Προς το περιεχόμενο

[Power Bank] XIAOMI 10400MAh, 20.89$ τελική από GEEKBUYING, κ.α προιόντα με έκπτωση


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σήμερα παρέλαβα από reportspam τον μικρό των 5200 mah

 

Δυστυχώς βρωμάει fake...

Δεν έχει ετικέτα για να τσεκάρεις serial number

τα led είναι πολύ έντονα όπως επίσης και τα γράμματα στην ετικέτα στη βάση του.

όταν φορτίζει το power bank ΔΕΝ φορτίζει το κινητό.

Το usb καλώδιο έχει λευκό πλαστικό και έχει τυπωμένο το logo της xiaomi...

 

τους έστειλα email και περιμένω την απάντηση πριν κάνω claim στο paypal.

 

όσοι έχετε παραγγείλει από εκεί, έχετε το νου σας και ενημερώστε όταν παραλάβετε για να δούμε αν είναι μεμονωμένο περιστατικό ή μας πήρε όλους η μπάλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 867
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κατά πάσα πιθανότητα είναι fake με τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις. Από geek αυτό που παρέλαβα λειτουργεί άψογα όπως πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι είδες και πιστεύεις ότι είναι fake; Μαύρα usb και έντονα γράμματα πίσω;

 

και μένα μαύρα είναι όλα τα USB είναι και έντονα τα πίσω.

έχασα και μία βίδα :D

 

τελικά texas + lg μπαταρίες απο bangood, επιβεβαιώνω και εγώ.

post-121954-0-26182800-1410206738_thumb.jpg

post-121954-0-34172900-1410208219_thumb.jpg

Επεξ/σία από moredread
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα μαύρα είναι όλα τα USB είναι και έντονα τα πίσω.

έχασα και μία βίδα :D

 

τελικά texas + lg μπαταρίες απο bangood, επιβεβαιώνω και εγώ.

 

Χαρά στο κουράγιο σου και που δεν "πόνεσες" ;όταν άνοιξες ένα τόσο χαριτωμένο πραγματάκι. Οι εικόνες σου είναι σαν να βλέπω happy tree friends

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον το ότι φοράμε διαφορετικές μπαταρίες ενώ έχουμε, πιστεύω, και οι δύο original. Αν κοιτάξεις τις φωτό μου, θα δεις ότι εμένα έχουν άλλον κωδικό... Ελπίζω να βγάζει 2 είδη 2600mah η LG και να μην παίζει τίποτα άλλο...

 

Το πόνεσες καθόλου όταν το άνοιξες; Εγώ δεν είχα και πολύ κατάλληλα εργαλεία και το έκανα με ένα ψαλιδάκι και τώρα έχει μερικά τραύματα πολέμου... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον το ότι φοράμε διαφορετικές μπαταρίες ενώ έχουμε, πιστεύω, και οι δύο original. Αν κοιτάξεις τις φωτό μου, θα δεις ότι εμένα έχουν άλλον κωδικό... Ελπίζω να βγάζει 2 είδη 2600mah η LG και να μην παίζει τίποτα άλλο...

 

Το πόνεσες καθόλου όταν το άνοιξες; Εγώ δεν είχα και πολύ κατάλληλα εργαλεία και το έκανα με ένα ψαλιδάκι και τώρα έχει μερικά τραύματα πολέμου... :)

 

Κοίτα να δείς καλύτερα να το κακοποιήσω λίγο εξωτερικά και να ξέρω ότι είναι Original και ασφαλές παρά να φοβάμαι μην μου σκάσει ανα πάσα στιγμή σε κανα ταξίδι και τρέχω.

 

Έχει και μένα υποστεί μια αλλοίωση το αλουμίνιο στη γωνία για να βγεί το αυτοκόλλητο-καπάκι (σπάσανε και τα κλιπάκια όπως το τράβαγα), αλλά μετά το κόλλησα με κόλα να μην φύγει. Το υπόλοιπο δεν παθαίνει τίποτα είναι βιδωτό και συμπαγές.

 

Για της μπαταρίες μην ανησυχείς, έχω δει τους εξής κωδικούς σε διάφορους που ανηγαν,

LGABB41865, LGEBB41865 (δικές μου και δικές σου). Τις LGE τις βάζει απ'οτι βλέπω στο 5200

http://www.hardwarezone.com.sg/product-xiaomi-mi-power-bank-5200mah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και εγώ από το geek και ήταν μαύρα τα usb και τα γράμματα αλλά λειτουργούσε σαν το αυθεντικό και ο κωδικός που είχε με έδειχνε ότι είναι αυθεντικό.

Γι’ αυτό το άνοιξα και εγώ για να είμαι σίγουρος 100% ότι είναι το αυθεντικό και τελικά είναι αυθεντικό με τις LG μπαταρίες και την αυθεντική πλακέτα τις xiaomi.

Μπορείτε να δείτε και τις φωτογραφίες.

 

post-129194-0-60286600-1410262984_thumb.jpg

post-129194-0-19441600-1410262989_thumb.jpg

post-129194-0-62290700-1410262992_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ποια μαγαζιά πουλάνε τα αυθεντικά ας έχουν και 1-2 ευρώ παραπάνω?

