Προς το περιεχόμενο

Οδηγιες για Port forwarding


adams

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 716
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Εχω το router της D-Link,μοντελο: DSL-G664T..δυστυχως δεν βρηκα στο παρακατω site oδηγιες port forwarding για το συγκεκριμενο μοντελο...helppppp!!!!:(

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ευκολο ειναι.αν θες να γινει πιο ευκολα περνα το καινουριο firmware .β.βαζεις lan client την ip του pc σου που εχεις δωσει καρφωτα στο tcp ip στην καρτα δικτυου σου και μετα κανε το Port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ευκολο ειναι.αν θες να γινει πιο ευκολα περνα το καινουριο firmware .β.βαζεις lan client την ip του pc σου που εχεις δωσει καρφωτα στο tcp ip στην καρτα δικτυου σου και μετα κανε το Port forward.

Aν ειναι ευκολο μπορω να εχω link με το τελευταιο firmware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.dlink.co.uk/?go=gNTyP9CgrdFOIC4AStFCF834mptYLuJVQdyjf7runF7mUoB6

εδω θα βαλεις τον μοντελο που εχεις.

 

Eκανα port forward αλλα χωρις να κανω αναβαθμιση του firmware γιατι δεν το βρηκα στο link (το μοντελο μου ειναι το DSL-G664T) που μου εδωσες...μηπως υπαρχει καπου αλλου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Φίλοι μου μιλώντας για port forwarding έχω και εγώ ένα προβληματάκι, με το utorrent.

Όταν συνδέομαι με το ρούτερ μέσω lan δεν έχω πρόβλημα η ένδειξη κάτω κάτω στο utorrent μου πρασινίζει μιας και έχω κάνει port forwarding στο ρούτερ άλλα και τις απαραίτητες ρυθμίσεις στο kaspersky. Όταν συνδεομαι με το ρουτερ μέσω wireless η ένδειξη μου στο utorrent γίνεται κόκκινη και δεν μου λέει πως η port είναι κλειστή.

Τι μπορεί να συμβαίνει ξέρει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν μπαινεις wireless λογικα θα περνεις αλλη ip για αυτο γινετε κοκκινο.μπες με καλωδιο και γραψε ipconfig και δες τι περνεις και μετα με wireless.8α σου δινει λογικα αλλη ip οποτε λογικο ειναι να μην πιανει το port forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
οταν μπαινεις wireless λογικα θα περνεις αλλη ip για αυτο γινετε κοκκινο.μπες με καλωδιο και γραψε ipconfig και δες τι περνεις και μετα με wireless.8α σου δινει λογικα αλλη ip οποτε λογικο ειναι να μην πιανει το port forward.

 

Poulinos έχω κάνει και χώρια portforward και με την ip του wireless, αυτές τις μέρες παρατήρησα το εξής, πως για κάποια στιγμή πρασίνισε αλλά για λίγο, μετά ξανά κίτρινο και κόκκινο άρα υποψιάζομαι ότι δεν είναι θέμα ρυθμίσεων ίσως σήματος μήπως? μπορεί να σχετίζεται καθόλου με αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανω port forward σε προγραμματα οπως το utorrent πρπει να δημιουργησω στατικη ip?

Επειδη συνδεομαι ασυρματα πως θα το κανω αυτο με το καλωδιο η χωρις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...