Προς το περιεχόμενο

Xbox One Topic v1


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, ετοιμάζομαι να αποκτήσω το xbox one s και έχω κάποιες απορίες:

α. αξίζει το one s σε οθόνη με 1080p ανάλυση;

β. τα 500gb ή τo 1tb είναι προτιμότερο να πάρω, πόσα παιγνίδια σηκώνουν τα 500gb

γ. υπάρχει κάτι,γενικά, το οποίο θα πρέπει να προσέξω;

 

προσανατολίζομαι προς το one s του γερμανού με το battlefield 1.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές σε σας και τους ανθρώπους σας!!!

 

υγ κάθε γνώμη δεκτή μια και δεν πολυγνωρίζω από κονσόλες η προηγούμενη που είχα ήταν το ps2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@dimyok: Δύο χρόνια η εγγύηση. Κάνε register την κονσόλα και πάτα εκεί που λέει "Ζήτηστε μια επισκευή". Θα σου ετοιμάσουν ετικέτα, στέλνεις με UPS / Γενική και σου γυρνάει πίσω σε καμμιά βδομάδα συνήθως...

Επειδή ο controller μου τελικά δεν διορθώθηκε, ήταν προσωρινό το κόλπο με το καθάρισμα με οινόπνευμα πήγα και εγώ στο link αυτό για να το στείλω στην MS.

Στο site τους όμως μου το έβγαζε εκτός εγγύησης και μου έλεγε δεν αποστέλνω τίποτα αλλά να πληρώσω 53,33 για να μου στείλουν μονάδα αντικατάστασης(!). Μπήκα στο support chat και μίλησα με μια κοπελίτσα η οποία μου βρήκε ότι έχω εγγύηση κανονικά και μου ετοίμασε το ticket για αλλαγή. Το ticket της UPS που τύπωσα μου λέει πρέπει να το στείλω Γερμανία αλλά μετά που έκλεισα το chat με την κοπέλα αυτή μου ήρθε ένα άλλο mail που μου λέει να στείλω όλη την κονσόλα στην Τσεχία. Με μπέρδεψε λίγο, που το στέλνω τελικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δωρεάν το Lost Odyssey για xbox 360 (BC και για xbox one) για περιορισμένο χρονικό διάστημα:

 

https://marketplace.xbox.com/el-GR/Product/Lost-Odyssey/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5307fa

 

 

 

Παίρνω αυτό το μήνυμα You have no valid payment options on file. Έχει κανείς ιδέα γιατί μου το βγάζει; Έχω αγοράσει άλλα free games στο παρελθόν χωρίς θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που γυρίζει :P , αν δεν τα έχετε

Alan Wake  στα 2,9κάτι €

http://gamedealdaily.com/product/alan-wake-full-game-download-code/

 

Assassin's Creed Unity στα 1,79...

http://www.cdkeys.com/xbox-live/games/assassin-s-creed-unity-xbox-one??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνω αυτό το μήνυμα You have no valid payment options on file. Έχει κανείς ιδέα γιατί μου το βγάζει; Έχω αγοράσει άλλα free games στο παρελθόν χωρίς θέμα.

 

Τη πρώτη φορά που δοκίμασα να πάρω free game (πριν από καιρό) μου ζητούσε payment method ακόμα και χωρίς να γίνεται κάποια χρέωση.. σύνδεσα το paypal μου και πέρασε κανονικά η αγορά μετά.

 

Ίσως ισχύει το ίδιο και σε σένα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλα τα παιχνίδια του 360 που παίζουν στο Χ1 με backwards compatibility θέλει κάποιο έγκυρο payment method ακόμα κι αν ο τίτλος είναι δωρεάν. Νομίζω πως γίνεται μια χρέωση 1,5 ευρώ, τα οποία αργότερα επιστρεφονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη πρώτη φορά που δοκίμασα να πάρω free game (πριν από καιρό) μου ζητούσε payment method ακόμα και χωρίς να γίνεται κάποια χρέωση.. σύνδεσα το paypal μου και πέρασε κανονικά η αγορά μετά.

 

Ίσως ισχύει το ίδιο και σε σένα..

 

 

Ναι το ξαναέβαλα και όλα καλά.

 

 

Να ρωτήσω κάτι μήπως γνωρίζει κάποιος. Επειδή το gamertag μου είναι πολύ παλιό μπορώ να το μεταφέρω στον microsoft account που χρησιμοποιώ τώρα; 

 

Επίσης, εάν έχω καταλάβει καλά στο xbox marketplace εάν πας κάτω στη σελίδα και αλλάξεις χώρα τότε δεν εμφανίζονται τα παιχνίδια που είχες αγοράσει από άλλη χώρα για να τα ξανακατεβάσεις σωστά; Είναι άλλο store τελείως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες, ετοιμάζομαι να αποκτήσω το xbox one s και έχω κάποιες απορίες:

α. αξίζει το one s σε οθόνη με 1080p ανάλυση;

β. τα 500gb ή τo 1tb είναι προτιμότερο να πάρω, πόσα παιγνίδια σηκώνουν τα 500gb

γ. υπάρχει κάτι,γενικά, το οποίο θα πρέπει να προσέξω;

 

προσανατολίζομαι προς το one s του γερμανού με το battlefield 1.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλές γιορτές σε σας και τους ανθρώπους σας!!!

 

υγ κάθε γνώμη δεκτή μια και δεν πολυγνωρίζω από κονσόλες η προηγούμενη που είχα ήταν το ps2

 

α) Ναι μια χαρά παίζει και στα 1080. Ούτως η άλλως τo 4k είναι upscaled.

