Προς το περιεχόμενο

Η επίδραση της κάναβης


panos_90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα όχι,άνοιξέ μας τα μάτια.

Δε μπαίζεσαι μαστουράκο.

Πεθαίνω με τον χαρακτηρισμό, είναι σχεδόν τρυφερός.

Κατά τα άλλα, το δες το θρεντ; Άλλοι πίνουν, άλλοι χαζεύουν.

 

Επίσης γιατί στα ωραία ποστ απαντάνε μπήχτηδες και τούβλομεν γαμώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 263
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επίσης γιατί στα ωραία ποστ απαντάνε μπήχτηδες και τούβλομεν γαμώ.

Αφού βλέπουμε ότι έχεις ήδη απαντήσει εσύ, γνωρίζουμε ότι έχει ήδη γαμηθεί το thread και μπαίνουμε απλά για να το αποτελειώσουμε και να σε βγάλουμε από τον κόπο. Να μας ευχαριστείς πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@φρενζυ

 

1.Δηλαδη στα φαναρια υπαρχουν ΚΑΙ λογιστες? Τα τζανκια κατα πλειοψηφια ειναι χαμηλου βιοτικου επιπεδου ατομα ή ατομα απο κατεστραμμενες οικογενειες που βρηκαν διεξοδο (αν μπορει να θεωρηθει ετσι) σε "ασχημες" παρεες και κατ'επεκταση στα ναρκωτικα...

Εχεις δει κανεναν πλουσιο ή στην χειροτερη οικονομικα ανετο...να εθιζεται σε σκληρα ναρκωτικα?Κανα χασισακι , κοκα , μαριχουανα..και μεχρι εκει...

Γιατι γνωριζει .Γιατι ο "καλλιεργημενος" ξερει μεχρι που τον παιρνει....ο "αμορφωτος" οχι...

 

3.εχεις δει τα χρηματα απο τους φορους τσιγαρων και ποτων να γινονται υποδομες?Τι σου λεει οτι θα γινουν οι φοροι απο τα ναρκωτικα?Ο μονος λογος που ειναι νομιμα..ειναι γιατι τα κρατη βλεπουν οτι τα αγοραζει ΑΠΕΙΡΟΣ κοσμος...και δεν θελει να χασει τα λεφτα απο την φορολογια τους μιας και ειναι ΣΧΕΤΙΚΑ αβλαβη.

Το αλκοολ ειναι νομιμο αλλα δεν ειναι ολοι αλκοολικοι.Αρα αμα αποποινικοποιησουμε χασις , κανναβες και κοκες..δεν θα εθιστουν ολοι ?Αυτο ειναι ας πουμε λογικο συμπερασμα?

4.Το πως θα ζησεις ειναι δικο σου θεμα πολυ σωστα.Αν ομως ο χ βλακας εθιστει στην ηρωινη επειδη ετσι θελει να ζησει την ζωη του μαγκια του.Αν ερθει ομως και με καθαρισει στο πεζοδρομιο για να μου κλεψει το πορτοφολι να παρει την δοση του..τοτε τι γινεται ?

 

Ο εθισμος φυσικα και ειναι αναποσπαστο κομματι στην καθημερινοτητα μας.Αλλα τα μισα απο αυτα που αναφερεις ειναι ακακα..ως προς τον βαθμο εθισμο ή τους τροπους αποκτησης.

Θες να γαμησεις ? πας στο μπουρδελο αν δεν μπορεις αλλιως.Δεν χρειαζεται να βιασεις καμμια.Και θα την παλεψεις αν απεχεις καποιο χρονικο διαστημα.Το ιδιο και με τα αλλα που αναφερεις.

Ειναι το ιδιο με τα ναρκωτικα?Τουλαχιστον οχι με τα σκληρα.

 

 

Να το πω αλλη μια φορα .Πολλα απο τα ναρκωτικα εχουν ευεργετικες ιδιοτητες.Αντιληπτο.Αυτο δεν παει να πει οτι πρεπει να κυκλοφορουν ελευθερα και ανεξελεγκτα.

Πολυ απλα γιατι ο κοσμος θα πεσει πανω τους σαν ακριδες...και τα αρνητικα στοιχεια των ναρκωτικων...ειναι ιδιαιτερως επικινδυνα...

 

Δεν μπορεις να τα χεις δηλ χυμα στο κυμα...παρτε κοσμε.....οποιος δεν μπορει να το καταλαβει γιατι...ζει σε αλλον κοσμο.

