Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κάνω και εγώ άλλη μια ερώτηση για τον αποκωδικοποιητή με το σκληρό δίσκο..Διαβάζω στις δυνατότητες της υπηρεσίας nova plus ότι εγγραφή μπορείς να κάνεις μόνο σε σειρές-ταινίες από μερικά κανάλια nova cinema και από το fox. Άρα ουσιαστικά δεν μπορείς να γράψεις πρόγραμμα από τα αθλητικά πχ..Για κάποιον λοιπόν που πάρει το πακέτο με τα sport σε τι χρησιμεύει εκτός από να γυρίζει το πρόγραμμα προς τα πίσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν η προσφορα ισχυει και για επιγεια; η μονο αναγκαστικα με το δορυφορικο πιατο;

Παιδιά γνωρίζει κανείς την απάντηση στο παραπάνω; Με ενδιαφέρει και εμένα μιας και έχω pvr στην τηλεόραση και δε θέλω να γεμίζω συσκευές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζει κανείς την απάντηση στο παραπάνω; Με ενδιαφέρει και εμένα μιας και έχω pvr στην τηλεόραση και δε θέλω να γεμίζω συσκευές...

Μόνο με δορυφορικό πιάτο ..... πάρε και το Link http://www.forthnetgroup.gr/Services3PlayForm.aspx?a_id=6208&gclid=CM_W3PPx0bcCFQ5d3godjk0AjQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι στο παρα πεντε για να υπογραψω το συμβολαιο μετα απο αιτηση που ειχα κανει πριν απο μερικες μερες και επικοινωνια μαζι τους εχθες ..

 

Ο πατερας μου εχει αμφιβολιες στο ολο πακετο,μιπως υπαρχει καποια παγιδα στα μικρα γραμματα

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο φίλο: <br><br><br><br>

Ισχύει για πάντα. <br><br><br>

ΟΛΑ τα αθλητικά κοστίζουν 10 ευρώ επιπλέον.<br><br><br>

Τους το ζητούσε επίμονα, και έκαναν την πάπια. Μόλις έκανε αίτηση φορητότητας τον πήραν αυτοί και του έκαναν την προσφορά, αλλά χωρίς τα κινητά. Οταν τα πήρε κρανίο για τις τακτικές περί παλαιών και νέων,του έδωσαν και τα κινητά.

 

Και επειδή είμαστε και μάγκες εδώ στο insomnia, μην ξεχνάτε ότι με τον ανάλογο έμπιστο φίλο, γείτονα, συγγενή μπορείτε να μοιραστείτε την προσφορά και να πάρει ο ένας το τηλέφωνο και ο άλλος τη nova.

Δεν θα αναφερθώ σε ακόμη περαιτέρω δυνατότητες, δηλαδή (νόμιμα πάντα)να μπορεί να μοιραστεί και η τηλεφωνική σύνδεση ή η nova μεταξύ δυο ατόμων(απαραίτητη προϋπόθεση να είναι γείτονες). <br><br>

Συνοψίζοντας:ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΝΟΜΙΜΑ με περίπου 60 ευρώ το μήνα, δυο τηλεφωνικές ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ γραμμές και δυο αποκωδικοποιητές όπου ο καθένας ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. Αυτό ακριβώς έχω πετύχει εγώ. <br><br><br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου ξαναειπαν (οπως και τα Χριστουγεννα) το τροπαρι οτι η προσφορα δεν ισχυει για εκτος ιδιοκτητου δικτυου (παροτι μπορουν -οπως και τοτε μπορουσαν- να μου βαλουν οποιοδηποτε 'κανονικο' πακετο 2play ή και 3play χωρις να πληρωνω παγιο οτε κι ας μην εχουν ιδιοκτητο εδω. Ακομα και το πακετο 2play+sportspack στα 53 ευρω μπορω να βαλω χωρις οτε παντα, μονο αυτες τις 'μεγαλες προσφορες' δεν δεχονται για καποιο ανεξηγητο λογο εως τωρα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τελικα πηγα κι εκανα το συμβολαιο πηρα και τον αποκωδικοποιητη και περιμενω να ερθουν απο βδομαδα λογικα.