 

Tο merimobiles θα ελεγα. Οι επιλογες ειναι πολλες αλλα αυτο φαινεται οτι τα προιοντα που εχει ειναι ολα αυθεντικα. Τα xiaomi piston που παρελαβα την προηγουμενη εβδομαδα ειναι αυθεντικα και σε ποστ σε φορουμ του εξωτερικου λενε οτι το power bank ειναι αυθεντικοτατο χωρις να εχει τα μαυρα εντονα γραμματα και τα μαυρα usb. Σε σχεση με το vickmall, banggood λογω του τροπου αποστολης αργει να ερθει (20-25 μερες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα από βίκμαλ. Με βάση αυτά τα χαρακτηριστικά, φαίνεται 100% γνήσιο. Βγαίνει κανονικά το πράσινο τικ. Επίσης το αυτοκόλλητο με τον κωδικό έχει ιριδίζουσα ταινία και φαίνεται καλής ποιότητας. Η συσκευή είχε επίσης ένα άσπρο αυτοκόλλητο που κάλυπτε εντελώς όλο το πάνω μέρος (ports, λεντάκια, κουμπί)

Με βάση την παραπάνω σελίδα:

1. ομοιόμορφα λεντ όχι πολύ λαμπερά, τσεκ

2. Μικρες τρύπες για τα λεντ, και δύο ports σε ίδιο ζαχαρί χρώμα, όχι κάτασπρες, τσεκ (αυτό ακριβώς που λέει και ο οδηγός)

3. Θολά γράμματα στο κάτω μέρος, με καλό τύπωμα, τσεκ. (Είναι πολύ ελαφρώς ανάγλυφα στην αφή και γιαλίζουν στο φως.)

4. Βραχυκύκλωμα ports χωρίς να ανάψει τίποτε, τσεκ.

5. Καλώδιο φόρτισης με μαύρο εσωτερικά usb, χωρίς xiaomi logo, τσεκ.

Και γενικά είναι όπως τα λέει ο κινέζος στο βίντεο, και ακριβώς όπως βλέπετε εδώ ως real.

 

ΔΕΝ δοκίμασα τα σημάδια που έχει ο οδηγός για να προσέξεις κατά τη διάρκεια της φόρτισης, αλλά θα γίνει και αυτό. Μεχρι στιγμής όλα φαίνονται και παραπάνω από ΟΚ και δεν προτίθεμαι να το ξεκοιλιάσω.  Να πω επίσης ότι η το χαρτόνι από το οποίο είναι φτιαγμένη θήκη, το αυτοκόλλητο, το τύπωμα των γραμμάτων, όλα δείχνουν καλή ποιότητα.  Δηλαδή αν κάποιος έκανε τέτοια παραγωγή σε πλαστό, τί να πω πιά.  Μόλις έχω νέα από τα σημάδια της φόρτισης θα επανέλθω.

 

Τέλος, να σημειώσω ότι ήρθε ασημί, ενώ η σιλικονένια θήκη που έστειλε το βίκμαλ είναι επίσης αυθεντική Xiaomi :-D :-D

 

Το φορτίσατε πλήρως πριν τη χρήση ή το χρησιμοποιήσατε αμέσως;

edit: Βρήκα οδηγίες στα Αγγλικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα παρέλαβα από reportspam τον μικρό των 5200 mah

 

Δυστυχώς βρωμάει fake...

Δεν έχει ετικέτα για να τσεκάρεις serial number

τα led είναι πολύ έντονα όπως επίσης και τα γράμματα στην ετικέτα στη βάση του.

όταν φορτίζει το power bank ΔΕΝ φορτίζει το κινητό.

Το usb καλώδιο έχει λευκό πλαστικό και έχει τυπωμένο το logo της xiaomi...

 

τους έστειλα email και περιμένω την απάντηση πριν κάνω claim στο paypal.

 

όσοι έχετε παραγγείλει από εκεί, έχετε το νου σας και ενημερώστε όταν παραλάβετε για να δούμε αν είναι μεμονωμένο περιστατικό ή μας πήρε όλους η μπάλα.

 

σήμερα παρέλαβα και εγώ από reportspam το xiaomi 5200mAh.

 

Το άνοιξα και πράγματι έχει όλες τις ενδείξεις ότι είναι fake :fear: . Σε e-mail που είχα στείλει πριν το παραγγείλω αν είναι original μου είχαν απαντήσει:

The item XIAOMI 5200mAh Power Bank is 100% original, it's made from xiaomi company which has anti-fake label.

Please trust us, friend, we won't cheat customers and our products are original.
 
Εγώ πλέον δεν τους έχω πλέον καμία εμπιστοσύνη. Έχω ήδη ανοίξει dispute στο paypal ζητώντας τα λεφτά μου πίσω.
 
Δες και αυτή την συζήτηση από εδώ: http://forums.whirlpool.net.au/archive/1893256  νομίζω θα σε βοηθήσει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω στο καλαθι το 5200 και βαζω acc75a κουπονι στο banggood , αλλα δεν μου κοβει 3 $ , λεει οτι το κουπονι ειναι για αλλο Product , αλλα στα coupon sites βλεπω οτι αναφερεται και για το 5200 ... εχει κανεις καμια ιδεα?  για το 10400 που δοκιμασα δουλευει η εκπτωση κανονικα.
Η φθηνοτερη τιμη για το αυθεντικο  5200 ποια ειναι και σε πιο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...