Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκεφτόμαστε με ένα φίλο να πάμε Μπρατισλάβα μέσα Ιανουαρίου για ένα 2μερο.

Ξέρουμε πληροφορίες όπως μεταφορά από το αεροδρόμιο στο κέντρο και άλλα σχετικά με μέρη να επισκεφτούμε κτλ;

 

Το πρόγραμμα είναι φτάνουμε δευτέρα απόγευμα και φεύγουμε τετάρτη μεσημέρι. Λέμε Τρίτη να την βγάλουμε μονοήμερη στη Βιέννη με το τρένο. Και για εκεί μερικές πληροφορίες θα ταν χρήσιμες!

Επεξ/σία από santana99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκεφτόμαστε με ένα φίλο να πάμε Μπρατισλάβα μέσα Ιανουαρίου για ένα 2μερο.

Ξέρουμε πληροφορίες όπως μεταφορά από το αεροδρόμιο στο κέντρο και άλλα σχετικά με μέρη να επισκεφτούμε κτλ;

 

Το πρόγραμμα είναι φτάνουμε δευτέρα απόγευμα και φεύγουμε τετάρτη μεσημέρι. Λέμε Τρίτη να την βγάλουμε μονοήμερη στη Βιέννη με το τρένο. Και για εκεί μερικές πληροφορίες θα ταν χρήσιμες!

 

Άρα δε θα πάτε Μπρατισλάβα  :P  :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Αύριο ταξιδεύω Βαρκελώνη και θα πληρωσω το ξενοδοχειο με πιστωτικη καρτα της εθνικης 330 ευρω λετε να εχω κανενα προβλημα και να μην μπορω να το πληρωσω επειδη εχουμε Capital Controls.

 

Εχει πληρωσει κανεις με πιστωτικη στο εξωτερικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα στην Easyjet να δω τιμές για Παρίσι και μου λέει ότι δεν υπάρχον δρομολόγια. Έβαλα διάφορες ημερομηνίες και τίποτα. Άλλαξε κάτι;

 

http://www.easyjet.com/en/cheap-flights/athens/paris-orly

Απο οτι βλέπω έχουν μόνο θερινά δρομολόγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας,

 

Αύριο ταξιδεύω Βαρκελώνη και θα πληρωσω το ξενοδοχειο με πιστωτικη καρτα της εθνικης 330 ευρω λετε να εχω κανενα προβλημα και να μην μπορω να το πληρωσω επειδη εχουμε Capital Controls.

 

Εχει πληρωσει κανεις με πιστωτικη στο εξωτερικο;

 

Δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Καλό ταξίδι και καλά να περάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Μαυροβούνιο έχω βρεθεί κάποιες φορές αλλά συνήθως αυτό γινόταν είτε με αυτοκίνητο είτε με λεωφορείο και πάντα μέσω Σερβίας (ή και Βοσνίας).

Σε ταξίδι που σχεδιάζω να κάνω προς τα εκεί (και συγκεκριμένα στην πρωτεύουσα Podgorica) σκέφτηκα να δοκιμάσω και την εναλλακτική διαδρομή μέσω Αλβανίας.

Το θέμα είναι ότι ενώ από Αθήνα υπάρχουν πάμπολλες αναχωρήσεις καθημερινά για πολλούς προορισμούς στην Αλβανία, από κει και πέρα το θέμα ψιλομπλέκει. Στην Σκόνδρα (Shkonder) που είναι και το κοντινότερο σημείο στα σύνορα, μπορείς να φτάσεις με κάποια λεωφορειάκια από Τίρανα αλλά από εκεί και πέρα...τίποτα.

Έχω διαβάσει για ταξί, έχω διαβάσει για πέρασμα συνόρων on foot και μετά πάλι ταξί, κλπ.

Δυστυχώς το googleάρισμά μου δεν απέδωσε παρά γενικότητες και σχετικά παλιές (3+ ετών) πληροφορίες.

Αν κάποιος έχει κάτι σε πιο φρέσκο θα βοηθούσε πολύ

 

(όπως μάλλον είναι προφανές, μιλάω για ταξίδι οδικώς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φυγει σε λιγο καιρο ο αδερφος μου για αγγλια στην περιοχη slough (περιπου 30-40 λεπτα απο λονδινο)

Οποιος ξερει η εχει μεινει εκει ας μου δωσει καμια πληροφορια να του την μεταφερω η οτιδηποτε χρησιμη πληροφορια για λονδινο και γυρω περιοχες ευπροσδεκτη!

:) :)

 

Εσεις οι ταξιδιαριδες δωστε τα φωτα σας!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ιαπωνία ρε.

 

Για Γιαπωνία το ήξερα. Πέραν αυτού όμως η πένα σου μου θύμισε (με λίγο πιο επιθετικά στοιχεία είναι η αλήθεια) μια χαμένη ψυχή κοντά στο Τρολχάταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...