Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ερωτηση! Στην IF ειπαμε τρωμε 25% πριν και 75% μετα? λεω να δοκιμασω γιατι νομιζω θα με βολεψει!!

Εγω το παω ,πρωτεινη πριν και fat  με μετα την προπονα υδατανθρακα πρωτεινη .Δηλαδη τον υδατανθρακα τον βαζω μετα την προπονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση! Στην IF ειπαμε τρωμε 25% πριν και 75% μετα? λεω να δοκιμασω γιατι νομιζω θα με βολεψει!!

πάει και αυτός.....άντε Φώτη, Γιάννη, Μάους, Λιβε ετοιμαστείτε και σεις 

 

 

 

και εγώ σκέφτομαι ένα γ@μημένο cheat που χω να κάνω, αν θα το κάνω, αν μου χαλάσει την εικόνα που αρχίζει και καθαρίζει με το mini cutting....

 

ΑΔΙΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση! Στην IF ειπαμε τρωμε 25% πριν και 75% μετα? λεω να δοκιμασω γιατι νομιζω θα με βολεψει!!

 

0-25% πριν και 75%-100% μετά αναλόγως τι σε βολεύει είναι πιο σωστό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά αυτό που κάνω όλη μου την ζωή είναι μορφή IF?

Τρώω στις 2μμ και το 2ο γεύμα στις 6μμ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτη φορά στο thread εγώ, γράφω απο ανάγκη :P

μετά απο τρομερούς πόνους στην πλάτη και απο συνεδριές με διάφορους ορθοπεδικούς βγήκε το συμπέρασμα οτι πρέπει να γυμναστώ οπωσδήποτε καθώς η καθηστική θα με καταστρέψει αν συνεχίσω έτσι.

έτσι λοιπόν θέλω την βοήθεια σας, είμαι 1,85 62 κιλά και έχω μια φυσική κατάσταση λες και είμαι 140 κιλά και καπνίζω 2 πακέτα την ημέρα.

δεν έχω καθόλου αντοχή, λαχανιάζω εύκολα και επειδή περνάω την μισή μου ζωή σε μια καρέκλα και pc (λόγο δουλειάς και μετά λόγο σχολής, στον ελεύθερο χρόνο μου αποφεύγω να κάθομαι στο PC) έχω και κύφωση.(εξαιτίας της κακής στάσης του σώματος)

 θέλω λοιπόν να μου προτείνετε τι να κάνω ώστε να ενδυναμώσω το σώμα μου(και κυρίως την πλάτη) και φυσικά να βελτιώσω την κορμοστασιά μου και τη στάση του σώματος μου ώστε να ελατωθεί το φαινόμενο της κύφωσης.

τι πρέπει να κάνω? 

σε πρώτη φάση θέλω να αποφύγω το γυμναστήριο γιατί δεν έχω κάποιο κοντά στην περιοχή που μένω και θα βαριέμαι να πηγαίνω μετά απο κανα δίμηνο, επίσης δεν έχω φίλους που πηγαίνουν και τέλος είμαι αρκετά περιορισμένος χρονικά.

μετά την εξεταστική σίγουρα θα γραφτώ και θα προσπαθήσω να μην τα παρατήσω όπως κάθε φορά τόσα χρόνια τώρα :P

μέχρι να πάω γυμναστήριο λοιπόν τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονοζυγο.Θα σε βοηθησει 100 τα εκατο. ελξεις και να κρεμιεσε κιολας οσο αντεχεις.Οσο για την αντοχη περπατημα και διατροφη.Τα αναψυκτικα και ολα αυτα τα σκατα σου καινε το οξυγονο που εχεις μεσα σου.Νερακι και χυμους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονοζυγο.Θα σε βοηθησει 100 τα εκατο. ελξεις και να κρεμιεσε κιολας οσο αντεχεις.Οσο για την αντοχη περπατημα και διατροφη.Τα αναψυκτικα και ολα αυτα τα σκατα σου καινε το οξυγονο που εχεις μεσα σου.Νερακι και χυμους

διατροφή λόγο οτι δεν ξέρω να μαγυρεύω και λίγου χρόνου που έχω τρώω απέξω, σουβλάκια, πίτσες και πολλές φορές μαγυρευτά.

σπίτι τρώω μακαρονάδες και ρύζια.

πίνω χυμούς(αμίτες) αλλά δεν τρώω λαχανικά και φρούτα(σπάνια τρώω δηλαδή).

θα κοιτάξω για μονοζυγο αλλά επειδή νοικιάζω δεν θέλω να κάνω φθορές στις κάσες τις πόρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη παρε ενα μονόζυγο και κρεμάσου όση ώρα μπορείς !

και περπάτημα , σήκω  απο την καρέκλα κ περπάτα 10 λεπτα - μιση ωρα οσο περισσότερο μπορείς κάθε φορά  !

ξεκινα με αυτα και βλεπουμε ,  όσο για τα 2 πακέτα ? ασχολίαστο .. αφού σου αρέσει η αυτοκτονία σε αργή κίνηση ,  τι να πω , πασο

 

με προλάβανε ο Μάνος και ο Θωμάς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη παρε ενα μονόζυγο και κρεμάσου όση ώρα μπορείς !

