Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τετοια σατανικα δεν κανω  ουτε τον μαους τον κοβω να κανει .

Ναι ρε φίλε καμία σχέση ,  μακριά απο μας αυτά ,  ξουτ   χαχαχααχαχαχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

πίνω χυμούς(αμίτες) αλλά δεν τρώω λαχανικά και φρούτα(σπάνια τρώω δηλαδή).

Αυτα ειναι πολλες θερμιδες και ζαχαρη,με χημικες ουσιες,ειναι βλαβερα για την υγεια σου. Το σωστο ειναι να τρως τα φρουτα με τις φυτικες τους ινες και ολη την ουσια τους για να εχεις ωφελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτη φορά στο thread εγώ, γράφω απο ανάγκη :P

μετά απο τρομερούς πόνους στην πλάτη και απο συνεδριές με διάφορους ορθοπεδικούς βγήκε το συμπέρασμα οτι πρέπει να γυμναστώ οπωσδήποτε καθώς η καθηστική θα με καταστρέψει αν συνεχίσω έτσι.

έτσι λοιπόν θέλω την βοήθεια σας, είμαι 1,85 62 κιλά και έχω μια φυσική κατάσταση λες και είμαι 140 κιλά και καπνίζω 2 πακέτα την ημέρα.

δεν έχω καθόλου αντοχή, λαχανιάζω εύκολα και επειδή περνάω την μισή μου ζωή σε μια καρέκλα και pc (λόγο δουλειάς και μετά λόγο σχολής, στον ελεύθερο χρόνο μου αποφεύγω να κάθομαι στο PC) έχω και κύφωση.(εξαιτίας της κακής στάσης του σώματος)

 θέλω λοιπόν να μου προτείνετε τι να κάνω ώστε να ενδυναμώσω το σώμα μου(και κυρίως την πλάτη) και φυσικά να βελτιώσω την κορμοστασιά μου και τη στάση του σώματος μου ώστε να ελατωθεί το φαινόμενο της κύφωσης.

τι πρέπει να κάνω? 

σε πρώτη φάση θέλω να αποφύγω το γυμναστήριο γιατί δεν έχω κάποιο κοντά στην περιοχή που μένω και θα βαριέμαι να πηγαίνω μετά απο κανα δίμηνο, επίσης δεν έχω φίλους που πηγαίνουν και τέλος είμαι αρκετά περιορισμένος χρονικά.

μετά την εξεταστική σίγουρα θα γραφτώ και θα προσπαθήσω να μην τα παρατήσω όπως κάθε φορά τόσα χρόνια τώρα :P

μέχρι να πάω γυμναστήριο λοιπόν τι μπορώ να κάνω?

 

 

Personal Training.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι τελείως εκτός από τα λεγόμενά σου, γυμναστική χωρίς επίβλεψη στην αρχή μάλλον κακό θα σου κάνει. Βρες κάποιον προσωπικό γυμναστή για λίγο καιρό και μετά συνεχίζεις μόνος σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε φάση να έρχεται σπίτι μου?

δεν μου κάθεται και πολύ καλά, δεν ξέρω..

έχω μια ιδέα πάνω κάτω καθώς πήγαινα τα προηγούμενα χρόνια σε γυμναστήρια αλλά μετά απο 3-4 μήνες σταμάταγα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δεν ξέρεις, σε γυμναστήριο βαριέσαι να πας,τύπο να σε γυμνάσει δε θες, ε δε μένουν και πολλά, καλά γεράματα με περπάτημα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πρακτική, ακούω μία κουβέντα σε ένα πηγαδάκι για παχυντικά και λοιπές βλακείες. Μέσα στην κουβέντα ακούω και μία κοπέλα να λέει ότι λιμοκτονεί το βράδυ επειδή δεν τρώει για να μην παχύνει και καθόντουσαν και συμφωνούσαν όλοι.

 

Τους λέω "να σας το χαλάσω λίγο?", "αν τρώτε ό,τι τρώτε τώρα + το βράδυ τότε ναι, πιθανότατα θα πάρετε κανά κιλό", "αν δεν τρώτε ολόκληρα λιβάδια από το μεσημέρι μέχρι το απόγευμα και φτιάξετε λίγο τις ποσότητες μπορείτε να φάτε μιά χαρά το βράδυ".

 

Εννοείται ότι επειδή τους γκρέμισα κάθε bias έπεσε κράξιμο αλλά δεν πειράζει, ας με αφήσουν να τρώω εγώ τα γαλακτομπούρεκα όπως σήμερα και να τα ρίχνουν στον μεταβολισμό μου...more for me  :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πρακτική, ακούω μία κουβέντα σε ένα πηγαδάκι για παχυντικά και λοιπές βλακείες. Μέσα στην κουβέντα ακούω και μία κοπέλα να λέει ότι λιμοκτονεί το βράδυ επειδή δεν τρώει για να μην παχύνει και καθόντουσαν και συμφωνούσαν όλοι.

 

Τους λέω "να σας το χαλάσω λίγο?", "αν τρώτε ό,τι τρώτε τώρα + το βράδυ τότε ναι, πιθανότατα θα πάρετε κανά κιλό", "αν δεν τρώτε ολόκληρα λιβάδια από το μεσημέρι μέχρι το απόγευμα και φτιάξετε λίγο τις ποσότητες μπορείτε να φάτε μιά χαρά το βράδυ".

 

Εννοείται ότι επειδή τους γκρέμισα κάθε bias έπεσε κράξιμο αλλά δεν πειράζει, ας με αφήσουν να τρώω εγώ τα γαλακτομπούρεκα όπως σήμερα και να τα ρίχνουν στον μεταβολισμό μου...more for me  :-D

ήταν να ανακαλύψεις το IF ... πόσο σε φθονώ. Αν φορτώσεις και γάμπες, εντάξει εγκαταλείπω ξεκινάω το πλέξιμο και το μπαλέτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν να ανακαλύψεις το IF ... πόσο σε φθονώ. Αν φορτώσεις και γάμπες, εντάξει εγκαταλείπω ξεκινάω το πλέξιμο και το μπαλέτο 

Δηλαδή, γαλλικά και πιάνο, ξέρεις ήδη; Εάν ναι, σε παντρεύομαι τώρα κι ας μην έχεις γάμπες! :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...