 

β)Ανάλογα την τιμή που θα βρείς. Ενδεικτικά με 20κάτι games installed έχω φάει 60% απο τον 500ρη αλλα αυτό δε λέει τίποτα. Υπάρχουν παιχνίδια με 1gb υπάρχουν και με 60.

 

γ)Αν δεν έχεις κάποια άλλη κονσόλα αυτής της γενιάς, περίμενε κάποια προσφορά και πάρε ένα playstation slim με games/έξτρα χειριστήριο. Θα σου βγάλει πολύ περισσότερο value και είναι πιο εύκολο να βρείς μεταχειρισμένα κτλ. Δυστυχώς το One σε αυτή τη γενιά είναι "niche" και δευτεροτρίτη επιλογή μιας και στα exclusive του έχει πολύ λίγα και αδιάφορα πράγματα να παρουσιάσει. Ιδιαίτερα αν λάβεις υπόψη οτι απο εδώ και πέρα τα περισσότερα παιχνίδια θα είναι play anywhere και θα μπορείς να τα παίζεις και στο pc.

 

Αν επιμένεις στο xbox και πάλι περίμενε για κάποια προσφορά. Τα πακέτα που παίζουν αυτές τις μέρες είναι θλιβερά. Το μόνο που ίσως άξιζε κάπως ήταν απο mmarkt με έξτρα χειριστήριο παιχνίδι και δωδεκάμηνη gold sta 299, αλλα τελείωσε. Πλέον διαλέγεις είτε χειριστήριο είτε δωδεκάμηνη(και προφανώς πάς για το χειριστήριο)

 

Σε κάτι άσχετο. Έχει κάποιος πλήρη εμπειρία με το backwards compatibility; Το cd το χρησιμοποιεί συνεχώς ή είναι απλά σαν validity check και κατεβάζει/τρέχει πλήρως το game απο το σκληρό; Έχω 2-3 παιχνίδια που είναι σε BC και που σκαλώνουν στο 360 επειδή έχουν γρατζουνιές. Άραγε θα λειτουργούν στο One αν κάνουν μόνο ένα απλό τσέκ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να πάρω το Lost Odyssey και στον καινούργιο μου λογαριασμό εμφανίζεται αυτό το μήνυμα: "Λυπούμαστε  Αυτή η προσφορά δεν ισχύει στην περιοχή σας". Δοκίμασα άλλον browser, άλλαξα store από το site αλλά τίποτα. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε κάτι άσχετο. Έχει κάποιος πλήρη εμπειρία με το backwards compatibility; Το cd το χρησιμοποιεί συνεχώς ή είναι απλά σαν validity check και κατεβάζει/τρέχει πλήρως το game απο το σκληρό; Έχω 2-3 παιχνίδια που είναι σε BC και που σκαλώνουν στο 360 επειδή έχουν γρατζουνιές. Άραγε θα λειτουργούν στο One αν κάνουν μόνο ένα απλό τσέκ;

Λειτουργεί καθαρά σαν validity check. ο bc τίτλος γίνεται download & install στον σκληρό και τρέχει από κει. Νομίζω έχεις την δυνατότητα για εγκατάσταση από το δισκάκι και μετά download & install από διάφορα addons, αλλά εννοείται πως δεν το προτιμάς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ο controller μου τελικά δεν διορθώθηκε, ήταν προσωρινό το κόλπο με το καθάρισμα με οινόπνευμα πήγα και εγώ στο link αυτό για να το στείλω στην MS.

Στο site τους όμως μου το έβγαζε εκτός εγγύησης και μου έλεγε δεν αποστέλνω τίποτα αλλά να πληρώσω 53,33 για να μου στείλουν μονάδα αντικατάστασης(!). Μπήκα στο support chat και μίλησα με μια κοπελίτσα η οποία μου βρήκε ότι έχω εγγύηση κανονικά και μου ετοίμασε το ticket για αλλαγή. Το ticket της UPS που τύπωσα μου λέει πρέπει να το στείλω Γερμανία αλλά μετά που έκλεισα το chat με την κοπέλα αυτή μου ήρθε ένα άλλο mail που μου λέει να στείλω όλη την κονσόλα στην Τσεχία. Με μπέρδεψε λίγο, που το στέλνω τελικά; 

 

λογικά στο τελευταίο ticket που σου έστειλαν...κάνε τους και μία ερώτηση να βεβαιωθείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώντας να πάρω το Lost Odyssey και στον καινούργιο μου λογαριασμό εμφανίζεται αυτό το μήνυμα: "Λυπούμαστε  Αυτή η προσφορά δεν ισχύει στην περιοχή σας". Δοκίμασα άλλον browser, άλλαξα store από το site αλλά τίποτα. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Σε τι region έχεις το account σου;

Εμένα χθες το πήρε κανονικά χωρίς πολλά πολλά. (Σπανιο για το σάπιο store τους)

Δοκίμασε με αυτό το link

https://marketplace.xbox.com/en-US/Product/Lost-Odyssey/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5307fa

 

@comfuzio

Καλύτερα διευκρίνησε το με το support. Δε παίζει να χρειάζεται να στείλεις όλη την κονσόλα για να σου αντικαταστήσουν το χειριστήριο (αν και απο τη microsoft όλα τα περιμένω). Εφόσον σου ετοίμασε το ticket τότε απλά το πετάς σε μια ups και περιμένεις 3 βδομάδες, αλλα ρώτα για να είσαι σίγουρος. Απο περιέργεια, πόσο καιρό το έχεις το xbox και σου έβγαλε οτι το controller είναι εντός εγγύησης; Βασικά τι mfr έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...