Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Lοl! ISDN το 2013??!!

 

Sent from my XT890 using Insomnia

....αλλα αντ αλλων καταλαβες

 

ελεος !!!! Ψαξου λιγο . Εχεις υπογραψει κανενα συμβολαιο δεσμευτικο για την ISDN ?

 

Για αοριστου χωρις δεσμευση συνδεση αναφερομαι. Αν ηταν ακομα υπο υποχρεωτικη παραμονη θα ειχε penalty η φορητοτητα.

Δεν ειναι κατι που εχει να κανει αποκλειστικα με εμενα, ετσι δουλευει το συστημα της εκδορας του ΟΤΕ για οποιον θελει να κανει την μετατροπη γραμμης. Αλλωστε οταν ζητας κατι τετοιο καταλαβαινουν οτι εισαι για δρομο απο αυτους. Οσο και να το ψαξεις σου το θετουν μονοδρομο.

Απλο ειναι σου λεει με τον τροπο του οτι αν θελεις να μην εχεις χρεωση για μετατροπη γραμμης  κανε νεα συμβαση με 12μηνο συμβολαιο.

Ετσι το δουλευουν το κολπο. Συνεπως σου λενε αν θελεις να αλλαξεις παροχο και εισαι διγραμμος θα πληρωσεις πρωτα χαρατσι σε εμας

So simple .....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θα πάω το απόγευμα σε φορθνετ κατάστημα οι κάτοχοι του christmass offer τελικά μπορούν να μπουν σφήνα εδω? το έχει κάνει κανείς μετατροπή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ευχαριστήσω τον TS, να πω κάτι που μπορεί να φανεί αυτονόητο σε μερικούς αλλά εμένα μου διέφυγε.

 

Όταν πάτε στο κατάστημα forthnet, πάρτε μαζί σας την ταυτότητα και τον λογαριασμό του προηγούμενου παρόχου

αν πρόκειται για φορητότητα.

 

Ευτύχως εγώ αν και ξέχασα το λογαριασμό, μου είπαν να τον σκανάρω και να τον στείλω με mail στο κατάστημα και

γλίτωσα τη δεύτερη διαδρομή.

 

EDIT: Α! Και να προσθέσω ότι στα απεριόριστα κινητά ισχύει πολιτική ορθής χρήσης, 720 λεπτά το μήνα. Τουλάχιστον έτσι μου είπε η υπάλληλος, στην αίτηση που υπέγραψα δεν έγραφε κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατι δεν παει καλα με τη forthnet.Με πηραν τηλεφωνο σημερα το πρωι και μου λενε οτι και καλα δεν υπαρχουν γραμμες και πρεπει να ακυρωθει το συμβολαιο και να παω πισω το δεκτη με το ρουτερ και θα μου επιστρεψουν τα χρηματα.Οτι να ναι στο 2013 ειμαστε.Αντε να ξανα γινει τετοια προσφορα με τους καραγκιοζηδες.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Επειδή θα πάω το απόγευμα σε φορθνετ κατάστημα οι κάτοχοι του christmass offer τελικά μπορούν να μπουν σφήνα εδω? το έχει κάνει κανείς μετατροπή?</p>

 

Την θεωρεις καλυτερη προσφορα απο το christmas η απλα σε βολευει περισσοτερο η συγκεκριμενη?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την θεωρεις καλυτερη προσφορα απο το christmas η απλα σε βολευει περισσοτερο η συγκεκριμενη?

και την θεωρώ καλύτερη λόγω των κινητών και ή του cinema pack ή του sportspack αλλά και με βολεύει κιόλας.. 

τώρα τι θα μου πούνε στην φορθνετ δεν ξέρω... θα δείξει το απόγευμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα κατι δεν παει καλα με τη forthnet.Με πηραν τηλεφωνο σημερα το πρωι και μου λενε οτι και καλα δεν υπαρχουν γραμμες και πρεπει να ακυρωθει το συμβολαιο και να παω πισω το δεκτη με το ρουτερ και θα μου επιστρεψουν τα χρηματα.Οτι να ναι στο 2013 ειμαστε.Αντε να ξανα γινει τετοια προσφορα με τους καραγκιοζηδες.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

περιοχή ...? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τελικα κατι δεν παει καλα με τη forthnet.Με πηραν τηλεφωνο σημερα το πρωι και μου λενε οτι και καλα δεν υπαρχουν γραμμες και πρεπει να ακυρωθει το συμβολαιο και να παω πισω το δεκτη με το ρουτερ και θα μου επιστρεψουν τα χρηματα.Οτι να ναι στο 2013 ειμαστε.Αντε να ξανα γινει τετοια προσφορα με τους καραγκιοζηδες.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

