Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επίσης, θυμήθηκα:

-η ποδηλατάδα στο Βερολίνο είναι καταπληκτική φάση. Ο ποδηλάτης είναι άρχοντας του δρόμου, θα σταματήσουν αυτοκίνητα, λεωφορεία, τραμ, τρένα και αεροπλάνα για να περάσει ένας μαλάκας τουρίστας με ποδήλατο. Μπορείς να γυρίσεις όλη την πόλη, αλλά κυρίως στο πάρκο (tiergarden) θα περάσεις υπέροχα με ποδήλατο, γιατί είναι τεράστιο για να το περπατήσεις. Όπου κουραστείς, κατεβαίνεις και το χώνεις στο τρένο και μιά χαρά (του κόβεις όμως εισιτήριο).

-το στρατόπεδο συγκέντρωσης sachsenhausen (45 λεπτά με τρένο) είναι για μένα μαστ. Δεν είναι μέρος που θα διασκεδάσεις, μάλλον θα σφιχτείς λίγο, αλλά αξίζει να του αφιερώσεις μερικές ώρες. Αν πας διαβασμένος καλώς, αν πας αδιάβαστος (όπως εγώ) αυτοί οι τύποι κάνουν μια πολύ ωραία (σε εισαγωγικά καλύτερα) ξενάγηση, σε στιγμές θα νιώσεις το ρίγος.

 

Αυτά για τώρα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την μέρα έχει ζέστη, το βράδυ πολύ κρύο. Είχα πάει χριστούγεννα, όσο είχε ήλιο γυρνούσαμε με πουκαμισάκι, το βράδυ με τζάκετ. Για να προετοιμαστείς ενδυματολογικά το λέω.

 

Η Γκαρνελε έχει γνώση αυτού του καιρού.

Έχει ζήσει στην Κομοτηνή.

(Βέβαια ο καιρός εκεί πάνω δεν είναι όπως ήταν πριν δυο εικοσαετίες,αλλά και πάλι τα καλοκαίρια χρειάζεσαι κουβερτούλα και μπουφανάκι τα βράδια.

Το '80 πρπ ήθελες -αύγουστο μήνα- αμάνικα κατά την διάρκεια της ημέρας και 3 κουβέρτες και χράμια κατά την διάρκεια της νύχτας.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας και ένα απόγευμα στο Boston Garden να θαυμάσεις, αν έχεις θεό μπάρμπα ή αν έχεις κλείσει εισητήρια δύο χρόνια νωρίτερα πας να δεις και red sox.

 

Δεν υπάρχει πλέον Boston Garden :cry: o μόνος ναός για προσκύνημα που έχει μείνει (μετά το Αλεξάνδρειο) είναι το Madison στη ΝΥ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πλέον Boston Garden :cry: o μόνος ναός για προσκύνημα που έχει μείνει (μετά το Αλεξάνδρειο) είναι το Madison στη ΝΥ. :-)
And I've got the photos to prove it:lol:

 

Mε δυοι απιστευτα σκηνικα στην ξεναγηση, μια που μας δειχνει η ξεναγος εναν μουσατο παικτη των Νικς, δεκαετια του '70 και μας λεει "Ξερει κανεις ποιος ειναι αυτος" και πεταγομαι Phil Jackson και την αφηνω μαλακα και το δευτερο στα αποδυτηρια που ρωταγανε οι αλλοι που ειναι το Locker του Ρομπινσον ή του Τσαντλερ και την ρωταω εγω -Που ειναι του ΛεΜπρον

-Μα ο ΛεΜπρον παιζει στους Καβς

-Α, σορρυ, βιαζομαι,του χρονου εννοουσα:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορει καποιος ας μου προτεινει καποιον προορισμο (3-4 μερες) , για μεσα στα χριστουγεννα ,ελλαδα ή βουλγαρια , οσο πιο φθηνο τοσο πιο καλα ,αρκει να αλλαξουμε λιγο περιβαλλον.

