Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μια ερώτηση που είχα κάνει και πριν το χάσιμο των τελευταίων σελιδων, αλλά δεν πρόλαβα να δω αν είχα κάποια απάντηση...

 

Ψάχνω utility που να τρέχει benchmark τεστακια. Δε θέλω κάτι σαν AIDA32 π.χ. που απλά σου δίνει full report του συτήματος, αλλά κάτι που να κάνει cpu, m/b, ram test κλπ.

 

Thanx again!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά βρήκα τη λύση: Ο Gom player, με μια μικρή προσθήκη, μου έχει παίξει τα DVD της... τελευταίας εβδομάδας (ανάμεσα σ' αυτά και τους "Πειρατές 2", που δεν μου το έπαιζε π.χ. η προ-προηγούμενη έκδοση 5 του Power DVD -παίζει όμως με 6 και 7-)! Επιφυλάσσομαι όμως, για να το δοκιμάσω και σε περισσότερα DVD. Η προσθήκη είναι, όπως είδα στο forum τους, που είχαν κι άλλοι ανάλογο πρόβλημα, να βάλεις third part DVD decoder, γιατί ο ενσωματωμένος είναι προβληματικός (άλλοι ανέφεραν ανάλογη λύση και σε προβλήματα με ήχο στον Gom, εγώ όμως δεν έχω). Έβαλα λοιπόν τον MPV decoder και μέχρι στιγμής όλα καλά! Ο Gom έχει και πολύ πιο άνετο περιβάλλον από το Power DVD και ρυθμίζεις αμέσως φωτεινότητες, χρώματα, κάδρο κλπ.

Κυκλοφορεί μάλιστα και έκδοση σε .exe του MPV decoder για τον Gom player, για να μην κάνεις χειροκίνητη εγκατάσταση των .dll. Επειδή δυσκολεύτηκα λίγο να το βρω, το ανέβασα στο filecrunch, όποιος θέλει να το κατεβάσει, για να βλέπει απρόσκοπτα DVD με τον GOM: http://www.filecrunch.com/file/~y1a5dy

Thanks το δοκίμασα.

Δεν έχω ξαναδεί πιο smooth dvd playback στον υπολογιστή μου... άντε να φεύγει και το PowerDVD μετά τον BS!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@gruslo επίσης thanks...δουλεύει και με το παραπάνω...το Power DVD εφυγε κιόλας!Και πάλι thanks!

 

@actorius μπορείς να δοκιμάσεις τα :

Pc Wizard 2007

Everest Home Edition

 

Αν και τα δύο είναι κορυφαία, εμένα με έχει βολέψει περισσότερο το 2ο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,στον GOM Player στα dvd εσας σας βγαζει το χερακι οταν ειναι να επιλεξετε κατι στο μενου;Γιατι εμενα δεν μου το βγαζει και ειμαι αναγκασμενος να χειριζομαι το μενου με τα βελακια του πληκτρολογιου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@parsifal και Spyspeed: Ευχαριστώ πολύ παιδιά, θα κοιτάξω κ τις 3 εφαρμογές που προτείνατε αν και ήδη κ εγώ νομίζω οτι το Everest θα είναι το καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-;1463555'']Ναι ο κέρσορας φαίνεται κανονικά στο dvd menu και δουλεύουν κανονικά οι επιλογές με κλικ.
Tι μπορει να συμβαινει σε εμενα ρε γαμωτο; :(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω παρατηρήσει στον MPC μερικές φορές. Το hotspot εμφανίζεται μετατοπισμένο λίγο πάνω από το κανονικό «κουμπί» και επίσης είναι τραγικά μικρό σε διαστάσεις pixels. Δεν το κάνει σε όλα τα DVD, υποπτεύομαι ότι έχει να κάνει με προβληματικό authoring...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ο gom player ειναι απλα φοβερος....Τον εχω τοσο καιρο τωρα προς αντικατασταση του k lite mega codec pack που ειχα....και με προσθηκη μονο των real, quicktimie kai flv codecs .Και για τα dvd που λετε φοβερη εικονα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Κι εγώ έτσι νομίζω. Για μένα ο συνδυασμός Gom και VLC μέχρι στιγμής έχει αποδειχτεί υπεραρκετός (καμιά φορά μπορεί κάτι να "ξεφεύγει" από τον πρώτο αλλά θα το παίξει ο δεύτερος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο VLC ειναι τελειος για preview στα p2p προγραμματα!Κατα τ'αλλα αν και παιζει πολλα ειδη αρχειων εχει αθλιο seeking και fullscreen δεν εχει μπαρα κυλισης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...