 

Ακομα και κατι μορφινες στα νοσοκομεια τις εχουν κλειδωμενες...οχι προσβαση σε ολους...

 

Απο κει και περα συνεχιστε τα τσιγαρακια σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κίνδυνος από τα ναρκωτικά δεν είναι ο θάνατος, αυτός αργά ή γρήγορα έρχεται. Το πρόβλημα είναι πως μπορεί να σε κάνουν να αρνηθείς να συμμετέχεις.

Μη ξεχνιώμαστε.

 

@φρενζυ

 

1.Δηλαδη στα φαναρια υπαρχουν ΚΑΙ λογιστες? Τα τζανκια κατα πλειοψηφια ειναι χαμηλου βιοτικου επιπεδου ατομα ή ατομα απο κατεστραμμενες οικογενειες που βρηκαν διεξοδο (αν μπορει να θεωρηθει ετσι) σε "ασχημες" παρεες και κατ'επεκταση στα ναρκωτικα...

Εχεις δει κανεναν πλουσιο ή στην χειροτερη οικονομικα ανετο...να εθιζεται σε σκληρα ναρκωτικα?Κανα χασισακι , κοκα , μαριχουανα..και μεχρι εκει...

Γιατι γνωριζει .Γιατι ο "καλλιεργημενος" ξερει μεχρι που τον παιρνει....ο "αμορφωτος" οχι...

 

3.εχεις δει τα χρηματα απο τους φορους τσιγαρων και ποτων να γινονται υποδομες?Τι σου λεει οτι θα γινουν οι φοροι απο τα ναρκωτικα?Ο μονος λογος που ειναι νομιμα..ειναι γιατι τα κρατη βλεπουν οτι τα αγοραζει ΑΠΕΙΡΟΣ κοσμος...και δεν θελει να χασει τα λεφτα απο την φορολογια τους μιας και ειναι ΣΧΕΤΙΚΑ αβλαβη.

Το αλκοολ ειναι νομιμο αλλα δεν ειναι ολοι αλκοολικοι.Αρα αμα αποποινικοποιησουμε χασις , κανναβες και κοκες..δεν θα εθιστουν ολοι ?Αυτο ειναι ας πουμε λογικο συμπερασμα?

4.Το πως θα ζησεις ειναι δικο σου θεμα πολυ σωστα.Αν ομως ο χ βλακας εθιστει στην ηρωινη επειδη ετσι θελει να ζησει την ζωη του μαγκια του.Αν ερθει ομως και με καθαρισει στο πεζοδρομιο για να μου κλεψει το πορτοφολι να παρει την δοση του..τοτε τι γινεται ?

 

Ο εθισμος φυσικα και ειναι αναποσπαστο κομματι στην καθημερινοτητα μας.Αλλα τα μισα απο αυτα που αναφερεις ειναι ακακα..ως προς τον βαθμο εθισμο ή τους τροπους αποκτησης.

Θες να γαμησεις ? πας στο μπουρδελο αν δεν μπορεις αλλιως.Δεν χρειαζεται να βιασεις καμμια.Και θα την παλεψεις αν απεχεις καποιο χρονικο διαστημα.Το ιδιο και με τα αλλα που αναφερεις.

Ειναι το ιδιο με τα ναρκωτικα?Τουλαχιστον οχι με τα σκληρα.

 

 

Να το πω αλλη μια φορα .Πολλα απο τα ναρκωτικα εχουν ευεργετικες ιδιοτητες.Αντιληπτο.Αυτο δεν παει να πει οτι πρεπει να κυκλοφορουν ελευθερα και ανεξελεγκτα.

Πολυ απλα γιατι ο κοσμος θα πεσει πανω τους σαν ακριδες...και τα αρνητικα στοιχεια των ναρκωτικων...ειναι ιδιαιτερως επικινδυνα...

 

Δεν μπορεις να τα χεις δηλ χυμα στο κυμα...παρτε κοσμε.....οποιος δεν μπορει να το καταλαβει γιατι...ζει σε αλλον κοσμο.

 

Ακομα και κατι μορφινες στα νοσοκομεια τις εχουν κλειδωμενες...οχι προσβαση σε ολους...

 

Απο κει και περα συνεχιστε τα τσιγαρακια σας...

Με το συμπάθειο αδερφέ,πάρτο αλλοιώς,στο είπανε πριν,δεν είναι όλα ναρκωτικά.

