Προς το περιεχόμενο

[services] Forthnet 24αρι+τηλεφωνια+basic nova 30€/μηνα


FiKiFiKi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο ταχυτητα στον πειραια πως παει η forthnet ρε παιδια..??σκεφτομαι να το βαλω το πακετο κ να φυγω απτην hol...24 γραμμη  κ πιανω το πολυ 8,5Mpbs.....

Η ταχύτητα δεν εξαρτάται από τον πάροχο αλλά από την απόσταση από το κέντρο. Οπότε θα έχεις σε γενικές γραμμές την ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 467
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ταχύτητα δεν εξαρτάται από τον πάροχο αλλά από την απόσταση από το κέντρο. Οπότε θα έχεις σε γενικές γραμμές την ίδια...

... και απο αλλα τεχνικα ζητηματα, κατασκευης του δικτυου, χαλκου της οικοδομης, κτλ κτλ κτλ. Αλλα ναι, στα ιδια περιπου θα ειναι δυστυχως ο ανθρωπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα σημερα για να παραδοσω τον εξοπλισμο και μου ειπαν το λογο που δεν γινετε.Μου ειπανε οτι επειδη δεν ειχα παλιοτερα forthnet καποιο απο τα παλια τους προγραμματα δεν μπορω να παρω την προσφορα ηλεκτρονικως.Μου ειπαν οτι θα στειλουν χειρογραφο ομως και θα με πουν μεχρι Δευτερα αν δεχτουν τελικα.

 

Την λογικη αυτη δεν την καταλαβαινω.Βγαζεις προσφορα για να παρεις κοσμο και κανεις τετοια νουμερα?

 

Sent from my u8800pro using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την Δευτέρα αιτήση και μου είπαν από την forthnet ότι σε 3 εργάσιμες θα έρθει ο τεχνικός για την nova, επείδη πέρασαν οι 3 μέρες και ακόμα δεν επικοινώνησε κανείς μαζί μου, μήπως πρέπει να πάρω εγώ τη nova? έσεις που κάνατε αίτηση τι σας είπαν? σημειωτέον είμαι παλιός πελάτης forthnet....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Υπαρχει καποιο οφελος αν πληρωνεις με πιστωτικη ή με παγια εντολη?

 

2.Τι εχει απομεινει απο αθλητικα γεγονοτα στην nova?Αξιζουν τα 10 ευρω παραπανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. πιστωτική από ότι ξέρω ο 13ος μήνας δωρεάν (για πάγια δεν ξέρω..)

2. αθλητικά έχει σούπαλιγκα, πορτογαλέζικο, ευρωλίγκα και μπορεί να μου διαφεύγει και κάτι

έχει και στα ελεύθερα το action24 το οποίο έχει ολλανδικό, βέλγικο πρωτάθλημα και κάποια κύπελλα (δεν τα θυμάμαι και απέξω) :P

ελπίζω να βοήθησα :)

 

edit : αργεντίνικο χαμπάρι δεν πήρα ότι έχει (με έχει μαγέψει η σούπαλιγκα )

τώρα που το θυμήθηκα μιας και πήρα προχθές τηλ στην φορθνετ με πληρωμή μέσω κάρτας έχει και δωρεάν αλλαγή εξοπλισμού αν χαλάσει (το έλεγε το ηχογράφημενο μήνυμα ότταν περίμενα στην γραμμή....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) με πιστωτική ή τον απλό δεκτη δωρεάν (αντί για 49€) ή τον pvr με 49 αντί 149€. Ισως εχει διάφορα και στο για πόσο διάστημα σου δίνουν δωρεάν τα hd και το adult.

2) εχει champion league και το αργεντινικο πέρα απο αυτά που ειπώθηκαν απο πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. πιστωτική από ότι ξέρω ο 13ος μήνας δωρεάν (για πάγια δεν ξέρω..)

2. αθλητικά έχει σούπαλιγκα, πορτογαλέζικο, ευρωλίγκα και μπορεί να μου διαφεύγει και κάτι

έχει και στα ελεύθερα το action24 το οποίο έχει ολλανδικό, βέλγικο πρωτάθλημα και κάποια κύπελλα (δεν τα θυμάμαι και απέξω) :P

ελπίζω να βοήθησα :)

1.Καπου πηρε το ματι μου οτι εκτος απο αυτο υπαρχει και κατι αλλο αλλα δεν θυμαμαι τωρα.

2.Πιστευω για τοσα λιγα δεν υπαρχει λογως να δωσει καποιος 10 ευρω παραπανω.Δινει αλλα τοσα περιπου και βαζει και OTE TV και ειναι αρχηγος.

 

1) με πιστωτική ή τον απλό δεκτη δωρεάν (αντί για 49€) ή τον pvr με 49 αντί 149€. Ισως εχει διάφορα και στο για πόσο διάστημα σου δίνουν δωρεάν τα hd και το adult.

