Προς το περιεχόμενο

Προσφορές εκτός τεχνολογίας


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για τα soupline νόμιζαότι δεν βρήσκατε γενικά, όχι ότι ψάχνατε τα συγκεκριμένα:P

 

και έχω την εντύπωση ότι είχε κάποια sensations αλλά δεν μου άρεσαν τα αρώματά τους σε σχέση με τα άλλα. άσχετο που δεν είχα κοιτάξει για τους πόντους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως εγώ βρήκα κανονικά σημερα βέβαια αν πήγαινα ένα δεκάλεπτο αργότερα ίσως να μην έβρισκα, γιατί ένας φόρτωνε ένα καρότσι γεμάτο...αν είχα χρόνο, θα καθόμουν στα ταμεία να δω πώς θα αντιδρούσαν οι ταμίες...μάλιστα μια ηλικιωμένη πελάτισσα τον ρώτησε απορημένη"συγγνώμη, έληξε η προσφορά και τα αποσύρετε;"...πάντως ήταν ξεχωριστά σε ειδικό stand μόνο αυτά μικρά και μεγάλα...ο πελάτης πρέπει να φόρτωσε πάνω από 50-60 τεμάχια...για την ιστορία εγώ αγόρασα από δύο μεγάλα για κάθε χρωμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως θα έπρεπε να υπάρχει όριο που μπορείς να πάρεις; Λέω εγώ τώρα...Γιατι αν είναι ο κάθε έμπορος να ερχετε και να παιρνει 3 παλέτες με το προϊόν γ αυτό μετα οι απλοί καταναλωτές δεν βρίσκουμε τίποτα πουθενά. Η το άλλο τραγικό που κανουν μερικοί στήνονται εξω απο το σουπερ μάρκετ μισή ωρα πριν ανοίξει όταν έχει 1-2 καλες προσφορές και μπουκαρουν πρωτοι και τα παιρνούν ολα.το συγκεκριμένο το έχω δει στο lidl στη θηβών γιατί Δούλευα απέναντι και οταν έβαζαν μια προσφορά έμπαιναν κάτι συγκεκριμένοι τύπου παντα οι ίδιοι που λογικά είχαν μαγαζί και ήθελαν να τα μεταπώλησουν και τα σάρωναν όλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φυσικα και πρεπει και το εχω θιξει και εγω αλλα και αλλοι στο παρον τοπικ στο παρελθον. Αλλα οι μονοι που το σκέφτονται και το συζητουν φαινεται να είμαστε μονο οι καταναλωτες. Αν ηθελαν νομιζω ότι θα μπορουσαν να βαλουν ένα οριο 10 τεμαχίων παράδειγμα, που είναι μια συνηθης οικιακη αναγκη στα προιοντα. Καρότσια γεμιζουν μερικοι από ένα προιον και μια χαρα τα παιρνουν. Επισης άλλη μια λυση θα ηταν να μην πωλουσαν με τιμολογιο προσφορες. Λυσεις πιστευω υπαρχουν αν θελησουν να αποφυγουν το να παιρνει ενας ψιλικατζής/εμπορος 4 παλετες κάθε φορα και μετα ο απλος πελατης να μην βρισκει τιποτα. Αλλα φαινεται εκ του αποτελεσματος ότι δεν τους ενοχλεί αυτό, πιθανον δεν το βλεπουν ως πρόβλημα. Ετσι όμως χαλανε το ονομα τους, όταν το καταλαβουν μπορει να τους εχουν μεινει μονο 5 πελατες. :P Πιθανον μονο οι εμποροι της περιοχης. :P

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Νομιζω οτι και η ιδεα των 10 τεμαχιων ειναι απλα ασπιρινη. Οπως καποιοι οικιακοι χρηστες κανουν μια αγορα τη φορα (στη σειρα) για να εκμεταλλευτουν συνδυασμους κουπονιων-εκπτωσεων, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ οτι ετσι κι ενας "επαγγελματιας" (σε εισαγωγικα) θα βαλει τη θεια του, τη γυναικα του, τον πεθερο του να κανει ουρα απο πισω του και με το ιδιο τιμολογιο θα κανει τις αγορες. Ή μπορει να μπαινει-βγαινει και να αγοραζει ανα 10 τα προϊοντα με νεα τιμολογιο τη φορα.

 

Συνεπως, η καταργηση της πωλησης με τιμολογιο ειναι λυση, ομως νομιζω οτι τα σ/μ κοιταζουν βραχυπροθεσμα (να πουλησουν τα προϊοντα και να γινει ντορος, με τους πελατες να τρεχουν απο καταστημα σε καταστημα ψαχνοντας την προσφορα) κι οχι μακροπροθεσμα οπως ανεφερες. Δικο τους προβλημα, ας βρουν τη λυση (αν δεν ειναι αργα).

