Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, Gwgw250 είπε

καμια προταση για ψιλοφθηνες διακοπες με 3-4 διανυκτερευσεις απο 3/7 μεχρι 7/7 ; ειμαστε ζευγαρι και λεγαμε για κυκλαδες κυριως που ειναι κοντα στην αθηνα αλλα και πουθενα αλλου με το ιδιο πανω κατω κοστος δεν θα ειχαμε προβλημα

 

15 ώρες πριν, Gwgw250 είπε

200 ευρω περιπου

Επειδή το προφανές (Κυκλάδες) το έχεις σκφτεί, κοίτα για Κύθηρα ή Πόρο. Καλές παραλίες και όχι ιδιαίτερα ακριβά νησιά. Μια μικρή πισινή κρατάω για τα Κύθηρα γιατί δεν ξέρω την κατάσταση (στην φυσική ομορφιά αναφέρομαι) που εόιναι μετά την καλοκαιρινή φωτιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, zio10 είπε

Πλέον είναι πεζόδρομος και όλο το κέντρο, Γρ.Σακκά, Μιχ. Αγγέλου, Βλαχλείδη κλπ. 

Δεν είναι τεράστιος πεζόδρομος αλλά ωραία για βόλτα.

Μαλλον για Ιωάννινα τους βλεπω.

Καποιος απο Γιαννενα να μου πει πληροφορίες...

Περιοχη διαμονης? Που ειναι καλυτερα?

Καλα μαγαζια για φαγητο ?  Περισσοτερο για Ιταλικο (μακαρονια - πιτσα - ωραιες σαλατες)  , καλη κρεπερι αλλα και γυτογυρα (για πιο φτηνα).

Βολτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παιχτει ταξιδι στο Λονδινο για λιγες μερες απο βραδυ 8/3 εως και βραδυ 11/3. Πεμπτη βραδυ με Κυριακη βραδυ δηλαδη.

Επειδη θα ειναι πρωτη φορα στο Λονδινο, τι θα ηταν καλο να δουμε και τι πρεπει οπωσδηποτε να δουμε; Γιατι οπως καταλαβαινετε δεν εχουμε και πολλες ημερες και αντιστοιχα χρονο στη διαθεση μας δυστυχως...

Υ.Γ. Θα μενουμε πανω απο το Hyde Park, Leicester Square αν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, AGGANIS13 είπε

Μαλλον για Ιωάννινα τους βλεπω.

Καποιος απο Γιαννενα να μου πει πληροφορίες...

Περιοχη διαμονης? Που ειναι καλυτερα?

Καλα μαγαζια για φαγητο ?  Περισσοτερο για Ιταλικο (μακαρονια - πιτσα - ωραιες σαλατες)  , καλη κρεπερι αλλα και γυτογυρα (για πιο φτηνα).

Βολτες?

Συμπαθητικά ιταλικά είναι το spuntino, το damiani, το casa di pizza. Για ωραία ψητά και τσίπουρο καλός είναι ο Σάκης στην ανεξαρτησίας. Θωμάς, οινοπνεύματα, Τα ξύδια, πάπρικα, μυσταγωγία είναι επίσης καλά μαγαζιά σε φαγητό και τσίπουρο. Στο παραλίμνιο έχει επίσης κάποια συμπαθητικά εστιατόρια. Καλή και η βεράντα απέναντι στο βουνό για κρέατα και ωραία θέα.

Κρέπες άλλη γεύση, hippo style, piaza del cafe, masa. Για γύρο Ακρόπολη, Λεωνίδα, Βλάχους. Μαγειρευτά ωραία έχει το φύσα ρούφα. Γενικά έχει πάρα πολλά μαγαζιά για φαγητό και μεζέδες - τσίπουρα. Όποιο τους κάνει κλικ ας πάνε. Όπως και για καφέ - ποτό το ίδιο. Ας δούνε και κριτικές.

