Προς το περιεχόμενο

Επιταγη εισοδου στην αγορα εργασιας για ανεργους 18-29 ετων


Star_Light

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σου πω κάτι;Πλέον δεν τα περιμένω.Οσο αστείο και να σου ακούγεται.Εχω απελπιστεί τόσο πολύ που πλέον κουράστηκα.Και που είμαι εξοργισμένη τοσους μήνες τι βγήκε;ΤΙΠΟΤΑ.Τα δουλέψαμε ρε καραγκιόζηδες του υπουργείου.Δεν τα κλέψαμε.

Και να εχεις εργοδοτη σαν το δικο μου και να περνει και να κανει παραπονα στο Κ.Ε.Κ μου για το λογο οτι δεν δουλεψα 500 ωρες ακριβως. Ο γελειος ο ανθρωπος εκανε παραπονα. Ο αλλος εκανε παραπονα επειδη δεν δουλευε ο υπαλληλος του οπως ηθλε. Προσλαβετε και εσεις εναν υπαληλλο αν εχετε τη μαγκια τσαμπατζηδες. Και εχεις και τους αλλους στο υπουργειο και πανε τα ζωα μου αργα. Αλλα τι περιμενεις? Βολεμενοι ανθρωποι ειναι τι αναγκη εχουνε? Εμας τι τους νοιαζει? Εχουμε ατομα με οικογενιακα προβληματα δεν εχουμε με προβληματα υγειας. Δεν τους νοιαζει λεμε. Αλλα πρεπει να πας εκει να τους πατησεις μερικες αγριογκαριδες να δεις πως θα στρωσουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και να εχεις εργοδοτη σαν το δικο μου και να περνει και να κανει παραπονα στο Κ.Ε.Κ μου για το λογο οτι δεν δουλεψα 500 ωρες ακριβως. Ο γελειος ο ανθρωπος εκανε παραπονα. Ο αλλος εκανε παραπονα επειδη δεν δουλευε ο υπαλληλος του οπως ηθλε. Προσλαβετε και εσεις εναν υπαληλλο αν εχετε τη μαγκια τσαμπατζηδες. Και εχεις και τους αλλους στο υπουργειο και πανε τα ζωα μου αργα. Αλλα τι περιμενεις? Βολεμενοι ανθρωποι ειναι τι αναγκη εχουνε? Εμας τι τους νοιαζει? Εχουμε ατομα με οικογενιακα προβληματα δεν εχουμε με προβληματα υγειας. Δεν τους νοιαζει λεμε. Αλλα πρεπει να πας εκει να τους πατησεις μερικες αγριογκαριδες να δεις πως θα στρωσουνε.

Tέτοιοι άνθρωποι δεν στρώνουν.Εμένα οι δικοί μου εργοδότες είχαν την απαίτηση να δουλεύω και εορταστικό ωράριο και με είχαν σε ένα μαγαζί που το μισό ήταν ο χώρος των ψυγείων χωρίς πόρτα ανάμεσα στο άλλο μισό και χωρίς θέρμανση να κάθομαι μόνη μου όλη μέρα,Αποτέλεσμα;Ημουν κάθε εβδομάδα 5μέρες άρρωστη και 2 καλά.Και τελευταία εβδομάδα που ανέβασα 39 με πήραν να με ρωτήσουν αν έχω σκεφτεί πόσες απουσίες έχω κάνει!Και είχα κάνει 21!Και δικαιούμασταν ούτε που θυμάμαι πόσες!Και εγώ είμαι από επαρχία και ήμουν σε οικογενειακή επιχείρηση ενός από τους πιο πλούσιους του νομού.Αλλά δεν ήρθε ποτέ κανένας να δει τι περνούσα.Σημειωτέον δεν μου έδωσαν ούτε 1Ε.Και μου είπαν ότι τα λεφτά που θα πάρω είναι πάρα πολύ καλά!Και η κόρη του έπαιρνε 700Ε το μήνα για να πηγαίνει 10 ώρες την εβδομάδα τα απογεύματα στη θέση μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις με πηρε η υπευθυνη απ το κεκ και μ ελεγε αν ενδιαφερομε για το καινουριο προγραμα π θα βγει κ της λεω ειναι το τελευταιο πραγμα π με απασχολη αυτη την στιγμη τα λεφτα μου θελω που δουλευαμε  σαν τα σκυλια  κ δεν πηραμε ενα ευχαριστω και λεει μην ανησυχεις καποια στιγμη θα τα παρεις  μεχρι το καλοκαιρι εχεις καιρο ακομα να πας διακοπουλες και γελουσε! τωρα τι βριζεις η δεν την βριζεις?  κ την ρωταω  πως γινετε να πληρωνοντε ατομα π τελειωσαν μαρτιο και εγω ακομα απο 3/1/2014 περιμενω  αφου ολο το τμημα τελειωσε την ιδια μερα μιας κ δουλευαμε ολη στην ιδια αλυσιδα σουπερ μαρκετ. κ λεει μην διαβαζεις οτι να ναι στο ιντερνετ λενε και ψεματα.  της ζητησα για αλλη μια φορα τον κωδικο απ το τμημα μας κ αρνηθηκε να μου το δωσει.   αυριο δεν θα της το χαρισω θα παρω στα κεντρικα του κεκ και θελει δεν θελει θα μου το πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις με πηρε η υπευθυνη απ το κεκ και μ ελεγε αν ενδιαφερομε για το καινουριο προγραμα π θα βγει κ της λεω ειναι το τελευταιο πραγμα π με απασχολη αυτη την στιγμη τα λεφτα μου θελω που δουλευαμε  σαν τα σκυλια  κ δεν πηραμε ενα ευχαριστω και λεει μην ανησυχεις καποια στιγμη θα τα παρεις  μεχρι το καλοκαιρι εχεις καιρο ακομα να πας διακοπουλες και γελουσε! τωρα τι βριζεις η δεν την βριζεις?  κ την ρωταω  πως γινετε να πληρωνοντε ατομα π τελειωσαν μαρτιο και εγω ακομα απο 3/1/2014 περιμενω  αφου ολο το τμημα τελειωσε την ιδια μερα μιας κ δουλευαμε ολη στην ιδια αλυσιδα σουπερ μαρκετ. κ λεει μην διαβαζεις οτι να ναι στο ιντερνετ λενε και ψεματα.  της ζητησα για αλλη μια φορα τον κωδικο απ το τμημα μας κ αρνηθηκε να μου το δωσει.   αυριο δεν θα της το χαρισω θα παρω στα κεντρικα του κεκ και θελει δεν θελει θα μου το πει.Καλησπέρα