και περπάτημα , σήκω  απο την καρέκλα κ περπάτα 10 λεπτα - μιση ωρα οσο περισσότερο μπορείς κάθε φορά  !

ξεκινα με αυτα και βλεπουμε , για τα 2 πακέτα ? ασχολίαστο .. αφού σου αρέσει η αυτοκτονία σε αργή κίνηση ,  τι να πω , πασο

 

με προλαβε ο Μανος

οχι ρε συ δεν καπνίζω, έχω φυσική κατάσταση λες και καπνίζω, ήθελα να τονίσω πόσο πολύ λαχανιάζω και "σέρνομαι".Αν κάπνιζα κιόλας θα είχα πεθάνει, είμαι σίγουρος.

 

σκέφτηκα να πηγαίνω για τρέξιμο αλλά δεν ξέρω πόση ώρα και με τι τέμπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε συ δεν καπνίζω, έχω φυσική κατάσταση λες και καπνίζω, ήθελα να τονίσω πόσο πολύ λαχανιάζω και "σέρνομαι".Αν κάπνιζα κιόλας θα είχα πεθάνει, είμαι σίγουρος.

 

σκέφτηκα να πηγαίνω για τρέξιμο αλλά δεν ξέρω πόση ώρα και με τι τέμπο?

Κατάλαβα λάθος , πάλι καλά !!!

μην σκέφτεσαι ρυθμούς και ώρες ! για αρχή περπάτα μόνο  , σιγά σιγά ρίχνε τρεξίματακι πολύ χαλαρό , όταν κουράζεσαι ξανά περπάτημα , μετά ξανά λίγο τρέξιμο , ξεκινά έτσι να ξεμπουκώσεις κ εδώ είμαστε ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάει και αυτός.....άντε Φώτη, Γιάννη, Μάους, Λιβε ετοιμαστείτε και σεις 

 

 

 

και εγώ σκέφτομαι ένα γ@μημένο cheat που χω να κάνω, αν θα το κάνω, αν μου χαλάσει την εικόνα που αρχίζει και καθαρίζει με το mini cutting....

 

ΑΔΙΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ 

 

Εγω τετοια σατανικα δεν κανω  ουτε τον μαους τον κοβω να κανει .

πρώτη φορά στο thread εγώ, γράφω απο ανάγκη :P

μετά απο τρομερούς πόνους στην πλάτη και απο συνεδριές με διάφορους ορθοπεδικούς βγήκε το συμπέρασμα οτι πρέπει να γυμναστώ οπωσδήποτε καθώς η καθηστική θα με καταστρέψει αν συνεχίσω έτσι.

έτσι λοιπόν θέλω την βοήθεια σας, είμαι 1,85 62 κιλά και έχω μια φυσική κατάσταση λες και είμαι 140 κιλά και καπνίζω 2 πακέτα την ημέρα.

δεν έχω καθόλου αντοχή, λαχανιάζω εύκολα και επειδή περνάω την μισή μου ζωή σε μια καρέκλα και pc (λόγο δουλειάς και μετά λόγο σχολής, στον ελεύθερο χρόνο μου αποφεύγω να κάθομαι στο PC) έχω και κύφωση.(εξαιτίας της κακής στάσης του σώματος)

 θέλω λοιπόν να μου προτείνετε τι να κάνω ώστε να ενδυναμώσω το σώμα μου(και κυρίως την πλάτη) και φυσικά να βελτιώσω την κορμοστασιά μου και τη στάση του σώματος μου ώστε να ελατωθεί το φαινόμενο της κύφωσης.

τι πρέπει να κάνω? 

σε πρώτη φάση θέλω να αποφύγω το γυμναστήριο γιατί δεν έχω κάποιο κοντά στην περιοχή που μένω και θα βαριέμαι να πηγαίνω μετά απο κανα δίμηνο, επίσης δεν έχω φίλους που πηγαίνουν και τέλος είμαι αρκετά περιορισμένος χρονικά.

μετά την εξεταστική σίγουρα θα γραφτώ και θα προσπαθήσω να μην τα παρατήσω όπως κάθε φορά τόσα χρόνια τώρα :P

μέχρι να πάω γυμναστήριο λοιπόν τι μπορώ να κάνω?

Εσυ  δεν εισαι συναδελφος σκοπευτης ? Ξεκινα  gym   δεν θες φιλους στο gym  μονο κανα γκομενακι  για την ποικιλια !Οι σκοπευτες ειναι fit   αρχισε χτες .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τετοια σατανικα δεν κανω  ουτε τον μαους τον κοβω να κανει .

Εσυ  δεν εισαι συναδελφος σκοπευτης ? Ξεκινα  gym   δεν θες φιλους στο gym  μονο κανα γκομενακι  για την ποικιλια !Οι σκοπευτες ειναι fit   αρχισε χτες .

ναι είμαι, αν και πλέον λόγο χρόνου πάω σπάνια τις κυριακές για προπόνηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...