Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχουμε πάει ποτε, δεν κλείσαμε τίποτα ακόμα από ξενοδοχεία/δωμάτια για αυτό ρωτάω :). Δεν έχω ιδέα από Κρήτη. 1. Αμάξι δεν θα παίζει, 2. Ηράκλειο θα προσγειωθούμε.

 

Για τους λόγους 1+2, προτείνω να μην πάτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

MMM δηλαδή δεν παίζουν? :)

Νοικιάζω αμάξι στην τελική για 2-3 μέρες.

Χανιά πόση ώρα είναι από Ηράκλειο?Δωμάτιο μέσα στα χανιά η τριγύρω είναι καλύτερα? παραλιες κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε, παιζουν ΜΜΜ, αλλα ειναι τα κλασσικα κτελ νομιζω,

δεν ειναι τα γνωστα "τουριστικα" και μαλλον δεν συμφερουν για τοσο μεγαλο νησι,

μεινε στον πλατανια (λιγο εξω απο τα χανια, το βραδυ θα βγαινεις με τα ποδια),

μην ξεχασεις να πας με την κοπελα σου για φαγητο στο "μυλο του κερατα",

και για παραλιες, ετοιμασου για εξορμησεις (αλλα και χιλιομετρα) στα νοτια κυριως, ελαφονησι, πρεβελη, αλλα και φαλασαιρνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να είσαι καλά , θα έχω στα υπόψιν τις προτάσεις.

 

Edit: Οποιαδήποτε επιπρόσθετη πρόταση είναι καλοδεχούμενη :)

 

---------- Προσθήκη στις 14:06 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 12:40 ----------

 

Τι λέτε για αυτό ορε κοπελια?

http://www.thehotel.gr/theos-village-apartments

 

Theos Village Apartments are located on a gentle hill at the seaside village of Agioi Apostoloi, 4 km west from the picturesque town of Chania and near to the beautiful sandy beach of Chrissi Akti.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχω να πω είναι όσοι πάτε ελαφονησι μην κλέβετε την ροζ άμμο ρε παιδιά !!!!!!!

 

Όταν πήγαινα παιδάκι 10 χρονών ήταν όλη η παραλία με ροζ άμμο και τώρα δεν υπάρχει σχεδόν καθόλου... Αν είναι δυνατόν...... Και αυτό το ξεκίνησαν οι ντόπιοι βλάκες βέβαια που άρχισαν να πουλάνε την άμμο και μετά οι τουρίστες σου λένε βλάκες είμαστε αφού είναι τσάμπα ας πάρουμε λίγη σπίτι μας. Πραγματικά κρίμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρειαζομαι για να παω διακοπες στο εξωτερικο; Δεν εχω ουτε την καινουρια ταυτοτητα, ουτε διαβατηριο. Μπορω να παω σε χωρα της E.E;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η ταυτότητά σου έχει μόνο ελληνικά το βλέπω χλωμό. Πώς θα την διαβάσουν/τσεκάρουν στο όποιο αεροδρόμιο (ή λιμάνι) βρεθείς? Βέβαια δεν νομίζω να σε αφήσουν καν να φύγεις από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι χρειαζομαι για να παω διακοπες στο εξωτερικο; Δεν εχω ουτε την καινουρια ταυτοτητα, ουτε διαβατηριο. Μπορω να παω σε χωρα της E.E;

 

E.E - Ταυτότητα με λατινικούς χαρακτήρες κατα προτιμήση νέου τύπου. Αν την έχεις βγάλει την τελευταία 5ετία σίγουρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγω μια 10ετία περίπου απο την έκδοση της πήγα έκανα μια ανανέωση για να είμαι σίγουρος. 10 λεπτάκια υπόθεση σε ένα αστυνομικό τμήμα.

 

Μή Ε.Ε./Shengen (ου 666) - Ταυτότητα και πάλι.Υπο Σένγκεν είναι οι χώρες που δεν είναι εντός Ε.Ε. αλλα με την παραπάνω συνθήκη επιτρέπουν την είσοδο μόνο με ταυτότητα. Τουρκία, Σκόπια, Ελβετία είναι μερικές απο αυτές.

 

Μη Ε.Ε/Εκτός Σένγκεν/International - Διαβατήριο. Στα κοντά εδώ μόνο η Αλβανία και η Σερβία σε αφορούν.

 

Σε κάποιες χώρες όπως η Αμερική ας πούμε, κάποτε ήθελε Διαβατήριο και έκδοση Visa. Τώρα αισίως μπορείς με μια δήλωση or something να πας.

 

Πές που θές να πάς και το βλέπουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...