Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Her than Δοκιμασες το 13831;

Αυτο που συζητούν σε αλλά forum ειναι ότι τα αθλητικά γεγονοτα που καλυπτει ο ΟΤΕ μπορει ως πακετο να ειναι φοβερο, αλλα μαζεύονται όλα το ΣΚ, ενώ της nova σπάνε σε όλη την εβδομάδα.

Saxons τσεκάρες στο site με τον αριθμό σου για το status σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vanvan

Δεν μου έχουν δώσει κωδικό συνδρομητή. Τουλάχιστο δε βλέπω κάτι τέτοιο στην αίτηση. Έχω μόνο κωδικό αποκωδικοποιητή και κωδικό ψηφιακού αποκωδικοποιητή. Αν δε μου έρθει και σήμερα μήνυμα, θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο στα κεντρικά να δω που βρισκόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) με πιστωτική ή τον απλό δεκτη δωρεάν (αντί για 49€) ή τον pvr με 49 αντί 149€. Ισως εχει διάφορα και στο για πόσο διάστημα σου δίνουν δωρεάν τα hd και το adult.

2) εχει champion league και το αργεντινικο πέρα απο αυτά που ειπώθηκαν απο πάνω.

 

Ρε παιδια όταν με πήραν τηλέφωνο για να κάνω την αίτηση, ρώτησα και μου είπαν οτι δωρεάν αποκωδικοποιητή δίνουν μόνο για μεγαλύτερο πρόγραμμα (39,90) για εξόφληση με πιστωτική κάρτα... Είσαστε σίγουροι;

 

Edit: Το επιβεβαιώνει και εδώ 

http://www.forthnetgroup.gr/media/3play/nova_3play_price-list-2013.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια όταν με πήραν τηλέφωνο για να κάνω την αίτηση, ρώτησα και μου είπαν οτι δωρεάν αποκωδικοποιητή δίνουν μόνο για μεγαλύτερο πρόγραμμα (39,90) για εξόφληση με πιστωτική κάρτα... Είσαστε σίγουροι;

Sorry, ισως δεν ειμουν σαφης, Για το 29,90+ συν ενα απο τα sports η cinema που το κόστος παει 39,90 ειναι σίγουρο. Για την προσφορα των 29,90 δεν ξέρω τι γίνεται με πιστωτική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα και ρώτησα και γώ.

 

Μου είπαν οτι ισχύει οτι λεει η προσφορά για 39.90 ευρώ μαζί με τα αθλητικά.

 

Με χρήση πιστωτικής κερδίζεις.

 

1) 12 μήνες HD chan. χωρίς πιστωτική δεν εχεισ ανοικτά αυτά τα καναλια. (τραγικό μόνο αν εχεις μεγάλη τηλεόραση 46+, αλλιώς δεν έχει νόημα.

 

2) 6 μήνες multiview tzampa _6 μήνες Χ 9.90ευρώ. Επίσης 100ευρώ γιατι θε; 2 PVR αποκωδικοποιητές

 

3) Δωρεάν ο απλός αποκωδικοποιητής 49 ευρώ ο pvr με πολλές παραπάνω δυνατοτητες (αξίζει για μένα)

 

4) 3 μήνες adult pack  δωρεάν(2 τζοντοκαναλα)το αφήνω ασχολίαστο αφού περί ορέξεως..

 

5)Δωρο εγκατάσταση -νομίζω ειναι δώρο και χωρίς πιτωτική αλλά δεν θυμάμαι

 

Μέση περίοδος αναμονής 17-20 ημέρες για ενεργοποίηση

 

Προσωπικά θα έλεγα ιδανική την προσφορά αν δεν ήξερα την χάλια υποστήριξη (service) της εταιρείας και ότι σε 2 περιπτώσεις που ξέρω προσωπικά το internet σέρνεται...

 

Ο Οτε για μένα είναι πιο ακριβός αλλά πιο αξιόπιστος. Τα ίδια στο Οτέ βγαίνουν στα 60-65 ευρώ περίπου.

 

Συμπέρασμα για καθαρά οικονομικούς λόγους και για το δέλεαρ 720λεπτά προς κινητά θα το σκεφτώ μέχρι άυριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

avacan τα 1-5 ειναι και ανεξαρτητα ή υποχρεωτικα 'πακετο'; Γιατι αν πχ καποιος δε θελει να δωσει 100 +60 =160 ευρω για το #2 μπορει να παρει τα υπολοιπα "δωρα" με την πιστωτικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα κανει αιτηση παλαιοτερα για την προσφορα των Χριστουγεννων σε καινουργια κατοικια και οταν ειχαν ερθει απο τον Οτε ειχαν κανει συνδεση σε αλλο σπιτι απο αυτο που επρεπε και περασε μεγαλο χρονικο διαστημα ωστε να ξαναερθουν να το διορθωσουν.Τελικα το διορθωσαν πριν καμια εβδομαδα και πηγα σημερα να δω τι γινεται και μου ειπαν οτι η αιτηση εχει ακυρωθει(απο μονη της επειδη περασε μεγαλο χρονικο διαστημα).Εφαγε δυο τρια μπινελικια στο καταστημα διοτι δεν ενημερωσαν κανεναν οτι θα ακυρωθει η αιτηση αλλα δεν ιδρωσε το αυτι του και μου ελεγε για την καινουργια προσφορα λες και ηταν ποιημα.