2) εχει champion league και το αργεντινικο πέρα απο αυτά που ειπώθηκαν απο πάνω.

1)Ειναι σιγουρα 49 για τον pvr?Παιζει και παγια εντολη ή μονο για πιστωτικη?

2)Αποψη μου καλυτερα ΟΤΕ για αθλητικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω και το Europa League εχει :)

Ειναι υποκειμενικο καθαρα το αν τα αξιζει.. ο Οτε στην εκαστοτε τιμη συμπεριλαμβανει και τα HD ας πουμε (επισης υποκειμενικο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα την Δευτέρα αιτήση και μου είπαν από την forthnet ότι σε 3 εργάσιμες θα έρθει ο τεχνικός για την nova, επείδη πέρασαν οι 3 μέρες και ακόμα δεν επικοινώνησε κανείς μαζί μου, μήπως πρέπει να πάρω εγώ τη nova? έσεις που κάνατε αίτηση τι σας είπαν? σημειωτέον είμαι παλιός πελάτης forthnet....

 

Εγώ όταν έκανα την αίτηση (ήμουν στον OTE πριν) πριν 2 μέρες μου είπαν ότι την επόμενη μέρα θα μου έρθει ένα μήνυμα ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία φορητότητας. Το μήνυμα μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει έρθει

Πέρασα από ένα κατάστημα και μου είπαν ότι λόγω φόρτου μπορεί να καθυστερήσει το μήνυμα (έπεσε πολύς κόσμος ταυτόχρονα λόγω της προσφοράς). Πιθανολογώ ότι για τον ίδιο λόγο άργησε να έρθει και ο τεχνικός σε σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Νομιζω και το Europa League εχει :)</p>

<p>Ειναι υποκειμενικο καθαρα το αν τα αξιζει.. ο Οτε στην εκαστοτε τιμη συμπεριλαμβανει και τα HD ας πουμε (επισης υποκειμενικο).</p>

 

Συμφωνω gio γιατι εαν καποιον τον ενδιαφερουν τα συγκεκριμενα αθλητικα γεγονοτα σιγουρα θ'αξιζει απλα με τα διπλα(και λιγο παραπανω) χρηματα θα εχει καποιος εκτος απο τα αθλητικα του ote tv αλλα και ολα τα υπολοιπα +hd.

Υπαρχει καποιο τηλεφωνο απο forthnet για εξυπηρετηση πελατων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθένας διαλέγει ότι θέλει. αν βλέπεις ελληνικό πρωτάθλημα και champions league πας για nova.

αν βλέπεις απλά κύπελλο πας για οτε.

 

αν είσαι γυναίκα πας για οτε κυρίως για τα κινηματογραφικά και έχει και περιορισμένο αθλητικό θέαμα.

 

αν πάλι θέλεις συνολικό κέρδος με απεριόριστα κινητά (12 ώρες για να λέμε και την αλήθεια)

+σταθερά + 24mbps τότε πας nova.

 

Τη σηζητάμε τώρα αν έχεις 24άρα γραμμή πας μ' αυτήν την προσφορά στην nova στα 30 ευρώ για πάντα.

κατάβασε και το πρόγραμμα του κινητού σου και είσαι κομπλέ.

Τώρα η αλήθεια είναι ότι έτσι και κάνεις έτηση χωρίς τα +10 ευρώ για αθλητικά ή κινηματογραφικά μετά δεν σου επιτρέπουν την αλλαγή του προγράμματος.

 

Ότι κάνεις στην αίτηση είναι. 

 

 

Όλα τα παραπάνω είναι άποψή μου μιας και δεν παίζω στοίχημα όπως οι περισσότεροι έλληνες οπότε δεν ενδιαφέρομαι για άλλα πρωταθλήματα που πάτε και τα βλέπετε ούτως ή άλλος στα προποτζίδικα.

Αυτό που ενδιαφέρει τους περισσότερους έλληνες είναι το ελληνικό πρωτάθλημα να δουν την ομάδα τους και για εμένα το champions league. οπότε ο οτε δεν με καλύπτει.

 

Τώρα όσο αναφορά το ποιος θα έχει του χρόνου το champions league , το uefa και τα συναφή, ακόμα ούτε οι ίδιοι ξέρουν απλά πιστέψτε με  πρώτον ο οτε δύσκολα θα το πάρει και δεύτερον ούτε μία στο εκατομμύριο δεν θα το έχεις με 60 ευρώ το μήνα για νέους συνδρομητές.

 

Τώρα έκανα και μια αναζήτηση στα προγράμματα του οτε 24mbps + απεριόριστα σταθερά +1 ώρα σε κινητά + family pack = 55 ευρώ το μήνα ενώ η forthnet δίνει αυτά που γράφω ποιο πάνω με 40 ευρώ και 12 ώρες σε κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...