Προς το περιεχόμενο

World Of Warcraft Topic v1


Aias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 24,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντωμεταξυ μου εκανε εντυπωση οτι το ψιλοεψαξαν κιολας. Η ατακα του sheldon στην αρχη..

 

"They got my enchanted weapons, my vicious gladiator armor, my wand of untainted power and all my gold"

 

http://www.wowhead.com/item=56446/wand-of-untainted-power

 

Το φοραγα και γω πριν παρω το wand απτον chimaeron και αμεσως μου ηρθε στο μυαλο :-D

 

@@ έψαξαν. Δεν είναι δυνατόν κάποιος να σου κλέψει το mount αφού μπαίνει στο tab των mounts. Και όμως παρόλα αυτά ο Sheldon QQίδιζε ότι του έκλεψαν την στρουθοκάμηλο :)

 

 

όλο και κάποιος θα παίζει ;)

 

Κάποτε είχα κάνει azeroth secks με μια belf και από την περιγραφή της θα έλεγα πως ήταν ίδια η Penny

.

.

.

.

.

.

.

αν και βαθιά μέσα μου ξέρω πως το πιθανότερο είναι να ήταν κανένας Κουθροπάλι :P

 

 

forever-alone.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@@ έψαξαν. Δεν είναι δυνατόν κάποιος να σου κλέψει το mount αφού μπαίνει στο tab των mounts. Και όμως παρόλα αυτά ο Sheldon QQίδιζε ότι του έκλεψαν την στρουθοκάμηλο :)

 

Ούτε παλιότερα (vanilla) μπορούσε να το κλέψει κάποιος, γινόταν bound, μόνο να το καταστρέψει μπορούσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι η περίοδος φαίνεται. Και σε μένα έγινε κάτι περίεργο και το παράτησα εντελώς το παιχνίδι, δεν ξανασχολούμαι. Είχα να παίξω από Γενάρη, οπότε βάζω κάρτα πριν λίγες μέρες, μπαίνω να παίξω στο πολύ χαλαρό αλλά σε κάποια φάση αντιλαμβάνομαι ότι οι χαρακτήρες έχουν ελάχιστα φράγκα. Από εκεί που είχα συνολικά γύρω στα 15 χιλιάρικα, έμεινε ο καθένας με 3-4g (δεν τους τα πήραν όλα δηλαδή, πολύ περίεργο).

 

Από equipment δεν έλειπε τίποτα. Κοιτάω στα money log του guild και βλέπω ότι ένας alt που έχω να τον χρησιμοποιήσω πάνω από χρόνο σήκωσε 100g πριν λίγες μέρες. Στέλνω ticket και μου απαντούν ότι όλες οι ΙΡ φαίνεται να είναι από Ελλάδα και δεν βλέπουν κάτι περίεργο. Άρα δεν έχει refund. Τους λέω κι εγώ "ευχαριστώ, γειά σας, δεν ξαναπαίζω" (και όντως δεν έχω σκοπό να ξαναμπώ αφού το έχω βαρεθεί το παιχνίδι). Από τότε (εδώ και μια βδομάδα) ο λογαριασμός έγινε locked, χωρίς να μου έχουν στείλει ούτε email για να εξηγήσουν το πως και το γιατί.

 

Στο ενδιάμεσο (πριν ανακαλύψω τι έχει γίνει) μου ήρθε και 2-3 φορές email για suspect activity και κλείδωμα του λογαριασμού (άρα να μπω να αλλάξω password). Επειδή όμως είχα βάλει μερικές φορές λάθος κωδικό και έμπαινα από διάφορες IP, θεώρησα ότι το πρόβλημα μπορεί να είχε προκληθεί από εμένα.

 

Κάτι άλλο δεν φαίνεται να έχει χακαριστεί (πχ. το email, που είναι και ό,τι χειρότερο μπορούν να σου χακάρουν). Υποψιάζομαι τρελά ότι η πουστι@ έχει γίνει από το g2play.net από όπου αγόρασα κάρτα χρόνου και κάτι WoW expansions (για φίλους), επειδή είχα κάνει τη μλκία και είχα ακριβώς τα ίδια credentials με αυτά που έμπαινα στο WoW. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ (keyloggers και τέτοια δεν παίζουν, θεωρητικά ούτε και packet sniffing μέσα από δίκτυα), γιατί τα προβλήματα φαίνεται να άρχισαν με το που αγόρασα τις κάρτες από το g2play και πήγα να τις ενεργοποιήσω.