Πριν λιγο πηρα τηλεφωνο στα κεντρικα και μου ειπαν οτι το ακυρωσα εγω τον Απριλιο το συμβολαιο και αφου ακουσε λιγα περισσοτερα απ'οτι ο αλλος στο καταστημα μου ελεγε κι'αυτος το ποιημα της τωρινης προσφορας.

Τους ειπα οτι δεν μ'ενδιαφερουν τα δωρεαν προς κινητα και αν μπορουν να προτεινουν κατι αλλο μπας και εχουμε κανενα τυχερο αλλα τζιφος.

Το μονο που μπορω να πω για τον Οτε ειναι να πουληθει το 100% και να παει ολο σε ξενα χερια και το σημαντικοτερο ν'απολυθουν ολοι οι τεμπεληδες εκει μεσα που μετα απο πολλα χρονια που παλευω μαζι τους δεν αξιζουν με τα μυαλα που εχουν να πιανουν τις συγκεκριμενες θεσεις.Ας βαλουν αλλους που πραγματικα εχουν ορεξη να δουλεψουν.

Οσο για την forthnet την θεωρω απαραδεκτη που δεν επικοινωνησε σ'εναν απο τους τρεις τηλεφωνικους αριθμους που ειχα αφησει ωστε να με/μας ενημερωσουν για την πορεια της αιτησης και προχωρησαν στην ακυρωση της.

Μπαγλαμαδες(οτε) και κλαρινα(forthnet).

 

Αντε τωρα αν κανω αιτηση για την νεα προσφορα θα πανε χαμενα και τα 720 λεπτα προς κινητα διοτι δεν θα χρησιμοποιηθουν ποτε.

Υπαρχει τιποτα αντιστοιχο στην ιδια τιμη αλλα χωρις τα κινητα που ν'αξιζει η μονο αυτο υπαρχει τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιστωτική παίρνεις ότι είπα πιο πάνω. (Τα 100 ευρώ ειναι για την αγορα 2 δεκτών και δεν ειναι υποχρεωτική αφού αφορά μόνο το multiview)

 

:Άρα το Κόστος είναι

1) 35 ευρώ γισα φορητότητα και 70 ευρώ για νέα γραμμή(αν δεν έχεισ τηλέφωνο)

2) Ο αποκωδικοποιητής τζαμπα με πιστωτική και +49 ευρώ αν θές PVR με εξτρα δυνατότητες

3) κόστος εγκατάστασης τζαμπα. χρονος αναμονής 17-20 ημέρες.

 

Για ΟΤΕ έχουμε

 

ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus με ΟΤΕ TV Μέσω Conn-x Full Pack

 € 55,80 € Μετά τους πρώτους 6 μήνες, η τιμή διαμορφώνεται σε €60,80 το μήνα.
=58 ευρώ περίπου μέσο όρο

δωρο αποκωδικοποιητης+ρουτερ

κόστος εγκαταστασης 56 ευρώ

 

Δηλαδή χοντρικά με τα 720 λεπτά στα κινητά που δίνει η Νοβα το αντίστοιχο πακέτο της ΟΤΕ (με πολλά περισσότερα καναλια τηλεόρασης και καλύτερο-ποιοτικότερο δικτυο ιντερνετ) βγαίνει περίπου 70+ ευρώ.

 

Άρα για 30 ευρώ το μήνα διαφορά

το σκέφτεσαι...

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν είναι συγκριτικά τα ίδια πακέτα αφου δεν έχουν τα ίδια ποιοτικά χαρακτηριστικά απλά αναφέρω τα 3play που μοιαζουν μεταξύ τους. Δηλαδή στον ΟΤΕ μπορείς να μιλάς στην Ελενίτσα (Μας πρήξανε με αυτό το διαφημηστικό

 με 42 ευρώ το μήνα αλλά 

με 2αρι internet kai 

- 210 λεπτά χρόνος ομιλίας προς όλα τα εθνικά σταθερά
- 30 λεπτά χρόνος ομιλίας προς όλα τα εθνικά κινητά
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχει κάποιος πιστωτική δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει λογαριασμό με αυτόματη εξόφληση?

