Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω παω μαλτα αυριογια 7 μερες,απ οτι εχω καταλαβει πρεπει να ειναι γαμηστερα!

χωρα στο μεγεθος της λευκαδας με 400.000 κατοικους και τρομερα πραγματα να δεις.καστρα κανονια κτλ.

αλλιως για παραλιες δοκιμασε εκτος απο νοτια γαλλια και καμια νοτια ιταλια,πχ σικελια

 

 

ps θα παω και μια μερα ρωμη επειδη εχω 16 ωρες αναμονη για ανταποκριση στο αεροδρομιο.

εχει παει κανεις να προτεινει τι να δω ( θα ειμαι μονος :P )

επισης κανα φαι να προτεινει.

 

Επειδή για Μάλτα έχω ακούσει τις δύο άκρες, δηλαδή ότι είτε είναι τέλεια είτε ότι είναι χάλια με πολυ βρωμιά κλπ, περιμένω ενημέρωση όταν γυρίσεις, γιατί με ένδιαφέρει και εμένα ως προορισμός.

 

Η Ρώμη είναι ένα τεράστιο μουσείο. Στις 16 ώρες που θα είσαι στην πόλη, καλό είναι να πας να δεις τη βασιλική του αγίου Πέτρου στο Βατικανό, αλλά αν δεις πολύ κόσμο απ' έξω, φύγε και πήγαινε να δεις Πανθεον και piazza navona που είναι κοντά. Μην χάσεις με τίποτα τη fontana di trevi και piazza di spagna. Εννοείται και το Κολοσσαίο, αλλά αν είναι νύχτα δεν θα το δεις καλά. Αν είναι μέρα, αξίζει τη διαδρομή από piazza venezia μέχρι κολοσσαίο να την περπατήσεις. Είναι αρκετή απόσταση, αλλά είναι γεμάτη αρχαία δεξιά και αριστερά. Πιστεύω ότι αυτά είναι αρκετά για 16 ώρες και να είσαι σίγουρος ότι θα επιστρέψεις στη Ρώμη με περισσότερες μέρες στη διάθεσή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδάκια τι κάνετε ;
μερες που ναι λεω να παω διακοπουλες αλλα δεν εχω αποφασισω το που ,δώστε καμια ιδεα απο αυτες τις επιλογες που θας σας αναφερω:

 

*Να σημειωθεί πως είμαι Θεσσαλονίκη

*UPDATE* ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΑΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ!

Χαλκιδική
Ρόδος

Λευκάδα

Κως

Ζάκυνθος

Κέρκυρα

Χίος

Σάμος
Σαντορίνη

Επεξ/σία από Autonomous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μηπως κανενα online tool, να μας υπολογιζει ποσο κοστιζει σε καυσιμα/βενζινη, μια διαδρομη, απο μια περιοχή μεχρι μια αλλη περιοχη;

Εστω και μια χονδρικη εκτιμηση θα βολευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι χαλκιδικη.. 50 ευρώ τη βραδιά για μια τρυπα σε ενα κωλοχωρι.. Ασε ρε.. Μονο για αυθημερόν - καμπινγκ ή να αραξεις σε κανα φιλο αξιζει η Χαλκιδικη, για οποιοδηποτε αλλου ειδους διακοπες ειναι φαρμάκι, ασε που θελει και αυτοκινητο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μηπως κανενα online tool, να μας υπολογιζει ποσο κοστιζει σε καυσιμα/βενζινη, μια διαδρομη, απο μια περιοχή μεχρι μια αλλη περιοχη;

Εστω και μια χονδρικη εκτιμηση θα βολευε.

 

Google maps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...