Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπον

 

Επεσε στο τραπεζι (και οντως,Καλοκαιριάτικα :P) για πρωτοχρονια εξωτερικό .

 

Σαν ιδεα επεσε πρωτιστως το Λονδινο . Δευτερογενώς λέμε για Λισαβώνα ή Πράγα .

Λεμε να παμε με Τουριστικο γραφειο καθαρα για λογους οργανωσης σε γκρουπ και για ξεναγησεις κλπ

 

Α) Είναι νωρίς να παω απο βδομαδα σε κανα τουριστικό γραφείο να ρωτησω τι παίζει ή να παω απο Οκτόβρη ; Αν οχι να εχουν απο τοσο νωρις πακέτα (λογικό) εστω για να ρωτηςω σε γενικες γραμμες τι παιζει απο πακετα κλπ

 

Β) Έχει κανείς εμπειρία απι καποια απαυτα τα μερη για πρωτοχρονιά ;

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

ΚΑταρχας τα χριστουγεννιατικα/πρωτοχρονιατικα προγραμματα βγαινουν τελη οκτωβρη/αρχες νοεμβρη οποτε ειναι νωρις(με γκρουπ).

Προτεινω να πατε μονοι σας.Αν κλεισετε τωρα θα βρειτε παμφθηνα αεροπορικα και διαμοπνη.

Εχω τυχει πρωτοχρονια ΛΟνδινο.Πολυ ωραια πολυς χαβαλες.Φροντισε να μεινετε κεντρο γιατι στην αλλαγη του χρονου ολοι παιρνουν το μετρο να δουν τα πυροτεχνηματα και γινεται χαμος.Ειναι ομως φοβερο σοου(check youtube videos)

πολυ ωραιο ειναι και το παρισι την ιδια περιοδο (+στολισμενη disneyland) γιατι δεν το σκεφτεστε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν το web check-in για πτήση με Aegean έχει κάποιο νόημα εκτός από το ότι γλιτώνω την ουρά στο αεροδρόμιο; Αν δεν το κάνω δηλ. θα επιβαρυνθώ κάποιο κόστος στο αεροδρόμιο για την έκδοση κάρτας επιβίβασης όπως συμβαίνει με τη Ryanair ή όχι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν το web check-in για πτήση με Aegean έχει κάποιο νόημα εκτός από το ότι γλιτώνω την ουρά στο αεροδρόμιο; Αν δεν το κάνω δηλ. θα επιβαρυνθώ κάποιο κόστος στο αεροδρόμιο για την έκδοση κάρτας επιβίβασης όπως συμβαίνει με τη Ryanair ή όχι; 

Όχι, δεν έχεις επιβάρυνση. Λογικά όμως θα πρέπει να κάνεις check-in στο μηχάνημα και μετά να μπεις στην ουρά για να δώσεις αποσκευές. Συν του ότι θα πάρεις όποια θέση έχει ξεμείνει. Γιατί να μην κάνεις όμως; Αν το θέμα σου είναι η εκτύπωση, μπορείς πάντα να κάνεις check-in και να ζητήσεις να σου τυπώσουν την κάρτα επιβίβασης την ώρα που δίνεις την αποσκευή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλεια, ευχαριστώ! Το θέμα μου είναι ότι στην επιστροφή δεν είμαι σίγουρη για το αν θα έχω ίντερνετ και υπολογιστή για να κάνω το check-in μόνη μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 ώρες πριν ανοίγει το check-in της Aegean. Δεν ξέρω πού θα είσαι, αλλά το να βρεις κάπου wi-fi για το κινητό σου συνήθως είναι εύκολο. Επίσης αν είσαι σε ξενοδοχείο, ζητάς από τη reception και κάνετε 5 λεπτά check-in.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι οτι πολλοι θα αναθεωρησουν τα πλανα τους για διακοπες, μολις μπουν στο taxis και δουν τα νέα υπέρογκα χαρατσια του ΕΝΦΙΑ, για ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως...(εκτός αν δεν έχει καποιος ούτε καν ψιλή κυριότητα, δηλαδη δεν εχει απολυτως τιποτε, ουτε καν γονικη παροχη)...

Αυγουστιάτικο μελτέμι φόρων...για ένα αξέχαστο καλοκαίρι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω οτι μόλις τωρα έμαθες οτι υπάρχουν χαράτσια, ο δε φορος ακινήτων ειναι αισθητά μειωμένος απο πέρσι

 

 

Φανταζομαι οτι πολλοι θα αναθεωρησουν τα πλανα τους για διακοπες, μολις μπουν στο taxis και δουν τα νέα υπέρογκα χαρατσια του ΕΝΦΙΑ, για ΟΛΟΥΣ ανεξαιρέτως...(εκτός αν δεν έχει καποιος ούτε καν ψιλή κυριότητα, δηλαδη δεν εχει απολυτως τιποτε, ουτε καν γονικη παροχη)...

Αυγουστιάτικο μελτέμι φόρων...για ένα αξέχαστο καλοκαίρι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω οτι μόλις τωρα έμαθες οτι υπάρχουν χαράτσια, ο δε φορος ακινήτων ειναι αισθητά μειωμένος απο πέρσι

 

 

Για εσενα ,για εμενα ομως που εχω αγροτεμαχια και μη ηλεκτροδοτουμενα ακινητα ειναι +1000 ευρω περιπου οποτε παλι καλα που πηγα διακοπες τον Ιουνιο αλλιως τωρα ουτε κατα διανοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω συνδυασμο πτήσεων. Ψαχνω μονος και μου βγαινει επιλέγοντας αλλους σταθμους απο το skyscanner για ιδιες ημερομηνιες κανα 20αρι λιγότερο, οποτε λεω μηπως υπάρχει αλλο ψαχτηρι να κάνει καλύτερους συνδυασμους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε καλύτερο σχεδιαστήρι πτήσεων απο το skyscanner?

 

Hipmunk.com

μ'αρέσει το κριτήριο "agony" στις αναζητήσεις όπως και η αναζήτηση pricegraph που έχει για να σου βγάλει τιμές για ένα ολόκληρο μήνα, στην περίπτωση που σε ενδιαφέρει η τιμή περισσότερο από τις ημερομηνίες.

 

Άλλο γνωστό site είναι το vayama.com

 

edit: τώρα είδα το δεύτερό σου μήνυμα, συνδυασμούς που δεν μου έχουν βγάλει άλλα sites έχω πετύχει στο http://whichairline.com

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...