Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι πήρε το αυτί μου οτι τέρμα οι visa πλέον για έλληνες που πάνε στην Αμερική. Πλέον πηγαίνεις και άνευ. Άντε και ένα καλό επιτέλους. Διευκόλυνση τεράστια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε καιρός είναι γενικά να πέσουν οι κωλομεταφορές να την κάνουμε πιο φθηνά και πιο εύκολα.

Ξεκίνησε να βγάζει και η easy για Μιλάνο απο Θεσ/νικη btw. 100 περίπου μαζί με φόρους/αποσκευές το πέραδωθε. Λέω να κλείσω για Απρίλιο. Όποιος έχει τάσεις προτάσεις ενστάσεις ας ποστάρει. Έχω και καβάντζα κρατημένα μερικά απο παλιότερα όταν ο δίας εγαμήθει και δεν πήγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι μην πας με γυναικα :P Πηγε ενας φιλος και γυρισε 2.500.000.000 καταστηματα ρουχων.. αν αντεχουν τα πόδια σου απο την αλλη γιατί οχι..

Εκει κοντα 45κμ είναι η λιμνη Κομο που λέει πολυ.. http://miniholidays.blogspot.com/2007/11/lake-como-italy.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε καιρός είναι γενικά να πέσουν οι κωλομεταφορές να την κάνουμε πιο φθηνά και πιο εύκολα.

Ξεκίνησε να βγάζει και η easy για Μιλάνο απο Θεσ/νικη btw. 100 περίπου μαζί με φόρους/αποσκευές το πέραδωθε. Λέω να κλείσω για Απρίλιο. Όποιος έχει τάσεις προτάσεις ενστάσεις ας ποστάρει. Έχω και καβάντζα κρατημένα μερικά απο παλιότερα όταν ο δίας εγαμήθει και δεν πήγα.

 

Γενικά το Μιλάνο είναι απαίσια πόλη. Είναι όμως σε καλό σημείο για να πας σε χωριουδάκια τριγύρω. Ο αποπάνω είναι σωστός, μια βδομαδούλα ή ένα δεκαήμερο γύρω από την κόμο λέει τρελά, αν νοικιάσετε και αμάξι, θα σου πω χωριουδάκια εκεί πάνω (έχω φάει μήνες απ' τη ζωή μου στην περιοχή) να γουστάρεις τίγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή...πλησιάζει ο καιρός που θα την κανω και εγω την μλκια μου (το επονομαζόμενο και ...κρέμασμα), αρχισα να ψάχνομαι για το μοναδικό όμορφο κομμάτι του γάμου...ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ!

Για να εξηγήσω περίπου που κυμαίνομαι, μιλάμε για μεσα ιουνίου, 7-8 ημερες, και σκοπός είναι ταξίδι εκτός ευρώπης, σε κάτι πιο εξωτικό...

(Αποκλείω ντουμπάι απο τους κλασσικούς προορισμούς)

Υποψήφιες προτάσεις, ειναι μπαλί, πουκέ, σαμούι, μαλβιδες, και δε νομίζω να μπορώ να πληρώσω κάτι πιο...ψηλά (χαβάη,κλπ)! (προσανατολίζομαι μέγιστο 1100/ατομο εισητήρια+ξενοδοχείο)

απο οσα ξέρω, όλα αυτα προσφέρουν πολλές extreme δραστηριότητες που με αφήνουν αδιάφορο! εγω θελω απλά ωραίες παραλίες, και 3-4 αξιοθεατα ! (και καλές καιρικές συνθηκες)! (πχ, το πρόβλημα των μαλβίδων, ειναι οτι τον ιουνιο εχει μεγαλα πσοοστα βροχόπτωσης)

 

οσοι.....γνωρίζοντες, προσέλθετε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ, δεν έχω άποψη για αυτά που αναφέρεις, αλλά μου κάνουν 20 ώρες πτήση. Επομένως, οι 7-8 ημέρες, γίνονται 5-6 και επίσης δε νομίζω ότι έχουν κάποιο αξιοθέατο, για αυτό άλλωστε έχουν αναπτύξει όλες αυτές τις δραστηριότητες.

 

Καταλήγω, χωρίς να ξέρω τιμές: Κούβα. Ωραίες παραλίες, ακόμα σε μία ρετρό φάση που την κάνει όλη ένα αξιοθέατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κούβα, ανεβαίνει λίγο σε τιμες, την είχα σκεφτεί και εγώ! Το ταξίδι, το σκέφτομαι περίπου στις 7 διανυκτερεύσεις, οπότε μιλάμε για 9 ημερες...

Το μαρόκο, δεν το είχα σκεφτεί καθόλου, και ακούγεται δελεαστική περίπτωση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως μετά τον γάμο μου πήγα μπαλί (στα καπάκια όμως, χαράματα σχόλασε το γλέντι και 9 το πρωί πετούσα). Τω καιρώ εκείνω ήταν ΚΑΙ ΓΑΜΩ. δεν ασχολήθηκα καν με τα αξιοθέατα, αλλά μόνο με την φτήνια των προϊόντων και των υπηρεσιών: ολοήμερη ξάπλα στην παραλία, οι ντόπιες μου φέρναν ανανάδες, παγωτά, τσιγάρα, μου κάναν τα μαλιά πλεξουδάκια, μασαζάκι, και τέτοια. Φαγητό στα καλύτερα εστιατόρια, κυριλέ σερβιτόροι να σου γεμίζουν το ποτήρι κι εσύ να είσαι ξυπόλητος. Ψάρια, αστακοί, πάπιες, χήνες, φουαγκράδια και τέτοια. Πριβέ ταξιτζής ολιμερίς να σε περιμένει στο σημείο που θα σε αφήσει. Τιμαί λογικαί. Όχι λάθος. Τιμαι εξωφρενικά παράλογαι προς τα κάτω. Θα ξαναπήγαινα αν ξαναπαντρευόμουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

leftermann, ερωτήσεις:

ποτε το εκανες εσύ το λάθος?

και 2ον...εχω ακούσει μέτρια λόγια για τις παραλίες του..μπαλιού (ΝΤΟΝΓΚ)! :P

η γνώμη σου?

 

(ααα, ξέχασα...τι εποχή πήγες? αν και λένε ότι ο καιρός εκεί ειναι σχεδόν ίδιος όλο το χρόνο)!

 

ΥΓ: Σκέψου οτι οι περισσότεροι μου προτείνουν μπαλι΄, αλλά όχι για τις παραλίες του, αλλά για τα αξιοθεατα του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το σωτήριον έτος 2001. Τότε είχα πληρώσει περίπου 250 χιλιάδας δραχμάς, κάπου 800 ευρώ, το άτομο, μεταφορά και ξεδοδοχείο (όχι σούπερ λουξ, απλό λουξ, γαμάτο ήταν).

Οι παραλίες του μπαλιού είναι όντως μέτριες. Δεν είναι αυτές που βλέπεις στις φωτό και σου τρέχουν τα σάλια. Είναι σίγουρα όμως κάτι διαφορετικό από αυτό που ξέρουμε. Εννοείται ότι σαν την χαλκιδική δεν έχει πουθενά :P

Τα προτερήματα είναι άλλα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...