Βόλτες τα γνωστά νησάκι, σπήλαιο, κέρινα ομοιώματα, Ζαγόρια, Μέτσοβο ίσως και μετά βόλτες μέσα στην πόλη, κέντρο, παλιά αγορά, παραλίμνιο, κάστρο. Όρεξη να έχουν γενικά.

Για διαμονή επίσης πολλά ξενοδοχεία, μέσα κι έξω από την πόλη, φτηνά και ακριβά. Βολεύει κάπου κεντρικά αν βρούνε. Αλλά και πιο έξω να πάνε αν έχουν αμάξι είναι οκ. 

Επεξ/σία από zio10
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Επειδή πάω πρώτη φορά Αγγλία σε 2 μέρες ήθελα να ρωτήσω τι συμφέρει με τα χρήματα? Για 5 μέρες να κάνω λίρες όλο το ποσό ή να κάνω μισές λίρες και τα υπόλοιπα με κάρτα? Έχω Εθνική και μου είπαν ότι έχει 1% προμήθεια για συναλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν παραγγείλει 2 κούτες τσιγάρα από Σερβία επειδή είναι πάμφτηνα. Μπορώ να τα αγοράσω από το Βελιγράδι και να τα περάσω με την βαλίτσα ή πρέπει να τα πάρω από το duty free? Επίσης ισχύει το ίδιο με το αλκοολ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2018 στις 4:30 ΜΜ, vforvendetta85 είπε

Επειδή το προφανές (Κυκλάδες) το έχεις σκφτεί, κοίτα για Κύθηρα ή Πόρο. Καλές παραλίες και όχι ιδιαίτερα ακριβά νησιά. Μια μικρή πισινή κρατάω για τα Κύθηρα γιατί δεν ξέρω την κατάσταση (στην φυσική ομορφιά αναφέρομαι) που εόιναι μετά την καλοκαιρινή φωτιά.

τα λεφτα για το φερρυ μποτ για 2 ατομα με αμαξι ειναι πανακριβα για κυθηρα και δεν ξερω αν εχει καθολου αξιοπρεπη συγκοινωνια :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα πάμε με την γυναίκα μου ένα διήμερο το προσεχές σκ και είμαστε ανάμεσα σε Δελφούς-Αραχωβα και Καλάβρυτα (διαδρομή με το τρένο κλπ).

Ψάχνουμε κάτι όμορφο και σχετικά ήρεμο (καλό φαγητό και γενικά ξεκούραση)

Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2018 στις 11:34 ΜΜ, zio10 είπε

Για διαμονή επίσης πολλά ξενοδοχεία, μέσα κι έξω από την πόλη, φτηνά και ακριβά. Βολεύει κάπου κεντρικά αν βρούνε. Αλλά και πιο έξω να πάνε αν έχουν αμάξι είναι οκ. 

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

 

Αντι για ξενοδοχειο μηπως να τους βρω ενα διαμερισμα απο airbnb?

Εχει κανεις εμπειρια απο airbnb?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27.2.2018 στις 2:40 ΜΜ, gxyp είπε

Παιδιά έχει πάει κανείς Πράγα;; Με την κινητή τι παίζει; Είμαι με φοιτητικο cu και ήθελα να δω τι γίνεται με τα λεπτα και τα Mb..

Κοιτα, το καλοκαιρι χρησιμοποιουσα το CU κανονικα στην ΕΕ, λεπτα, ιντερνετ, τα παντα. Αυτα για Ιουλιο-Αυγουστο. Αν εχει καποιος νεοτερο, ας μας το γραψει γιατι και μενα με ενδιαφερει γιατι παω σε 5 μερες ταξιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AGGANIS13 είπε

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Αντι για ξενοδοχειο μηπως να τους βρω ενα διαμερισμα απο airbnb?

Εχει κανεις εμπειρια απο airbnb?

Δεν ξέρω αν θα είναι φτηνότερο το airbnb, γενικά δεν το έχω ψάξει καθόλου, δεν συμπαθώ ιδιαίτερα την ιδέα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...