Προς το περιεχόμενο

Μην πετάτε τίποτα! Χαρίστε το εδώ! [part 2]


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι κούριερ πάντως παραλαμβάνουν και από τον χώρο του αποστολέα.

Just saying...

Δεν το ηξερα αυτο. Οποτε αν ενδιαφερεσαι ή καποιος αλλος ας μου στειλει πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κατσούλια & το ποντίκι;  :P

 

Ντα. Φάση "άλλοι έχουν το άβαταρ, κι άλλος τη χάρη".......

 

 

 

 

Δεν το ηξερα αυτο. Οποτε αν ενδιαφερεσαι ή καποιος αλλος ας μου στειλει πμ

 

Εγώ όχι. Απλά το τόνισα για να ξέρεις ότι δεν χρειάζεσαι να πας ο ίδιος.

 

(...κάνε αν θες κι ένα bump το ποστ του χαρίσματος να ξαναπάρει πρέφα το αντικείμενο ο εδώ κόσμος, με την υποσημείωση ότι το στέλνεις τελικά με κούριερ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρες, δίνω:

1 ποντίκι logitech: το πιο απλό με καλώδιο, πιάνει με τα φεγγάρια. Το είχα 3 χρόνια.

 

1 φορτιστής νόκια για 3310,6210 ξέρω γω και τέτοια, το παλιό χοντρό δηλαδης. Πιάνει κ αυτός με τα φεγγάρια.

 

2 φορτιστές νοκια για symbian κινητά, ο λεπτός δηλαδής. Δουλεύει κανονικά.

 

1 φορτιστής Σόνυ για w σειρές στυλ.Δουλεύει κανονικά.

 

Όποιος θέλει pm και παραλάβη μετρό Αττική, Σεπόλια, στ. Λαρίσης...Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ. Θα γίνει και give away σκαλωσιά αλλά πρέπει να βγάλω φώτο πρώτα να δείξω.

 

Θα ενδιαφερόμουν για τους φορτιστές ΝΟΚΙΑ με το ψιλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζω επισης

 

1. Gps το οποιο ομως πεταει μπλε οθονες κατα το boot.

post-295787-0-88594200-1411231342_thumb.jpg

 

2. Ενα φορτιστη για δισφορες τασεις.

post-295787-0-66066100-1411231469_thumb.jpg

 

3. Bluetooth tech. Χωρις manual ομως

post-295787-0-86804100-1411231706_thumb.jpg

 

4. Joystick για αεροπλανα.

post-295787-0-32401100-1411231779_thumb.jpg

 

5. Και φυσικα εξακολουθει να υπαρχει το ρουτερ της wind.

 

Στελνω και με κουριερ με χρεωση σας αλλα προτιμω να φευγουν αμεσα χερι χερι Καλαματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαριζω επισης

 

1. Gps το οποιο ομως πεταει μπλε οθονες κατα το boot.

attachicon.gif1411231244579.jpg

 

2. Ενα φορτιστη για δισφορες τασεις.

attachicon.gif1411231424346.jpg

Χαριζω επισης

 

1. Gps το οποιο ομως πεταει μπλε οθονες κατα το boot.

attachicon.gif1411231244579.jpg

 

2. Ενα φορτιστη για δισφορες τασεις.

attachicon.gif1411231424346.jpg

 

 

δηλώνω ενδιαφέρον για το GPS και τον μετασχηματιστη αν ειναι δθνατόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που εισαι φιλε? *μαλλον στειλε να τα πουμε πμ

Παιδια να αναφερω οτι στελνω με κουριερ με χρεωση δικη σας. Αν μου πει ο κουριερ οτι σε περιπτωση μη παραλαβης θα χρεωθω εγω κατι, δεν στελνω.

 

 

Gps, μετασχηματιστης και joystick δωθηκαν. Διαθεσιμα τα υπολοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που εισαι φιλε? *μαλλον στειλε να τα πουμε πμ

Παιδια να αναφερω οτι στελνω με κουριερ με χρεωση δικη σας. Αν μου πει ο κουριερ οτι σε περιπτωση μη παραλαβης θα χρεωθω εγω κατι, δεν στελνω.

 

 

Gps, μετασχηματιστης και joystick δωθηκαν. Διαθεσιμα τα υπολοιπα.

ενδιαφερομαι για το ρουτερ τα ειπαμε και στο πμ... σε ευχαριστω και δω φιλε!! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου πει ο κουριερ οτι σε περιπτωση μη παραλαβης θα χρεωθω εγω κατι, δεν στελνω.

 

...δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι δραματικά με τις κούριερ από παλιότερα που ήξερα πώς πήγαιναν τα πράγματα (αν και η κάθε μία έχει και τη δική της γενική πολιτική, πέραν των διεθνών κανονισμών υπό των οποίων λειτουργούν  - συν το ότι κάθε τοπικό γραφείο που συνεργάζεται με την μαμά εταιρία, έχει την δυνατότητα να κρατάει ελαστική στάση απέναντι στους πελάτες, με την έννοια ότι δεν του απαγορεύει κανείς να χρεωθεί αυτό οποιαδήποτε παπαρίτσα κάτσει, αλλά όχι το ανάποδο, δηλαδή να "βλάψει" το όνομα της μαμάς), αλλά χλωμό να σου πουν κάτι τέτοιο.

 

Αν κάτσει στραβή με παραλαβή (χρέωσης παραλήπτη), "απλά" την χρέωση των μεταφορικών θα την...φάει το γραφείο (η οποία βέβαια είναι γύρω στο μισό από όσα πληρώνει ο πελάτης), και θα σου επιστρέψει και το αντικείμενο. Ειδικά στις μέρες μας, που κάνουν κρα για πελάτες και είναι πιο "δουλικοί" προς άπαντες, ακόμη και προς κάποιον που θα τους "φορτώσει" κάτι...