λίγο κουλό μου ακούγεται το "μόνο με πιστωτική" γιατί κι αυτή αν είναι φορτωμένη όπως πχ αν ο λογαριασμός δεν έχει χρήματα τότε δεν μπορείς να χρεωθεις και λογικά κόβεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, αν θυμάμαι καλά, η προσφορά δεν είχε και 2 μήνες HD δωρεάν;

 

Δε ειναι ενεργοποιημένο σε μένα. Πρεπει να καλέσω προφανώς εξυπηρέτηση πελατών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιστωτική παίρνεις ότι είπα πιο πάνω. (Τα 100 ευρώ ειναι για την αγορα 2 δεκτών και δεν ειναι υποχρεωτική αφού αφορά μόνο το multiview)

 

:Άρα το Κόστος είναι

1) 35 ευρώ γισα φορητότητα και 70 ευρώ για νέα γραμμή(αν δεν έχεισ τηλέφωνο)

2) Ο αποκωδικοποιητής τζαμπα με πιστωτική και +49 ευρώ αν θές PVR με εξτρα δυνατότητες

3) κόστος εγκατάστασης τζαμπα. χρονος αναμονής 17-20 ημέρες.

 

Για ΟΤΕ έχουμε

 

ΟΤΕ Double Play 24 Απεριόριστα Plus με ΟΤΕ TV Μέσω Conn-x Full Pack

 

 € 55,80 € Μετά τους πρώτους 6 μήνες, η τιμή διαμορφώνεται σε €60,80 το μήνα.

=58 ευρώ περίπου μέσο όρο

δωρο αποκωδικοποιητης+ρουτερ

κόστος εγκαταστασης 56 ευρώ

 

Δηλαδή χοντρικά με τα 720 λεπτά στα κινητά που δίνει η Νοβα το αντίστοιχο πακέτο της ΟΤΕ (με πολλά περισσότερα καναλια τηλεόρασης και καλύτερο-ποιοτικότερο δικτυο ιντερνετ) βγαίνει περίπου 70+ ευρώ.

 

Άρα για 30 ευρώ το μήνα διαφορά

το σκέφτεσαι...

 

Επαναλαμβάνω ότι δεν είναι συγκριτικά τα ίδια πακέτα αφου δεν έχουν τα ίδια ποιοτικά χαρακτηριστικά απλά αναφέρω τα 3play που μοιαζουν μεταξύ τους. Δηλαδή στον ΟΤΕ μπορείς να μιλάς στην Ελενίτσα (Μας πρήξανε με αυτό το διαφημηστικό

 με 42 ευρώ το μήνα αλλά 

με 2αρι internet kai 

- 210 λεπτά χρόνος ομιλίας προς όλα τα εθνικά σταθερά

- 30 λεπτά χρόνος ομιλίας προς όλα τα εθνικά κινητά

 

Σημερα το απογευμα που πηγα σε καταστημα Forthnet να ρωτησω το θεμα πληρωμης με πιστωτικη καρτα ηταν κατηγορηματικοι οτι δωρεαν παιρνεις τον αποκωδικοποιητη μονο αν βαλεις και το πακετο με τα supersport η τα cinema δηλ. 39.90 τελικη. Με το κλασσικο πακετο των 29.90 δεν τον εδιναν δωρεαν ακομα και αν εβαζες πιστωτικη.

 

Πως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε γιατι θελω να κανω την αιτηση αλλα αν ειναι αν γλυτωσω το 50αρικο σιγουρα να το ψαξω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τιποτα αντιστοιχο στην ιδια τιμη αλλα χωρις τα κινητα που ν'αξιζει η μονο αυτο υπαρχει τωρα?

Δεν συγκρινεται και πολυ αλλα ειναι 2 ευρω φθηνοτερο... :Ρ

http://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/tabid/63/ArticleID/599221/Internet-kai-aperiorista-stathera-mono-me-27-90-to-mina-kai-doro-aperioristes-kliseis-pros-kinita.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το απογευμα που πηγα σε καταστημα Forthnet να ρωτησω το θεμα πληρωμης με πιστωτικη καρτα ηταν κατηγορηματικοι οτι δωρεαν παιρνεις τον αποκωδικοποιητη μονο αν βαλεις και το πακετο με τα supersport η τα cinema δηλ. 39.90 τελικη. Με το κλασσικο πακετο των 29.90 δεν τον εδιναν δωρεαν ακομα και αν εβαζες πιστωτικη.

 

Πως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε γιατι θελω να κανω την αιτηση αλλα αν ειναι αν γλυτωσω το 50αρικο σιγουρα να το ψαξω παραπανω.

 

Πόση ακόμα επιβεβαίωση θες;

Το λέει ο τιμοκατάλογος του Μαρτίου που είναι σε pdf πρώτη μούρη στο site του forthnetgroup.

Στο είπαν και σε κατάστημα forthnet!!!

 

Ισχύει. Τον αποκωδικοποιητή των 49 τον παίρνεις δωρεάν και των 149 τον παίρνεις με 49 ευρώ, ΜΟΝΟ με πιστωτική και ΜΟΝΟ αν κοτσάρεις το πακέτο Novacinema ή Novasports

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύουν ακριβως αυτα που γραφεις χθες εκανα αιτηση.Με καρτα παιρνεις τον pvr με 49(καλη φαση κανεις εγγραφες και βλεπεις ταινιες on demand) συν 12 μηνες τα hd..Το Multiview θα αξιζε εαν το εδινε για ενα χρονο για 6 μηνες δεν λεει τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...