Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

thanks sterio

Λεμε να παμε τελικα

Ξερει κανεις κανα σαιτ που να εχει μαζεμενα τηλεφωνα δωματιων/ξενοδοχειων?

Επισης απο ποιο λιμανι πας Κυθηρα?Γυθειο μηπως?

Για να κλεισω ακτοπλοικα το λεω

 

Να ρωτησω, ξενοδοχειο ή ενοικιαζομενο προτινετε για Κυθηρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

thanks sterio

Λεμε να παμε τελικα

Ξερει κανεις κανα σαιτ που να εχει μαζεμενα τηλεφωνα δωματιων/ξενοδοχειων?

Επισης απο ποιο λιμανι πας Κυθηρα?Γυθειο μηπως?

Για να κλεισω ακτοπλοικα το λεω

 

Να ρωτησω, ξενοδοχειο ή ενοικιαζομενο προτινετε για Κυθηρα?

 

Εγώ το είχα συνδυάσει με Ελαφόνησο οπότε πήγα από Νεάπολη. Αν θυμάμαι καλά κάνει γύρω στο 2ώρο και πρέπει να είναι το πιο σύντομο, απλά επειδή έχει μόνο 2 φορές τη μέρα πρέπει να κάνεις κράτηση από νωρίς.

Όσον αφορά ξενοδοχείο ή δωμάτιο, μάλλον λέω καλύτερα δωμάτιο γιατί δεν το κόβω να έχει και πολλά ξενοδοχεία, αλλά αν βρεις καμία καλή ευκαιρία τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να παω Λευκαδα... αν εχει παει καποιος μπορει να με βοηθησει λιγο? ας πουμε που ειναι καλυτερα να μεινω? στην Λευκαδα μεσα η στα ''περιχωρα'' μην παω ας πουμε στο Νυδρι και εχει μονο την θαλασσα...και για να παω Λευκαδα θα θελω 20 λεπτα...να εχει και καμια καμια καφετερια να πιουμε κανενα φρεντο εσπρεσσο...!!!...(να χει και τιποτα να βγουμε εξω...)

ευχαριστω πολυ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι το Νυδρί είναι 20 λεπτά από το κέντρο, νομίζω είναι γύρω στα 10, αμυδρά από ότι θυμάμαι (είχα πάει πριν καιρό). Γενικά έχει φανταστικές παραλίες από την άλλη μεριά του νησιού οπότε ετοιμάσου για αρκετή οδήγηση, αλλά αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι το Νυδρί είναι 20 λεπτά από το κέντρο, νομίζω είναι γύρω στα 10, αμυδρά από ότι θυμάμαι (είχα πάει πριν καιρό). Γενικά έχει φανταστικές παραλίες από την άλλη μεριά του νησιού οπότε ετοιμάσου για αρκετή οδήγηση, αλλά αξίζει.

 

 

αν δεν εχεις αυτοκινητο τι γινεται??? :cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα πάτε 3-4 άτομα δεν αξίζει να νοικιάσεις αμάξι αλλα να πάρεις το δικό σου. Βέβαια αυτό εξαρτάται και απο τις μέρες που θα κάτσεις. Αν πχ. κάτσει 5-7 αξίζει ακόμα και με 2 άτομα να πάρετε δικό σας αμάξι. Εγώ πάντα το δικό μου παίρνω και γυρνάω όλο το νησί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lοιπον δεν εχω αμαξι ουτε διπλωμα...!!! λετε θα μου δωσουν ??? :-D:-D:-D:-D:-):-):-):mrgreen::mrgreen:

τεσπα χωρις πλακα.. με μηχανακι θα την ''παλεψω'' ????

 

Δεν πιστεύω να σου δώσει κανείς λογικός άνθρωπος αμάξι αφού δεν έχεις δίπλωμα.

Πάντως διακοπές σε ελληνικό νησί χωρίς αμάξι είναι πολύ ζόρι, τουλάχιστον για τα περσισσότερα νησιά. Τώρα μηχανάκι για να πηγαίνεις στην πόλη από όπου είσαι οκ, αλλά γισ να πας Πορτο κατσίκι ή Εκγρεμνούς μέσα από κλασσικό κακό οδικό δίκτυο νησιού, τι να σου πω...... εγώ δεν θα το έκανα.

