Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια θα παω σενα φιλο μου να μεινω αγγλια σε 2 μηνες και θελω να ρωτησω τα εξης:

-θα παω πρωτα τραπεζα ελλαδος και θα βγαλω 200 ευρω σε λιρες να εχω πανω μου,μετα αμα συμβει κατι και τα χασω δεν μπορω να παω σενα ατμ οπως σε χωρα που εχει ευρω και απλα να μου κρατησει προμηθεια(σαν το διας) γτ εκει τα ατμ εχουν λιρες,αρα παω σε ενα ανταλλακτηριο?και αν ναι εκτος απο την καρτα  και διαβατηριο τι αλλο πρεπει να εχω μαζι μου?ονλινε μεσω e-banking γινετε να κανω συναλλαγμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά τα ATM, ανάλογα την κάρτα και την τράπεζα βέβαια αλλά γενικά μπορείς. Πήγαινε στο site της τράπεζάς σου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Ψάχνω ξενοδοχείο για Άμστερνταμ και έχω πάθει ένα μικρό σοκ με τις τιμές και την ποιότητα που αγοράζεις (με ό,τι βλέπω στο booking.com). Έχει κανείς καμια αξιοπρεπή πρόταση; Ήλπιζα να βρω κάτι σχετικά κοντά στο κέντρο γύρω στα €120-€130 (για Απρίλη κοιτάω, 3 διανυκτερεύσεις). Έχω κλείσει με δωρεάν ακύρωση το Owl Hotel το οποίο με πρωινό πάει λίγο ψηλά. Αν έχει κανείς κάποια καλύτερη πρόταση θα ήταν καλοδεχούμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο Αθηνα θα ανεβουμε παλι Σαλονικα, αυτη τη φορα αεροπορικως. Για πειτε οι ντοπιοι και οι γνωστες: απ'το αεροδρομιο πως παμε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης; Συνδέεται με λεωφορειο; Κοστος; Εναλλακτικα, το ταξι ποσο θα μας βγει; 

Επεξ/σία από *nenya*
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Απο Αθηνα θα ανεβουμε παλι Σαλονικα, αυτη τη φορα αεροπορικως. Για πειτε οι ντοπιοι και οι γνωστες: απ'το αεροδρομιο πως παμε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης; Συνδέεται με λεωφορειο; Κοστος; Εναλλακτικα, το ταξι ποσο θα μας βγει; 

Λεωφορείο έχει σίγουρα και αν θυμάμαι καλά έχει 2€ το εισιτήριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, *nenya* είπε

Απο Αθηνα θα ανεβουμε παλι Σαλονικα, αυτη τη φορα αεροπορικως. Για πειτε οι ντοπιοι και οι γνωστες: απ'το αεροδρομιο πως παμε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης; Συνδέεται με λεωφορειο; Κοστος; Εναλλακτικα, το ταξι ποσο θα μας βγει; 

To 78 να πάρεις! Στον Λευκό τον Πύργο  να κατέβεις!

8 ώρες πριν, zio10 είπε

Λεωφορείο έχει σίγουρα και αν θυμάμαι καλά έχει 2€ το εισιτήριο.

Καλά τα εξηγείς!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, *nenya* είπε

Σας ευχαριστώ φίλτατοι! Θα ψάξω αν έχει στάση πχ Εγνατία κοντά σε ένα τζαμί Αλκαζάρ που λέει ο χάρτης.

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, από αεροδρόμιο θα πάρεις το 78 με κόστος 2 ευρώ το άτομο. Έχει δρομολόγιο κάθε μισή ώρα. Δεν πάει από Εγνατία, αλλά από Τσιμισκή. Για να πας Εγνατία, κατέβα στη στάση Ευζώνων και πάρε το 8, αλλά θα πρέπει να ξαναχτυπήσετε εισιτήριο, με κόστος 1 ευρώ το άτομο αυτή τη φορά. Αν θέλετε να γλιτώσετε το επιπλέον εισιτήριο, θα κατέβετε από το 78 στη στάση Αριστοτέλους και θα περπατήσετε. Η απόσταση με τα πόδια μέχρι τη στάση Αλκαζάρ είναι κανένα 5λεπτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7.1.2018 στις 8:34 ΜΜ, gregluffy είπε

παιδια θα παω σενα φιλο μου να μεινω αγγλια σε 2 μηνες και θελω να ρωτησω τα εξης:

-θα παω πρωτα τραπεζα ελλαδος και θα βγαλω 200 ευρω σε λιρες να εχω πανω μου,μετα αμα συμβει κατι και τα χασω δεν μπορω να παω σενα ατμ οπως σε χωρα που εχει ευρω και απλα να μου κρατησει προμηθεια(σαν το διας) γτ εκει τα ατμ εχουν λιρες,αρα παω σε ενα ανταλλακτηριο?και αν ναι εκτος απο την καρτα  και διαβατηριο τι αλλο πρεπει να εχω μαζι μου?ονλινε μεσω e-banking γινετε να κανω συναλλαγμα?

Μια κάρτα ανεπαφων συναλλαγών χρειάζεσαι για Αγγλία, και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...