Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,απο eurobank κανω κανονικα τον οδηγο.Παταω συνεχεια και μετα με βγαζει στην επομενη σελιδα οτι εχω επιλεξει κλπ μια μεταφορα κλπ με ολα τα στοιχεια προφανως για επικυρωση. Το θεμα ειναι δν υπαρχει κουμπι για επικυρωση ή να δωσω συνεχεια και να γινει η μεταφορα.Γραφει απο κατω "Η χρήση πιστοποιητικών υποστηρίζεται σε Internet Explorer, Mozilla Firefox και Opera" Δοκιμασα και chrome kai mozilla.Τα ιδια λεει ακριβως.Οποιος ξερει κατι να με βοηθησει,ευχαριστω πολυ.

Αυτό είναι πρόβλημα με το ebanking σου, όχι με τη Revolut. Πάρε τηλέφωνο στην υποστήριξη πελατών της τράπεζάς σου για να το λύσεις (λογικά, θα πρέπει να σου ενεργοποιήσουν τους κωδικούς μίας χρήσης με SMS, ώστε να μην χρειάζεται σώνει και καλά εγκατεστημένο πιστοποιητικό ασφαλείας στο PC σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποιοι επιτελους!! πρεπει να καταλαβετε οτι το να στελνετε τα ιδια και τα ιδια ερωτηματα ή απλα να ανεβαζετε "οκ μπηκαν τα λεφτα απο το εμβασμα που εκανα προχθες" γεμιζετε μονο σελιδες και δυσκολευετε καποιον που θα ηθελε να παρει πληροφοριες!! ΕΛΕΟΣ!!

69 σελιδες τα ιδια και τα ιδια!! Υπαρχει καποιος να απαντησει 2-3 ερωτηματα που εχουν γινει τοσες φορες απο διαφορους χρηστες?

 

1ο Μπορει να φορτωθει ποσο απο ΑΤΜ στην φυσικη καρτα?? Αν ναι με τι χρεωση?

2ο Υπαρχει χρεωση οταν γινει επιστροφη χρηματων απο την Revolut στον τραπεζικο σου λογαριασμο?

3o Μετα απο καιρο χανονται τα χρηματα που εχεις την Revolut?

 

Κάποιοι έχουν αναφερθεί ότι έκαναν ανάληψη από atm εδώ Ελλάδα. Υποθέτω λοιπόν και χωρίς να έχω δοκιμάσει ότι θα μπορείς να κάνεις κατάθεση. Θα σε συμβούλευα και εγώ να ρωτήσεις το support chat του revolut. Είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις.

 

Edit

Δεν γίνονται απευθείας καταθέσεις...οριστε και η απάντηση που έλαβα...

 

http://i.imgur.com/JCM2wQZ.jpg

 

Καλό είναι όμως να μη περιμένουμε μασημένη τροφή...να ρωτάμε μόνοι μας εκεί που πρέπει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι πρόβλημα με το ebanking σου, όχι με τη Revolut. Πάρε τηλέφωνο στην υποστήριξη πελατών της τράπεζάς σου για να το λύσεις (λογικά, θα πρέπει να σου ενεργοποιήσουν τους κωδικούς μίας χρήσης με SMS, ώστε να μην χρειάζεται σώνει και καλά εγκατεστημένο πιστοποιητικό ασφαλείας στο PC σου)

Σε ευχαριστω παρα πολυ!Επικοινωνησα με την τραπεζα μου και λυθηκε το προβλημα,να σαι καλα φιλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε πει προηγουμένως πως είναι καλό τα στοιχεία λογαριασμού (όνομα-επίθετο) της revolut και της τράπεζας μας να ταιριάζουν ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα με την μεταφορά χρημάτων (αν και πολλοί δεν είχαν πρόβλημα με αυτό το θέμα).

