Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόκειται να πάω διακοπές τον Αύγουστο στην Τυνησία και θα ήθελα να ακούσω tips/συμβουλές και προτάσεις από όσους έχουν ταξιδέψει και έχουν εμπειρία από πρώτο χέρι.

 

Ευχαριστώ και καλές διακοπές σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγγλία πάς;

Ναι δεν στέλνουν mail επιβεβαίωσης για τα έγγραφα. Και τη λήξη φυσικά την αφήνεις κενή.

 

Τώρα για το 2ο, θα σε γελάσω. Πόσο παλιά είναι αυτή η ταυτότητα; Έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλα ο αριθμός είναι ακόμα με ελληνικά; Περίεργο...

 

Ναι Λονδίνο αλλά δυστηχώς δεν θα είμαι σε αυτούς που θα ταξιδέψουν. Ανέλαβα απλά να τους τα κλείσω. Πάντως να μην ανησυχώ που ακόμα υπάρχει ένδειξη να συμπληρώσω τα στοιχεία?

 

Η ταυτότητα είναι του 2001 κι έχει και με λατινικούς χαρακτήρες το όνομα. Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο καθώς είχα την εντύπωση ότι πλέον δεν βάζουν ελληνικά γράμματα. Στην κράτηση, στο αντίστοιχο πεδίο το μετέτρεψε σε F. θέλω να πιστεύω πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

 

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι Λονδίνο αλλά δυστηχώς δεν θα είμαι σε αυτούς που θα ταξιδέψουν. Ανέλαβα απλά να τους τα κλείσω. Πάντως να μην ανησυχώ που ακόμα υπάρχει ένδειξη να συμπληρώσω τα στοιχεία?

 

Η ταυτότητα είναι του 2001 κι έχει και με λατινικούς χαρακτήρες το όνομα. Κι εμένα μου φάνηκε περίεργο καθώς είχα την εντύπωση ότι πλέον δεν βάζουν ελληνικά γράμματα. Στην κράτηση, στο αντίστοιχο πεδίο το μετέτρεψε σε F. θέλω να πιστεύω πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

 

Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ!

 

Όχι να μην ανησυχείς. Ποτέ δεν θα φύγει αυτή η ένδειξη γιατί η easyjet βαράει μλκεία.. Μπορεί ακόμα και να σου έρθει mail μερικές μέρες πριν το ταξίδι για να σου υπενθυμίσει για αυτά τα έγγραφα.. 3 λαλούν και 2 χορεύουν. Στην χειρότερη όταν σου έρθει το mail (αν έρθει) ξαναματαδήλωσε τα στοιχεία για να είσαι σίγουρος.

 

Τώρα για την ταυτότητα ψέμματα θα σου πώ, αλλα όπως προτείνω πάντα, μια αλλαγή είναι 10 λεπτά υπόθεση στο αστυνομικό τμήμα για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Λογικά όμως δεν θα έχει κάποιο πρόβλημα.

Τίποτα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω κ γω τα δικά μου!

Κλείσαμε για σαντορίνη..3 αγόρια!

Έχω ακούσει ότι είναι γεμάτο ζευγαράκια κλπ κλπ!Ισχύει κάτι τέτοιο??Γιατί όσο να ναι θέλουμε να δούμε κ κόσμο,μη ξενερώσουμε τη ζωή μας..

Απο διασκέδαση βραδάκι?

Στο φηροστεφάνι κλείσαμε,ελπίζω να ναι καλα!

 

Οχι, μην ψαρωνεις!

Αλλο το γεματο ζευγαρακια-που ειναι-και αλλο το ΜΟΝΟ ζευγαρακια.

Και αρκετα κοριτσα εχει(οχι, δεν τογραψα λαθος) και βασικα καλα κανετε και πατε μαντραχαλοι Σαντορινη

Ειναι σαν τα μπουζουκια. Ολοι το παιζουν βαρυτητα με τιποτα Νοτη και Τερζη κτλ αλλα τα μπολικα τα κοριτσοπουλα πανε Βερτη if you know what I mean

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,επειδή σκεφτόμαστε με τον κολλητό μου να πάμε Σάμο για 6-7 μέρες,ψάχνουμε αν υπάρχουν μέρη για ελεύθερο camping; Για αρχική ιδέα,είναι ενοικιαζόμενα δωμάτια σε Καρλόβασι,Βαθύ ή στο Κοκκάρι και Πυθαγόρειο ;Κάτι οικονομικό,πχ 35-40€ η βραδιά;;; Θα έχουμε μαζί ένα σκουτεράκι,για να μπορέσουμε να γυρίσουμε το νησί. Οπότε σα βάση ψάχνουμε ένα μέρος όπου σας είπα.