 

Και γενικά δεν έχουν τρόπο να σε υποχρεώσουν σε πληρωμή (να σε πάνε...δικαστικά ας πούμε). Στη χειρότερη θα σου ζαλίσουν τον έρωτα με "γκρίνια" (πρέπει να είναι πολύ βλήμα ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ -ο μεταφορέας ως τελευταία τρύπα του ζουρνά δεν έχει καμμία σημασία τί θα πει- για να κάνει κάτι τέτοιο πάντως...) και, παίζει τέλος να σε "βάλουν στο μάτι", για την περίπτωση που ξαναπάς από το γραφείο για να ξαναστείλεις κάποια άλλη φορά κάτι με χρέωση παραλήπτη (όχι ότι έχουν δικαίωμα να σου το αρνηθούν κιόλας, και δη για ένα περιστατικό της μια φοράς).

 

"Δεν έχεις να φοβάσαι κάτι" λοιπόν, και στην τελική απλά δεν πας να παραλάβεις το επιστραφέν αντικείμενο και καθάρισες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία ποιός θα ειδοποιήσει, αλλά ποιός θα παραδώσει το προς αποστολή αντικείμενο.

 

(...για την ακρίβεια ούτε αυτό έχει καμμία σημασία όπως είπα και πριν, αλλά λέμε τώρα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι δραματικά με τις κούριερ από παλιότερα που ήξερα πώς πήγαιναν τα πράγματα (αν και η κάθε μία έχει και τη δική της γενική πολιτική, πέραν των διεθνών κανονισμών υπό των οποίων λειτουργούν  - συν το ότι κάθε τοπικό γραφείο που συνεργάζεται με την μαμά εταιρία, έχει την δυνατότητα να κρατάει ελαστική στάση απέναντι στους πελάτες, με την έννοια ότι δεν του απαγορεύει κανείς να χρεωθεί αυτό οποιαδήποτε παπαρίτσα κάτσει, αλλά όχι το ανάποδο, δηλαδή να "βλάψει" το όνομα της μαμάς), αλλά χλωμό να σου πουν κάτι τέτοιο.

 

Μου έχει τύχει αυτό όταν άτομο που ζήτησε κάποιο CPU δεν το παρέλαβε και το ΕΛΤΑ Πόρτα-Πόρτα μου το έφερε πίσω ζητώντας να πληρωθεί ένα ποσό από εμένα ή να μη το παραλάβω. Η CPU ή πήγε στα σκουπίδια των ΕΛΤΑ ή σε κανα γνωστό του ταχυδρόμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρίζεται εκτυπωτής Canon Pixma iP4000, ο οποίος έχει καταφέρει και έχει κάψει 2 κεφαλές σε 4 μήνες. Άλλη κεφαλή δεν του αγοράζω (κοστίζει μέσω ebay περίπου 45€). Κατά τα άλλα εκτύπωνε άριστα, και σε CD/DVD (εκτυπώσιμα φυσικά). Συνοδεύεται από όλα τα παρελκόμενα του (τροφοδοσία, ειδική θυρίδα για CD/DVD).

 

Παραλαβή από Χανιά Κρήτης. Στέλνω και με κούριερ μετά από πληρωμή των αντίστοιχων μεταφορικών (περίπου 15 €, λόγω καλης σχέσης με την ACS). Σε περίπτωση αποστολής θα βγάλω τα μελάνια, γιατί σίγουρα θα τον τουμπάρουν, και κινδυνευουν να γίνουν όλα χάλια.

 

Ενδιαφέρον πρώτα εδώ, και μετά με PM.

 

Ο εκτυπωτής έχει καταχωρηθεί και σε διπλανό forum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει αυτό όταν άτομο που ζήτησε κάποιο CPU δεν το παρέλαβε και το ΕΛΤΑ Πόρτα-Πόρτα μου το έφερε πίσω ζητώντας να πληρωθεί ένα ποσό από εμένα ή να μη το παραλάβω. Η CPU ή πήγε στα σκουπίδια των ΕΛΤΑ ή σε κανα γνωστό του ταχυδρόμου.

 

...όπως ήδη είχα σχολιάσει σχετικά, πρέπει ΜΑΛΛΟΝ να ήταν θέμα κάποιου   - - - - - - - - - - -  (προσθέστε λέξη κατά βούληση).

Δύσκολο το βλέπω (ακόμα και για την "κούριερ των ΕΛΤΑ" - που ναι μεν είναι συνεργαζόμενοι ιδιώτες, αλλά από την πολλή επαφή όλο και κάτι θα έχουν κολλήσει...) να είναι θέμα "εταιρικής πολιτικής".

Μπορεί στην πράξη κάποια  - - - - - - - - -  (...) να το έχουν ως προσωπική πρακτική "για να μάθουν κάποιοι να μη μας χρεώνουν τα μεταφορικά", αλλά δεν μπορώ να διαννοηθώ ότι καλύπτονται από κανονισμούς για κάτι τέτοιο...

Σε σοβαρές ταχυμεταφορικές πάντως (μια-δυο είναι όλες κι όλες αυτές άλλωστε), θα έπρεπε να "δικαιολογήσουν την τύχη της αποστολής, μέσω του συστήματός" τους, τα κατά τόπο γραφεία. Τα οποία και γενικά είναι αυτά που την τρώνε και δεν μιλάνε, αν κάτι πάει "στραβά". Δεν πρόκειται για τραγικά ποσά στο σύνολό τους, άλλωστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καημό το χω να δω κειμένο σου χωρίς 800 παρενθέσεις, αποσιωπητικα, κεφαλαία και εισαγωτικα.
 α, και που να μην είναι 10 σειρες για νόημα 2 σειρών. :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...