Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γιατί εγώ βλέπω ότι τα απεριόριστα σταθερά αφορούν μόνο σταθερά της Forthnet ? (και όχι ΟΛΑ όπως γράφει και στα κινητά ?)

Το ρώτησε κάποιος αυτό ?

Γιατί βλέπεις λάθος. Ακόμα και στον τιμοκατάλογο αναγράφεται δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από τον τιμοκατάλογο http://www.forthnetgroup.gr/media/3play/nova_3play_price-list-2013.pdf

 

"
Απεριόριστα προς σταθερά Forthnet

"

3.Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Forthnet αφορούν κλήσεις εντός ιδιόκτητου δικτύου. Για τις υπόλοιπες εθνικές κλήσεις η χρέωση είναι
0,0299€/λεπτό με βήμα χρέωσης ανά λεπτό.

"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον τιμοκατάλογο

"

Απεριόριστα προς σταθερά Forthnet

 δεξιά που σου έχει σβύσει την χρέωση και αναγράφει δωρεάν.

Γιατί δεν βλέπεις δεξιά που σου έχει σβύσει την χρέωση και αναγράφει δωρεάν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βλέπεις δεξιά που σου έχει σβύσει την χρέωση και αναγράφει δωρεάν?

:ph34r: my bad. Σωστός.

Για online gaming τι λέει η Forthnet παιδιά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:ph34r: my bad. Σωστός.

Για online gaming τι λέει η Forthnet παιδιά ?

Σαν τι να λεει δηλαδη? Οτι λεει και η καθε εταιρια, αναλογως της τοποθεσιας της συνδεσης σου, και των χαλκων της οικοδομης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν βλέπεις δεξιά που σου έχει σβύσει την χρέωση και αναγράφει δωρεάν?

Δωρεάν για πάντα λέει με ένα αστεράκι* και από κάτω λέει:

*Η προσφορά δωρεάν απεριόριστων κλήσεων προς σταθερά είναι περιορισµένης χρονικής διάρκειας.

Αυτό τι σημαίνει?

1. Προσφορά που σε λίγο δεν θα ισχύει? (πλεονασμός, όλες οι πρόσφορες είναι περιορισμένης χρονικής διάρκειας) ή 

2.Τα δωρεάν απεριόριστα κάποια στιγμή θα κοπούν  άρα δεν είναι για πάντα? (έχουμε δει και χειρότερα στα ψιλά γράμματα

π.χ.Απεριόριστα Σταθερά

(Αστικές/Υπεραστικές κλήσεις) με μεγάλα γράμματα και στα ψιλά

 

στο "3".  στο http://www.forthnetgroup.gr/media/3play/nova_3play_price-list-2013.pdf

 

"Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Forthnet αφορούν κλήσεις εντός ιδιόκτητου δικτύου"

 άντε να ξέρεις ποιος έχει forthnet από αυτούς που καλείς και άρα δεν χρεώνεσαι.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωρεάν για πάντα λέει με ένα αστεράκι* και από κάτω λέει:

*Η προσφορά δωρεάν απεριόριστων κλήσεων προς σταθερά είναι περιορισµένης χρονικής διάρκειας.

Αυτό τι σημαίνει?

 

Έχω την εντύπωση πως η προσφορά είναι για πάντα.

Το ότι γράφει περιορισμένης χρονικής διάρκειας έχει να κάνει με το ότι η προσφορά των δωρεάν κλήσεων για πάντα ισχύει μέχρι 10/06.

Τουλάχιστον εγώ αυτό καταλαβαίνω.

 

Πάντως η διατύπωση είναι άθλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω να δω προγραμμα με απεριοριστα μονο εντος δικτυου εδω και καμια 4ετια και βαλε...

Προφανως τους εχει ξεμεινει...

Οσους ξερω εδω και 4-5 χρονια να εχουν 2play με απεριοριστα ειναι προς ολα τα δικτυα. Την εχω ξαναδει αυτη την κουβεντα πριν κανα δυο χρονια παλι συμπερασμα δεν εβγαινε.. αλλα δε ξερω κανενα να πηρε αλλο σταθερο ελληνικο δικτυο και να χρεωθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω να δω προγραμμα με απεριοριστα μονο εντος δικτυου εδω και καμια 4ετια και βαλε...

Προφανως τους εχει ξεμεινει...

Οσους ξερω εδω και 4-5 χρονια να εχουν 2play με απεριοριστα ειναι προς ολα τα δικτυα. Την εχω ξαναδει αυτη την κουβεντα πριν κανα δυο χρονια παλι συμπερασμα δεν εβγαινε.. αλλα δε ξερω κανενα να πηρε αλλο σταθερο ελληνικο δικτυο και να χρεωθηκε.

 
"3.Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Forthnet αφορούν κλήσεις εντός ιδιόκτητου δικτύου. Για τις υπόλοιπες εθνικές κλήσεις η χρέωση είναι 
0,0299€/λεπτό µε βήµα χρέωσης ανά λεπτό"
Και αυτό πως ...μεταφράζεται?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
"3.Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Forthnet αφορούν κλήσεις εντός ιδιόκτητου δικτύου. Για τις υπόλοιπες εθνικές κλήσεις η χρέωση είναι 
0,0299€/λεπτό µε βήµα χρέωσης ανά λεπτό"
Και αυτό πως ...μεταφράζεται?

 

 

 

To 3 αναφέρεται στην αριστερή στήλη του pdf  Σταθερά ( Αστικές/Υπεραστικές κλήσεις ) Απεριόριστα προς σταθερά Forthnet στα οποία όμως με ένα + προσθέτει Απεριόριστα Σταθερά, Δωρεάν για Πάντα, αν κάνεις το συμβόλαιο μέχρι τις 10/06.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
"3.Οι απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά Forthnet αφορούν κλήσεις εντός ιδιόκτητου δικτύου. Για τις υπόλοιπες εθνικές κλήσεις η χρέωση είναι 
0,0299€/λεπτό µε βήµα χρέωσης ανά λεπτό"
Και αυτό πως ...μεταφράζεται?

 

 

Ποιο μερος της φρασης "τους ξεμεινε" που ανεφερε και αλλος συμφορουμιτης δεν καταλαβες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...