Καλησπέρα!!! Μην απελπιζεσαι κι εγώ πήρα για τον κωδικό κι εκαναν τον Κινεζο ότι και καλά δεν υπάρχει.........και κοιταξα στη σύμβαση γραφει αριθμό αδειοδότησης/ κωδ. πιστοποίησης. Στην πρωτη σελιδα, εκει που γραφει τα στοιχεια του ΚΕΚ. Θελω να πιστευω πως αυτος είναι.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις με πηρε η υπευθυνη απ το κεκ και μ ελεγε αν ενδιαφερομε για το καινουριο προγραμα π θα βγει κ της λεω ειναι το τελευταιο πραγμα π με απασχολη αυτη την στιγμη τα λεφτα μου θελω που δουλευαμε  σαν τα σκυλια  κ δεν πηραμε ενα ευχαριστω και λεει μην ανησυχεις καποια στιγμη θα τα παρεις  μεχρι το καλοκαιρι εχεις καιρο ακομα να πας διακοπουλες και γελουσε! τωρα τι βριζεις η δεν την βριζεις?  κ την ρωταω  πως γινετε να πληρωνοντε ατομα π τελειωσαν μαρτιο και εγω ακομα απο 3/1/2014 περιμενω  αφου ολο το τμημα τελειωσε την ιδια μερα μιας κ δουλευαμε ολη στην ιδια αλυσιδα σουπερ μαρκετ. κ λεει μην διαβαζεις οτι να ναι στο ιντερνετ λενε και ψεματα.  της ζητησα για αλλη μια φορα τον κωδικο απ το τμημα μας κ αρνηθηκε να μου το δωσει.   αυριο δεν θα της το χαρισω θα παρω στα κεντρικα του κεκ και θελει δεν θελει θα μου το πει.

Kαλά εντάξει και σε εσάς κάτι γίνεται.Εγώ που πήγα σήμερα τους είχε πιάσει ταραχή και έτρεχαν σαν τους τρελλούς γιατί υπάρχει διορία ενός μήνα αφότου τελειώσει όλο το τμήμα να στείλουν τα χαρτιά.Το γράφει και η σύμβαση.Χαρά στην υπομονή όσων μείναμε.Τουλάχιστον μέχρι να μας κόψουν το ρεύμα ή το ίντερνετ θα δίνουμε κουράγιο ο ένας στον άλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επιτελους σημερα πληρωθηκαμε.Δοξα το θεο δεν μπαινουμε φυλακη!

