Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι εννοείς δεν σου έχει έρθει; Απο που την περιμένεις;

Εγώ έκλεισα ραντεβού σε ένα Αστυνομικό τμήμα, πήγα εκεί με μερικές φωτογραφίες ταυτότητας, ένα πιστοποιητικό γέννησης (το ζητάς απο τα ΚΕΠ) νομίζω και μια απόδειξη της Δεη(μαλακείες) και με την βγάλαν σε μερικά λεπτά.

 

Αν δεν έχει λατινικούς χαρακτήρες δυστυχώς δεν πάς πουθενά.

 

Πάρε στο ΑΤ που εκδόθηκε η ταυτότητα σου και ρώτα τι και πώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείς δεν σου έχει έρθει; Απο που την περιμένεις;

Εγώ έκλεισα ραντεβού σε ένα Αστυνομικό τμήμα, πήγα εκεί με μερικές φωτογραφίες ταυτότητας, ένα πιστοποιητικό γέννησης (το ζητάς απο τα ΚΕΠ) νομίζω και μια απόδειξη της Δεη(μαλακείες) και με την βγάλαν σε μερικά λεπτά.

 

Αν δεν έχει λατινικούς χαρακτήρες δυστυχώς δεν πάς πουθενά.

 

Πάρε στο ΑΤ που εκδόθηκε η ταυτότητα σου και ρώτα τι και πώς.

 

γινεται να αλλαξουμε αλλα να κρατησουμε τον ιδιο αριθμο επιτελους;

 

θελω να αλλαξω, αλλα οχι και να αλλαξω αριθμο,

τοσο δυσκολο ειναι να μου βγαλουν με τον ιδιο αριθμο;

α ρε ουγκαντα :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται να αλλαξουμε αλλα να κρατησουμε τον ιδιο αριθμο επιτελους;

 

θελω να αλλαξω, αλλα οχι και να αλλαξω αριθμο,

τοσο δυσκολο ειναι να μου βγαλουν με τον ιδιο αριθμο;

α ρε ουγκαντα :mad:

 

Εμένα πάντως μου τον αλλάξανε.

 

----------------

Now playing on iTunes: Deftones - Digital Bath

via FoxyTunes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές παλιές ταυτότητες δεν συνάδουν με λατινικούς χαρακτήρες όπου απαιτούνται στις καινούριες ταυτότητες οπότε είναι λογικό να αλλάζει ο αριθμός με λατινόφιλους χαρακτήρες. Δεν θα δείς δλδ Φ Ψ Σ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικιο εχετε για τα ελληνικα γραμματα,

εμενα π.χ. εχει το Ξ μπροστα,

αλλα το θεμα ειναι οτι το αριθμο αυτο τον εχουμε δωσει ηδη 150 χιλ φορες,

κι εγω δεν θυμαμαι που πλεον, οποτε θα πρεπε να ηταν μοναδικος και να μην αλλαζει, τωρα σιγα μην θυμομαστε που ωστε να τον αλλαξουμε,

χωρια την διαδικασια που θα χει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω.

Έβλεπα μια είδηση που αφορά 4-5 νέα πλοία που εντάσσονται πλεον στην ελληνική ναυσιπλοϊα και διάβαζα ότι το καθένα έχει χωρητικότητα χ κοχ.

Τι ακριβώς είναι αυτά τα κοχ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυθηρα κανεις?

Αρεσει στη γυναικα, θα αρεσει και στο πορτοφολι μου?

 

Και εγώ με γυναίκα πήγα πέρυσι αρχές Ιουλίου, οπότε έχουμε και λέμε:

Πανέμορφο μέρος, παρθένο ακόμα, γιατί κάτι άκουσα ότι και καλά οι ντόπιοι δεν θέλουν να χαλάσει το νησί από την τουριστική ανάπτυξη και κρατάνε λίγο χαμηλό προφίλ. Επίσης έχει πολλούς μετανάστες από Αυστραλία και ΗΠΑ οι οποίοι έρχονται και κάθονται στα εξοχικά τους το καλοκαίρι.