 

Προς γνώση και συμμόρφωση. Τουλάχιστον βρήκα ευκαιρία να αλλάξω τα κρίσιμα password παντού (email, paypal, ebay κλπ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαρέθηκα. Δεν πίστευα ότι θα το έλεγα αυτό, αλλά το βαρέθηκα. Δεν ξέρω αν έχω καν κάρτα μέσα, δεν με νοιάζει κιόλας. Στο wrath έμπαινε το Σ/Κ και έβρισκα pugs να raidάρω.

 

Θα μου πεις, σιγά το raid, αλλά ήταν μια κάποια εμπειρία, ένα αξιοπρεπές χάσιμο χρόνου αδερφέ. Τώρα, έτσι όπως έκαναν τα 10άρια και τα 25άρια, τα pugs πέθαναν.

 

Καλό για όσους έχουν χρόνο για raids, κακό για εμάς που δουλεύουμε και βράδια και δεν μπορούμε να είμαστε εκεί σε όλα τα raids. Ίσως να ασχοληθώ κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον, αλλά ATM δεν μου κάνει καν καρδιά να μπω να πω ένα γεια σε guildies...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω και εγω . Βαρεμαρα πλεον . Εχω καρτα μονο και μονο επειδη η γυναικα μου ειναι με αδεια εγκυμοσυνης σπιτι και μεχρι να γεννησει βαριεται αφου δεν μπορει να κανει και πολλα απο δουλειες με αποτελεσμα να μπαινει καμμια ωρα την ημερα να παιζει να περναει ο χρονος της μεχρι να σχολασω απο την δουλεια . Βαρετο εχει καταντησει το παιχνιδι . Ουτε pvp πλεον δεν εχει νοημα ουτε τιποτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βαρέθηκα. Δεν πίστευα ότι θα το έλεγα αυτό, αλλά το βαρέθηκα. Δεν ξέρω αν έχω καν κάρτα μέσα, δεν με νοιάζει κιόλας. Στο wrath έμπαινε το Σ/Κ και έβρισκα pugs να raidάρω.

 

Θα μου πεις, σιγά το raid, αλλά ήταν μια κάποια εμπειρία, ένα αξιοπρεπές χάσιμο χρόνου αδερφέ. Τώρα, έτσι όπως έκαναν τα 10άρια και τα 25άρια, τα pugs πέθαναν.

 

Καλό για όσους έχουν χρόνο για raids, κακό για εμάς που δουλεύουμε και βράδια και δεν μπορούμε να είμαστε εκεί σε όλα τα raids. Ίσως να ασχοληθώ κάποια άλλη στιγμή στο μέλλον, αλλά ATM δεν μου κάνει καν καρδιά να μπω να πω ένα γεια σε guildies...

 

Και εγώ το ίδιο, και να πω την αλήθεια δεν το περιμενα με τίποτα...

Τελικά φαίνεται πως όλα έχουν κάποιο όριο ζωής :-( ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα συνεχίζει να μου αρεσει αν και κατα περιοδους ρουτινιαζω πολυ.. Οντως δεν ειναι για Pugs αλλά δεν θελει farm κλπ.. 3 raid τη βδομαδα αρκουν για πολυ καλο progress, το θεμα είναι να βρεις τα καταλληλα ατομα κ την ωρα να το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμείς μια από τα ίδια παιδιά. Γυρίσαμε το guild σε social , κλείσαμε τα raids και όσοι μπάινουν το κάνουν μόνο για κανα πεντάρι ή BH . Οι πιο πολλοί το παράτησαν . Σε δέκα μέρες τελειώνει και η κάρτα μου και λέω να την κάνω σιγά σιγά .

Τέλος εποχής , τα ίδια και τα ίδια μας πρήξατε τα ....καρύδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει, δεν νομίζω να υπήρχε και κανένας που να πίστευε ότι θα παίζει WoW μέχρι να βγει στη... σύνταξη. Κάποια στιγμή, για τον ένα ή τον άλλο λόγο, περιορίζονται οι λόγοι που κάποτε μας πόρωναν με το παιχνίδι και απλώς σταματάμε να ασχολούμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήθελα μέχρι την σύνταξη αλλά με το cata να έχει 4 μήνες στην αγορά είναι αρκετά νωρίς να το βαρεθεις πιστεύω από την στιγμή που άλλαξαν όλα

 

 

Αποστολή από iPhone με το Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα παρα τις πολλες αλλαγες του δεν το θεωρησα το Cataclysma ως ενα πληρες expansion,πιο πολυ ως ενα lifting του υπαρχοντος παιχνιδιου με μερικες μικρες προσθηκες.

