3 άλλους λιγότερο γνωστούς και ούτε ένας απ' αυτούς δεν μου έπαιζε χωρίς ελάττωμα ΟΛΑ τα DVD μου. Ο μόνος που παίζει τα πάντα είναι Power DVD, που όμως δεν είναι free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, για free DVD player προτείνετε κανέναν καλό; Έχω δοκιμάσει AVS DVD player, VLC, Media Player Classic, KM player, GOM player καθώς και 2-3 άλλους λιγότερο γνωστούς και ούτε ένας απ' αυτούς δεν μου έπαιζε χωρίς ελάττωμα ΟΛΑ τα DVD μου. Ο μόνος που παίζει τα πάντα είναι Power DVD, που όμως δεν είναι free.

 

Kακα τα ψεματα ουτε εγω εχω βρει που ειμαι fan των freeware εφαρμογων.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος δεν ειναι φιλε μου με οτσα χρησιμα πραγματα, καμμια ιδεα για προγραμματα που αφορουν κινητα Νοκια σεριες 40, ενδιαφερομαι για τηλεχειρισμο τηλεορασης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος δεν ειναι φιλε μου με οτσα χρησιμα πραγματα, καμμια ιδεα για προγραμματα που αφορουν κινητα Νοκια σεριες 40, ενδιαφερομαι για τηλεχειρισμο τηλεορασης...

 

Για Series 40 δεν εχω ακουσει κατι για τα series 60 symbian ξερω πολλα...

Εχεις PM φιλε μου....:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kακα τα ψεματα ουτε εγω εχω βρει που ειμαι fan των freeware εφαρμογων.....

Τελικά βρήκα τη λύση: Ο Gom player, με μια μικρή προσθήκη, μου έχει παίξει τα DVD της... τελευταίας εβδομάδας (ανάμεσα σ' αυτά και τους "Πειρατές 2", που δεν μου το έπαιζε π.χ. η προ-προηγούμενη έκδοση 5 του Power DVD -παίζει όμως με 6 και 7-)! Επιφυλάσσομαι όμως, για να το δοκιμάσω και σε περισσότερα DVD. Η προσθήκη είναι, όπως είδα στο forum τους, που είχαν κι άλλοι ανάλογο πρόβλημα, να βάλεις third part DVD decoder, γιατί ο ενσωματωμένος είναι προβληματικός (άλλοι ανέφεραν ανάλογη λύση και σε προβλήματα με ήχο στον Gom, εγώ όμως δεν έχω). Έβαλα λοιπόν τον MPV decoder και μέχρι στιγμής όλα καλά! Ο Gom έχει και πολύ πιο άνετο περιβάλλον από το Power DVD και ρυθμίζεις αμέσως φωτεινότητες, χρώματα, κάδρο κλπ.

Κυκλοφορεί μάλιστα και έκδοση σε .exe του MPV decoder για τον Gom player, για να μην κάνεις χειροκίνητη εγκατάσταση των .dll. Επειδή δυσκολεύτηκα λίγο να το βρω, το ανέβασα στο filecrunch, όποιος θέλει να το κατεβάσει, για να βλέπει απρόσκοπτα DVD με τον GOM: http://www.filecrunch.com/file/~y1a5dy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...