Ωραίες παραλίες, αλλά φαντάσου ότι δεν παίζει και πολύ ομπρέλα - μπιτσομπάρο φάση, κάτι που δεν με χάλασε καθόλου, γιατί ήμουν προετοιμασμένος. Από φαγητό έχω να πω τα καλλίτερα, έφαγα σε κάτι χωριά-οικισμούς όχι παραθαλάσσια, και είχαν εκπληκτική κουζίνα με δικά τους υλικά (κρέας κρασί ζυμαρικά κτλ, αν θυμηθώ το μέρος θα ποστάρω γιατί ήταν τέρμα Θεού στην μέση ενός χωριού που μπήκα κατά λάθος και ήταν γεμάτο από ντόπιους).

Γενικότερα οι τιμές μου φάνηκαν αρκετά καλές παντού αλλά ίσως να παίζει ρόλο και η εποχή που πήγα. Γενικά απέφυγε ουζάκι μπροστά την παραλία γιατί μάλλον θα φας κατεψυγμένες αηδίες.

Γενικότερα δες εδώ για χάρτες μέρη κτλ, εγώ έμενα στον Αβλέμωνα (κανένα 20λεπτο από την χώρα) και για δίκλινο μπροστά στην θάλασσα πρόσφατα ανακαινισμένο έδωσα 40 την μέρα.

P.S. Ελπίζω να πας με όχημα ή να νοικιάσεις γιατί δεν είναι μικρό νησί και έχει παραλίες και ωραία μέρη διασκορπισμένα παντού. Αν θες παραπάνω πληροφορίες πες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! το τοπικ αναφερεται κυριως σε οσους μενουν στους 2 αυτους νομους της κρητης. λογικα προς τα τελη σεπτεμβρη θα κατεβω Ηρακλειο για διακοπες (απο 20 σεπτεμβρη και μετα). μαλλον θα εχω 10-15 μερες στη διαθεση μου για να γυρισω. τις πρωτες 3-4 μερες θα μεινω σε φιλικο προσωπο στη Χερσοννησο οποτε εκει γυρω θα προσπαθησω να δω καμμια καλη παραλια η κανα αξιοθεατο. υποψιν θα κατεβασω αυτοκινητο (μιας και θα ειμαι εγω με την κοπελα μου) ενω θα εχουμε μαζι μας και σκηνουλα για καμπινγκ..

 

το θεμα μου ειναι μετα τα περιξ της χερσοννησου τι γινεται. τι αξιζει να δω; εχει καποιος υποψη κανα καλο οδηγο για Ηρακλειο-Λασιθι; καποιος που να εχει παει προσφατα διακοπες εκει. να μου πει καποιες καλες παραλιες, κανα καλο camping, σημεια με αξιοθεατα, καμμια ψαγμενη ταβερνουλα με καλο φαι (εκτος τουριστικων μερων) κλπ.

 

 

ΥΓ: και ενα τιπ. γενικα θα μου αρεσε να επισκευτω καποιες ωραιες παραλιες και μερη απο τα οποια εχει θεα. για να καταλαβετε τι εννοω πολυ μου αρεσε το Ναυαγιο απο ψηλα στη Ζακυνθο, η ακροκορινθος, το Παλαμηδι, ο Ναος της Αφαιας στην αιγινα κλπ. γενικα σημεια απο τα οποια εχει θεα.. δεν ειναι το μοναδικο που ψαχνω φυσικα, απλα κατι τετοια σημεια τα γουσταρω πολυ. για αρχαιολογικους χωρους δεν εχω καποιο θεμα αφου με μανα φιλολογο/αρχαιολογο θα παρω τις απαραιτητες πληροφοριες για το τι αξιζει να επισκευτω (ζακρο, κνωσσο κλπ).

 

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...