Δεν βρηκα καμια αντιστοιχη προσφορα που να με βολευει απο αλλα δικτυα και αναγκαστικα αφου μου ακυρωσαν την προσφορα των χριστουγεννων απεμεινε μονο η συγκεκριμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Εμενα παλι μου ξαναειπαν (οπως και τα Χριστουγεννα) το τροπαρι οτι η προσφορα δεν ισχυει για εκτος ιδιοκτητου δικτυου (παροτι μπορουν -οπως και τοτε μπορουσαν- να μου βαλουν οποιοδηποτε 'κανονικο' πακετο 2play ή και 3play χωρις να πληρωνω παγιο οτε κι ας μην εχουν ιδιοκτητο εδω. Ακομα και το πακετο 2play+sportspack στα 53 ευρω μπορω να βαλω χωρις .οτε παντα, μονο αυτες τις 'μεγαλες προσφορες' δεν δεχονται για καποιο ανεξηγητο λογο εως τωρα)...</p>

 

Το ιδιο ακριβως εγινε με μενα.Οτι να ναι ειναι οι τυποι κανονικα

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αναφερθώ σε ακόμη περαιτέρω δυνατότητες, δηλαδή (νόμιμα πάντα)να μπορεί να μοιραστεί και η τηλεφωνική σύνδεση ή η nova μεταξύ δυο ατόμων(απαραίτητη προϋπόθεση να είναι γείτονες). <br><br>

 

 

Εννοείς στην ίδια πολυκατοικία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνοψίζοντας:ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΝΟΜΙΜΑ με περίπου 60 ευρώ το μήνα, δυο τηλεφωνικές ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ γραμμές και δυο αποκωδικοποιητές όπου ο καθένας ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ. Αυτό ακριβώς έχω πετύχει εγώ. <br><br><br><br>

Aυτο θα ηταν ακομα καλυτερο αν περιελαμβανε το full pack :) (αληθεια μηπως ρωτησε κανεις αν εκτος απο τα "+10 ευρω για sports H cinema" μπορει πχ με +10 ακομα -συνολο πχ 50 ευρω/μηνα- να το κανει φουλ?)

To "απολυτως νομιμα" ειναι σχετικο παντως.. νομιμο ηταν να εχεις nova και στο εξωτερικο και ειδαμε τι εγινε...

ΥΓ. Απορια: Ποιες ειναι οι προϋποθεσεις για να παιζει το multiview? Δηλαδη, πχ παιζει ρολο η αποσταση μεταξυ των δυο δεκτων; Σε σχεση με το πιατο; Αν δεν κανω λαθος υπαρχει ενα "ματακι" αυτο τι περιορισμους/υποχρεωσεις εχει; Κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το nova christmas offer εδώ και 6 μήνες περίπου.Με πήρε σήμερα από απόκρυψη ένας εκπρόσωπος της nova και μου έκανε την εξής πρόταση:με 10 ευρώ παραπάνω δηλαδή με 39,90 ευρώ μου δίνει επιπλέον απεριόριστες κλήσεις προς κινητά(πλαφόν οι 12 ώρες)και ολόκληρο το novasports πακέτο(ενώ τώρα έχω μόνο το novasports 1) ή το cinema pack,όποιο από τα δύο θέλω.Εννοείται ότι θα προτιμήσω το πρώτο,αν αποφασίσω να το πάρω.Μου είπε ότι η όλη διαδικασία γίνεται τηλεφωνικά κ δε χρειάζεται να πάω από κατάστημα γιατί καταγράφεται η τηλεφωνική μας συνομιλία ως ''συμβόλαιο''.

Τι λέτε,αξίζουν αυτά τα 10 ευρώ παραπάνω για τις δύο αυτές υπηρεσίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...