Δεν σκοτώνει το μαύρο,η προδιάθεση είναι η ζημιά.

 

Μερικές φορές μου φαίνεται ότι είμαι σαν κυκλάμινο σε κατηχητικό.

 

Dee,μλκ,φέρε ρε κανα κανα κατρούτσο διαλυτικό να γουστάρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dee,μλκ,φέρε ρε κανα κανα κατρούτσο διαλυτικό να γουστάρουμε.

 

Έχω και καλύτερο: Ντόπια «βότκα», κατηγορίας €1,00 / lt την οποία, ενώ οποιοσδήποτε φυσιολογικός οργανισμός, στην καλύτερη περίπτωση λιποθυμάει ακόμα κι αν απλώς τη μυρίσει, οι απίθανοι εδώ την κατεβάζουν σα νεράκι. Οι πιο πολλοί βέβαια, χαιρετάνε τα εγκόσμια πριν από τα 50-55 με σάπια σωθικά, αλλά αυτό είναι λεπτομέρεια...

 

...τι διαλυτικό; Paint remover και λίγο τής είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@φρενζυ

 

1.Δηλαδη στα φαναρια υπαρχουν ΚΑΙ λογιστες? Τα τζανκια κατα πλειοψηφια ειναι χαμηλου βιοτικου επιπεδου ατομα ή ατομα απο κατεστραμμενες οικογενειες που βρηκαν διεξοδο (αν μπορει να θεωρηθει ετσι) σε "ασχημες" παρεες και κατ'επεκταση στα ναρκωτικα...

Εχεις δει κανεναν πλουσιο ή στην χειροτερη οικονομικα ανετο...να εθιζεται σε σκληρα ναρκωτικα?Κανα χασισακι , κοκα , μαριχουανα..και μεχρι εκει...

Γιατι γνωριζει .Γιατι ο "καλλιεργημενος" ξερει μεχρι που τον παιρνει....ο "αμορφωτος" οχι...

 

3.εχεις δει τα χρηματα απο τους φορους τσιγαρων και ποτων να γινονται υποδομες?Τι σου λεει οτι θα γινουν οι φοροι απο τα ναρκωτικα?Ο μονος λογος που ειναι νομιμα..ειναι γιατι τα κρατη βλεπουν οτι τα αγοραζει ΑΠΕΙΡΟΣ κοσμος...και δεν θελει να χασει τα λεφτα απο την φορολογια τους μιας και ειναι ΣΧΕΤΙΚΑ αβλαβη.

Το αλκοολ ειναι νομιμο αλλα δεν ειναι ολοι αλκοολικοι.Αρα αμα αποποινικοποιησουμε χασις , κανναβες και κοκες..δεν θα εθιστουν ολοι ?Αυτο ειναι ας πουμε λογικο συμπερασμα?

4.Το πως θα ζησεις ειναι δικο σου θεμα πολυ σωστα.Αν ομως ο χ βλακας εθιστει στην ηρωινη επειδη ετσι θελει να ζησει την ζωη του μαγκια του.Αν ερθει ομως και με καθαρισει στο πεζοδρομιο για να μου κλεψει το πορτοφολι να παρει την δοση του..τοτε τι γινεται ?

 

Ο εθισμος φυσικα και ειναι αναποσπαστο κομματι στην καθημερινοτητα μας.Αλλα τα μισα απο αυτα που αναφερεις ειναι ακακα..ως προς τον βαθμο εθισμο ή τους τροπους αποκτησης.

Θες να γαμησεις ? πας στο μπουρδελο αν δεν μπορεις αλλιως.Δεν χρειαζεται να βιασεις καμμια.Και θα την παλεψεις αν απεχεις καποιο χρονικο διαστημα.Το ιδιο και με τα αλλα που αναφερεις.

Ειναι το ιδιο με τα ναρκωτικα?Τουλαχιστον οχι με τα σκληρα.

 

 

Να το πω αλλη μια φορα .Πολλα απο τα ναρκωτικα εχουν ευεργετικες ιδιοτητες.Αντιληπτο.Αυτο δεν παει να πει οτι πρεπει να κυκλοφορουν ελευθερα και ανεξελεγκτα.

Πολυ απλα γιατι ο κοσμος θα πεσει πανω τους σαν ακριδες...και τα αρνητικα στοιχεια των ναρκωτικων...ειναι ιδιαιτερως επικινδυνα...