Kαι αν γνωριζεται καποιο site με προσφορες απο ταξιδιωτικα γραφεια για βουλγαρια .

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τίποτα για Κανάρια Νησιά, Τενερίφη; Θα είμαι Πορτογαλία τις γιορτές και κάποιοι θέλουν να πάμε και εκεί, αλλά δεν είμαι σίγουρος και πρέπει να εκφέρω γνώμη.

 

Εγώ τους λέω να πάμε Μαρόκο, Καζαμπλάνκα.

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τίποτα για Κανάρια Νησιά, Τενερίφη; Θα είμαι Πορτογαλία τις γιορτές και κάποιοι θέλουν να πάμε και εκεί, αλλά δεν είμαι σίγουρος και πρέπει να εκφέρω γνώμη.

 

Εγώ τους λέω να πάμε Μαρόκο, Καζαμπλάνκα.

 

Να πάτε Μαρόκο επειδή είναι πιο κοντά στην Πορτογαλία?Πιστεύω ότι και τα δυο αξίζουν,όμως το Μαρόκο ίσως είναι πιο ελκυστικό.Ένας φίλος μου Πορτογάλος έχει πάει Κανάρια Νησιά και έλεγε ότι είναι πολύ ωραία,όμως μπορεί και να βαρεθείς.Εννοείται ότι αν δεν ξέρεις που να πας και τι να δεις,κατά πάσα πιθανότητα θα χάσεις τα καλύτερα(πχ αν μείνεις μόνο Τενερίφη).Μάλιστα είχε πει ότι είχαν πάει και Fuerteventura και ότι ήταν σαν αυτά που βλέπεις σε ταινίες και λες wow...Πάντως και εγώ Μαρόκο θα προτιμούσα,εντελώς διαφορετική αίσθηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαν φιλοι Τενεριφη, δεν τους αρεσε ιδιεταιρα. Μια μετρια κατασταση σε ολα, 12 μηνες λεει το χρονο ανοιξη, 18-22 βαθμους με συννεφια, μετριο φαγητο, μετρια διασκεδαση, μετριοτατα αξιοθεατα(εκτος απο ενα ηφαιστειο νομιζω που εχει)

 

Οι εντυπωσεις τους ηταν "Αμα σε βγαζει ο δρομος και μονο για να λες στους αλλους οτι πηγες, αλλιως..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τίποτα για Κανάρια Νησιά, Τενερίφη; Θα είμαι Πορτογαλία τις γιορτές και κάποιοι θέλουν να πάμε και εκεί, αλλά δεν είμαι σίγουρος και πρέπει να εκφέρω γνώμη.

 

Εγώ τους λέω να πάμε Μαρόκο, Καζαμπλάνκα.

 

καλα τους λες, πολιτιστικα πολυ πιο ενδιαφερον το Μαροκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να μου δωσετε τα φωτα σας.θα ειμαι εξωτερικο την περιοδο των χριστουγεννων θα παω λονδινο,αμστερνταμ,βερολινο συνολο 10 μερες ποσα χρηματα πιστευεται οτι χρειαζομαι για φαγητο και βολτες και αν θελω να αγορασω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς τίποτα για Κανάρια Νησιά, Τενερίφη; Θα είμαι Πορτογαλία τις γιορτές και κάποιοι θέλουν να πάμε και εκεί, αλλά δεν είμαι σίγουρος και πρέπει να εκφέρω γνώμη.

 

Εγώ τους λέω να πάμε Μαρόκο, Καζαμπλάνκα.

 

Να πάτε στο διάολο, προδότη.

 

χαχαχαχα:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να μου δωσετε τα φωτα σας.θα ειμαι εξωτερικο την περιοδο των χριστουγεννων θα παω λονδινο,αμστερνταμ,βερολινο συνολο 10 μερες ποσα χρηματα πιστευεται οτι χρειαζομαι για φαγητο και βολτες και αν θελω να αγορασω κατι?

 

1.763,95 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...