Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Παιδιά βοήθεια! 

Για είσοδο στο Άουσβιτς, χωρίς ξεναγό, αν δεν κλείσεις ηλεκτρονικά εισιτήριο, είναι εύκολη η είσοδος ή περιμένεις με τις ώρες;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πολύ κίνηση, ειδικά καλοκαίρι και πρωινές ώρες, πάρκινγκ... μια πονεμένη ιστορία. Πότε θα πας, πόσες μέρες κλπ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Έχετε συγγενείς, θα μείνετε σε αυτούς ή λέτε απλά να μείνετε σε κάποιο ξενοδοχείο; 

Γενικά θα έχει κίνηση. Αφενός τα καράβια για Κέρκυρα, αφετέρου πολλοί Αλβανοί ανεβαίνουν προς τα πάνω και δυστυχώς η Ηγουμενίτσα δεν έχει περιφερειακό, πέρνας από τον κεντρικό στο λιμάνι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 07/03/2018 στις 8:33 ΜΜ, 24LykoS είπε

Εχει κνς ταξιδιωτική εμπειρία από Βιλνιους (Λιθουανία) καλοκαίρι ;;

Δεν εχει και πολλα πραγματα να δεις, περα απο τις γυναικες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεμε να παμε Κερκυρα και Πάργα. Δουλευει ενας φιλος Ηγουμενιτσα δυστυχως και τις ημερες των εορτων και θα παμε να του κανουμε παρεα. Σε ξενοδοχειο θα μεινουμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 λεπτά πριν, vasioula1 είπε

Λεμε να παμε Κερκυρα και Πάργα. Δουλευει ενας φιλος Ηγουμενιτσα δυστυχως και τις ημερες των εορτων και θα παμε να του κανουμε παρεα. Σε ξενοδοχειο θα μεινουμε

Ελατε Κερκυρα Μ.Σαββατο πρωι για την ανασταση αλλα ετοιμαστείτε για απειρο κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια

Την αλλη βδομαδα θα ταξιδέψω στη Βουδαπέστη και στη Βιεννη. Στα εως τωρα ταξιδια μου,δε εχω παει σε χωρες που δεν εχουν ευρω.

Οποτε θελω να ρωτησω που συμφερει να ανταλλαξω καποια ευρω σε ουγγρικο φιορινι. Ενημερωτικα βρισκομαι στη Θεσσαλονίκη.

Συμφερει εδω στην Ελλαδα ή εκει?

Και αν συμφερει εδω,που? Στη τράπεζα ή σε κάποιο ανταλλακτηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Δεν εχει και πολλα πραγματα να δεις, περα απο τις γυναικες :P

Κατάλαβα αλλαγή προορισμου

:P

Στις 11/3/2018 στις 1:00 ΠΜ, vforvendetta85 είπε

Παιδιά βοήθεια! 

Για είσοδο στο Άουσβιτς, χωρίς ξεναγό, αν δεν κλείσεις ηλεκτρονικά εισιτήριο, είναι εύκολη η είσοδος ή περιμένεις με τις ώρες;

Αν και πήγα χειμώνα η πρόσβαση είναι εύκολη, πρέπει να μας πήρε 5 λεπτά να μπούμε  (παρ όλο που είχε κόσμο) χωρίς να έχουμε κλείσει εισιτήρια πριν και χωρίς ξεναγό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά έκλεισα ήδη ξενάγηση αν και δεν ήθελα, γιατί πλέον τα πράγματα δυσκολεύουν. Τουλάχιστον κλείσαμε 2 άτομα 39 ευρώ πήγαινε έλα (αναχώρηση κοντά από την κεντρική πλατεία) με ξεναγό.

Δεν ξέρω πότε πήγες, μα ανάλογα την εποχή υπάρχουν ώρες που μπαίνεις μόνο με ξεναγό, π.χ. αυτή την περίοδο 10.00-13.00 μπαίνεις με ξεναγό, ενώ από Απρίλη μέχρι και Οκτώβρη 10.00-16.00. Κατά τα άλλα,,,,δωρεάν είσοδος. Αρχική σκέψη να φεύγαμε κατά τις 8 από Κρακοβία, αλλά φοβηθήκαμε γιατί τα δωρεάν εισιτήρια έχουν εξαντληθεί εδώ και καιρό κι αν τρώγαμε φόλα θα χάναμε όλη την ημέρα.

Δυστυχώς έχω απογοητευθεί πολύ (το έχω γράψει και σε προηογύμενο ποστ) πριν κάν πατήσω το πόδι μου εκεί, αλλά ας όψεται που δεν θέλει η γυναίκα μου να ακυρώσουμε. Έχω ξενερώσει πολύ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Spect~ είπε

Ελατε Κερκυρα Μ.Σαββατο πρωι για την ανασταση αλλα ετοιμαστείτε για απειρο κοσμο

Θα εχει κοσμο και μεγαλο σαββατο πρωι; Υπεθεσα οτι ο κοσμος θα ειναι το βραδυ για την ανάσταση και την αλλη μερα για τα κανατια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 λεπτά πριν, vasioula1 είπε

Θα εχει κοσμο και μεγαλο σαββατο πρωι; Υπεθεσα οτι ο κοσμος θα ειναι το βραδυ για την ανάσταση και την αλλη μερα για τα κανατια

Σάββατο πρωί είναι τα κανάτια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...