Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι δυνατον να πατας στο search "playstation 4" και να σου βγαζει ολες τις αγγελιες με τιτλο τη λεξη playstation.

 

 

Πάτα το γρανάζι πάνω δεξιά, έχει περισσότερες επιλογες. Επίσης, ισχύει πάντα αυτό:

Συμβουλή: Ψάξτε για μια συγκεκριμένη φράση "βάζοντάς την μέσα σε εισαγωγικά"
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα 


 


 τις τελευταίες μέρες διαβάζω θέματα συνεχώς για απάτη στις αγγελίες το ερώτημα μου είναι προς το insomnia. Για ποιο λόγο μελή τα οποία έχουν πάνω από μια αρνητική αξιολόγηση που σχετίζεται με οικονομική απάτη δεν αποκλείονται από το orum αλλά συνεχίζουν να εξαπίστευτο είναιύν  και αλλά μελή καθώς και οι περισσότεροι δεν έχουν συμμέτοχη ούτε στα θέματα του forum αλλά μόνο στις αγγελίες το οποίο κομμάτι των αγγελιών προσφέρεται στα μέλη χαριστικά   ?


 


 


Άρα η πρόταση μου είναι να αποκλείονται από το Forum όσοι έχουν πάνω από μια αρνητική αξιολόγηση που προέρχεται από οικονομική απάτη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικά απορώ γιατί μένουν με αυτό το account και δεν φτιάχνουν νέο που δεν θα έχει ούτε 1 αρνητική γενικότερα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά απορώ γιατί μένουν με αυτό το account και δεν φτιάχνουν νέο που δεν θα έχει ούτε 1 αρνητική γενικότερα :P

Επειδή υπάρχουν κορόιδα που ακόμα και όταν βλέπουν αρνητικές δεν μασάνε...θέλουν εκεί να του βάλουν και άλλες :)

 

Ο άλλος το βλέπει σαν challenge...Για κάτσε να δω πόσες αρνητικές μπορώ να μαζέψω πριν με πάρουν χαμπάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνω να μπει καινούρια στήλη στο σάιτ που να εξηγεί διάφορους όρους της πληροφορικής πχ πως λειτουργεί ένας ssd ή hdd, τι είναι bottleneck, botnet, DDos attack, πως λειτουργεί το ίντερνετ κτλ. και γενικά διάφορους όρους της πληροφορικής. Θα είναι ένα μίνι σχολείο πληροφορικής. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους θυμουντε απο παλια το insomnia καποια στιγμη ειχε καταργηθει η ενοτητα Μπλα Μπλα ...Νομιζω υπηρχαν πολυ λιγοτερα προβληματα και δεν ξερω αν εχει θεση σε ενα τεχνικο forum . Μια ιδεα λεω μηπως να ξαναπηγαινε διακοπες ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για οσους θυμουντε απο παλια το insomnia καποια στιγμη ειχε καταργηθει η ενοτητα Μπλα Μπλα ...Νομιζω υπηρχαν πολυ λιγοτερα προβληματα και δεν ξερω αν εχει θεση σε ενα τεχνικο forum . Μια ιδεα λεω μηπως να ξαναπηγαινε διακοπες ...

 

Αυτή την άποψη την είχα κι εγώ μερικά χρόνια πριν. Βλέποντας όμως μετά την κατάργησή του να μετατρέπονται σε "Μπλα Μπλα" άσχετα θέματα σε άσχετες περιοχές, κατάλαβα πως μάλλον πρέπει να υπάρχει και αυτό για να εκτονώνονται οι αντίστοιχες ανάγκες.

 

Και αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται, απλά το αγνοεί!

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα ήθελα από προφίλ να μπορούμε να επιλέξουμε γραμματοσειρά και μέγεθος στάνταρ καθώς και χρωματισμό αλλά να παραμείνει και η δυνατότητα στον editor 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και απο μένα,

 

παίδες, οταν καποιος πατησει στο εικονιδιο μιας αγγελιας (εδω ας πουμε: http://www.insomnia.gr/classifieds/p-laptops/?st=60) , και οχι στην περιγραφη της, αντι να ανοιξει η αγγελια, ανοιγει η εικονα της αγγελιας. Απαράδεκτο bug και δειγμα κακού προγραμματισμού σε ένα site

εξειδικευμένο στα τεχνολογικά θέματα. Μου ετυχε ας πουμε (και σιγουρα δεν ειμαι ο μόνος) να ανοιξω 10 αγγελίες σε καρτέλες μαζεμένες για να τις συγκρινω, και να ανακαλύψω μετά οτι οι μισες καρτελες δεν εχουν ανοιξει στην αγγελία αλλα στην εικόνα.

