Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να βρεις την πιο αεροπορική εταιρία, απλά κάνε μια αναζήτηση και σύγκρινε τα αποτελέσματα. So easy.

Η λογική σου είναι λάθος γιατί τα αποτελέσματα είναι διαφορετικά για κάθε δεδομένη στιγμή. Η Vueling είναι η πιο φθηνή όταν την πετύχεις σε προσφορά, δηλαδή 1-2 φορές ανά σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η vueling δηλαδή παίζει να έχει πιο χαμηλή προσφορά από τη ryanair, γιατί μ'έχει μπερδέψει λίγο αυτή η εταιρεία! Προσφέρει ακριβώς ότι η ryanair, αλλά φθηνή δεν τη λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάς ότι μέχρι προχθές η ryanair δεν υπήρχε σαν επιλογή για Ρώμη. Επίσης οι δυο εταιρείες πετάνε σε διαφορετικό αεροδρόμιο.

Η Vueling αποδεδειγμένα έχει δώσει καλές προσφορές γύρω στα 75-80 ευρώ με επιστροφή ακόμη και για φουλ σεζόν, όχι μόνο σε άκυρες ημερομηνίες.

Σύγκρινε τιμές για Αύγουστο 2015 ανάμεσα σε ryanair, easyjet και vueling και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 24/12 βράδυ μέχρι 28/12 (άντε 29) που προτείνετε να πάω;

Είμαι Αττική και θα πάω με τον άντρα μου.

Μην μας φάνε οι δρόμοι, να είναι 2-3 ώρες το πολύ η απόσταση και λέμε να πάμε με το αυτοκίνητο.

Αν θα έχει χιόνι ή όχι είναι αδιάφορο λόγω ημερών κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη στα προστιμα παιδια.

http://www.news.gr/kosmos/paraxena/article/192049/xenodoheio-evale-prostimo-se-zevgari-poy-egrapse-ka.html

Υπογραφει κανεις "συμφωνητικό ενοικίασης των δωματίων";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 24/12 βράδυ μέχρι 28/12 (άντε 29) που προτείνετε να πάω;

Είμαι Αττική και θα πάω με τον άντρα μου.

Μην μας φάνε οι δρόμοι, να είναι 2-3 ώρες το πολύ η απόσταση και λέμε να πάμε με το αυτοκίνητο.

Αν θα έχει χιόνι ή όχι είναι αδιάφορο λόγω ημερών κλπ.

 

Προς χαλκίδα ειναι ωραια και μικρή αποσταση.Γενικά η Ευβοια έχει ωραία μέρη. βεβαια αυτη την περίοδο με τους σεισμούς ειναι να το φοβάσαι..Μην σας πάρω και στο λαιμό μου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθείας για Λισσαβόνα υπάρχει; Επειδή μάλλον όχι ...ποια είναι η καλύτερη επιλογή για να φτάσω αεροπορικά εκεί;

Ψάχνω για Απρίλη και δε βγάζω άκρη...
Τips για την πόλη έχετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες γύρισα, εγώ το πήγα μέσω Παρισιού από Θεσσαλονίκη (Ryan). Γύρω στα 130 βγήκε το πήγαινε-έλα, αλλά τα έκλεισα πολύ πιο κοντά απ' ό,τι εσύ, υποθέτω θα βρεις καλύτερες τιμές. Tips πολλά που 'τα χω και πρόχειρα, αλλά την κάνω αυτή τη στιγμή, οπότε τα ποστάρω αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ελληνικά φοιτητικά πάσο ισχύουν σαν student id στην Αγγλία? Συγκεκριμένα θα κλείσω για την ξενάγηση του γηπέδου της Τσέλσι, να ρισκάρω να κλείσω φοιτητικό έχοντας το ελληνικό πάσο?

τελικα το δεχτηκαν ακομα και στα mcdonalds για free burger  :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγες μέρες γύρισα, εγώ το πήγα μέσω Παρισιού από Θεσσαλονίκη (Ryan). Γύρω στα 130 βγήκε το πήγαινε-έλα, αλλά τα έκλεισα πολύ πιο κοντά απ' ό,τι εσύ, υποθέτω θα βρεις καλύτερες τιμές. Tips πολλά που 'τα χω και πρόχειρα, αλλά την κάνω αυτή τη στιγμή, οπότε τα ποστάρω αργότερα.

Δεκεμβρη θα παμε και εμεις Παρισι οποτε οτι tips εχεις για αξιοθεατα-φαγητο-ποτο καλοδεχουμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος;

 

μμ..κοίτα εγώ έχω σόι Χαλκίδα και Ερέτρια και μαρέσουν πολύ σαν προορισμοί... Τώρα έχω πάει και προς Αγία Αννα αλλά καλοκαιράκι οπότε τέτοια εποχή δεν ξέρω.. Μπορείς να το ψάξεις και λίγο εδω αν σ ενδιαφέρει..http://www.evia-guide.gr/

Απευθείας για Λισσαβόνα υπάρχει; Επειδή μάλλον όχι ...ποια είναι η καλύτερη επιλογή για να φτάσω αεροπορικά εκεί;

Ψάχνω για Απρίλη και δε βγάζω άκρη...

Τips για την πόλη έχετε;

 

Σίγουρα δεν υπάρχει απευθείας. Μεχρι πριν κανα χρόνο πήγαινε η Tap αλλά σταμάτησε τα δρομολόγια.

 

Ωραία επιλογή είναι να πας απο Πράγα ή Παρίσι όπως είπαν και προηγουμένως και να κλείσεις πχ Πρωινή και βραδινή πτήση ώστε να κάνεις και βόλτα στην πόλη (τσάμπα ταξιδάκι κοινώς) αν θέλεις! Εγώ το έκανα πρόσφατα και το χάρηκα πολύ.

 

Η πόλη ειναι πολύ εύκολη να την γυρίσεις...ουσιαστικά αυτό που έχει νόημα να δεις ειναι το κέντρο που ειναι αρκετά γραφικό και τον καθεδρικο..αλλά και κάποια πιο ψηλά σημεία όπως Alfama , κάστρο του st George και αλλα... Αν κατσεις μέρες προτίνω να πας με το τραίνο (τύπου ηλεκτρικος) προάστεια  : Bellem, Cascais

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκεμβρη θα παμε και εμεις Παρισι οποτε οτι tips εχεις για αξιοθεατα-φαγητο-ποτο καλοδεχουμενα!

 

 

Πήγα πέρυσι τα Χριστούγεννα Παρίσι! Θα έχει πολύ κόσμο, οπότε προετοιμάσου για μεγάλες ουρές, αλλά αξίζει τον κόπο. Πέρα από τα κλασικά (Πύργο Άιφελ, Ιλίσια Πεδία, Αψίδα Θριάμβου, Place de la Concorde, Λούβρο, Παναγία των Παρισίων), προτείνω Musee d' Orsay το οποίο μου άρεσε πιο πολύ κι απ' το Λούυβρο. Επίσης, η όπερα αξίζει πάρα πολύ. Αν έχεις λίγο χρόνο να δεις και την Galerie Lafayette είναι πολύ όμορφο εμπορικό. Επίσης, αξίζει να πας Μονμάρτρη και να περπατήσεις στα δρομάκια και στο quartier latin είναι επίσης πολύ ατμοσφαιρικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...