 

Το ίδιο ισχύει και με άλλες πληροφορίες? πχ πρέπει να ταιριάζει και η διευθυνση κατοικίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ο λογος να βαλεις ψευτικα στοιχεια η λανθασμενα στοιχεια; Θες να το ρισκαρεις και να μας πεις και μας το αποτελεσμα;;; Εφοσον παιζουν λεφτα στη μεση εγω δε θα επαιρνα τετοιο ρισκο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να πάρεις το 5λιρο δώρο εγγραφής πρέπει να καταθέσεις χρήματα εντός κάποιας προθεσμίας(πχ ένα μήνα);

Άκυρο.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε πότε έστειλα τα λεφτά; (50€). Σήμερα πριν λίγο που συνδέθηκα τα βρήκα διαθέσιμα!

Τρέμε άτιμε Αλή!

Α κάτι άλλο. Φίλος λέει ότι σήμερα αγόρασε από ebay.com μέσω paypal κανονικά χωρίς money request. Λέτε να ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, να ενημερώσω τους φίλους που θέλουν Revolut αλλά δεν έχουν smartphone, ότι παίζει και με bluestacks.

Ίσως μπορεί κάποιος να το προσθέσει στα FAQ θα ήταν χρήσιμο νομίζω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μια ερωτηση και συγνωμη αμα εχει απαντηθει παραπανω.

 

την εφαρμογη απο το κινητο την κανουμε αποσυνδεση μετα την χρηση?

η απλα αμα παμε πισω πισω πισω αρκει??

 

(και κατι αλλο πιστευετε οτι πρεπει να εχουμε κανα antivirus στο κινητο εμεις με τα Internet banking και τα revolut?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα μια ερωτηση και συγνωμη αμα εχει απαντηθει παραπανω.

 

την εφαρμογη απο το κινητο την κανουμε αποσυνδεση μετα την χρηση?

η απλα αμα παμε πισω πισω πισω αρκει??

 

(και κατι αλλο πιστευετε οτι πρεπει να εχουμε κανα antivirus στο κινητο εμεις με τα Internet banking και τα revolut?)

αν βγαινεις απλα δεν υπαρχει πρόβλημα

αν κανεις αποσυνδεση θα σου ζηταει συνεχως τον αριθμο και θα σου στλενει καινουριο σμσ (τουλάχιστον ετσι κανει σε εμενα)

τα antivirus σε σμαρτοκινητα είναι ότι πιο αχρηστο εχει κυκλοφορήσει ποτε.... μην ασχολεισαι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Έχω στείλει λεφτά στο λογαριασμό μου, τον έχω συνδέσει με το PayPal, έχω κάνει αγορές αλλά σήμερα πήγα να βάλω λεφτά στο pokerstars και μου κλειδώθηκε ο λογαριασμός. Μου ζητάει τώρα verification και ενώ έχω κάνει τη διαδικασία εδώ και μερεςμέρες, ακόμα είναι στη διαδικασία "processing" και δε με αφήνει να τίποτα! Εννοείται ότι έχω στείλει να μιλήσω μαζί τους αλλά νεκρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχει αναφερθεί ξανά, αλλά απάντηση δεν έχει δοθεί, θα ήθελα να μάθω αν πραγματικά υπάρχει προμήθεια αν επιστρέψω πίσω χρήματα από την κάρτα στον τραπεζικό μου λογαριαμό... Το έχει δοκιμάσει κανείς;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχει αναφερθεί ξανά, αλλά απάντηση δεν έχει δοθεί, θα ήθελα να μάθω αν πραγματικά υπάρχει προμήθεια αν επιστρέψω πίσω χρήματα από την κάρτα στον τραπεζικό μου λογαριαμό... Το έχει δοκιμάσει κανείς;...

Δεν εχει αναφερθει οποτε το δοκιμαζεις και μας λες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειρωνεια δεν ηταν . Απαντηση εχω δωσει σε αυτη την ερωτηση μια σελιδα πισω που δεν την διαβασες μαλλον για αυτο την ξανακανεις , αλλα αν την διαβασες και δεν σε ικανοποιησε, να το κανεις να δεις ανα εχει χρεωση και να πεις και στους υπολοιπους .

Καλο ειναι να μην περιμενουμε μασημενη τροφη οπως ειπε και καποιος παραπανω . Τωρα μπορεις να πεις για χρηση ειρωνειας! B) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...