Προς το περιεχόμενο

Samsung SSD 830 256GB - 178€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Samsung SSD 830 2.5inch SATA III 6GBps 256GB Notebook Accessory Kit with Free Norton Ghost 15 - 178€ με δωρεάν μεταφορικά

 

 

για όποιον δε πρόλαβε το συγκεκριμένο ssd από το γερμανικό amazon , ευκαιρία να τον πάρει τώρα

Επεξ/σία από pOLoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 149
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα και εγώ μια παραγγελία αν και ακόμη εχω σύστημα Sata 2. Δεν υπήρχε διαθεσιμότητα αλλά κλείδωσε η παραγγελία στο πόσο που είναι τώρα.

Αυτό το κιτ που έχει φαντάζομαι θα παίζει και με άλλους δίσκους καθώς λέω να βάλω τον vertex που εχω τώρα στο desktop στο netbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

temporary out of stock είναι τώρα αλλά όποιος θέλεις μπορεί να παραγγείλει από αυτό το link http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B005OK6VLS/?ie=UTF8&shipPromoFilter=1&coliid=&sort=sip&tag=samsung-ssd-830-21&me=&linkCode=ur2&qid=&qid=&camp=1634&sr=&sr=&seller=&colid=&creative=19450&condition=new και σε μερικέ μέρες που θα είναι διαθέσιμο τον στέλνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

temporary out of stock είναι τώρα αλλά όποιος θέλεις μπορεί να παραγγείλει από αυτό το link http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B005OK6VLS/?ie=UTF8&shipPromoFilter=1&coliid=&sort=sip&tag=samsung-ssd-830-21&me=&linkCode=ur2&qid=&qid=&camp=1634&sr=&sr=&seller=&colid=&creative=19450&condition=new και σε μερικέ μέρες που θα είναι διαθέσιμο τον στέλνουν

 

Ακριβώς έτσι... 12-13 Ιουνίου λέει για ημερομηνία αποστολής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να χαλάσω το θέμα. Για 120-128 πήγαινα αλλά επειδή γίνονται προσιτοί οι 256 το σκέφτομαι για dual boot Win 7 & Mac OS. Το έχει δοκιμάσει/ψάξει κανείς τί παιζεί με τις επιδόσεις αν έχουμε 2 partition ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να ψάξει κανείς; Τις ίδιες επιδόσεις με το εάν έχει 1 partition.

 

Το partition είναι λογικός διαχωρισμός του χώρου από το software. Ο ίδιος ο δίσκος δε δίνει μία. Του λες "γράψε αυτό στον τάδε sector" και πάει και το γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν θέλω να χαλάσω το θέμα. Για 120-128 πήγαινα αλλά επειδή γίνονται προσιτοί οι 256 το σκέφτομαι για dual boot Win 7 & Mac OS. Το έχει δοκιμάσει/ψάξει κανείς τί παιζεί με τις επιδόσεις αν έχουμε 2 partition ?

 

Στον 128αρη sammy εχω dual boot, 2 partitions με λειτουργικα (W7 64bit) και ενα data. (3x40GB).

Μια χαρα. Για δοκιμη το εκανα σε μια φαση και μονοκομματο μονο ενα 119GB, τα ιδια ακριβως ηταν (και η αισθηση αλλα και με 3 benchmarking apps). Απλα κοιταζεις να μην το φουλαρεις εντελως και να εχει τον απαιτουμενο απο τους ssd κενο χωρο. Στο 1ο partition εχω μεταφερει το λειτουργικο με migration απο τον HDD με τα παντα ολα οπως ηταν (καθαρισμενο βεβαια) και εχω 11GB κενο χωρο. Παρε Βασιλη (και λοιποι) και αυτη την πληροφορια: Στο 2ο clean install. Καμια διαφορα στις επιδοσεις. Θα το σβησω το "2o" μετα απο καποιες μερες να κανω 80αρι το data. (εκτος αν βαλω mac - εδωσες ιδεα - ασε που εχω στο μυαλο μου και τα 8. Παντα 2 λειτουργικα ειχα και τωρα που δεν υπαρχουν τα xp θα πρεπει να βρουμε κατι αλλο :P)

 

 

Αφοβα λοιπον migration αλλα σωστο παιδια. Βασιλη 128 αρη θα ελεγα, τσαμπα λεφτα θα χασεις, ολο θα πεφτουν οι ssd. Ετσι και αλλιως και με τον 256αρη θα εχεις και αποθηκη εναν τεραστιο hdd φανταζομαι (μονος του τι 128 τι 256), οποτε τσαμπα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...