Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ρε παιδιά πείτε να ξέρουμε. Βασικά, αυτό το ταξίδι στη Β. Αφρική το έχω ονειρευτεί, άδεια σε ένα ανοιξιάτικο μήνα, αεροπλανάκι Γιβραλτάρ, 3 τζιπ, 10 άνθρωποι με τελικό προορισμό Κάιρο. Αλλά μόνο ιδέα είναι μέχρι στιγμής, μου λείπουν οι άλλοι 9, που μπορούν να έχουν 1 μήνα άδεια και θέλουν να τον περάσουν μεταξύ ερήμου και θάλασσας. Πείτε όμως στοιχεία για να μπορώ να ονειρεύομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά πείτε να ξέρουμε. Βασικά, αυτό το ταξίδι στη Β. Αφρική το έχω ονειρευτεί, άδεια σε ένα ανοιξιάτικο μήνα, αεροπλανάκι Γιβραλτάρ, 3 τζιπ, 10 άνθρωποι με τελικό προορισμό Κάιρο. Αλλά μόνο ιδέα είναι μέχρι στιγμής, μου λείπουν οι άλλοι 9, που μπορούν να έχουν 1 μήνα άδεια και θέλουν να τον περάσουν μεταξύ ερήμου και θάλασσας. Πείτε όμως στοιχεία για να μπορώ να ονειρεύομαι...

 

Αν εννοούμε "πάμε βράχο, περνάμε μαρόκο και οδηγούμε στην έρημο μέσω λιβύης και αλγερίας", count me in. Είτε έχω παιδιά, είτε είμαι στέλεχος στη bayer, είμαι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λόγους ασφαλείας. Σε βλέπουν οι βεδουίνοι και νομίζουν οτι είσαι κάποιο σημαντικό πρόσωπο που ταξιδεύει με το χαρέμι του και δε σε πειράζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, μάλιστα, δεν το ήξερα.

 

Και φυσικά, αν σε πειράξουν τους λες:

-Κοίταξε βεδουίνε, μετρητά δεν έχω να σου δώσω, θα προτιμούσα να μην με σκοτώσεις όμως. Πάρε την πιστωτική μου και κάνε ότι ψώνια θέλεις δίνει και bonus.

Μέχρι να αντιληφθεί την πατάτα που έκανε έχεις φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσωτερικά ψήνομαι πολύ για ένα τέτοιο ταξίδι.

 

Ο πρακτικός λόγος που λέω για 10 είναι ασφάλεια και όχι τόσο πολύ για τους βεδουίνους, όσο σπάει ένα αυτοκίνητο στη μέση του πουθενά, άλλο να είναι 3 αυτοκίνητα κι άλλο 2...

 

Από εκεί και πέρα, πάντα ελπίζω να μας συλλάβει η φρουρά του Καντάφι και να γίνουν όργια στη μέση του πουθενά, δεν είμαι μοναχοφάης να κυλιέμαι μόνος μου στην άμμο.

 

Κι ειλικρινά, επειδή είμαι γαλαντόμος και μου αρέσει να μοιράζομαι όμορφα πράγματα.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:10 ----------

 

4600 km Casablanca-Cairo, βάζουμε ακόμα 1000 km για τα πέρα δώθε για να δούμε και τίποτα, σχεδόν 6000 km, δε βγαίνουμε σε 30 ημέρες, αν θέλουμε να ζήσουμε και λίγο τις πόλεις και τα χωριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω οικονομικό ξενοδοχείο πανσιόν στο κέντρο της Αθήνας κοντά σε στάση μετρό για οικογένεια (έχω μωρό 16 μηνών) που να είναι καθαρό και ασφαλές (όχι βίζιτες πρεζόνια κλπ) σε προσιτή τιμή κάτω από 50 ευρώ (τώρα πληρώνω 60 με πρωινό) δεν με πολύ ενδιαφέρει αν θα έχει πρωινό πάω Αθήνα συχνά για 3-4 μέρες .

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι δεν έχω καταλάβει, 60 ευρώ που δίνεις τώρα για τι τα δίνεις; Για τρίκλινο; Αν ναι, μου φαίνεται υπερβολικά καλή τιμή για να βρεις χαμηλότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας 2 φορές το μήνα από 3-4 ημέρες, ~400 ευρώ, μάλλον σε συμφέρει να νοικιάσεις μία γκαρσονιέρα ή να διαπραγματευτείς με τον ξενοδόχο που είσαι ήδη να νοικιάζεις δωμάτιο με το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μωρό 16 μηνών μάλλον δίκλινο χρεώνεται, αλλά και πάλι, στο κέντρο, κοντά σε μετρό, μακριά από πρεζόνια, μια χαρά τα βρίσκω τα 60.

Τον Μάιο που έψαχνα, έμεινα στο jason, σε μια κάθετη στην πειραιώς, σχετικά κοντά στο μετρό (κάνα 10λεπτο με το πόδι), αλλά η γειτονιά τίγκα στα ζάκια (σουταρανε φόρα παρτίδα μέρα μεσημέρι μιλάμε), τιμή βυσματική για αντιπρόσωπο (κλεισμένο από φίλο) 55 γουρούκια δίκλινο με πρωινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, όταν λέμε ξενοδοχείο σε καλή περιοχή, εννοούμε όχι_κέντρο (πανευρωπαϊκή πρωτοπορία παρεμπιπτόντως). Και τα όχι_κέντρο, είτε είναι στα Μελίσσια μακρυά απ' το σύμπαν, είτε στην Αλεξάνδρας/Κηφισίας και πεντάστερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...