Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρεεεε ξέχασα να σας πω δύο γελοία σκηνικά από χτες. Squat, πρώτο σετ και στην 2η rep μου έρχεται να την αμολήσω, δεν φεύγει τίποτα αλλά σκάλωσα τόσο που σχεδόν κόλλησα αλλά τελικά σηκώθηκα. Μετά, τελευταίο σετ στην 2η rep πάλι και στο κατέβασμα μου σκίζεται το μποξεράκι ! Με το ζόρι ανέβασμα πάλι αλλά rack-αρα και δεν έκανα και άλλη γιατί δεν ξέρω τι θα παιζόταν. Εντωμεταξύ, αφήνω τα κιλά στο τελευταίο σετ και αρχίζω και κοιτάω το παντελόνι από πίσω κτλπ. και επειδή με είδαν κάποιοι γύρω ότι παραλίγο να βγω fail, κοιτάζανε και από μακριά παίζει να φαινόταν σαν να μου έφυγε κανά σκατό  :-D.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γαστρεντερίτιδα τσίμπησες φίλος , μείον 2 κιλακια στάνταρ  !

 

 

Όχι ρε, ευτυχώς όχι. Η γαστρεντερίτιδα συνοδεύεται κι από συχνές επισκέψεις στο "θρόνο", εμένα ήταν κανονική η συχνότητα. Ό,τι και να ήταν, φαίνεται ότι πέρασε, θα του δώσω 1-2 μέρες ακόμα και από Δευτέρας βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεεεε ξέχασα να σας πω δύο γελοία σκηνικά από χτες. Squat, πρώτο σετ και στην 2η rep μου έρχεται να την αμολήσω, δεν φεύγει τίποτα αλλά σκάλωσα τόσο που σχεδόν κόλλησα αλλά τελικά σηκώθηκα. Μετά, τελευταίο σετ στην 2η rep πάλι και στο κατέβασμα μου σκίζεται το μποξεράκι ! Με το ζόρι ανέβασμα πάλι αλλά rack-αρα και δεν έκανα και άλλη γιατί δεν ξέρω τι θα παιζόταν. Εντωμεταξύ, αφήνω τα κιλά στο τελευταίο σετ και αρχίζω και κοιτάω το παντελόνι από πίσω κτλπ. και επειδή με είδαν κάποιοι γύρω ότι παραλίγο να βγω fail, κοιτάζανε και από μακριά παίζει να φαινόταν σαν να μου έφυγε κανά σκατό  :-D.

Εγω την τριτη στα deadlifts φορεσα μια βερμουδα που βρηκα στη ντουλαπα την οποια ειχα να τη φορεσω 4-5 χρονια.

Οπως τελειωνω το ζεσταμα και φορτωνω λιγα κιλα, στη δευτερη επαναληψη ακουω ενα χρατς (κανει ενα sound να ουμε) και παει η βερμουδα.Ακυρα τα deadlifts :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την τριτη στα deadlifts φορεσα μια βερμουδα που βρηκα στη ντουλαπα την οποια ειχα να τη φορεσω 4-5 χρονια.

Οπως τελειωνω το ζεσταμα και φορτωνω λιγα κιλα, στη δευτερη επαναληψη ακουω ενα χρατς (κανει ενα sound να ουμε) και παει η βερμουδα.Ακυρα τα deadlifts :(

Ε κι εσύ δεν καταλάβαινες ότι μίκρηνε ? Εγώ εντωμεταξύ πριν το σετ που σκίστηκε είπα και καλά να φτιάξω λίγο το μποξεράκι επειδή είχε γίνει βρακί...τι το 'θελα...

 

 

https://youtu.be/jqydLPQFbcQ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κοψει την γυμναστικη τελευταια και μου την εχει δωσει...δυστυχως ο μονος ρεαλιστικος χρονος που μπορω να κανω γυμναστικη ειναι το πρωι που ξυπναω...Μπορω να κανω γυμναστικη χωρις να χω φαει τιποτα?Τον χειμωνα που εχω ελευθερο χρονο φροντιζω να παρω καλο πρωινο και 3 ωρες μετα κανω γυμναστικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Δεν είναι ότι καλύτερο αλλά γίνεται, το έκανα για 2-3 μήνες τότε που νόμιζα ότι και καλά καις πιο πολύ λίπος κάνοντας προπόνηση το πρωί με άδειο στομάχι. Αλλά μη βάλεις πολλά κιλά, δε λεει. Εσύ με bodyweight δεν κάνεις αν θυμάμαι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σωστα...Οποτε δεν παιζει θεμα με κιλα...βρηκα αρκετα ενδιαφεροντα αρθρα...

 

http://www.tovima.gr/science/medicine-biology/article/?aid=494932

 

 

http://www.mensfitness.com/nutrition/what-to-eat/breakfast-before-or-after-a-workout

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 κουταλιές μέλι και μια μπανάνα. Για σένα και μόνο

 

Καλά ρε, φοβάστε το φαγητό? . Ξύπνα φάε κάτι ευκολοχώνευτο με υδατάνθρακα και ξεκίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρετε βραδινό όλα τα λεφτά.

300γρ total/complex 2% στραγγιστο ανάλογα πιο σας αρέσει πιο πολυ

7-8 φραουλες

Καρυδια+αμυγδαλα

 

Μπορείτε να βάλετε και μελι/κανέλα ανάλογα τι σας αρέσει. Εκτός ότι είναι πολύ γευστικό κοιμάστε και μια χαρά χωρίς παρατραγουδα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...