περιοχή ...? 
Χαλκιδικη σε ενα χωριο αλλα το θεμα ειναι οτι εχουν αρκετοι εδω στο χωριο forthnet χωρις προβλημα εδω και 2 χρονια και ειμαι και 100 μετρα απο το dslam.Τοσο γεμισαν οι γραμμες που δεν μπορουν να μπορουν να ανοιξουν μερικες για λιγα ατομα?Για το συμφερον τους ειναι εφοσον ειμαι στον οτε τωρα και θα παω για τουλαχιστον 12μηνο σε αυτους.Sent from my u8800pro using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "χωριο" ειναι ακριβως το προβλημα. Στο δικο μου πχ υπαρχει μονο ΟΤΕ αλλα ακομα κι ετσι να φανταστεις περσι υπηρχε αναμονη για καποιους εως και 1+ χρονο για να παρουν ιντερνετ απο τον ιδιο τον ΟΤΕ (προηγουμενως δεν ειχαν). Ειχαν περιορισμενο εξοπλισμο και πορτες ανοιγαν μονο οταν καποιοι το εκοβαν. Τελικα μαζευτηκαν αρκετες αιτησεις στην ουρα και ο τοπικος ΟΤΕ προμηθευτηκε ενα επιπλεον μηχανακι και ανοιξε μερικες καινουργιες πορτες! Δεν ηταν θεμα "να ανοιξουν λιγες νεες πορτες ακομα" γιατι εκ των πραγματων δεν μπορουσαν. Με το που πηραν επιπλεον εξοπλισμο ανοιξαν μερικες εκατονταδες! Πολυ πιθανο να συμβαινει το ιδιο πραγμα και εκει (ρωτα τους τεχνικους του οτε της περιοχης σου αν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες και αν προκειται να ανοιξουν νεες).

 

edit: Τωρα που το ξανασκεφτομαι γιατι να εχεις προβλημα, αν δεν κανω λαθος εισαι ηδη στον οτε συνδρομητης ADSL...! Η πορτα σου δεν θα "κλεισει" θα γινει φορητοτητα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>To "χωριο" ειναι ακριβως το προβλημα. Στο δικο μου πχ υπαρχει μονο ΟΤΕ αλλα ακομα κι ετσι να φανταστεις περσι υπηρχε αναμονη για καποιους εως και 1+ χρονο για να παρουν ιντερνετ απο τον ιδιο τον ΟΤΕ (προηγουμενως δεν ειχαν). Ειχαν περιορισμενο εξοπλισμο και πορτες ανοιγαν μονο οταν καποιοι το εκοβαν. Τελικα μαζευτηκαν αρκετες αιτησεις στην ουρα και ο τοπικος ΟΤΕ προμηθευτηκε ενα επιπλεον μηχανακι και ανοιξε μερικες καινουργιες πορτες! Δεν ηταν θεμα "να ανοιξουν λιγες νεες πορτες ακομα" γιατι εκ των πραγματων δεν μπορουσαν. Με το που πηραν επιπλεον εξοπλισμο ανοιξαν μερικες εκατονταδες! Πολυ πιθανο να συμβαινει το ιδιο πραγμα και εκει (ρωτα τους τεχνικους του οτε της περιοχης σου αν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες και αν προκειται να ανοιξουν νεες).</p>

<p> </p>

<p>edit: Τωρα που το ξανασκεφτομαι γιατι να εχεις προβλημα, αν δεν κανω λαθος εισαι ηδη στον οτε συνδρομητης ADSL...! Η πορτα σου δεν θα "κλεισει" θα γινει φορητοτητα...!</p>

 

Ναι αυτο ακριβως δηλαδη αφου εχω adsl εδω και 4 χρονια δεν θα επρεπε με τη φορητοτητα να παω κατευθειαν σε forthnet?Εκει κολλαω στο οτι εφοσον εχουν πολλοι forthnet εδω γιατι να μην μπορω να βαλω το triple play?Θα ξανα παω αυριο στο καταστημα να αφησω τον εξοπλισμο που με εδωσαν και θα τους ρωτησω τον λογο που δεν γινετε.Απο τη μια βγαζουν προσφορες για να παρουν κοσμο και απο την αλλη σου λενε δεν γινετε και μενεις με τον πανακριβο οτε.

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "χωριο" ειναι ακριβως το προβλημα. Στο δικο μου πχ υπαρχει μονο ΟΤΕ αλλα ακομα κι ετσι να φανταστεις περσι υπηρχε αναμονη για καποιους εως και 1+ χρονο για να παρουν ιντερνετ απο τον ιδιο τον ΟΤΕ (προηγουμενως δεν ειχαν). Ειχαν περιορισμενο εξοπλισμο και πορτες ανοιγαν μονο οταν καποιοι το εκοβαν. Τελικα μαζευτηκαν αρκετες αιτησεις στην ουρα και ο τοπικος ΟΤΕ προμηθευτηκε ενα επιπλεον μηχανακι και ανοιξε μερικες καινουργιες πορτες! Δεν ηταν θεμα "να ανοιξουν λιγες νεες πορτες ακομα" γιατι εκ των πραγματων δεν μπορουσαν. Με το που πηραν επιπλεον εξοπλισμο ανοιξαν μερικες εκατονταδες! Πολυ πιθανο να συμβαινει το ιδιο πραγμα και εκει (ρωτα τους τεχνικους του οτε της περιοχης σου αν υπαρχουν διαθεσιμες πορτες και αν προκειται να ανοιξουν νεες).

 

edit: Τωρα που το ξανασκεφτομαι γιατι να εχεις προβλημα, αν δεν κανω λαθος εισαι ηδη στον οτε συνδρομητης ADSL...! Η πορτα σου δεν θα "κλεισει" θα γινει φορητοτητα...!

εσύ είσουν απ'τους τυχερούς που αγόρασαν μηχανάκι γιατί τελευταία μόνο πουλάνε, βρήκα αυτό το άρθρο σήμερα ( Αναπτύξτε μας (κι’ άλλο)….γιατί χανόμαστε! ) και πολύ γέλασα με την κατάντια. σίγουρα όχι με τους υπαλλήλους που έχουν τα ζόρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ταχυτητα στον πειραια πως παει η forthnet ρε παιδια..??σκεφτομαι να το βαλω το πακετο κ να φυγω απτην hol...24 γραμμη  κ πιανω το πολυ 8,5Mpbs.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...