 

Προσωπικα εχω καταργησει ολα τα αλλα μαρκετ και πλεον αγοραζω απο Σκλαβενιτη (οπως νομιζω κανεις κι εσυ Ματριξ). Μπαινω σε μερικες περιπτωσεις σε ΑΒ/Μαρινο για καποιες (συγκεκριμενες) εκπτωσεις, αλλα μονο σε 1-2 καταστημα της περιοχης μου και χωρις να ζω για τις προσφορες. Βλεπω παντως με τα ματακια μου την τεραστια διαφορα στην πελατεια, ειδικα στον Μαρινοπουλο που σε χαωδη σ/μ (κτιρια) κυκλοφορουν 15 πελατες. Λυπαμαι μονο για τους εργαζομενους, που ανα πασα στιγμη μπορει να πληρωσουν τα λαθη των αφεντικων που παιρνουν τις αποφασεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κατάστημα είναι στην Πατησίων (κατάστημα Ράδιο-Σίτυ)...

όσο για την τακτική με τα γεμάτα καρότσια ...είναι τα πράγματα λίγο σχετικά...και γω στοκάρω όταν έχει στις πάνες και τα μωρομάντηλα 50% ή με 1+1 δώρο και θα με δεις με γεμάτο καρότσι....δεν σημαίνει ότι είμαι έμπορος...

όλο το κακό γίνεται από τη στιγμή που μας έχουν κάνει να λειτουργούμε σαν πρόβατα και να παρακολουθούμε τις προσφορές και να τρέχουμε να τις προλάβουμε...

νομίζω στο Βερόπουλο έχει σημείωση για συνήθεις οικογενειακές ποσότητες...αν και αυτό είναι σχετικό...όταν για παράδειγμα ένας με mini-market δει ότι έχει προσφορές στις πάνες δεν νομίζω ότι θα στοκάρει με πάνες του ίδιου μεγέθους όπως θα κάνω εγώ για παράδειγμα...και εδώ μιλάμε για σημαντικό κόστος και για ένα προιόν που μπορείς να στοκάρεις π.χ. μωρομάντηλα ....τώρα για τα φρέσκα γάλατα πόσα να πάρει κανείς; δεν θα χαλάσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μασούτης λέει έως 3 τεμάχια ανά ΑΦΜ στις προσφορές του. Στον ΑΒ, στις αφίσες με τις προσφορές, πρέπει να γράφει με μικρά γράμματα έως 5 τεμάχια ή 3kg ανά κωδικό προϊόντος και ανά συναλλαγή, αλλά δεν νομίζω να ισχύει, εκτός κι αν εννοούν μόνο στα τιμολόγια.

 
Μασούτης και ΑΒ βέβαια έχουν ξεχωριστά καταστήματα χονδρικής Cash & Carry, σε αντίθεση με το Carrefour, και γι' αυτό φαντάζομαι ότι τα τελευταία δεν έχουν περιορισμούς.

Στους εμπόρους υπάρχει το ΑΦΜ και μπορείς εύκολα να βάλεις περιορισμό, αλλά στους απλούς πελάτες δεν νομίζω ό,τι είναι τόσο απλό. Αν το κάνουν ανά συναλλαγή τότε απλά θα σπάσεις την αγορά σου σε πολλαπλές συναλλαγές. Αν συνδέσουν τις προσφορές με τις κάρτες τότε θα βγάλει ο καθένας από 10 κάρτες και θα έχει άλλα θέματα το σούπερ μάρκετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και το καρφουρ εχει χοντρικης Cash & Carry. Πχ στην Λεωφ. Αθηνων.

 

Με τιμολογιο βλεπω να ψωνιζουν επαγγελματιες (σε λιανικης λεω - όχι στα χοντρικης) ολοκληρο καροτσι σοκολατες ΙΟΝ για παράδειγμα ή νεσκαφεδες. Επομένως δεν βαζουν περιορισμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δύο από τα τέσσερα ΑΒ που έχουμε στο Ηράκλειο, χθες, είχε μείνει ένα στο ράφι, οπότε ήταν εύκολο να ζητήσω ευγενικά από υπάλληλο να δει αν έχει άλλα στην αποθήκη.

Και στις δύο περιπτώσεις είχαν τελειώσει.

Και στις δύο περιπτώσεις ήταν ευγενικοί οι υπάλληλοι ενώ η δε δεύτερη μου έπιασε κουβέντα ότι έγινε πανικός από Παρασκευή και φαινόταν ότι θα έχουν έλλειψη το Σάββατο. Έφτασα να την ρωτήσω αν η παλέτα έχει μονό αριθμό τεμαχίων ή ζυγό μπας και καταλάβω πως είχε μείνει ένα τεμάχιο στο ράφι.

Όλα αυτά πολύ αργά, μετά τις 7 το απόγευμα.