 

Mono 5 περιοχες,κανενα νεο hero class,κανενα νεο primary profession,κανενα νεο gameplay addition οπως zone phasing,vehicle mode,pull/push fight mechanics κτλ,μικροτερο σε scope και epicness και αδιαφοροι νεοι bosses,χαρακτηρες και ιστοριες.

 

Ελπιζω η Blizz να μην αργησει με το επομενο expansion διοτι δεν βλεπει να κανει ο κοσμος υπομονοη για αλλα 2 χροναι παιζοντας μονο content patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30/4/2011 τελιώνει η συνδρομή μου . Αρχες Μαϊου έρχεται η μπέμπα . Μόλις ακύρωσα το account και απλα περιμένω να λήξει . Έπειτα λεω να κάνω υπομονή μέχρι το D III και στο ενδιάμεσο κανένα StarCraft 2 έτσι για να περνάει η ώρα τις ώρες που η μικρή θα κοιμάτε . Απο εμένα ένα μεγάλο τέλος σε ένα παιχνίδι που με κράτησε απο την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του αλλά πλέον δεν μου κάνει καμμία αίσθηση να μπω να παίξω με κανένα χαρακτήρα ( τους έχω όλους τουλάχιστον 80 + 3 85 ριδες ) . Νομίζω ότι η blizzard βάζει πλώρη για το ΤΙΤΑΝ και απλά αφήνει σιγά σιγά το Wow στην μοίρα του . Συμφωνώ απόλυτα ότι το Expansion ήταν μισο δουλειά και περισσότερο ένα lifting παρά κάτι ουσιαστικό .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μπορεί να μου δώσει κανείς κάνα λογαριασμό με pm έτσι να ασχολούμε και εγώ.Γιατί και εγώ το έχω παρατήσει αφού δεν μπορόυσα να lvlάρω με τίποτα.Αν έχει και τίποτα προσωπικά στοιχεία αληθινά ας τα αλλάξει.Αλλά έτσι ρε γμτ να δώ πως είναι 85άρις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντιθετως, με το cata εχουν αλλαξει σχεδον τα παντα σε eastern kingdoms-kalimdor.

ανεβαστε καινουργιο char και θα δειτε οτι σε καθε region εχουν αλλαξει-προσθεσει περισσοτερα νεα quests και περιοχες.

το προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι τα raid pugs που απλα δεν υφιστανται αλλα αυτη ειναι η πολιτικη της blizz εδω και χρονια,με τα νεα expansions,δεν κανουν nerf αμεσα για να εχουν χρονο τα top hardcore guilds να επιτυχουν τα boss kills.

(και να ξεχωρισουν απο τους casuals ...)

οσο για εκεινους που λενε πως βαρεθηκαν το συγκεκριμενο παιχνιδι ας απαντησουν στις παρακατω ερωτησεις :

 

a)εχεις ανεβασει ολα τα classes (10) ? οχι μονο alliance αλλα και κανεναν hordie :devil:

β)εχεις γινει loremaster και με τα νεα quests του expansion?

c)εχεις ανεβασει ολα τα professions ?

d)εχεις ριξει ολα τα bosses (raids&dungeons) τοσο σε normal οσο και σε heroic mode ?

e)απο arena rating πως παμε ?

f)εχεις ανεβασει το fishing στο max ? :eek:

g)με τα achivs τοσο του guild οσο και τα δικα σας τι γινεται?

h)εχεις γινει Explorer και με τις νεες περιοχες?

i)δοκιμασες ολα , αλλα και τα new races ? (το female goblin laugh δεν ειναι απλα θειικο ? :lol: )

j)εχεις δοκιμασει εκτος απο pve realm να παιξεις και σε pvp (ganking ftw ... )

 

με βαση τα παραπανω θα ελεγα πως ολοι εχουν με κατι να ασχοληθουν .... :-D

απο τους hardcore μεχρι και τους πιο casual players

 

(εχεις κανει ολα τα παραπανω?παρακαλω επικοινωνησε με το πλησιεστερο κεντρο απεξαρτησης wow :P )

( το http://www.wowdetox.com/ θα σας βοηθησει :mrgreen: )

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...