 

Δεν ξέρω και τι ηλικία είσαι και τι ακριβώς ψάχνεις, αλλά χωρίς αμάξι θα πήγαινα σε άλλο νησι (όπως Μύκονος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι να παω Λευκαδα... αν εχει παει καποιος μπορει να με βοηθησει λιγο? ας πουμε που ειναι καλυτερα να μεινω? στην Λευκαδα μεσα η στα ''περιχωρα'' μην παω ας πουμε στο Νυδρι και εχει μονο την θαλασσα...και για να παω Λευκαδα θα θελω 20 λεπτα...να εχει και καμια καμια καφετερια να πιουμε κανενα φρεντο εσπρεσσο...!!!...(να χει και τιποτα να βγουμε εξω...)

ευχαριστω πολυ....

 

Το Νυδρί είναι 15' μακριά απο την πόλη, αλλά σε γδύνουν κανονικά. Θα σου πρότεινα να μείνεις Βασιλική, είναι μισή ώρα απο το κέντρο αλλά δεν έχει καμία σχέση με το Νυδρί όπου στάνταρ θα ξενερώσεις απο την βρωμιά και της υψηλές τιμές.

Lοιπον δεν εχω αμαξι ουτε διπλωμα...!!! λετε θα μου δωσουν ??? :-D:-D:-D:-D:-):-):-):mrgreen::mrgreen:

τεσπα χωρις πλακα.. με μηχανακι θα την ''παλεψω'' ????

 

Αν δεν έχεις δίπλωμα δεν υπάρχει περίπτωση να νοικίασεις μηχανάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H χωρα δεν ειναι και οτι καλυτερο, παραειναι πολη για τα γουστα μου, δεν καταλαβαινεις οτι εισαι σε νησι

Το Νυδρι ειναι τρελη τουριστικη φολκκλορικη γελοιοτητα και υπερτιμημενο, απεφυγε το, για ελληνα δεν πολυ λεει, για κανα Γερμανο κατι λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H χωρα δεν ειναι και οτι καλυτερο, παραειναι πολη για τα γουστα μου, δεν καταλαβαινεις οτι εισαι σε νησι

Το Νυδρι ειναι τρελη τουριστικη φολκκλορικη γελοιοτητα και υπερτιμημενο, απεφυγε το, για ελληνα δεν πολυ λεει, για κανα Γερμανο κατι λεει

 

My thoughts exactly. Βασικά αν δεν έχεις μεταφορικό δεν αξίζει τον κόπο να τραβηχτείς Λευκάδα. Δεν υπάρχει κάποιο μέρος που μπορεί να σε καλύψει πλήρως απο ζωή/παραλίες κτλ και απο όσο θυμάμαι (αν και δεν τις χρειάστηκα ποτέ) οι συγκοινωνίες δεν βοηθάνε ιδιαίτερα στο να πηγαινοέρχεσαι.

Αν θα διάλεγα να μείνω κάπου πάντως θα διάλεγα Βασιλική πάλι, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο όμως.

Το να βγάλεις δίπλωμα για 50ρι είναι ένα Σάββατο υπόθεση βασικά. Δεν ξέρω πότε σκοπεύεις να πας αλλα άν ξέρεις να οδηγάς δεν είναι τίποτα να το βγάλεις και να παίξεις με την τύχη σου, αν και θεωρητικά πρέπει να το έχεις μια 2ετια. @@διες αλλα τέλος πάντων.

Γενικά αν δεν παίζει μεταφορικό δές για κάτι άλλο με καλύτερη συγκοινωνία (γραφικός=>Σκιάθος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται.

Δεν είναι μικρό νησί, αλλα αν μένεις Βασιλική και νοικιάσεις απο εκεί, μπορείς με λίγη υπομονή παραπάνω να δεις αν μη τι άλλο τις βασικές παραλίες και όχι μόνο. Plausible.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Λαρνακα στην Κυπρο πως παει απο τιμες; Το σκεφτομαστε με την παρεα μου γιατι εχω κατι φιλες εκει, βασικα λεμε η Χανια η Κυπρο αλλα αν παει πολυ πανω κοστος δυσκολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...