 

Δεν μπορεις να τα χεις δηλ χυμα στο κυμα...παρτε κοσμε.....οποιος δεν μπορει να το καταλαβει γιατι...ζει σε αλλον κοσμο.

 

Ακομα και κατι μορφινες στα νοσοκομεια τις εχουν κλειδωμενες...οχι προσβαση σε ολους...

 

Απο κει και περα συνεχιστε τα τσιγαρακια σας...

Έχεις νούμερα γι αυτά?

Εγώ μπορώ να σου αποδείξω το άκρως αντίθετο.

 

Που κολλάει η κόκα με το χόρτο.

Η κόκα είναι εθιστική από την πρώτη μυτιά.

Παίρνουν όλα τα πλουσιόπαιδα και όλα τους βαράν overdose και φεύγουν αδιάβαστα.

Είναι παπάρια καλλιεργημένοι και δεν ξέρουν τίποτα.

Οι αμόρφωτοι που λες εσύ είναι άνθρωποι από κάθε κοινωνική τάξη που ο καθένας έμπλεξε για τους δικούς του λόγους.

 

Και εσύ έξυπνε πρίν χαρακτιρίσεις μια ομάδα ανθρώπων μίλα πρώτα για την πάρτυ σου γιατί δεν έχεις ιδέα τι παίζει έξω μάλλον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειπα 

 

"Εχεις δει κανεναν πλουσιο ή στην χειροτερη οικονομικα ανετο...να εθιζεται σε σκληρα ναρκωτικα?Κανα χασισακι , κοκα , μαριχουανα..και μεχρι εκει..."

 

Που σημαινει οτι οι σχετικα οικονομικα ανετοι/πλουσιοι κανουν κανα χασισακι,κοκα,μαριχουανα και μεχρι εκει.

 

και συ γραφεις

 

"Η κόκα είναι εθιστική από την πρώτη μυτιά.Παίρνουν όλα τα πλουσιόπαιδα και όλα τους βαράν overdose και φεύγουν αδιάβαστα."

 

 

 

Πραγματικα πρεπει να σταματησεις να ποσταρεις υπο την επιρρεια φιλε μου ....

 

 

Τελος με ρωτας αν εχω νουμερα για αυτα ?Ποια αυτα?Οτι τα τζανκια ειναι χαμηλου βιοτικου επιπεδου ατομα ή/και απο κατεστραμενες οικογενειες?

Εσυ εχεις νουμερα οτι συμβαινει κατι αλλο?Οτι στα φαναρια ειναι επιχειρηματιες , και καταξιωμενοι κοινωνικα ανθρωποι?

Αν ναι παρεθεσε τα.

 

Αφου σε χαλαει ρε φιλε γιατι το κανεις?Τουλαχιστον μην μπαινεις ονλαιν στο καπακι...περιμενε πρωτα να σταματησει να γυρναει το δωματιο , να κατεβει ο ροζ ελεφαντας απο το ταβανι και να σταματησουν να χορευουν τα ξωτικα επανω στο κομοδινο....

 

 

ΥΓ : ασχολησου με τον Αρη που πεφτει κατηγορια και οταν μεγαλωσεις θα μιλησουμε και για τις ουσιες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειπα 

 

"Εχεις δει κανεναν πλουσιο ή στην χειροτερη οικονομικα ανετο...να εθιζεται σε σκληρα ναρκωτικα?Κανα χασισακι , κοκα , μαριχουανα..και μεχρι εκει..."

 

Που σημαινει οτι οι σχετικα οικονομικα ανετοι/πλουσιοι κανουν κανα χασισακι,κοκα,μαριχουανα και μεχρι εκει.

 

και συ γραφεις

 

"Η κόκα είναι εθιστική από την πρώτη μυτιά.Παίρνουν όλα τα πλουσιόπαιδα και όλα τους βαράν overdose και φεύγουν αδιάβαστα."

 

 

 

Πραγματικα πρεπει να σταματησεις να ποσταρεις υπο την επιρρεια φιλε μου ....

 

 

Τελος με ρωτας αν εχω νουμερα για αυτα ?Ποια αυτα?Οτι τα τζανκια ειναι χαμηλου βιοτικου επιπεδου ατομα ή/και απο κατεστραμενες οικογενειες?