 

 

Αυτά απο μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κανένα bug, έτσι το έχουν ορίσει να λειτουργεί...

 

Επίσης αν ήταν bug, υπάρχει κατάλληλο section, εδώ είναι για προτάσεις...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θεμα των αγγελιων...

Θα επρεπε η αγγελια να ειναι επεξεργασιμη(απο το πωλητη)για οσο καιρο ειναι ενεργη.Μπορει να αλλαξει γνωμη ο πωλητης και να θελει να βαλει αλλη τιμη,η να εχει πουλησει το ενα απο τα δυο αντικειμενα που εχει η αγγελια,και να το αναφερει για να μη το ζαλιζουν αδικα..

Γιατι να χαραμιζονται αγγελιες μονο και μονο για να αλλαξω πχ μια τιμη?(εννοω οτι πρεπει να γινεται εκ νεου υποβολη,ετσι ομως χανουμε το οριο των αγγελιων χωρις να δημοσιευσουμε καποια καινουρια)..

Εαν οντως περνονται στα σοβαρα οι προτασεις μας,θα πρεπει να το δειτε σοβαρα αυτο το ενδεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε να το αλλάξουν, δεν είναι δύσκολο.

Και εφ'οσον δεν ειναι bug οπως λες, στο σωστο μερος το εγραψα, ειναι λειτουργικο λαθος, και εαν ειναι ηθελημένο ακομα χειρότερα.

Επίσης όταν πατάω επόμενη σελίδα στη λιστα με τις αγγελίες, πολλές φορές φέρνει 1-3 αγγγελίες μόνο στην επόμενη σελίδα. Και άλλο

bug (η λάθος τελως παντων) στο pagination. Απλό επίσης να φτιαχτεί.

 

 

Καλή συνεχεια μάγκες.

 

Υ.Γ.: Όση ωρα εγραφα αυτο το μήνυμα, βγήκε ενα popup που λεει "και άλλο μηνυμα προστεθηκε σε αυτη τη συζητηση. Εμφάνιση?". Πατώντας "ναι" δεν εγινε τιποτα. Μικρά λαθάκια που όμως κανουν ολη τη διαφορα για τους συχνούς σας επισκέπτες. Μου θυμίζουν άσχημα μεταφρασμένους υπότιτλους, που με τσατίζουν επίσης. 300,000 μέλη και δεν έχουν φτιαχτεί ακομα τετοια βασικα λαθάκια. Αυτο είναι bad business.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο θεμα των αγγελιων...

Θα επρεπε η αγγελια να ειναι επεξεργασιμη(απο το πωλητη)για οσο καιρο ειναι ενεργη.Μπορει να αλλαξει γνωμη ο πωλητης και να θελει να βαλει αλλη τιμη,η να εχει πουλησει το ενα απο τα δυο αντικειμενα που εχει η αγγελια,και να το αναφερει για να μη το ζαλιζουν αδικα..

Γιατι να χαραμιζονται αγγελιες μονο και μονο για να αλλαξω πχ μια τιμη?(εννοω οτι πρεπει να γινεται εκ νεου υποβολη,ετσι ομως χανουμε το οριο των αγγελιων χωρις να δημοσιευσουμε καποια καινουρια)..

Εαν οντως περνονται στα σοβαρα οι προτασεις μας,θα πρεπει να το δειτε σοβαρα αυτο το ενδεχομενο.

 

Και μετά θα έχει μία ενεργή αγγελία την οποία θα κάνει edit συνεχώς, ανανεώνοντας τα προϊόντα που θέλει να πουλήσει προσπερνώντας το όριο των 2 αγγελιών... :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά θα έχει μία ενεργή αγγελία την οποία θα κάνει edit συνεχώς, ανανεώνοντας τα προϊόντα που θέλει να πουλήσει προσπερνώντας το όριο των 2 αγγελιών... :)

Δηλαδη το edit σημαινει και ανανεωση?Σιγουρα καταλαβες τι ειπα?

Εγω μεσα στις 5 μερες που κανω edit την αγγελια μου,ανανεωνεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα ήθελα από προφίλ να μπορούμε να επιλέξουμε γραμματοσειρά και μέγεθος στάνταρ καθώς και χρωματισμό αλλά να παραμείνει και η δυνατότητα στον editor 

 

Πάντως η γραμματοσειρά που χρησιμοποιείς εσύ, από κινητό με τη mobile έκδοση του site, δεν εμφανίζεται σωστά.

post-88018-0-51975100-1449568593_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...