Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν υπάρχει paypal στο amazon. Τι εννοείς "σε έχει φάει" μια λίρα; Σε λίρες σε χρέωσε το marketplace. Δεν ήταν 55,93 λίρες η τιμή που αγόρασες; Αν λες για την άλλη λίρα στις 19 Δεκεμβρίου, αυτή είναι η χρέωση για την επιβεβαίωση της κάρτας φυσικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πλέον χρεώνει την μετατροπή το revolut; πήρα κάτι από αμαζον και βλέπω με έχει φάει μια λίρα εξτρα.

 

αυτή η χρέωση ειναι για την επιβεβαίωση της κάρτας και γίνεται πάντα σε κάθε αγορά που κάνεις στο αμαζον. η λιρα επιστρέφεται λίγες μέρες μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλληκαρια για πειτε την γνωμη σας...εστειλα στις 19 του μηνος εκατο ευρω  γυρισαν στις 23 πισω ενενηντα πεντε και κατι ψηλα...και απο αυτα κρατησε η τραπεζα αλλα τεσσερα....

Αρχικο ενα ευρο μαζι με τα αλλα πανε ελα  ενια και κατι . Νομιζω αυτη η δουλεια ολη εγινε γιατι δεν εβαλα κωδικο μαλλον ..

Ετυχε τετοια περιπτωση σε κανεναν ετσι γινεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε βάλεις reference το έμβασμα επιστρέφει πίσω.

Οπότε το αναμενόμενο είναι ότι η τράπεζά σου σε χρέωσε 1€ για την εκτέλεση του εμβάσματος και άλλα 4€ για την προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος.

Δες την κίνηση του λογαριασμού σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλληκαρια για πειτε την γνωμη σας...εστειλα στις 19 του μηνος εκατο ευρω  γυρισαν στις 23 πισω ενενηντα πεντε και κατι ψηλα...και απο αυτα κρατησε η τραπεζα αλλα τεσσερα....

Αρχικο ενα ευρο μαζι με τα αλλα πανε ελα  ενια και κατι . Νομιζω αυτη η δουλεια ολη εγινε γιατι δεν εβαλα κωδικο μαλλον ..

Ετυχε τετοια περιπτωση σε κανεναν ετσι γινεται ?

Γιατι γύρισαν πισω 95? μιλα με το support

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για τις απαντησεις...με το support πως γινεται η επικοινωνια ?

 

Δεν χρειάζεται να ρωτήσεις κάτι στο support. Δεν γίνεται τίποτα. Σου εξήγησε ο turbat0s στο #8381 τι συνέβη. Μεγαλύτερη προσοχή την επόμενη φορά απλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα!
Αρκετες συναλλαγές με revolut και το παρακάτω πρώτη φορά το συναντάω.

Τη revolut την εχω φορτώσει σε ευρώ όχι σε λίρες.

Πηγαινοντας να πληρώσω στο paypal μου έδειχνε σε λίρες. Εγώ έχω κάνει στο Paypal η ισοτιμία να γινεται με ισοτιμία revolut όχι με Paypal. Πριν την πληρωμή το τσέκαρα αυτό και ήταν εντάξει.

Εντωμεταξυ η ισοτιμία όπως φαινεται και στο συνημένο δε βγαίνει. 

Δηλαδή £177,99 είναι $218 και οχι $209 που δειχνει το invoice του paypal. 209 ειναι σε ευρώ ναι αλλά οχι δολλάρια.

Ξέρει κανεις τι γίνεται? Οι λιρες πως προέκυψαν?

post-384552-0-98492000-1482520634_thumb.png

post-384552-0-30623500-1482520647_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα!

Αρκετες συναλλαγές με revolut και το παρακάτω πρώτη φορά το συναντάω.

Τη revolut την εχω φορτώσει σε ευρώ όχι σε λίρες.

Πηγαινοντας να πληρώσω στο paypal μου έδειχνε σε λίρες. Εγώ έχω κάνει στο Paypal η ισοτιμία να γινεται με ισοτιμία revolut όχι με Paypal. Πριν την πληρωμή το τσέκαρα αυτό και ήταν εντάξει.