Εσυ εχεις νουμερα οτι συμβαινει κατι αλλο?Οτι στα φαναρια ειναι επιχειρηματιες , και καταξιωμενοι κοινωνικα ανθρωποι?

Αν ναι παρεθεσε τα.

 

Αφου σε χαλαει ρε φιλε γιατι το κανεις?Τουλαχιστον μην μπαινεις ονλαιν στο καπακι...περιμενε πρωτα να σταματησει να γυρναει το δωματιο , να κατεβει ο ροζ ελεφαντας απο το ταβανι και να σταματησουν να χορευουν τα ξωτικα επανω στο κομοδινο....

 

 

ΥΓ : ασχολησου με τον Αρη που πεφτει κατηγορια και οταν μεγαλωσεις θα μιλησουμε και για τις ουσιες :)

Ρε άνθρωπε η κόκα είναι εθιστική.

Δεν έχει μέχρι εκεί.

Όσο έχεις στην κατοχλη σου κόκα αν σου την βαρέσει, βαράς και μια.

 

Επίσης μάθε και για τις παρενέργιες των ουσιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου σε χαλαει ρε φιλε γιατι το κανεις?Τουλαχιστον μην μπαινεις ονλαιν στο καπακι...περιμενε πρωτα να σταματησει να γυρναει το δωματιο , να κατεβει ο ροζ ελεφαντας απο το ταβανι και να σταματησουν να χορευουν τα ξωτικα επανω στο κομοδινο....

Να χαλαρώνουμε όμως λίγο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε άνθρωπε η κόκα είναι εθιστική.

Δεν έχει μέχρι εκεί.

Όσο έχεις στην κατοχλη σου κόκα αν σου την βαρέσει, βαράς και μια.

 

Επίσης μάθε και για τις παρενέργιες των ουσιών.

 

Ειπα εγω κατι διαφορετικο ?Εγω ειπα οτι οι οικονομικα ανετοι ανθρωποι δεν προχωρανε στα "σκληρα" ναρκωτικα...δεν ειπα κατι διαφορετικο.Δεν πιανουν ηρωινες δηλ...τριγυρνανε σε κοκες , χασισια , μαριχουανες κλπ...

 

Ειπα εγω οτι δεν ειναι εθιστικη η κοκα...??

 

Φαινεσαι γνωστης παντως...σε ποιο φαναρι σε βρισκουμε ?

 

 

@Λουσιφερ

 

Αν θεωρεις οτι προσεβαλλα καποιον μου το λες ευθεως. Το στυλακι του arianos16 ηταν επιθετικο και με υφος + το γεγονος οτι καταλαβε αλλ'ανταλων απο τα γραφομενα μου.Και συνεχισε την παρανοια του...

 

Ως εκ τουτου το τραβαει ο οργανισμος του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σχέση το κοινωνικό ή οικονομικό υπόβαθρο κάποιου για να γίνει τελειωμένο τζάνκι.

 

Προφανως και οχι. Αλλα οπως ειπα σε παμπολλα ποστς η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ των τζανκις ειναι χαμηλου βιοτικου επιπεδου γιατι πολλες φορες..ειναι οι παρεες που σε παρασυρουν σε τετοια...και σιγουρα δεν θα ειναι απο τις καλυτερες.

Επισης οπως ειπα πολλακις , οι κατεστραμενες οικογενειες ειναι συχνα αλλος λογος...και οχι πως δεν συναντας αλλα σπανιοτερα γονος ευκαταστατης οικογενειας θα καταφυγει σε τετοια ναρκωτικα.Θες η ζωη που κανουν , ο περιγυρος , η προσβαση σε περισσοτερες πληροφοριες ....οπως ειπα και πιο πριν..κανουν τα κλασικα κοκα/χασις/μαριχουανα..που ειναι μοδατα στους κυκλους τους...και δεν προχωρανε..παρακατω....

Ξαναλεω...η πλειοψηφια...δεν αποκλειεται να βρεις τον καθενα σε τετοιες καταστασεις...

 

Αυτή την ψευδαίσθηση που δημιουργώ καμιά φορά πως αυτό που είπα είναι πρόταση προς συζήτηση πρέπει να την ψάξω λίγο.

 

Οντως ψαχτην λιγο.Οπως και εκεινη την αλλη ψευδαισθηση οτι παρενεβη καποιον απο τους κανονισμους του φορουμ στα τελευταια μου ποστς.

 

Ψαχτην γενικοτερα δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...