Αν δεν βρούμε θέλουμε να ξέρουμε αν υπάρχει κάποιος χώρος να κάτσουμε με σκηνή .

Έχετε τίποτα υπόψιν σας;Κάποιος ντόπιος ;

Ευχαριστώ,άκης.

 

Βγαίνει φτηνός προορισμός απότι είδα,για 2 άτομα-κατάστρωμα(φοιτητές)+όχημα(50cc) 250< ,πήγαινε-έλα(Μυτιλήνη)=76€, δηλαδή 38/άτομο. Το θέμα είναι να μην φύγουν πολλά σε διαμονή .Ώστε να είναι όλα μετριασμένα,και να περάσουμε και άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοκκάρι είναι τουριστίλα του κερατά. Το πυθαγόρειο είναι το πιο γραφικό, το Βαθύ δεν είναι για διακοπές και το Καρλόβασι δεν έχει παραλίες, όπως σχεδόν πουθενά στα βόρεια του νησιού.

 

Ελεύθερο καμπινγκ απαγορεύεται, αλλά από Καρλόβασι με βάρκα ή με τα πόδια μπορείτε να πάτε στο μεγάλο Σεϊτάνι, όπου θα κατασκηνώσετε μάλλον όχι σε ίσκιο. Για ξενοδοχείο/ενοικιαζόμενα μπορείτε να βρείτε σχεδόν παντού με 40 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά. Δοκιμάστε το ξενοδοχείο Ανέμα στο καρλόβασι, για παράδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοκκάρι είναι τουριστίλα του κερατά. Το πυθαγόρειο είναι το πιο γραφικό, το Βαθύ δεν είναι για διακοπές και το Καρλόβασι δεν έχει παραλίες, όπως σχεδόν πουθενά στα βόρεια του νησιού.

 

Ελεύθερο καμπινγκ απαγορεύεται, αλλά από Καρλόβασι με βάρκα ή με τα πόδια μπορείτε να πάτε στο μεγάλο Σεϊτάνι, όπου θα κατασκηνώσετε μάλλον όχι σε ίσκιο. Για ξενοδοχείο/ενοικιαζόμενα μπορείτε να βρείτε σχεδόν παντού με 40 ευρώ το δίκλινο τη βραδιά. Δοκιμάστε το ξενοδοχείο Ανέμα στο καρλόβασι, για παράδειγμα.

 

Εμείς για βάση θέλουμε μια από αυτές τις πόλεις.Απλά για να κοιμόμαστε το βράδυ.Με το μηχανάκι θα γυρίζουμε το νησί. Έχεις τηλέφωνο γιαυτό το ξενοδοχείο; Βασικά ξενοδοχείο πάει πολύ,οπότε δεν μας πολυενδιαφέρει..Για ενοικιαζόμενα δωμάτια αν ξέρετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια

κλεισαμε παροικια παρου

ξερει κανεις αν ειναι καλα εκει?

καλη συγκοινωνια εχει το νησι?

α ξερεις κανεις ποσο ειναι τα εισητηρια για πλοιο απο πειραια?

γινεται να κλεισω εισητηριο και για να παρω την εκπτωση πολυτεκνου απο αλλο παιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να απαντησω στις 2 πρωτες ερωτησεις,

καλα ειναι αν και ναουσα ειναι καλυτερα,

παροικια πολυ λερα-τουριστες κλπ,

ναουσα πιο ... "σικ"

 

αλλα αφου εκλεισες ειπες, τι μας ρωτας; :P

 

οσο για την συγκοινωνια σε ολη την παρο ειναι καταπληκτικη,

συχνα δρομολογια, ειδικα τωρα που ειναι hot season,

θα βρισκεις λεωφορειο για πας οπου θες καθε 10-20 λεπτα

(μεχρι και 24ωρο σε καποιες διαδρομες π.χ. ναουσα-παροικια),

φροντισε μονο να στηνεσαι στην σταση μπροστα, μπας και βρεις να κατσεις, αλλιως ορθιο σε κοβω, γεματα πανε, γεματα γυρνανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιοχες που πρεπει να επισκεφτω στανταρ?

αν και θα γυρισουμε ολο το νησι ....απλως να ξερω πιες ειναι Must

απο νυχτερινη ζωη λεει παροικια η' θα πηγαινοερχομαστε ναουσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...