Ποτε τελιωσες και απο ποια πολη αν επιτρεπεται?
Απο Τρικαλα φιλε μου.Τελειωσα 7 Ιανουαριου.Και οπως διαβαζω και εγω δουλευα σαν σκυλι και ο υπεροχος αυτος ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΣ στον οποιο δουλευα δεν με κρατησε με την δικαιολογια του "Εισαι παρα πολυ καλος αλλα δεν βγαινω να σε πληρωνω".Ολοι γελιοι....Την ειδα την δουλεια καλα...ψαχνω δουλεια για εξω.Πληρωθηκα και εμεινα με 300 ευρω....Χρωστουμενα βλεπεις...ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΑΠΛΗΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΝΑ ΦΑΩ.Αλλα αυτοι μια χαρα ηταν....και ειναι...και θα ειναι.Λαμογια αυτοι και ζωα εμεις που τους ανεχομαστε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια νεα μερα ξεκιναει ευχομαι για ολους μας η οσο το δυνατον περισσοτερους να ειναι μια χαρουμενη μερα με καποια καλα νεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MARIADIMI27

Δηλαδή μας λέει ότι όλοι αυτοί που λέμε εδώ ότι πληρώθηκαν λέμε ψέματα.

 

Sandy1986

Όχι, αυτός ο κωδικός είναι ο Αρ. Άδειας του ΚΕΚ από τον ΕΟΠΠΕΠ.

Τους κωδικούς του τμήματος τους αναγράφει στο παρουσιολόγιο που είχατε στην πρακτική και υπογράφατε καθημερινά.

Αν σας δώσανε σημειώσεις μπορεί να το έχει και εκεί “Αρ, Τμήματος” “Τίτλος μαθήματος”!

Γιατί δε κάνεις ένα τηλέφωνο στο helpdesk 800 114 4444, με τον αριθμό ΚΑΥΑΣ σου, μήπως μπορούν αυτοί να σε βοηθήσουν και να σου πούνε τον αριθμό του τμήματος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MARIADIMI27

Δηλαδή μας λέει ότι όλοι αυτοί που λέμε εδώ ότι πληρώθηκαν λέμε ψέματα.

 

Sandy1986

Όχι, αυτός ο κωδικός είναι ο Αρ. Άδειας του ΚΕΚ από τον ΕΟΠΠΕΠ.

Τους κωδικούς του τμήματος τους αναγράφει στο παρουσιολόγιο που είχατε στην πρακτική και υπογράφατε καθημερινά.

Αν σας δώσανε σημειώσεις μπορεί να το έχει και εκεί “Αρ, Τμήματος” “Τίτλος μαθήματος”!

Γιατί δε κάνεις ένα τηλέφωνο στο helpdesk 800 114 4444, με τον αριθμό ΚΑΥΑΣ σου, μήπως μπορούν αυτοί να σε βοηθήσουν και να σου πούνε τον αριθμό του τμήματος.

politechnon

 το 800 114 4444 δεν δουλευει το τηλεφωνο ....  :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δουλεύουν τα τηλέφωνα που έχει στην επίσημη ιστοσελίδα για τα voucher; Έλεος!!!

Ας στείλει email στην φόρμα επικοινωνίας μήπως... δε ξέρω πραγματικά αυτό μόνο στην Ελλάδα θα μπορούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε δουλεύουν τα τηλέφωνα που έχει στην επίσημη ιστοσελίδα για τα voucher; Έλεος!!! Ας στείλει email στην φόρμα επικοινωνίας μήπως... δε ξέρω πραγματικά αυτό μόνο στην Ελλάδα θα μπορούσε.

Καλε μου ανθρωπε που ελεγε και ο Βεγγος εδω δεν δουλευει το τηλεφωνο λες να ξερουν να απαντανε σε e-mail?Παω στοιχημα θα εχει πανω απο 1.000 e-mail. Να κανω μια προσπαθεια να τους στειλω αλλα ακρη σιγα μην βγαλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια!εγω τελειωσα το προγραμμα στις 31/12!τον δεκεμβρη πηρα τα 300 της θεωριας και την τσικνοπεμπτη πηρα τα 1500 της πρακτικης...τα υπολοιπα 600 ξερει κανεις ποτε θα τα παρουμε?και εκτος απο αυτο στη φορολογικη δηλωση που πηγα να κανω αντι να παρω επιστροφη λογω μηδενικης και της παρακρατησης του φορου μου ζητανε 800 επιστροφη λογω οτι ημουν στο προγραμμα..τι μπαχαλο ειναι αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείωσα πρακτική στις 4/02 και ο τελευταίος από το τμήμα μου 10/03 και σήμερα που τσέκαρα τον λογαριασμό μου έχουν μπει τα λεφτά της πρακτικής. Επίσης , για τα παιδιά που ενδιαφέρονται για την πληρωμή της θεωρίας, τελείωσα την θεωρία 27/9 και πληρώθηκα 3/01. με το καλό να πληρωθείτε όλοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελείωσα πρακτική στις 4/02 και ο τελευταίος από το τμήμα μου 10/03 και σήμερα που τσέκαρα τον λογαριασμό μου έχουν μπει τα λεφτά της πρακτικής. Επίσης , για τα παιδιά που ενδιαφέρονται για την πληρωμή της θεωρίας, τελείωσα την θεωρία 27/9 και πληρώθηκα 3/01. με το καλό να πληρωθείτε όλοι!

Περιοχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...