Προς το περιεχόμενο

[Ακουστικα] Xiaomi Piston V.2.0, 13,25€ @ pandawill


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ( shipped 29-8 !!) εκανα despute στο paypal αλλα μου ειπαν ότι αργησα μια ημέρα !!!!

Πως είναι δυνατόν ομως όταν το meri λεει μεχρι 35 εργασιμες να έχει όριο το paypal τις 45.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα παραγγελία 13/9 από meri και την προηγούμενη εβδομάδα έκανα dispute τη συναλλαγή.

Αμέσως ήρθε το γνωστό mail ότι και καλά έγινε refund ενώ το ίδιο γράφτηκε στο λογαριασμό μου στο site τους.

Μου απάντησαν μέσω paypal ότι τσέκαραν την παραγγελία μου με την ταχυδρομική εταιρεία και το δέμα είναι στην πόλη μου. Όλα αυτά χωρίς tracking number!!!

Φυσικά μία βδομάδα μετά δεν έχω παραλάβει τίποτα.

Σήμερα προχώρησα σε claim καθώς βαρέθηκα να με δουλεύουν οι κινέζοι.

Συνιστώ να κάνετε το ίδιο μήπως και αποφασίσουν να σεβαστούν τους ανθρώπους που τους δίνουν τα λεφτά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω και διακρίνω ένα pattern απο το meri...α

 

Εγώ έκανα παραγγελία 13/9 από meri και την προηγούμενη εβδομάδα έκανα dispute τη συναλλαγή.

Αμέσως ήρθε το γνωστό mail ότι και καλά έγινε refund ενώ το ίδιο γράφτηκε στο λογαριασμό μου στο site τους.

Μου απάντησαν μέσω paypal ότι τσέκαραν την παραγγελία μου με την ταχυδρομική εταιρεία και το δέμα είναι στην πόλη μου. Όλα αυτά χωρίς tracking number!!!

Φυσικά μία βδομάδα μετά δεν έχω παραλάβει τίποτα.

Σήμερα προχώρησα σε claim καθώς βαρέθηκα να με δουλεύουν οι κινέζοι.

Συνιστώ να κάνετε το ίδιο μήπως και αποφασίσουν να σεβαστούν τους ανθρώπους που τους δίνουν τα λεφτά τους.

 

Αρχίζω και διακρίνω ένα pattern πολύ κακό για το meri...αυτά να τα βλέπουν αυτοί που στις αρχές κράζανε το pandawill και εξυψώνανε το meri :P :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια χαλαρωστε. Κι εγω αργησα να παραλαβω αλλα δεν φταιει το merimobiles αν τα ταχυδρομεια κωλυσιεργουν για διαφορους λογους (πχ δεν εχουν αρκετους υπαλληλους) κι επειδη εχουν ηδη πολλα συστημενα στα οποια δινουν προτεραιοτητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια χαλαρωστε. Κι εγω αργησα να παραλαβω αλλα δεν φταιει το merimobiles αν τα ταχυδρομεια κωλυσιεργουν για διαφορους λογους (πχ δεν εχουν αρκετους υπαλληλους) κι επειδη εχουν ηδη πολλα συστημενα στα οποια δινουν προτεραιοτητα.

 

Θα συμφωνύσα αν στο μεταξύ δεν είχα παραλάβει κι άλλα άσχετα απράγματα από Ασια στο 1/3 του χρόνου και μάλιστα με απλό ταχυδρομείο. Όλα στο ιδιο διάστημα (Τέλη Αυγούστου με αρχές Οκτώβρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα Claim και εγω σημερα αποστολη (αν ειναι αληθεια) απο 9/9/2014.στης 15.10 μου ειπαν οτι ειναι μεσα στην πόλη μου και καλα..και να περιμενω αλλα τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα παραγγελία 13/9 από meri και την προηγούμενη εβδομάδα έκανα dispute τη συναλλαγή.

Αμέσως ήρθε το γνωστό mail ότι και καλά έγινε refund ενώ το ίδιο γράφτηκε στο λογαριασμό μου στο site τους.

Μου απάντησαν μέσω paypal ότι τσέκαραν την παραγγελία μου με την ταχυδρομική εταιρεία και το δέμα είναι στην πόλη μου. Όλα αυτά χωρίς tracking number!!!

Φυσικά μία βδομάδα μετά δεν έχω παραλάβει τίποτα.

Σήμερα προχώρησα σε claim καθώς βαρέθηκα να με δουλεύουν οι κινέζοι.

Συνιστώ να κάνετε το ίδιο μήπως και αποφασίσουν να σεβαστούν τους ανθρώπους που τους δίνουν τα λεφτά τους.

 

Κάποια κινεζομάγαζα όπως το meri & banggood στις παραγγελίες μικρής αξίας στέλνουν με απλό ταχυδρομείο χωρίς tracking number. Την έπαθα έτσι με το banggood, έκανα dispute, πήρα πίσω τα λ7 και μετά από 2,5 μήνες ήρθε το πακέτο. Το ίδιο έγινε άλλη μια φορά με banggood & aliexpress αλλά ήταν πολύ χαμηλή η αξία των προϊόντων και είπα να το αφήσω μην μου κολλήσει το paypal τη ρετσινιά του dispuτάκια. Τα προίόντα ήρθαν περίπου στο δίμηνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κινεζομάγαζα αυτά δείχνουν να αργούν πιο πολύ απ' ότι απλή αγορά από κίνα μέσω ebay όντως.... 

 

Πάντως το τελευταίο μήνα όλες οι παραγγελίες που έχω κάνει και από ebay έρχονται καθυστερημένες (στα όρια ου dispute διαρκώς ή και μετά από αυτό κάποιες φορές) δε ξέρω αν έχει γίνει κάτι.....

 

Ίσως φταίει το ότι πλησιάζουν Χριστούγεννα....  (χωρίς πλάκα όταν παράγγειλα μέσα Αυγούστου το power bank μου είχαν πει να δείξω κατανόηση γιατί έρχονται Χριστούγεννα....χαχαχα  Με αυτή τη λογική τώρα πια πλησιάζει και το Πάσχα του 2015....)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτά εδώ είναι γνήσια; Δεν τα βρίσκω πουθενά αλλού για να πάρω μια ιδέα. Μια φίλη φαγώθηκε να τα πάρει (τα ροζ φυσικά), παρόλο που της είπα ότι εγώ είμαι στο δεύτερο dispute με το μέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...