Εντωμεταξυ η ισοτιμία όπως φαινεται και στο συνημένο δε βγαίνει. 

Δηλαδή £177,99 είναι $218 και οχι $209 που δειχνει το invoice του paypal. 209 ειναι σε ευρώ ναι αλλά οχι δολλάρια.

Ξέρει κανεις τι γίνεται?

 

Στην revolut έφτασε από το paypal χρέωση 177.99 λίρες . Λίρες δεν υπήρχαν στην κάρτα οπότε η revolut άλλαξε ευρώ για να τις αγοράσει και σε χρέωσε 209.09 ευρώ. 

Το paypal αγνόησε την ρύθμιση σου και έκανε μόνο του μετατροπή των δολαρίων σε λίρες (γιατί βλέπει αγγλική τράπεζα πίσω από την revolut ) πριν στείλει την χρέωση στην revolut εξού και η διαφορά, έγινε η μετατροπή δύο φορές.

Το γιατί το paypal κάνει τέτοιες βλακείες μπορείς να το δείς εδώ http://www.insomnia.gr/topic/629436-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%87%CE%B7-%CF%84%CE%BF-paypal-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CE%AF-%CF%80%CE%BB%CE%AD%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%B7/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην revolut έφτασε από το paypal χρέωση 177.99 λίρες . Λίρες δεν υπήρχαν στην κάρτα οπότε η revolut άλλαξε ευρώ για να τις αγοράσει και σε χρέωσε 209.09 ευρώ. 

Το paypal αγνόησε την ρύθμιση σου και έκανε μόνο του μετατροπή των δολαρίων σε λίρες (γιατί βλέπει αγγλική τράπεζα πίσω από την revolut ) πριν στείλει την χρέωση στην revolut εξού και η διαφορά, έγινε η μετατροπή δύο φορές.

Το γιατί το paypal κάνει τέτοιες βλακείες μπορείς να το δείς εδώ http://www.insomnia.gr/topic/629436-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%87%CE%B7-%CF%84%CE%BF-paypal-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CE%AF-%CF%80%CE%BB%CE%AD%CE%BF%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%B7/

Eυχαριστώ φιλε μου!Δηλαδη πανε τα 9 ευρω :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλληκαρια για πειτε την γνωμη σας...εστειλα στις 19 του μηνος εκατο ευρω  γυρισαν στις 23 πισω ενενηντα πεντε και κατι ψηλα...και απο αυτα κρατησε η τραπεζα αλλα τεσσερα....

Αρχικο ενα ευρο μαζι με τα αλλα πανε ελα  ενια και κατι . Νομιζω αυτη η δουλεια ολη εγινε γιατι δεν εβαλα κωδικο μαλλον ..

Ετυχε τετοια περιπτωση σε κανεναν ετσι γινεται ?

 

Αν δε βάλεις reference το έμβασμα επιστρέφει πίσω.

Οπότε το αναμενόμενο είναι ότι η τράπεζά σου σε χρέωσε 1€ για την εκτέλεση του εμβάσματος και άλλα 4€ για την προμήθεια εισερχόμενου εμβάσματος.

Δες την κίνηση του λογαριασμού σου.

 

Eυχαριστω για τις απαντησεις...με το support πως γινεται η επικοινωνια ?

 

Tα 9 ευρώ και κατι που λεει ο άνθρωπος πως προκύπτουν, να καταλάβω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα 9 ευρώ και κατι που λεει ο άνθρωπος πως προκύπτουν, να καταλάβω και εγω

Φαίνεται σαν να καλύφθηκε από τις απαντήσεις, μάλλον τα 'χει μπερδέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα έμβασμα από προσωπικό μου λογαριασμό στη Eurobank 100 € στις 15/12 αλλά μέχρι στιγμής δεν τα έχω δει στο λογαριασμό μου στο Revolut (με τον κωδικό κανονικά). Έχει τύχει και σε άλλους να αργήσει τοσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...