 

Μια μέρα (Παρασκευή) δεν μπήκα στο νήμα και έχασα προσφορά που είχαμε να δούμε πολύ καιρό.. :(

 

Κατά τ'άλλα, μόνο οδοντόκρεμα ήθελα και βρήκα μια colgate max wite one, 1+1 για 1,25€ και τσίμπησα ένα πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως, μην νομίζετε ότι όλοι είναι τόσο ψαγμένοι...π.χ. για το μονό ή ζυγό αριθμό της παλέτας....στο ταμείο η προηγούμενη από μένα είχε αγοράσει ένα μεγάλο της προσφοράς με τους πόντους...προφανώς δεν είχε τσεκάρει το φυλλάδιο ότι με δύο εξασφάλιζε 150 πόντους (ούτε κάρτα δεν είχε καν)....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια νοικοκυρά ιδίως μεγάλη ασχολείται με πόντους.. Εδώ η γυναίκα μου -40άρα- ούτε καν βλέπει αν έχουν προσφορά τα προϊόντα στα ράφια. Θα μπορούσε δηλ. χθες να πάρει πχ. μαλακτικό νεομάτ αντί για φρουίτυ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Market In  20/4 - 25/4

 

 

 

 

 

 

Μασούτης  20/4 - 22/4

 

-20% στο ημίσκληρο τυρί  Μακεδονικό Μεβγάλ  (χύμα και συσκευασμένο) (με τη mas card)

-40% στα αναψυκτικά  Green ColaΜΠΛΕ(με τη mas card)

-35% σε όλα τα υγρά πιάτων Palmolive(με τη mas card)

-όλα τα σαμπουάν και conditioner Pantene 360ml   2,79€ 

-40% σε όλα τα προϊόντα Dove (εξαιρούνται σαπούνια,κρεμοσάπουνα)(με τη mas card)

-40% σε όλα τα χαρτικά Kleenex και σε όλα τα προϊόντα Quanto(με τη mas card)

 

 

ΑΒ  20/4 - 21/4

 

-20% σε όλα τα προϊόντα ιχθυοπωλείου

-Με την αγορά 3 φιαλών  ούζων,τσίπουρων ή τσικουδιών 500ml και πάνω,δώρο μια επιταγή 6€ ή αγοράζοντας μία φιάλη,δώρο 50 πόντοι στην κάρτα ΑΒ plus.

 

 

ΑΒ  20/4 - 25/4

 

-Με την αγορά 2 φιαλών oυίσκι Grant's 700ml(17,40€ η φιάλη) δώρο μια επιταγή 6€ ή με αγορά μίας φιάλης,δώρο 80 πόντοι στην κάρτα ΑΒ plus

-Με την αγορά μεταλλικής απλώστρας Ιταλίας,20m αξίας 19,99€  δώρο μια επιταγή 6€ στην κάρτα ΑΒ plus.

-Τυρί Dirollo 14% λιπαρά  5,69€/κιλό

-Γαλοπούλα Υφαντής καπνιστή ή βραστή  9,24€/κιλό

-30% σε όλα τα παιδικά γάλατα Neslac junior & school

-Fairy ultra caps 18 έως 3 τεμάχια  1+1 δώρο

-40% σε όλα τα προϊόντα Colgate

-40% σε όλα τα προϊόντα Gillette (εξαιρούνται τα ανταλλακτικά)

 

 

Επίσης στα ΑΒ από αύριο,60 πελάτες κερδίζουν(με κλήρωση φαντάζομαι) κάθε μέρα επιταγές έκπτωσης των 60€ και κάθε βδομάδα ένας πελάτης κερδίζει 6.000€ σε επιταγές έκπτωσης.

 

 

Carrefour Μαρινόπουλος  20/4 - 21/4

 

-Μπανάνες 1,19€/κιλό

-Nuggets κοτόπουλου νωπά 380gr, σνίτσελ κοτόπουλου 430gr ή Cordon Bleu κοτόπουλου νωπό 370gr  2,50€

-30% στα ρύζια

-40% στα ζυμαρικά Μέλισσα (εξαιρούνται τα ζυμαρικά Χρυσή Επιλογή)

-30% στα γιαούρτια και επιδόρπια γιαουρτιού Όλυμπος

-Ηλιέλαιο Carrefour discount 5lt   5,50€

 

 

Βερόπουλος  20/4 - 22/4

 

-Βόεια λάπα  5,90€/κιλό

-20% σε όλα τα ελαιόλαδα και σπορέλαια 1 και 2 λίτρων(εξαιρούνται τα πυρηνέλαια)

-Λευκό τυρί Ροδόπη ή Βίγλα  3,29€/κιλό

-50% σε όλα τα καθαριστικά πατώματος και spray Klinex

-20% σε όλα τα γάλατα ψυγείου(για τους κατόχους της Βερο-κάρτας)

Επεξ/σία από efkola
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφορμη τις τακτικες που υπαρχουν στις προσφορες εχω παρατηρησει στο Μαρινοπουλο οτι την Pepsi με ενα ευρω βαζουν ελαχιστες και σε κριμενα πολλες φορες σημεια και ολες τις αλλες της εχουν στο 1.3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...