Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λευκάδα, Πάργα/Σύβοτα, Πιερία/Ολυμπο, Αμβούργο, Αμστερνταμ, Πράγα και πολλά άλλα μέρη... Εξαρτάται που μένεις, τι θες να δεις και τι να κάνεις...

μενω αθηνα και θελω να κανω κανα μπανιο και να δω κανα τοπιο ομορφο, η αιγινα λεει τιποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μενω αθηνα και θελω να κανω κανα μπανιο και να δω κανα τοπιο ομορφο, η αιγινα λεει τιποτα?

για 3 4 μερες καλη ειναι αλλα δεν εχει και κατι να δεις. Υδρα Σπετσες εχεις παει; θα μπορουσες να τα συνδυασεις 2και2 μερες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμαζω ταξιδι με τη συζηγο για την περιοδο των Χριστουγεννων και εχουμε διαφορες επιλογες, θελουμε να παμε σε 4-5 πολεις απο 2-3 μερες στην καθε μια. Εχουμε στο μυαλο μας τα εξης.

 

1.Μ.Βρεττανια: Λονδινο,Εδιμβουργο,Δουβλινο, ισως και 2-3 μερες Ουαλια.Φοβαμαι τον καιρο βροχες κτλ.

2.Ανατολικη Ευρωπη: Ουγγαρια, Πολωνια, Σλοβακια ισως και λιγο Βιεννη.

3.Δυτικη Ευρωπη: Γερμανια,Ολλανδια, Δανια.

 

Τσεχια εχουμε παει, Ελβετια επισης και πλεον ειναι 20% ακριβοτερη οποτε δεν παιζει.

 

Θελουμε να δουμε οσο το δυνατον περισσοτερες πολεις, αν χρειαστει κινουμαστε και με τρενα.

 

Τι λετε?

Ευκολα το 2. Πανεμορφες χωρες αλλα η Βιεννη ακομα περισσοτερο... βεβαια τα χριστουγεννα πολυ κρυο αλλα με ζεστο κρασι και λουκανικα θα εισαι οκ. Προτινω να ξεκινησεις Βουδαπεστη 3 μερες, Μπρατισλαβα 1 και Βιεννη υπολοιπες. Πολωνια ειναι λιγο μακρια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 25/6 - 30/6 check out θα βρίσκομαι στην Γαλλιά. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα οικονομικό ξενοδοχείο (όχι hostel kai τέτοια) σε καποια προσφορά με δεδομένο 1) να είναι κεντρικά στο παρίσι, και να είναι σχετικά κοντά με κάποιο αεροδρόμιο γιατι έχει 3-4 αεροδρόμια η Γαλλία και δεν βγάζω άκρη. 

 

Δηλαδή θέλω οικονομικό ξενοδοχείο όσο γίνεται, κεντρικα παρίσι να μην χάνω ώρες σε μετακινήσεις και σχετικά εύκολη πρόσβαση με αεροδρόμιο για να φύγω χωρις πολύ κόπο, για να πάρω σχετικά πρωινή πτήση για να μην αναγκαστώ να πάρω πτήση 12:00μμ μεσημέρι και χάσω όλη την μέρα. Αν τελικά συμβεί, οκ. Απο εκεί θα πάω Ισπανία, 30/6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hipotel paris nation de gare στη περιοχη port de vincennes πανω σε μετρο και τραμ

ειναι λιγο πανω απο μετριο αλλα εξυπηρετικοτατοι,ησυχο καθαρο παροτι παλιον

μεσω booking κλεινω οταν παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τιμές. 270 ευρώ για 5 μέρες καλα είναι. Ακόμα φτηνότερα ακόμα καλύτερα. Αλλα να μην έχω bedbugs :)

4 μέρες Βαρκελώνη και 4 μέρες Παρίσι ή 5 Παρίσι 3 Βαρκελώνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!!!

εσείς πως ψάχνετε κατάλυμα για τις διακοπές σας;

 

μέχρι τώρα τον μόνο δρόμο που έπερνα ήταν αυτός μέσο booking.com

πλέον όμως με οικογένεια και 2 παιδάκια αλλάζουν τα γούστα μας και στις παροχές μας ζητάμε πρωϊνό και βραδυνό.

μεσημεριανό δεν παίζει γιατί είμαστε του ''όλη μέρα παραλία'' και κολατσίζουμε τοστάκια, πίτες κτλ

δηλαδή τα στάνταρ που θέλω να έχω είναι πρωϊνό, βραδυνό, wifi, tv, clima, ντουζιέρα και καμιά κούνια, τσουλήθρα σε αυλή για τα παιδιά χωρίς να είναι ΤΟ απαραίτητο.

 

το booking όμως δεν σου δίνει ημι-διατροφή ή αν σου δώσει είναι πολύ λίγα τα καταλύματα και δεν ξέρω πως να ψαχτώ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το booking όμως δεν σου δίνει ημι-διατροφή ή αν σου δώσει είναι πολύ λίγα τα καταλύματα και δεν ξέρω πως να ψαχτώ.

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες γιατί ως τώρα πάντα βλέπω στις επιλογές που βγάζει το booking να δίνουν και ημι-διατροφή. (Και όσα γράφουν απλά breakfast included, στείλε τους ένα mail ή πάρε τους τηλ και ρώτα και για dinner πόσο αλλάζει η τιμή.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω πολύ πράσινο για περιπάτους/εξορμήσεις και ίσως και βουνό εντός Ελλάδος.Ιδέες?Προφανώς αποκλείονται νησιά εκτός των Ιώνιων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω πολύ πράσινο για περιπάτους/εξορμήσεις και ίσως και βουνό εντός Ελλάδος.Ιδέες?Προφανώς αποκλείονται νησιά εκτός των Ιώνιων.

νησι με πρασινο κεφαλονια και βουνο τυπου γρεβενα που εχει και το δασος των μανιταριων αλλα πιο πολυ μετραει φθινόπωρο για εκει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θέλω πολύ πράσινο για περιπάτους/εξορμήσεις και ίσως και βουνό εντός Ελλάδος.Ιδέες?Προφανώς αποκλείονται νησιά εκτός των Ιώνιων. 

ελα κερκυρα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...