Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ολοκληρώνει το πρώτο μέρος ανάπτυξης των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ανάπτυξη των Windows 10, του νέου λειτουργικού συστήματος της Microsoft διαφέρει αρκετά από τις προηγούμενες προσπάθειες της εταιρείας σε πολλαπλά επίπεδα, ένα από τα οποία αφορά και την ολοκλήρωση της ανάπτυξης του.

Όπως όλα δείχνουν, η τελική έκδοση των Windows 10 είναι η υπ'αριθμόν 10240 και η οποία αναμένεται να βαπτιστεί σύντομα με την ένδειξη RTM (Release to Manufacturing) κάτι που σημαίνει ότι η Microsoft ξεκινά τη διάθεση της αρχικά στους κατασκευαστές υπολογιστών, πριν την ευρύτερη κυκλοφορία η οποία έχει προγραμματιστεί για τις 29 Ιουλίου. Ήδη εδώ και λίγες ώρες, η συγκεκριμένη έκδοση διατίθεται για όσους ανήκουν στο πρόγραμμα δοκιμών Windows Insider, και οι οποίοι μόλις την εγκαταστήσουν μπορούν να παρατηρήσουν αμέσως την απουσία του σχετικού υδατογραφήματος από την κάτω δεξιά γωνία, κάτι που διαθέτουν όλες οι δοκιμαστικές εκδόσεις.

 

Η πορεία των αναβαθμίσεων των Windows 10 θα είναι αρκετά διαφορετική από παλαιότερες εκδόσεις αφού πλέον η Microsoft θα ακολουθήσει την πολιτική «Windows as a Service», προχωρώντας σε συνεχείς αναβαθμίσεις όχι μόνο όσον αφορά ενημερώσεις ασφάλειας αλλά και προσθήκης νέων χαρακτηριστικών. Ήδη το προσεχές Φθινόπωρο, η Microsoft έχει προγραμματίσει μια μεγάλη αναβάθμιση με προσθήκες μεταξύ των οποίων τα extensions στον νέο Edge browser.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Οι κάτοχοι Windows 7 και Windows 8.1 έχουν στη διάθεση τους 12 μήνες, αρχής γενομένης από τις 29 Ιουλίου προκειμένου να προχωρήσουν στην αναβάθμιση σε Windows 10, χωρίς καμία χρέωση,

 

Link.png Site: Windows Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι σιγά σιγά θα πηγαίνουν με τον χρόνο όπως τα Antivirus

Κατι μου λεει οτι η Microsoft δηλωσε οτι απαξ και τα παρεις εχεις lifetime updates. 

Τα περιμενω πως και πως παντως

Εγώ πάντως μολις τα πέρασα απο πάνω και δεν εχω κανένα πρόβλημα ολα τρέχουν smooth

Η rtm σε ποια εκδοση αντιστοιχει; Pro ή Home;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι μου λεει οτι η Microsoft δηλωσε οτι απαξ και τα παρεις εχεις lifetime updates. 

Τα περιμενω πως και πως παντως

Η rtm σε ποια εκδοση αντιστοιχει; Pro ή Home;

Pro νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για ένα χρόνο θα είναι τζάμπα; Με τα πειρατικά τι γίνεται;

Δεν το είπε έτσι.... τστσ...

 

"..Δηλαδή είναι για ένα χρόνο τζάμπα;", "..Με τα πειρατικά τι γίνεται;" :)

 

Τώρα χωρίς πλάκα μια ερώτηση που δεν την έχω βρει να έχει ξεκάθαρη απάντηση...

 

Λένε οτι θα την λάβουμε μέσω internet και για ένα χρόνο θα είναι δωρεάν. Αν κάποιος θέλει να κάνει φορματ/ αναγκαζεται να εγκαταστήσει πάλι τα windows... θα έχει μόνο την έκδοση από την οποία πήγε στα 10...π.χ. έστω οτι έχει τα windows 7. Τότε τι θα γίνει μετά από ένα χρόνο που το upgrade δεν θα είναι δωρεάν; θα μπορεί να εγκατασήσει πάλι την έκδοση που είχε κατεβάσει μέσω internet δωρεάν για να πάει στα 10 ή θα πρέπει να πληρώσει.... φαντάζομαι το πρώτο..αλλά δεν το έχω δει κάπου γραμμένο.... ξέρει κάποιος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αρχισει να μισω αυτους που κανουν το παραπανω. Ειναι ξεκαθαρο, το εχουμε πει και ξαναπει, το ιδιο και το ιδιο, ειναι τοσο ιδιο που η activision μπορει να ονομασει την απαντηση μας Call Of Duty

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι πειρατες σεβονται τον εαυτο τους δεν ξεπουλιουνται με τσαμπε νομιμες κοπιες :D

 

Η πειρατεία το ποτό κι οι γκόμενες δεν κόβονται ποτέ, κι άσε να λεει η Microsoft και η κάθε Microsoft.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, πάντως σε φορητό με 7 ακόμα δεν έχει έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση..

Και να μην σου έρθει ειδοποίηση, θα μπορείς να πάρεις δωρεάν άδεια εντός του ενός χρόνου, λογικά η μικρομαλακή θα ανακοινώσει πως, οπότε μην ανησυχείς.

 

Για όσους θυμούνται, όταν είχαν πρωτοβγεί τα 8αρια, έτρεχε μια προσφορά από την ίδια την Microsoft 30 ευρώ για ένα μικρό διάστημα. Ξέρουμε αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο και για τα 10αρια; Δυστυχώς δεν έχω νόμιμα 7αρια ή 8αρια για να πάρω δωρεάν τα 10αρια, και δεν πρόκειται να σκάσω 100+ ευρώ για να τα αγοράσω. Αν βγάλει καμιά καλή προσφορά όμως, θα το σκεφτώ σοβαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...